forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Vraćanje u prodaju "prodanih" aukcija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 17:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Neki su mi članovi sugerirali da bi trebalo omogućiti vraćanje u prodaju aukcija koje su prodane, ali kupac odustane od kupovine. Sad je dodana ta mogućnost, ali samo nakon što kupcu ostavite negativan komentar.

Trouble will find me

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/08/2012 : 17:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Za "prodane" stripove je naplačena provizija, prodavač uredno plati proviziju a kupac mu ne plati stripove.
Stripovi se vračaju u prodaju a kupac dobije negativan komentar od prodavača... kakva je dalje procedura?
Da li prodavač u tom slučaju ima odmah pravo na povrat novca za nerealizirane aukcije čim dodjeli negativan komentar i stripove vrati u prodaju ili mu se za toliko umanjuje predračun za idući mjesec ili postoji i opcija da mu se za stripove koje je vratio u prodaju neče prilikom sljedeće prodaje naplatiti provizija, što mi nije logično jer konačna cijena ne mora biti ista?

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 18/08/2012 17:38:24
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39996 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/08/2012 : 17:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Na Limundu se vraca provizija na racun ako se ostavi negativan... To je isto dobra opcija za razmatranje... :)
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/08/2012 : 17:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Zanima me još nešto:

1. Kupac ne plati prodavaču osvojene aukcije (npr. iznos od 1000 kn) i dobije negativan komentar i to mu je PRVI negativni... kakva je procedura?
2. Prodavač ne plati jedan predračun (npr. 1000 kn) i to mu je PRVI puta da nije platio... kakva je procedura?

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 21:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Za "prodane" stripove je naplačena provizija, prodavač uredno plati proviziju a kupac mu ne plati stripove.
Stripovi se vračaju u prodaju a kupac dobije negativan komentar od prodavača... kakva je dalje procedura?
Da li prodavač u tom slučaju ima odmah pravo na povrat novca za nerealizirane aukcije čim dodjeli negativan komentar i stripove vrati u prodaju ili mu se za toliko umanjuje predračun za idući mjesec ili postoji i opcija da mu se za stripove koje je vratio u prodaju neče prilikom sljedeće prodaje naplatiti provizija, što mi nije logično jer konačna cijena ne mora biti ista?


Ranije smo vraćali proviziju za nerealizirane aukcije, ali ta je praksa ukinuta iz niza razloga. Kako se dobar dio prometa na aukcijama se odvija "ispod žita", čime je sajt oštećen, mislim da nije toliki problem ako ponekad poneki prodavač ostane kratak za par kuna. Nije stvar tih par kuna nego je proces kompliciran i opet podložan manipulacijama (prodavač da negativni, dobije proviziju natrag, pa izbriše negativni i na kraju izvrši prodaju, ili proda strip nekom od ostalih ponuđača itd itd)

Naravno, ako su u pitanju neki veći iznosi, onda naravno da ćemo to priznati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 21:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Zanima me još nešto:

1. Kupac ne plati prodavaču osvojene aukcije (npr. iznos od 1000 kn) i dobije negativan komentar i to mu je PRVI negativni... kakva je procedura?
2. Prodavač ne plati jedan predračun (npr. 1000 kn) i to mu je PRVI puta da nije platio... kakva je procedura?



1. Ako skupiš negativne komentare od 4 i više članova, nemaš pristup aukcijama
2. Ništa, nakon što istekne rok za plaćanje računa, više nemaš pristup aukcijama dok ga ne platiš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 18/08/2012 : 22:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
Pitanje vezano za aukcije: Imam negativan i neutralan ''osvetnički'' komentar od članova koji su izbačeni sa aukcija. Zašto se oni meni ne mogu brisati?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 22:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zar

Pitanje vezano za aukcije: Imam negativan i neutralan ''osvetnički'' komentar od članova koji su izbačeni sa aukcija. Zašto se oni meni ne mogu brisati?


Mogu, javi se i ja ću pogledati i izbrisati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 18/08/2012 : 22:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
Ok, Hvala!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/08/2012 : 22:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Barney

Zanima me još nešto:

1. Kupac ne plati prodavaču osvojene aukcije (npr. iznos od 1000 kn) i dobije negativan komentar i to mu je PRVI negativni... kakva je procedura?
2. Prodavač ne plati jedan predračun (npr. 1000 kn) i to mu je PRVI puta da nije platio... kakva je procedura?



1. Ako skupiš negativne komentare od 4 i više članova, nemaš pristup aukcijama
2. Ništa, nakon što istekne rok za plaćanje računa, više nemaš pristup aukcijama dok ga ne platiš.



1. Napravio si dug kod nekog prodavača, nisi podmirio dug i dozvoljeno ti je da i dalje kod drugih prodavača trošiš novce a iza sebe imaš nepodmirenih dugova (dok ne skupiš 4 negativna)
2. Nisi platio jedan račun i više nemaš pristup aukcijama dok ga ne podmiriš

Po meni bi svi članovi trebali imati ista prava bez obzira da li si kupac ili prodavač ... točka 1 i točka 2 mi nikako nisu u ovom slučaju kompatibilne.

