forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR - ZA ILI PROTIV
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Parafraziracu Gandija, "volim Zagora, al' mi Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci. Al', i tu ima nekog levog sarma, i ne bi ni bilo toliko zabavno da nema krugova koji gube centar i tome slicnih pokusaja uzdizanja Zagora na Nietzcheov nivo.




dosta se danas uzdiže na taj tvoj Niet......nivo...sudioniki Farma,X faktora,Reala,Barcelone,Survaiver odiseja,sportaši,skijaši...Tomsoni,
Rozge,Karleuše....i šta koga boli za to?...
a kad se iskreno ljudi opredele da vole Zagora i da jim je on način života....odmah mudrovanje.....
Ti voliš Partizan,Hajduk,Barsu...mi volimo Zagora....i zašto bi to nekoga boljelo...a da nije bolesnik?...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 20:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Toliko o tome da se ovde moze slobodno izneti misljenje, rendzerska utvrda kontrolise mozgove.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/08/2012 : 20:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

@swamp thing:
Ne slazem se u vezi Ferrija. Covjek je veliki majstor, pa i sada u ovim starim godinama ipak je bolji od ostalih Zagorovih crtaca. Mozda je to kod mene nostalgijska izjava, ali kako god, smatram da je on najbolji.

Sada, u vezi onih nemastovitih scenarista, i tvojoj izjavi da su Ken i Dylan puno kvalitetniji od Zagija, potpisujem sve sto si rek'o.


Eto, meni je on živi užas. Ne samo zbog anatomije, zbog čega je često na stubu srama na ovom forumu, već i zbog nesposobnosti da napravi kvaliteno kadriranje, nema dinamike, a kada i eksperimentiše sa kadrovima, to ne zna da uradi kako treba. O njegovom crtanju stopala se nema šta reći, sve je jasno iz crteža. A i ta atmosfera koju on kao zna da pogodi, ja ju nisam uopšte primjetio. Jbg, oko crteža se baš teško raspravljati, il' ti leži ili ne. Eto, kod Dilana većina obožava Brindizija, ja kad vidim da on crta epizodu, mrak mi padne na oči. Ali njemu ne zamijeram ni kvalitet crteža, ni anatomiju, ni atmosferu, ni kadriranje,...već mi jednostavno ne leži.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/08/2012 : 20:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Toliko o tome da se ovde moze slobodno izneti misljenje, rendzerska utvrda kontrolise mozgove.


Vidiš da su se mrzitelji istraumirali, samo 4 glasa. Jbg, teško je ići na Kinga i tellera.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 19/08/2012 : 20:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Parafraziracu Gandija, "volim Zagora, al' mi Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci. Al', i tu ima nekog levog sarma, i ne bi ni bilo toliko zabavno da nema krugova koji gube centar i tome slicnih pokusaja uzdizanja Zagora na Nietzcheov nivo.




Opasno je bilo šta dizati na Ničeov nivo...jedan mali fanatik sa brčićima je to pokušao još 1933...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 19/08/2012 : 20:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nema se ovdje sta razmatrati. Samo mi je krivo sto gomila nostalgicara ne uvidja da i dan danas ima solidnih i dobrih epizoda, u jednakoj razmjeri naspram onih losijih, kao sto je nekad bilo. Malo iritira i to sto se iz aviona vidi da je Ferijev crtez, a da ne pricam o Donateliju, prilicno losiji od dobrog dijela novijih crtaca. Smeta i uzdizanje do kulta nekih prica koje je zub vremena bukvalno izgrizao u komadice. Realno, i Mairosu je u pravu za ovo sto kaze, Zagor i krugovi koji gube centar nekako ne leze jedni sa drugima.
Ali, opet, Zagor je legenda YU stripa, zna se ko je oduvijek najpopularniji junak ovuda, i ko odrzava kiosk scenu zivom sve ove godine. Znam i da mi je najmilije kad na kiosku izadje novi Zagor, jer se od njega ni ne ocekuje da odgovori na bilo kakva filozofska pitanja, vec da za 4 KM/200din/18Kn pruzi pola sata zabave i uzivanja u stripu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 20:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by acestroke

@swamp thing:
Ne slazem se u vezi Ferrija. Covjek je veliki majstor, pa i sada u ovim starim godinama ipak je bolji od ostalih Zagorovih crtaca. Mozda je to kod mene nostalgijska izjava, ali kako god, smatram da je on najbolji.

Sada, u vezi onih nemastovitih scenarista, i tvojoj izjavi da su Ken i Dylan puno kvalitetniji od Zagija, potpisujem sve sto si rek'o.


