forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 M-vreća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 26/08/2012 : 11:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Evo nove ponude u Hrvatskim poštama.
M vreća se koristi za slanje tiskanica za inozemstvo,dosta je jeftinija od tiskanice a šta je još bolje može se slati preporučeno.
Može se slati najviše do 20 kg.
Malo sam se raspitao u pošti i kao primjer,M-vreća težine 4 kg.bilo gdje u Europu iznosi 104 kune.Još se plaća ispisnica nekih 5 kuna i vreća košta 11 kuna.
Dvije tiskanice koštaju 173 kune,i nemaju potvrdu o slanju.
Te vreće se mogu naći u dućanima po par kuna.Kaže mi službenica da ne moraju biti od Hrvatskih pošta.
Evo nešto više o tome:
http://www.posta.hr/default.aspx?id=587

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.

Edited by - elva on 26/08/2012 11:01:56

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4091 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 26/08/2012 : 12:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Super vrece,jevtino,pogotovo za nas koji dobijamo stripove u inozemstvo!
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 08/09/2012 : 13:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
jel netko proba slat ove vreće u inozemstvo? sad san zva kontakt centar hp-a totalno su neupućeni, nekakav ugovor spominju i tako nešto... dakle vjerojatno je ovo samo za izdavače, a za privatne korisnike i dalje paket ili tiskanica :(
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4091 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 10/09/2012 : 22:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Stvarno,kakve su ove vrece?
Ja pretrazivao nesto na stranici Hrvatske poste,ali nista nisam nasao,pise samo da mozes slati do 20 kg.........
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 11/09/2012 : 08:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Te vrece izgledaju kao one plasticne vrece za krumpir,one najlonske sivane.Ne znam kako bi objasnio.Donedavno su vrijedile samo za firme,knjizare,skole.Sada se mogu svi koristiti njima.Ja sam slao vec u Crnu goru i sve je uredno stiglo.To mi je rekla sluzbenica u posti koja je bila na nekom seminaru.Znaci, to se sigurno tako moze slati,samo su sluzbenici neupuceni.Stripovi,knjige se stave u svezanj,bilo omotani kartonom ili spagom i ubace se u tu vrecu.Npr.,ako se salje 75 stripova,stavis u tri sveznja po 25 i ubacis u tu vrecu.Ispunis popratnicu sa tocnom kolicinom sta saljes,oni stave kao plombu oko vrece i tako se salje.Potaknite sluzbenice da se informiraju ako ne znaju.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 11/09/2012 : 09:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
Mamu im bezobraznu i neupućenu... U Splitu je nemoguća misija ovo poslat... Jučer sam ima odiseju po splitskoj pošti (u gradu kraj Đardina). Treba san slat neke stripove u UK, i lipo ih zamotan u onu foliju s mjehurićima i ostavin otvoreno na vrhu da mogu vidit sadržaj, ponesen 2 kartona i boston traku sa sobon da mogu tamo zamotat ispred njih u slučaju da me zajebavaju i dođen oko 1 popodne na poštu. Onda me ova na šalteru vrati , jer "ona nezna to" pa da dođen za po ure kad joj bude voditelj tu. Radi nekih obaveza doša sam tek u 5 popodne i onda opet ista priča, dođi za po ure. Nakon toga ponovo nema voditelja, pa me izvozaju na šalteru zovu voditelja, koji nema pojma, pa onda call centar njihov, koji ih odj... i kaže da je to posa njihovog voditelja. Da bi mi na kraju, nakon po ure peripetija i zvanja ko zna koga tvrdili da to mogu samo firme slat, da je to opcija za velike korisnike njihovih usluga. I ne daju mi da šaljen tako, nego kao paket ili običnu tiksanicu... Pošto mi je bilo bitno da krene jučer, slomija san se i posla paket.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 11/09/2012 : 09:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sta bi ti rekao.Znam da je ova sluzbenica u posti iz koje saljem bas izricito pitala dali to vrijedi i za male korisnike i dobila je odgovor da vrijedi za sve.Sad je samo moguce da i taj koji je vodio seminar,ne zna.Ali kazem,vec sam slao i bilo je sve u redu.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 11/09/2012 : 15:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Očito je da nisu u svim poslovnicama Hrvatske pošte jednake radne navike. Negdje su djelatnici uslužni, susretljivi i korektni, a negdje vlada opći nerad i izbjegavanje radnih obveza raznim izgovorima, poput ovog primjera iz Splita.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 12/09/2012 : 16:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rada13

