forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR - ZA ILI PROTIV
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/08/2012 : 22:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Stanje ega koje zeli da unisti izvor svoje nesrece. Mislim da niko nije razvio taj stadijum osecanja prema bilo kom stripu, makar to bio i Zagor.

Dakle. Nema mrznje ima ravnodusnosti. Gledajuci samo delo (iz svog ugla) i poredeci ga sa ostalim junacima Bonelijeve kuce cenim ga kao sasvim prosecno i precenjeno stivo. Uglavnom necitljivo, manje-vise citljivo i na prste jedne ruke odlicno.

Nit smrdi, nit mirise. Nezasluzeno kvalitetom, zasluzeno rasirenoscu u pop kulturi.




Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/08/2012 : 23:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
uz Alan Forda i Tom & Jerrya naučio sam čitati na hrvatskom, jer je otac inzistirao na samo ta dva stripa do 10-te god, a od 4.razreda krenuo sam sa Zagorom i Politikinim zabavnikom...
Dakle, Zagor: nostalgija, Zabavnik: hrpa dobrih priča i stripova...

Kad su krenuli Dylani, mislim negdje 1985. plus M.Mystere - Zagore, Bleka i Marka sam RASPRODAO! (Mikija nisam unosio u kuću, zaobilazio ga u najširem luku)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR MEKSIKO Ole već za 18 dana ZVONKO BOŽIĆ (Minuette-ekstra 63) na kioscima SUPER Klasik 21 na kioscima

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

sasaradisic
Starting Member



Serbia
15 Posts

Member since 29/04/2012

Posted - 26/08/2012 : 18:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sasaradisic a Private Message  Reply with Quote
Zagor mi nije nesto posebno drag, ali ga i ne mrzim...Ima nekih skroz OK epizoda!
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 03/12/2012 : 16:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

"volim Zagora, al' mi zadrti Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci.



.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 24/10/2013 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Zagor mi je drag
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 24/10/2013 : 20:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Telleru, već si odgovorio Milošu.

19.8.2012. u 19 i 51.

I obrisa odgovor i zbrisa

Edited by - Jasko on 24/10/2013 20:43:09
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/10/2013 : 20:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Telleru, već si odgovorio Milošu.

19.8.2012. u 19 i 51.

I obrisa odgovor i zbrisa


Malo sam bio bezobrazan pa sam izbriso post...valjda je to dopusteno?
Hvala na paznji,cast kingu ali topic je bezveze....za ili protiv...avtomatsko neda izbora
I tera na konflikt...a meni se sa prijateljima neda svadat...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 24/10/2013 : 20:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam glasao za opciju broj 1 NARAVNO.

Zagor je prvi strip u kome sam se sreo sa osecajem pravde/ nepravde kao dete.
Bio mi je zanimljiv i privlacan prvo zbog kostima. A posle i zbog sarolikih avantura. Uz Zagorove stripove sam se prvi put sreo sa mnogim nepoznatim recenicama, uzrecicama, stripovskim psovkama, ukratko, naucio sam da citam uz njega :)
Uz Zagorov strip sam dobio osecaj za pravdu i moj karakter danas je upravo izgradjen Zagovorvim idealima

Drugo, Zagorov svet maste je dovoljno sarolik za svacije detinjstvo i sa uzitkom sam nestrpljivo cekao svaki novi broj Zlatne Serije na kioscima.
Trece, zbog Zagora sam poceo da crtam i danas se profesionalno bavim crtanjem i slikanjem i jako dobro zivim od toga.
MA IMA MILION RAZLOGA ZASTO VOLETI ZAGORA!!!!!

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/10/2013 : 20:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Najdraža materijalna stvar koju imam su mi Zagorovi stripovi, bili glanc ili bez korica to je moje blago :)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46538 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/10/2013 : 21:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
naravno da mi je drag (ne "drug")

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 25/10/2013 : 21:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
Prva opcija.

Odrastao sam citajuci stripove i Zagor mi je bio najdrazi junak. Bio i ostao.......

