forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Časopisni (Novinski) Strip VUČKO (Sarajevo 1984)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 15:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Eto, za par dana dobivam neke sličice Stripa VUČKO. Ja ču to slikati i pokazati vam.
Mene zanima jel vi možd aznate koliko je bilo svih trakova?
Ti trakovi su izlazili u jednim novinama VEČER gdje su 4 sličice, pa su se onda kupili i ti kartoni pa si onda ove sličice zalijepio u te kartone i imaš strip od Vučkota.
Taj koji mi je to prodao kaže kako ima oko 80 tih trakova, ne zna ni sam tačan broj neke ima zalijepljene u te kartone a neke nema zalijepljene.
Mene zanima jel se zna koliko ovakvih trakova ili sličica je bilo izdato svega ukupno?
Inače strip je sve na temu Zimskih olimpijskih igara, znači Vučko na skijama, Vučko na skakaonici,....

Edited by - 1Euro on 22/08/2012 12:28:06

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/08/2012 : 19:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, je li to baš strip ili se radi o albumu tj. velikom posteru sa samoljepljivim sličicama koje su onda izlazile povodom Olimpijade? Inače, imao sam to nekad, skupio sam i sve sličice. To je bila neka društvena igra.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto kako to izgleda:







Pisao sam sada Časopisnoj kuči VEČER, pa da vidim jel če mi nešto znati reči o tome...
Ne znam ni tko je to crtao, možda Miki Muster?
Ne znam ni koliko je bilo svih ovih trakova sa po 4 sličica....
Ja ču ih dobiti veliki broj, pa me zanima da li ču imati sve ili koliko če mi ih faliti od ukupno nacrtanih....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Čekaj, je li to baš strip ili se radi o albumu tj. velikom posteru sa samoljepljivim sličicama koje su onda izlazile povodom Olimpijade? Inače, imao sam to nekad, skupio sam i sve sličice. To je bila neka društvena igra.



pa koliko sam ja shvatio to je strip, slikanica, karikatura,..šta god, nešto u tom smislu. Ja sam stavio nekoliko slika.
Prodavač kaže, kako su ove sličice bile u časopisu VEČER (vjerovatno godine 1984), pa si onda izrezao 4 sličice u nizu. Pa onda u sljedečem broju tog časopisa sljedeče 4 itd,...onda su se dobili neki kartoni (imaš na slici= gdje si onda zalijepio te sličice i dobio si npr jednu stranicu (stripa, slikanice, albuma,...kako god čemo to nazvat)...
Taj prodavač če mi sada sve to poslati a mene zanima koliko je bilo svih sličica (ako netko zna....)
Jer on kaže kako ima neke stavljene u taj karton a dosta njih ima samo u trakovima(vjerovatno mu je ponestalo kartona....) ili su duple (to ga nisam pitao...)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/08/2012 : 21:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Onda je to nešto drugo a ne ono na što sam mislio...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/08/2012 : 11:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto upravo su mi javili iz časopisa VEČER:

u januaru 1984 su napravili 21 trakova po 4 sličice
u februaru 1984 su napravili 15 trakova po 4 sličice

Znači sve ukupno je bilo 36 trakova (niza) po 4 sličice (za jedan niz), što znači sve ukupno 144 različitih sličica.
Taj je podatak meni važan, da znam jel ču sutra dobiti komplet svih ovih sličica ili koliko če mi ih faliti.

Nadam se da če biti komplet.
Nisu mi znali reči tko je autor ovih sličica, jer kažu, kako to nemaju nigdje napisano....meni malo vuče na to, da je to crtao MIKI MUSTER ali ne mogu tvrditi za sigurno.