Eto, meni je on živi užas. Ne samo zbog anatomije, zbog čega je često na stubu srama na ovom forumu, već i zbog nesposobnosti da napravi kvaliteno kadriranje, nema dinamike, a kada i eksperimentiše sa kadrovima, to ne zna da uradi kako treba. O njegovom crtanju stopala se nema šta reći, sve je jasno iz crteža. A i ta atmosfera koju on kao zna da pogodi, ja ju nisam uopšte primjetio. Jbg, oko crteža se baš teško raspravljati, il' ti leži ili ne. Eto, kod Dilana većina obožava Brindizija, ja kad vidim da on crta epizodu, mrak mi padne na oči. Ali njemu ne zamijeram ni kvalitet crteža, ni anatomiju, ni atmosferu, ni kadriranje,...već mi jednostavno ne leži.


e to prihvaćam...Ferri je nama legenda jer crta Zagora, da crta nekog drugog junaka možda bi ga izkritizirali i mi zagorovci...
prihvačam da se nekome ne sviđa njegov stil crtanja, pa to su ukusi i o njima se.........što več.
nismo mi neki ludaci koji hodamo u doljnjem rublju sa Zagorovim znakom na mjestu gdje se stavlja figin/smokvin list...ne sanjamo Heligene i Fride i ne žderemo ko Čiko...jednostavno volimo taj značaj junaka, Zagor nem je izgleda pisan na kožu/nama na ukus i to je to...nekima nije, i to poštujemo a ono o uzdizanju na tron nismo mi sami krivi...uzdiže ga titula najpopularnijeg junaka na tim prostorima...on se sam uzdigu, mi ga samo poštujemo....
tu završavam diskusiju jer je topic postavljen tako da dijeli a sve te djelitve mi idu na muškost....
vi slobodno nastavite...za dobrim konjem se praši, još jedan topic više ne može naškodit našem junaku..ionako je zapostavljen jako...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/08/2012 : 20:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Zagor je dio mog života, je veliki dio moje mladosti



Ko da san ja napisa

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/08/2012 : 20:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

zna se ko je oduvijek najpopularniji junak ovuda

Eh, "oduvijek"... Strip se na ovim prostorima cita od tridesetih godina proslog veka, a Zagor je izbio u prvi plan, kad, sredinom osamdesetih? I Stripoteka je imala veci tiraz, a kamoli Blek...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 19/08/2012 : 20:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
A, dobro, recimo da sam pretjerao. Oduvijek mislim na osamdesete i devedesete :) Svako je skupljao Zagora i osttalo sta stigne, uz rijetke izuzetke.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 19/08/2012 : 20:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Krscho

Ovoj anketi fali jedna Boli me briga za zagora opcija


Ima i ta opcija, mada je nevidljiva - ignorisati poll i topik. Logicno, zar ne

quote:
Originally posted by Krscho

sama cinjenica da je anketa za i protiv dovodi do toga da se zele dijeliti clanovi ovdje za i kontra zagor sta nevidim razloga.



Odavno su podjeljeni. Evo prilike da se kazu neke stvari u jednom topiku, a ne da se unistava stotinu drugih.



Eto to je to kaj ja pricam, kojim pravom ti casual zagor citace tjeras s ovoga foruma i rasprava, svojim stavom i komentarom "mada je nevidljiva - ignorisati poll i topik"

Kojim pravom sebi dajes da takve ljude se ignorira, oni nisu nista losija niti gluplji od onih koji citaju zagora i zive ko religiju niti onih koji ga mrze,ako netko voli procitati strip ( bilo koji) ali boli ga briga dali da ga voli ili mrzi nego ga je procitao reda radi ( dosada, zanimljivost,hobi citnaje stripov itd. ) i njegov glas vrijedi i mora ga se cuti a ne tjerati

To je ono kaj sam napiso, onaj bitniji dio moga posta koji nisi ocito ni procito, stariji zagorasi/forumasi si daju za pravo da su popili svu pamet svijeta i da znaju najbolje o crtacima, scenarisitma i nedaju nikome da dira u svetinju kada argumentirano dira ga se popljuje ili nesto trece time tjerajuci po meni mlade ictace

Cinjenica je da Zagor je zastario strip 30 godina i jedino ga talijani i mi hrvati svojom kupnjom izgleda drzimo na zivotu, ima tonu boljih stripova i objektivno gledano to se treba priznati, ko sto reko ovlim zagora i smatram ga odlicnom primjerom europske skole stripa, al brat bratu ima oblji i to od samoga bonnelija ( nathan never kao primjer)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2012 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mrzim ovo smeće od stripa i dabog da krepa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 19/08/2012 : 21:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Prosle godine sam se vratio stripu, prvi potez je bila rasprodaja svega sto imam od Zagora(nekih 200-tinjak stripova).