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 25/10/2013 : 22:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Mr. NO,jer svima ostalima treba ime i prezime.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/10/2013 : 22:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uz Zagora sam odrastao i naravno da mi je drag.
Kakvo je to uopće pitanje, kao da me se pita jesu li mi dragi Prle i Tihi, ili Sandokan recimo???


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 25/10/2013 : 23:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Zagor će uvijek biti sin našeg djetinjstva, otac naše mladosti i djed naše starosti

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 26/10/2013 : 00:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Zagor će uvijek biti sin našeg djetinjstva, otac naše mladosti i djed naše starosti



Alal vera

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 26/10/2013 : 02:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Zaprotiv

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/10/2013 : 00:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Vidim hrpu gluposti ovdje al mi se neda citat(ni svađat) inace ove je glup topic ne vidim zasto bi neko mrzio nekog strip junaka moze reci da mu se nesvida ili da mu nije dobar ali da mrzi ahhaha pa to je stvarno glupo!!!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/10/2013 : 01:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Vidim hrpu gluposti ovdje al mi se neda citat(ni svađat) inace ove je glup topic ne vidim zasto bi neko mrzio nekog strip junaka moze reci da mu se nesvida ili da mu nije dobar ali da mrzi ahhaha pa to je stvarno glupo!!!!



Zar nisi ti onaj koji je pljuvao po Americkim stripovima i crtacima, a bez da si ista od tog trzista procitao?
Hmm.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/10/2013 : 17:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Rahazlam

Vidim hrpu gluposti ovdje al mi se neda citat(ni svađat) inace ove je glup topic ne vidim zasto bi neko mrzio nekog strip junaka moze reci da mu se nesvida ili da mu nije dobar ali da mrzi ahhaha pa to je stvarno glupo!!!!



Zar nisi ti onaj koji je pljuvao po Americkim stripovima i crtacima, a bez da si ista od tog trzista procitao?
Hmm.


Al nisam reko da ih mrzim
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 29/10/2013 : 17:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
To pitaj ovog što je postavljao odgovore što ih je postavio tako.

Ako je već hteo da teži esktremima onda su odgovori trebali da glase

"Secčem vene na Zagija!" i "Mrzim Zagora!"

Edited by - Jasko on 29/10/2013 17:44:57
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/10/2013 : 00:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

To pitaj ovog što je postavljao odgovore što ih je postavio tako.

Ako je već hteo da teži esktremima onda su odgovori trebali da glase

"Secčem vene na Zagija!" i "Mrzim Zagora!"

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 30/10/2013 : 09:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Sad ću napisati malo duži post, kojeg će vjerovatno pročitati samo troje ljudi, ali nema veze...

Zagor mi je unatoč mnogim nedostacima najdraži strip junak, ali me to ne sprječava da kupujem i čitam druge strip junake. Jedina moja ograničenost je ta što se uglavnom držim Bonellija. Jednostavno sam zadovoljna s njima i nemam potrebu okolo švrljati i eksperimentirati s amerima, francuzima, mangama itd.

U pollu nedostaje odgovor nije me briga, jer ovako je stanje postavljeno "ili - ili". Ovo nije Zagorov forum, ali je on neko vrijeme poprilično dominirao u objavljenim recenzijama, a njegove recenzije često imaju velik broj komentara čitatelja. To se malo stišalo kada se većina njegovih epizoda recenzirala. Kao recenzent se trudim recenzirati i neke druge junake da bi pridonijela šarolikosti foruma. Naravno, i ti su junaci bili Bonellijevi ali barem nije bio Zagor. Čitatelji drugih izdavačkih kuća bi se trebali malo više aktivirati i recenzirati to što čitaju, tako da i sam Bonelli ne bude toliko dominantan. U tom slučaju mi zagorovci i bonelijevci nismo krivi što je tolika dominacija.