Sve u svemu, ja ču to staviti na aukcije sa početnom cijenom 1 kuna pošto mi ne treba, pa me zanima u koji dio aukcija da to stavim:

-stripovi ostalo
-albumi i sličice
-crteži

Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 20/08/2012 : 11:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Autor Vučka je karikaturista i strip crtač Jože Trobec iz Kranja.
Ali pošto vidim da ima autorska prava za ovaj strip VPA iz Zagreba,
mogao je crtati i neki anonimni hrvatski crtač, iako mislim da je
autor ipak Trobec.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/08/2012 : 12:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Autor Vučka je karikaturista i strip crtač Jože Trobec iz Kranja.
Ali pošto vidim da ima autorska prava za ovaj strip VPA iz Zagreba,
mogao je crtati i neki anonimni hrvatski crtač, iako mislim da je
autor ipak Trobec.



puno ti hvala....nisam nikada čuo za tog Jožeta Trobca....možda je on a možda i neki anonimni hrvatski crtač,....ali bar imamo neki trag....znači Miki Muster onda odpada....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/08/2012 : 12:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
poslao sam mail i na Vijesnik (Zagreb), pa ču vidjeti šta če oni reči....
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 20/08/2012 : 17:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Autor Vučka je karikaturista i strip crtač Jože Trobec iz Kranja.
Ali pošto vidim da ima autorska prava za ovaj strip VPA iz Zagreba,
mogao je crtati i neki anonimni hrvatski crtač, iako mislim da je
autor ipak Trobec.



Jel to onaj Trobec što je bio serijski ubojica?

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 20/08/2012 : 17:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=ZBowmjesvKc
boljeg nema
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/08/2012 : 20:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

http://www.youtube.com/watch?v=ZBowmjesvKc
boljeg nema



http://www.youtube.com/watch?v=YRHMW0FG5vM

ovi "fanovi" su imali i "band" Metod Trobec is the man... metalci, jbg. :D






A sto se tice pravog autora - http://artelje.com/pdfji/joze-artelje-portfolijo.pdf




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 20/08/2012 : 20:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Inace, legendarni i fenomenalni album kojeg su Trobecove krusne peci snimili jos 1985. ce uskoro po prvi put biti objavljen u formatu gramofonske ploce + bonus CD. Do sada je postojao samo na kazeti objavljenoj u tirazu od 100 primjeraka...


quote:
Originally posted by tronožac

http://www.youtube.com/watch?v=ZBowmjesvKc
boljeg nema

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 21/08/2012 : 11:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Strip Kuča Metoda Trobca možete proćitati u albumu Zorana Smiljanića, Družinske zgodbe - http://www.stripi.si/main.php.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/08/2012 : 12:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ljudi,...i vi ste mi neki poznavatelji stripa..... (šalim se, i ja nisam znao isto...)
Ali eto, nije MIKI MUSTER, nije JOŽE TROBEC, nego NEDELJKO DRAGIĆ iz Zagreb Filma.

Eto, dobio sam taj material i toga ima punooooooooooooooo!!!!!!!!!!
Uz to ima i to pojašnjenje (VSE O VUČKOVEM STRIPU IN NAGRADNI IGRI) što ide uz taj strip, vjerovatno je bilo objavljeno u prvom broju časopisa (novina) ili tako nešto gdje među ostalim piše, da je taj strip nacrtao "priznani Nedeljko Dragić iz Zagreb filma". Piše da če se zvrstiti 300 epizoda u tom časopisu Večer sve do Olimpijskih igar, da je ČGP VEČER, tozd časopisi za svoje čitaoce i z aobjavo u Sloveniji nasploh od VJESNIKOVE PRESS AGENCIJE odkupio EKSKLUZIVNO PRAVO za strip o Vučku.
Šta je za mene jako zanimljivo piše i ovo:

" ekskluzivno pravico za objavo na Zahodu je odkupil New York Times"

Znači i slavni NEW YORK TIMES je odkupio prava za ovaj strip!!!!!!!

I piše još neke druge stvari da sad ne citiram sve.
Znači ovaj papir ču dati zajedno sa stripom jer to dođe ko neki certifikat.
Slike ču staviti kasnije, jer trebam slikati mobitelom, pa onda poslati MMS na email, i onda kopirati itd,....puno posla.

Stay tuned!!!!


A ja pitam poznavaoce kao što su Lastan, Buch, Risar69, Kosmajac,....koliko to od prilike vrijedi (po vašoj procjeni).