Negativan komentar možeš dobiti iz tisuću razloga i kao kupac i kao prodavač ali nepodmiren dug kupca prema prodavaču je ili bi barem po meni trebao biti jednako težak prekršaj kao i prodavaču nepodmiren dug prema webmasteru i možda bi se neki negativni komentari trebali malo strože uzimati u obzir.

Razmislite o tome da se na temelju negativnih komentara o nerealiziranim aukcijama malo postrože pravila i da kupac koji dobije negativan komentar zbog nerealizacije više ne može stvarati novi dug kod drugih prodavača na aukcijama dok ne podmiri sve svoje dugove.






Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 23:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zanemaruješ jedan bitan detalj: iznos.

Ti možeš ne platiti 50 računa i opet uredno dalje koristiti aukcije, ako je ukupan zbroj računa manji od 100 kn.
Isto tako, ako odustaneš od kupovine neke izuzetno skupe aukcije, budi siguran da neću čekati da skupiš još negativnih prije nego ti zabranim pristup.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/08/2012 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Barney

Za "prodane" stripove je naplačena provizija, prodavač uredno plati proviziju a kupac mu ne plati stripove.
Stripovi se vračaju u prodaju a kupac dobije negativan komentar od prodavača... kakva je dalje procedura?
Da li prodavač u tom slučaju ima odmah pravo na povrat novca za nerealizirane aukcije čim dodjeli negativan komentar i stripove vrati u prodaju ili mu se za toliko umanjuje predračun za idući mjesec ili postoji i opcija da mu se za stripove koje je vratio u prodaju neče prilikom sljedeće prodaje naplatiti provizija, što mi nije logično jer konačna cijena ne mora biti ista?


Ranije smo vraćali proviziju za nerealizirane aukcije, ali ta je praksa ukinuta iz niza razloga. Kako se dobar dio prometa na aukcijama se odvija "ispod žita", čime je sajt oštećen, mislim da nije toliki problem ako ponekad poneki prodavač ostane kratak za par kuna. Nije stvar tih par kuna nego je proces kompliciran i opet podložan manipulacijama (prodavač da negativni, dobije proviziju natrag, pa izbriše negativni i na kraju izvrši prodaju, ili proda strip nekom od ostalih ponuđača itd itd)

Naravno, ako su u pitanju neki veći iznosi, onda naravno da ćemo to priznati.




Nije problem kad je u pitanju provizija od par kuna, ali nije mi bilo logično da ti netko osvoji veliku količinu stripova, nabije ti par stotina kuna proviziju, odustane od kupovine ili ti se nikad ne javi za realizaciju a ti si dužan podmiriti račun u protivnom si blokiran, i onda kad podmiriš račun, stripove vratiš u prodaju, prodaš ih i ponovo platiš proviziju (par stotina kuna).
Prije nego ih vratiš na aukcije, uzmi si fotoaparat, poslikaj ponovo sve te stripove, postavljaj ih na aukcije, potroši na to par sati... boli glava.
Slaba je utjeha što češ mu dati negativan komentar, pogotovo kad znaš da mu taj negativan komentar nije presudan jer ima pravo na 4 i da če on i dalje neometano sudjelovati na nekim drugim aukcijama.

S obzirom da se veći iznosi uzimaju u obzir, to mi donekle zvuči ok, i ok je da se ti stripovi ne moraju ponovo slikati i postavljati na aukcije nego da postoji sistem da se samo označe i vrate u prodaju.

Kako god napraviš, ne može sve biti savršeno ali ne može se niti dozvoliti nekome da se poigrava sa tuđim vremenom i novcima (živci gratis).


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2012 : 23:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa mislim da je jasno da nećemo dopustiti nikome da nekažnjeno pravi nered i velike štete na aukcijama.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/08/2012 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zanemaruješ jedan bitan detalj: iznos.

Ti možeš ne platiti 50 računa i opet uredno dalje koristiti aukcije, ako je ukupan zbroj računa manji od 100 kn.
Isto tako, ako odustaneš od kupovine neke izuzetno skupe aukcije, budi siguran da neću čekati da skupiš još negativnih prije nego ti zabranim pristup.



To je OK.

Par kuna nije problem, samo da se ne radi o večem iznosu.
Kupac koji napravi dug od 50 ili 100 kn i koji se uredno javi prodavaču, ispriča se i odustane od kupovine (iz nekih razumnih razloga), većina prodavača mu neće dati negativan komentar samo zato jer mu je nabio 2-3 kn proviziju, ali onaj tko ti osvoji strip i nikad ti se ne javi ili te poteže za nos taj svakako zaslužuje negativan komentar i to ne zbog novca nego samo stvar principa.



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000