Mamu im bezobraznu i neupućenu... U Splitu je nemoguća misija ovo poslat... Jučer sam ima odiseju po splitskoj pošti (u gradu kraj Đardina). Treba san slat neke stripove u UK, i lipo ih zamotan u onu foliju s mjehurićima i ostavin otvoreno na vrhu da mogu vidit sadržaj, ponesen 2 kartona i boston traku sa sobon da mogu tamo zamotat ispred njih u slučaju da me zajebavaju i dođen oko 1 popodne na poštu. Onda me ova na šalteru vrati , jer "ona nezna to" pa da dođen za po ure kad joj bude voditelj tu. Radi nekih obaveza doša sam tek u 5 popodne i onda opet ista priča, dođi za po ure. Nakon toga ponovo nema voditelja, pa me izvozaju na šalteru zovu voditelja, koji nema pojma, pa onda call centar njihov, koji ih odj... i kaže da je to posa njihovog voditelja. Da bi mi na kraju, nakon po ure peripetija i zvanja ko zna koga tvrdili da to mogu samo firme slat, da je to opcija za velike korisnike njihovih usluga. I ne daju mi da šaljen tako, nego kao paket ili običnu tiksanicu... Pošto mi je bilo bitno da krene jučer, slomija san se i posla paket.



Kakvi kreteni.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 16/09/2012 : 11:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se raspitao u Varaždinu na pošti i u Varaždinu nema nikakvih problema oko slanja.
Gospođa na šalteru je bila vrlo susretljiva, odgovorila mi je na sva pitanja i čak mi je nudila i njihov pravilnik gdje se može sve pročitati.

Dakle kupi se vreča i u nju se stavljaju paketi a vreča ne smije biti teža od 20 kg.
Zamišljam da kad poštar ponese tu vreču izgledao bi kao Djad Mraz koji nosi vreču punu poklona .

Svaki paket mora biti malo otvoren poput tiskanice da se može vidjeti sadržaj paketa i ispunjava se popratnica sa točnim sadržajem paketa.

Vreča se šalje na adresu jednog primatelja.

Za manje količine stripova se ta vreča ne isplati ali već od kile pa na više osjeti se razlika u cijeni.

Čest je slućaj da jedan prodavač ima više kupaca iz iste države pa čak i iz istog grada npr. Srbija - Beograd i u tom slučaju postoji mogućnost da se kupci međusobno dogovore koji od njih preuzima odgovornost na sebe da se na njegovu adresu šalje vreča.
Prodavač obavjesti sve kupce kada pošalje stripove tako da si mogu poprilici planirati kada očekuju paket a po primitku stripova na primatelju je obaveza da kontaktira ostale da su stripovi dtigli i da se podjele kome ide koji paket a poštarinu za vreču svi zajedno financiraju i to je tada superpovoljno za sve.

Vreča se također naplačuje i mislim da je na pošti cijena nekih 10ak kn (ne znam točan iznos za sada) a može se pronaći i jeftinije u nekoj drugoj trgovini.

Kupac koji kod jednog prodavača osvoji veću količinu stripova (preko 20-30 stripova), definitivno mu je najisplatljivije da sa prodavačom dogovori slanje stripova kao M-vreča.


Kolega Rada13, reci gospođi na šalteru slobodno da je neupućena tuka i da je sramotno da mi kolekcionari znamo više od njih na pošti kojima pošta svaki mjesec isplaćuje plaču.

Ako nije sposobna odradit svoj posao kako spada, ima i drugih načina kako zaraditi novac a gdje ne mora biti posebno pametna (samo da je barem donekle zgodna)


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2012 : 11:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ć, ne č, oči mi ispadaju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 26/09/2012 : 23:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Četiri ČuČeka na ČuČeku ČuČeČi ČuČiju i ČuČeČi kriČiju.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 26/09/2012 23:33:21
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/10/2012 : 17:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Četiri ČuČeka na ČuČeku ČuČeČi ČuČiju i ČuČeČi kriČiju.


I mene to zajebaje

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000