A sada bi se osvrnula na taj neki "rat" kojeg zadrti zagorovci često vode sa nazovimo ih "hejterima". Ne znam što je tu prvo bilo, kokoš ili jaje? Jesu li zadrti zagorovci prvi previše dizali svog junaka u nebesa pa stvorili neki revolt u ljudima koji su ga zatim počeli intenzivno pljucati. Ili su ga ljudi intenzivno pljucali zbog njegove velike popularnosti koja nema realnu podlogu u kvaliteti pa se u zagorovcima probudio revolt. Kao što sam rekla, nemam pojma tko je prvi počeo, samo znam da sam se ulogirala na ovaj forum, naivna i sva sretna što ću komunicirati s ljudima koji vole strip a netko je napisao da su svi ljudi koji čitaju Zagora glupi. Tada sam i ja popizdila i ušla u tabor zadrtog branitelja Zagora. Bila sam dovedena pred gotov čin. Postojala je opcija ili da dozvolim da me netko zove budalom ili da se posvađam. Izabrala sam ovo drugo.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/10/2013 : 09:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Procitano.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/10/2013 : 10:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
Jedina moja ograničenost je ta što se uglavnom držim Bonellija. Jednostavno sam zadovoljna s njima i nemam potrebu okolo švrljati i eksperimentirati s amerima, francuzima, mangama itd.






http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/10/2013 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jedva pročitao

Što se tiče Bonellijevih okvira, grofice, mene su uglavnom privukle mnoge stvari vani. Jednostavno, nije mi išlo u glavu da se toliki "kontraši" zalažu za nešto šta nema neku objektivnu vrednost. Govorim o nekim američkim i franuskim stripovima (sto puta naveo, pa ne bih opet).

Sad, postavila si veoma dobro, ali nebitno "kokoška ili jaje?" pitanje. Da li su zagorovci uvek bili u fazonu "samo Zagor je strip, nemoj imati drugih stripova osim Zagora" pa je to počelo da iritira one "zrelije" likove, ili je naglo prosvetljena momčad krenula da bocka zagorovce, nebitno je. Problem je u tome što raja koja ne čita Zagora rado ponekad dođe da prca po njegovim topicima, kao što je problem što se strastveni zagorovac uspali na bilo kakvu negativnu procenu neke epizode/segmenta serijala, bila ona skroz subjektvna ili argumentovano subjektivna ili isti navrati u američki topic pa tamo prca po supermanima i ostalim junacima. Čini mi se da se to stišalo u zadnje vreme...vidim neke zagorovce i okolo, naložene na drugi tip narative, što je po meni pozitivno. Čovek što se više udalji tipološki od serijala koji voli, sve mu je jača svest o tome ZAŠTO mu baš taj serijal prija.

Što se recki tiče, zna se da su ljudi ovde većinom krenuli od Bonellijevih izdanja (osim tu i tamo mlađih generacija), a kako je Zagor najpopularniji tako se više i analizirao. A recenzija i tekstova ostalih škola sve je više i više, zahvaljujući momcima poput Malog_Mate, Luce Torellija, brnija, bjelolasice, Kinga, DeeCaya i ostalih, tako da i mi Bonellijevci možemo svako malo da dobijemo kakv zgodan mamac za upoznavanje sa ostalim serijalima.

Što se tiče mojih recki, još uvek nisam počeo konkretno da šaram po serijalima. Ali kod Zagora mi je najveći problem, pored sve pasije pri analizi, ukucati ocene. Jednostavno, subjektivna vrednost svake epizode je daleko veća od objektivne. Kada stavim 9 ili 10 setim se svojih forumaša-sugrađana ponkija i feniksa: "bah, ako Patak kaže da je odlična (Zagorova epizoda) znači da je čitljiva (smeh)" pa se malo zapitam, koju ocenu dati? Da li su Zagorove recenzije napisane za zagorovce (pasionirane ili manje pasionirane) ili za sve forumaše koji bi možda mojom krivicom dali npr.7 eura na LU giganta 5 samo zato što sam preterano pomešao vlastitu pasiju i čistu analizu, i da pritom kažu "bacih uzalud novac kojim sam mogao..."?

Pasija uvek pobedi, naravno

...ali mislim da ću na sledeće recke staviti i posebne ocene za zagoromrsce

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000