Postao mi je uzasno dosadan i nezanimljiv =

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 21:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mrzim ovo smeće od stripa i dabog da krepa.


volim iskrene ljude!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2012 : 21:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Krscho

Ovoj anketi fali jedna Boli me briga za zagora opcija


Ima i ta opcija, mada je nevidljiva - ignorisati poll i topik. Logicno, zar ne

quote:
Originally posted by Krscho

sama cinjenica da je anketa za i protiv dovodi do toga da se zele dijeliti clanovi ovdje za i kontra zagor sta nevidim razloga.



Odavno su podjeljeni. Evo prilike da se kazu neke stvari u jednom topiku, a ne da se unistava stotinu drugih.



Eto to je to kaj ja pricam, kojim pravom ti casual zagor citace tjeras s ovoga foruma i rasprava, svojim stavom i komentarom "mada je nevidljiva - ignorisati poll i topik"

Kojim pravom sebi dajes da takve ljude se ignorira, oni nisu nista losija niti gluplji od onih koji citaju zagora i zive ko religiju niti onih koji ga mrze,ako netko voli procitati strip ( bilo koji) ali boli ga briga dali da ga voli ili mrzi nego ga je procitao reda radi ( dosada, zanimljivost,hobi citnaje stripov itd. ) i njegov glas vrijedi i mora ga se cuti a ne tjerati

To je ono kaj sam napiso, onaj bitniji dio moga posta koji nisi ocito ni procito, stariji zagorasi/forumasi si daju za pravo da su popili svu pamet svijeta i da znaju najbolje o crtacima, scenarisitma i nedaju nikome da dira u svetinju kada argumentirano dira ga se popljuje ili nesto trece time tjerajuci po meni mlade ictace

Cinjenica je da Zagor je zastario strip 30 godina i jedino ga talijani i mi hrvati svojom kupnjom izgleda drzimo na zivotu, ima tonu boljih stripova i objektivno gledano to se treba priznati, ko sto reko ovlim zagora i smatram ga odlicnom primjerom europske skole stripa, al brat bratu ima oblji i to od samoga bonnelija ( nathan never kao primjer)


Pojma nemam o cemu ti u stvari pises ovdje.
A u te glupost da tjeram ljude sa foruma, da sam kriv za glad u Africi i slicno, u to uopste ne zelim da ulazim.
Sve sam objasnio u one dvije-tri recenice.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/08/2012 : 21:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...prva opcija!
Naučio sam čitati sa 6 navršenih godina zahvaljući Zagoru i nadalje mi je uljepšao djetinjstvo.
Danas ga u biti ne volim čitati niti mi je zanimljiv,ali još uvjek volim vidjeti crtež legende Ferrija.
A to što mi Zagor danas nije zanimljiv ko' nekada ne znači da stoji to da nikad niti jedan američki superheroj neće biti Zagoru "ni do koljena"!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8377 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/08/2012 : 21:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Potpuno glupo koncipiran poll. Dal voliš ili mrziš? E, pa ništa na ovoj planeti nije crno-bijelo, pa nije ni pitanje Zagora. Kao i 90% članova ovog foruma odrastao sam na Zagoru i ostalim Bonellijevim junacima i ne mogu da ih mrzim. Volim se sprdat sa zagorelima, al mi isto tako ide na živce kad neko ozbiljno omalovažava Bonellijevu ili bilo koju drugu školu stripa. Jedino mi nisu jasni pojedinci koji danas sa svojih 30-40 godina i dalje čitaju samo Bonelli. Mislim, da se neko svjesno tako ograniči na Zagora i ekipu, dok ga okružuju tolko prekrasna remek-djela 9. umjetnosti...to ne mogu da shvatim. Čak razumijem ljude koji kupuju sve žive reprintove epizode istog junaka, makar su ih pročitali bezbroj puta..vuče ih ta neka kolekcionarska strast i nostalgija, ali cijeli život čitat samo Bonelli...meni osobno to izgleda zastrašujuće apsurdno..Da ne govorim o raspravama o crtačima koje se recikliraju iz godine u godinu od nastanka ovog sajta.
I ne, ovo nije Zagorov forum, jer hrpa ljudi koji su ovdje članovi (i još veća hrpa koja nije), vjerovali ili ne uopće ne zalazi u pdf Bonelli. To što su pristalice Bonellija najglasniji, to je drugi par rukava.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/08/2012 : 21:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
prva opcija!zasto? zato sto je zagor desna ruka boga! bog...je tex.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 19/08/2012 22:02:56
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 19/08/2012 : 21:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Zagor mi je drag zato što je zabavan. Iako priče možda nisu najkvalitetnije (ove nove sigurno nisu) Čikotu uspijeva da me nasmije. Ne kužim zašto bi neko mrzeo Zagora ili bilo koji drugi strip. Svake oči imaju svojeg malara.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8377 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/08/2012 : 21:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Mairosu