Ljudi sjetite se NEW YORK TIMES je ovo odkupio!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/08/2012 : 14:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto ovako, postavit ču dvije slike (loše kvalitete jer sam slikao mobitelom) ali svejedno tek toliko da se dobiva utisak kako to izgleda:









i još malo brojki (pojašnjenja) šta sve imam u tom kompletu:

- 61 komada trakova (pasica) puta 4 sličica iznosi 244 sličica, koje treba još nalijepiti na praznu ploču (board)

- 25 komada PRAZNE ploče (board-a) gdje ima mijesta za 800 sličica

- 13 komada PUNIH ploča (boardova) gdje je več polijepljeno oko 100 sličica

Znači ona priča od 36 pasica (trakova) ili 144 sličica pada u vodu. Oni iz Večera očito ni sami ne znaju nakon toliko godina. Ako je dobro razumijeti ovo šta su napisali na tom listu (certifikatu) koji ide uz te ploče gdje piše 300 epizoda (300 sličica) to bi onda značilo da ja vjerovatno mogu napraviti komplet sa ovim šta imam jer imam 100 nalijepljenih sličica i 244 sličica koj etreb ajoš nalijepiti to onda znači da imam preko 300 sličica.
A ako 300 sličica podijelimo na 4 dobivamo 75 pasica a to podijelimo sa 2 (jer svaka plačoa-board) ima sličice NA OBE STRANICE (isto kao strip ili knjiga) onda se dobiva 37,5 listova (a to su vjerovatno mislili kod VEČER-a, kada su napisali da ima cijelokupna epizoda 36 trakova (mislili su valjda na stranice).

Ljudi ja sam pravi POIROT ili SHERLOCK HOLMES, jer razriješim i tako težak slučaj!
Na osnovi skoro nikakvih podataka razmrsio sam i ovaj slučaj.

Bilo bi super jedino ako bi netko do Vijesnika (ili VEČER-a) rekao kojim redoslijedom idu sličice da se može sastaviti strip.....
Inače kako sam i rekao jedan list, (ploča, board) ima sličice na OBA DVE STRANICE, onda se ovo može skupa svezati, polijepiti,...i ima se strip, ili se stavi u neku mapu sa listima, pa se može uživati u crtežima.

Eto, ja sam svoj dio napravio, sada bi molio cijenjene stručnjake koji o tome više znaju, koliko ovo od prilike vrijedi.....i pod koju rubriku da stavim na aukcije (crteži, albumi i sličice, strip-ostalo).

Sve je originalno, NIŠTA NIJE FOTOKOPIRANO (jer se vidi na drugoj strani tekst od novina), papir ima onaj stari miris,....ovo je mislim da rijedkost, pogotovo jer taj časopis (novine) Večer i dan danas nema neku nakladu, jer to je više lokakni (Štajerski) časopis i to se najviše čita oko Maribora i Celja.

Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 22/08/2012 : 17:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
Čuj,to što ti imaš je izlazilo samo u Sloveniji uz novine večer.

Autor,kao što si i napisao je Dragić.On je crtao Vučka.

Mislim da su te pasice izlazile u SN reviji u Zagrebu...nisam siguran.

Inače,u Hrvatskoj su izlazile i razglednice....mislim da ih je bilo 155 različitih.Imaš i ona dva famozna albuma sa sličicama "VUČKO".


iTD...ITD....

Imaš kod mene u striparnici orginalni veliki portret od Vučka sa potpisom autora....

Uglavnom,da ne duljim,ima tog puno u svezi Vučka.

Koliko bi vrijedilo to što ti posjeduješ,zaista ne znam.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

herlock sholmes
New Member

215 Posts

Member since 17/04/2010

Posted - 22/08/2012 : 21:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send herlock sholmes a Private Message  Reply with Quote
Kompletan "Vučko" se priprema za objavljivanje u knjizi u nakladi "Vedisa".
Povodom Olimpijade u 1984. "Vučko" je izlazio u sarajevskom "Oslobođenju", te jednim dijelom u mariborskoj "Večeri".
U Hrvatskoj je izlazio sporadicno, to se jos istražuje.
Pa ako netko nesto jos zna neka javi i podijeli s ostalima.
"Vučko" je, kome to nije jasno, u neku ruku namjenski strip, popularizacija zimskih olimpijskih igara u formi humorističkog dnevnog stripa, ali bez obzira na zadatosti Nedeljko Dragić je bio u punoj formi, likovnoj i scenarističkoj.
"Vučko" je, i danas, trideset godina nakon nastanka, jako zabavan, pa ne treba sumnjati da će ga i suvremeni ljubitelji stripa prihvatiti.