Parafraziracu Gandija, "volim Zagora, al' mi Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci. Al', i tu ima nekog levog sarma, i ne bi ni bilo toliko zabavno da nema krugova koji gube centar i tome slicnih pokusaja uzdizanja Zagora na Nietzcheov nivo.




dosta se danas uzdiže na taj tvoj Niet......nivo...sudioniki Farma,X faktora,Reala,Barcelone,Survaiver odiseja,sportaši,skijaši...Tomsoni,
Rozge,Karleuše....i šta koga boli za to?...
a kad se iskreno ljudi opredele da vole Zagora i da jim je on način života....odmah mudrovanje.....
Ti voliš Partizan,Hajduk,Barsu...mi volimo Zagora....i zašto bi to nekoga boljelo...a da nije bolesnik?...



O čem ti pričaš telleru..kakav način života pobogu? Šta živiš u močvari sa svojim debelim momkom okružen indijanskim plemenima i ideš na posao vrišteći dok skačeš s grane na granu s pticom na prsima??



















There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/08/2012 : 21:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Hm, odakle da pocnem? Najveci dio moje kolekcije cini Zagor, ali ne mogu navesti ni kada ni zasto sam ga poceo citati. Iskreno, kao dijete nikad nisam pravio razliku izmedju ovih udarnih junaka SZ i LMS: Zagor, Mark, Kit i Blek. Za mene se citanje i sakupljanje stripova i dan-danas ne svodi na idealiziranje i uzdizanje glavnog lika, nego na uzivanje u pojedinim epizodama razlicitih junaka. Kad npr. nevecer poslije 18 sati na nogama legnem, najbolje mi sjedne Mark: kratka zavrsena epizoda, bez intelektualnih momenata i naprezanja. A niti ga mrzim niti uzdizem.
Tako je otprilike i sa Zagorom, Kenom, Mikijem i svim ostalima...
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 19/08/2012 : 22:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Da citiram Polija:
Ostalo je nekako na nostalgiji ali danas tesko citljivo.
Sve što sam imao od Zagora sam rasprodao, kupujem samo OP od VČ.
Niti ga volim niti mrzim. Pročitam ga tu i tamo, ali nove epizode su sasvim nečitljive.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/08/2012 : 22:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Taj strip je nešto najljepše što me veže za djetinjstvo, ljude s kojima sam ga čitao, koji su mi ga kupovali... Jedan je Zagor, sve ostalo su samo stripovi.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 23:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Mairosu

Parafraziracu Gandija, "volim Zagora, al' mi Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci. Al', i tu ima nekog levog sarma, i ne bi ni bilo toliko zabavno da nema krugova koji gube centar i tome slicnih pokusaja uzdizanja Zagora na Nietzcheov nivo.




dosta se danas uzdiže na taj tvoj Niet......nivo...sudioniki Farma,X faktora,Reala,Barcelone,Survaiver odiseja,sportaši,skijaši...Tomsoni,
Rozge,Karleuše....i šta koga boli za to?...
a kad se iskreno ljudi opredele da vole Zagora i da jim je on način života....odmah mudrovanje.....
Ti voliš Partizan,Hajduk,Barsu...mi volimo Zagora....i zašto bi to nekoga boljelo...a da nije bolesnik?...



O čem ti pričaš telleru..kakav način života pobogu? Šta živiš u močvari sa svojim debelim momkom okružen indijanskim plemenima i ideš na posao vrišteći dok skačeš s grane na granu s pticom na prsima??





















ne razumeš ti mene vidim a?
pa vidi,probat ču ovako... počneš stripove čitat sa 7 godina, slovensko si derište a stripovi s/h, ti naučiš novi kao strani jezik, cijelo vrijeme osnovne škole uz obavezne knjige i zadaće, čitaš,trampiš,sakupljaš stripove, zapostaviš školu ili mami ukradeš najmilije značke pa jih zameniš za stripove pa ti stripovi zagore n lomači...kad ti mama ugasi svetlo ti si svetiš baterijom i čitaš i gubiš oči, kad ideš zubaru jedini način je da te tamo dovuće novi Mark TAOCI recimo...za vrijeme ljetnih odmora sa susjedom dva mjeseca prebireš i sakupljaš stripove,nešto smo i ukrali izviđaćima...tada preko susjeda iz Ljubljane koji je došao doma dobiješ Avanturiste i Zimsku Zmiju,napraviš kamenu sekiru i luk i napadaš nedužne seljake,..kad završi 8 razred osnovne cijela dva meseca na strpove radiš(iz minerske žice koju oguliš)sponke/klanfice jer več tada nisi zadovoljan uvezom...KRIK SOVE Blek bez naslovnice osebno/lično ju nacrtaš i zadovoljan si,,,,plačeš kad ideš u Ljubljanu u srednju školu i razstaviš se od stripova,jbg...napola vojnička škola...tamo opet pola razreda čita stripove,opet trampiš,posudiš,ne vratiš,dobiješ batine zbog stripova...kad treba učit ti potajno čitaš izpod knjige novog Marka ZLATOKOSA, zbog toga školu umjesto sa 4 ili 5 izguraš sa jedva tricom...i ne možeš odmah u višu školu u koju su se upisali oni koji su umjesto stripova čitali knjige i leksikone...zaposliš se i pola prve plate ostaviš na kiosku a usporedno počneš sakupljat kompletnu ZS i LMS...to traje 5-6 godina i kompletiran je Dnevnik...uživaš sve dok jednog dana tamo 91-ve tvoji stripovi izostanu iz kioska...suze kad shvatiš da je rat prekinuo tokove tih stripova a tvoja omiljena tiskara riknula načisto...par tužnih i pustih godina do 94 kad na kiosku ugledaš LOV NA VUKA i opet tvog najdražeg junaka...opet padneš u delirij kojeg obogačuješ mjesečnim izletom u Občine(kod Trsta)i tamo ko blesav nabaviš stripove na potpuno stanom jeziku...pola gepeka makarona i sireva a pola stripova na talijanskom...tek tadavidiš šta su stvarali ti Dnevnikovci iz stripova i u dobi zasičenja prodaš
komplet ZS i LMS,pun kombi ide u Ljubljanu(Janežič čini mi se) a ti dobiješ zato 2500 DM..(koja budala sam bio)......
Onda stigla druga zlatna doba stripa i od 2000-do dan danas stripova na tone....nešto sam povratio i Dnevnika i popio puno žuči i prigovaranja na novcima koji su odlazili ili odlaze na stripove...sada mjesečno na stripove ode 150-200 eura i zahvalan sam bogu i državi,prvi mi daje zdravje a druga platu da si te stripove i uz porodicu(skvo+dvoje zlatne dijece) mogu priuštit...Luka mi je pravi mali Zagor,čak je na kanu koji imamo na Kupi nacrtao Zagorov znak...ponnosim se na njega...Messi i Zagor su njegova velika ljubav...a on naša...stigneš u 46 godinu i još uvijek si mlad, čitaš stripove i ne ostariš...lud si ko nekad i ne stidiš se...
ostali tvoje dobe se kurvaju,lokču,pušu,voze skupa kola i motore a ti živiš sretan sa svojom sobicom 3/3 i policama sa stripovima...to je tvoje kraljestvo....jebeš vile i bazene i Karleuše razne...ti si sretan u 46-toj jer je strip a pogotovo Zagor tvoja velika ljubav...govore ti da si glup,nostalgičan,šašav,emancipiran,nerazgledan i tup je čitaš naivne pričice ili još gore peti reprint Zagora od prvog broja.....neka, važno da si ti sretan....i ja sam,i u ovoj jebenoj 46-toj...to želim i vama sa drugim junacima...Zagor ima vjernika dosta...kad bi bar polovinu njegovih imali neki drugi serijali i junaci....
najduži moj post ali zadnji na tu temu....ali morao sam opisat zašto je Zagor moj način života...pa ako ne drugo i za policajca sam se odlučio jer sam htio biti šerif ili netko koji služi pravdi i ljepšem ,poštenijem svijetu....iluzije su se razblinule,ali zato nije kriv Zagor...takva su vremena valjda....
a ja ipak nisam Patrik Wilding/Duh sa sjekirom ni šerif iako smo neko vrijeme nosili zvijezde...sad to više nije moderno...sads je vrijeme da svako pleme ima svoju Močvaru Mo-hi-la ili svoj Darkvud.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 19/08/2012 : 23:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Prva ljubav u stripu nikad se ne zaboravlja!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000