Marija
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2012 : 00:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Lastan, herlock sholmes hvala na javljanju i vašim odgovorima. Pa da eto, drago mi je da sam otvorio ovaj topik o Vučku pa ako netko nešto zna u vezi svega toga neka se javi pa če nas vjerovatno sve zanimati u vezi toga, možda na kraju svi nešto saznamo, naučimo, ipak je od toga (Olimpiade) 28 godina i dosta je teško pronači sve odgovore.
Ja razmišljam da pošaljem mail i na New York Times, pa da saznamo, jel su oni objavili ovaj strip (za kojeg su kupili prava).... možda če mi poslati neke skenove, pa bi tako mogao složiti taj strip po redu, jer ima još 61 pasica koje nisu polijepljene....pa da vidim da li imam kompletan strip ili ne....
Isto tako ako ima netko drugi taj strip, neka se javi pa da mi objasni kako da ja složim sve te pasice....i da Nedeljko Dragić je bio u izvrstnoj formi. Nacrtati više od 300 sličica i to kvalitetno, na humorni način,....kapa do poda. I smisliti sve ove neke gegove itd....na osnovi Olimpiade....
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 23/08/2012 : 10:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Ako nekog interesuje, u petom broju osiječke revije Stripos
(2011) ima jako zanimljiv intervju sa Nedeljkom Dragićem.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2012 : 14:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto, poslao sam email na New York Times i na Večer gdje sam im objasnio situaciju i zamolio ih za skenove, da vidim kojim su redoslijedom izlazile ove sličice, pa da ih onda ja nalijepim po redu na ove prazne ploče, da vidim jel možda fali nešto i da onda svaku ploču (list) stavim u neku prozornu vrečicu i u fascikel i dobiva se strip album.
Pitanje je da li če mi uopšte odgovoriti od New York Times-a a kod Večera sam ih i pitao jel imaju neku arhivu, pa da bi ja pogledao po tim starim časopisima, kako su si slijedile sličice. I tu je pitanje hoče li mi izači u susret.

A ja pitam vas, da li imate neki email kontakt od autora NEDELJKO DRAGIĆ ili od VPA (Vjesnik Press Agencije) pa da i njih pitam jel mi mogu oni možda pomoči kod redoslijeda.

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 23/08/2012 : 15:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Vse po čemer povprašuješ dobiš v NUK-u.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2012 : 15:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Vse po čemer povprašuješ dobiš v NUK-u.



TOČNO!!!!! NUK!!!!
Hvala!!!!!!!!!!!!
Ja nič, najboljše bo, da vzamem svoje sličice in plošče zraven in grem v Nuk in tam sortiram po vrsti.

Hvala!!
Go to Top of Page

herlock sholmes
New Member

215 Posts

Member since 17/04/2010

Posted - 23/08/2012 : 15:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send herlock sholmes a Private Message  Reply with Quote
VPA ne postoji od pocetka 90-tih, pa nema smisla da tu trazite.

Nedeljko Dragic zivi u Minhenu i nema mail adresu.

Najbolje ce biti da u vasoj Nacionalnoj biblioteci potrazite Vecer i Oslobođenje, pa vidite redoslijed izlazenja VUČKA.

M.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2012 : 16:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by herlock sholmes

VPA ne postoji od pocetka 90-tih, pa nema smisla da tu trazite.

Nedeljko Dragic zivi u Minhenu i nema mail adresu.

Najbolje ce biti da u vasoj Nacionalnoj biblioteci potrazite Vecer i Oslobođenje, pa vidite redoslijed izlazenja VUČKA.

M.



da to če biti najbolje!

hvala!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 23/08/2012 : 21:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
[br[a kod Večera sam ih i pitao jel imaju neku arhivu, pa da bi ja pogledao po tim starim časopisima, kako su si slijedile sličice. I tu je pitanje hoče li mi izači u susret.
Da si dalo nekoliko eura samo bi mogao uči u susret... imaju arhiv izdanja online: http://ris.vecer.com/arhivi/arhiv.aspx

Kad naplačuju arhiv ne verujem da če ti zbog e-maila u susret doči besplatno.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000