forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/12/2021 : 15:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Bravo Pako. Evo ja nisam klinac i citam sve i svasta i vecinu kolekcije mi cine Marveli. Citam i francuze i ponesto od Bonelija, ali Mort Cinder ne bih u zivotu uzeo da citam, jednostavno mi ne odgovara ta tematika.

Edited by - jagodanbg on 01/12/2021 20:14:39
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/12/2021 : 17:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis


Kalvin trojka, jel i to neće skoro?



Zapravo, hoće.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/12/2021 : 18:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by AleksandarN

Meni je tuzno sto vecinu danasnje decurlije ne zanimaju strip klasici nego gutaju samo mange ili superherojstine i sto ce pre da kupe Dedpula a Mort Cindera nece ni pogledati.



Šta je tu točno tužno? Nije svako štivo pogodno za svaku dob niti svaki strip ima istu ciljanu skupinu čitatelja. Koja su "dječurlija" uopće dobna skupina? To je kao da kažeš da je tužno što publiku od 13-14 godina zanima većinom Harry Potter, dok Zločin i Kaznu neće ni pogledati. Pa mislim... Pričaš gluposti.

Gutaju mange i superherojštinu? E, i? U čemu je problem? Vidiš li nekoga mulca da čita takvo nešto, dođi i reci mu "svaka čast, drago mi je da te zanimaju stripovi!", umjesto da kukaš jer čitaju nešto šta tebe ne zanima. Kamo sriće da je sve više i više pojedinaca koji čitaju mange, superheroje, Zagora, Texa, jeftinog Miki Mausa s kioska... Budi sritan šta ima takvih i nadaj se da će ih bit još više i više. Ti su stripovi kameni temeljci od kojih se počinje.

To su valjda osnove, ne znam kako tebi i ljudima s mišljenjem sličnim tvome to nije jasno.

Uvik kad krenu ovakva kukanja, sitim se Boba Dylana...

Come mothers and fathers
Throughout the land
And don't criticize
What you can't understand
Your sons and your daughters
Are beyond your command
Your old road is rapidly agin'
Please get out of the new one
If you can't lend your hand
For the times they are a-changin'




Paka, nemoj da te vredja sto sam stripove koje volis nazvao stripovima za decurliju.

Poetican si, Paka.
Malko mi se vrati kiselina niz grlo na gore od Bob Dilana, sorry. Da ja citiram "Hard On For Love" od Nick Cave-a.

Vidi, nije da se trudim da se slozim sa nekim ili da mi je bitno sta ko misli, generalno bi potapsao svakom klinca po ramenu koji bilo sta da cita umesto sto trlja telefon ili igra video igre. Mene stvarno nije briga ni za mange koje DW objavljuje niti za superherojstine ali me nervira sto mnogo ljudi poput mene ceka da se jadni DW nakane da zavrsi bilo sta zapoceto. Eto, ja sam se nadao da ci konacno procitati Korta od pocetka ovog meseca ali nema nista od toga.
Ako sam ja kao klinac mogao da citam Jugoslovenske strip revije i da odrastam na tome, zasto ne bi mogao i danasnju klinac...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/12/2021 : 18:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Bravo Pako. Evo ja nisam klinac i citam sve i svasta i vecinu kolekcije mi cine Marveli. Citam i francuze i ponesto od Bonelijs, ali Mort Cinder ne bih u zivotu uzeo da citam, jednostavno mi ne odgovara ta tematika.



Pogresi covek.
Steta za Cindera...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/12/2021 : 19:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Mene stvarno nije briga ni za mange koje DW objavljuje niti za superherojstine ali me nervira sto mnogo ljudi poput mene ceka da se jadni DW nakane da zavrsi bilo sta zapoceto. Eto, ja sam se nadao da ci konacno procitati Korta od pocetka ovog meseca ali nema nista od toga.



A zamisli, čak da DW i ne objavljuje ništa drugo nego samo Corta i ostale stvari koje idu sporo, te stvari ne bi išle ništa brže. Naprotiv, mislim da bi išle još sporije ili ne bi krenule uopće. Budi sritan šta im neki serijali dobro idu (čak i ako te ne zanimaju) jer upravo taj priljev novaca u blagajnu omogućava da možda pročitaš ono šta ne ide dobro, a zanima te.

S druge strane, kao da je izdavač dužan objaviti sve do kraja... Ljudi se ponašaju ko da im izdavači rade uslugu s objavljenim stripovima i moraju objaviti sve do kraja. To je posao kao i svaki drugi. Ako prodaja ne ide, pa neće se namjerno još dublje ukopavati. I ja bi prekinuo s izdavanjem. Nema toga izdavača na ovim prostorima koji nije ukinuo neku ediciju ili ako ništa barem je baš puno usporio.


quote:
Originally posted by AleksandarN
Ako sam ja kao klinac mogao da citam Jugoslovenske strip revije i da odrastam na tome, zasto ne bi mogao i danasnju klinac...



Drugo vrijeme, drugi običaji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/12/2021 : 19:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

S druge strane, kao da je izdavač dužan objaviti sve do kraja... Ljudi se ponašaju ko da im izdavači rade uslugu s objavljenim stripovima i moraju objaviti sve do kraja. To je posao kao i svaki drugi. Ako prodaja ne ide, pa neće se namjerno još dublje ukopavati. I ja bi prekinuo s izdavanjem. Nema toga izdavača na ovim prostorima koji nije ukinuo neku ediciju ili ako ništa barem je baš puno usporio.





Pazi, kupac je kralj jer on ima pare i da moze da ih potrosi na sta zeli. Ja, kao kupac ne zelim te pare da potrosim na Death Note (ili kako se vec zove) nego na Korta. Prodavac je duzan da ugadja kupcu ako zeli da ostane konkurent na trzistu. Zamisli da se pretplatis na prvu sezonu neke serije, odusevis se i oni objave da druge sezone nece biti. Osecao bi se kao magarac i bio bi besan na mrezu gde si se pretplatio.

IR$ od Libellus-a nije popularan serijal i prodaja ide lose ali oni i dalje guraju (mislim da je poslednji broj objavljen u 200 primeraka). To, naravno, kosta vise i cena je visa pa kome odgovara. To mi je fer. Izracunas koliko ces otprilike imati sigurnih kupaca (uprkos ceni), objavis i ides dalje. Tako se niko nece osecati prevareno. Bice polemike o cenama uvek ali sta je tu je. Meni se IR$ dopada i sok mi je kad vidim cenu ali nastavicu da ga kupujem.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 01/12/2021 : 19:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Ovo za seriju nije bas dobra analogija, pa nitko od nas se ne pretplacuje na sve naslove jednog strip izdavaca kao sto je slusaj sa streaming platformama gdje placas za pristup kompletnoj zbirci contenta. Ovo ide knjigu po knjigu, to bi bilo kao da placas gledanje serije po epizodi ili sezoni, ali ne dalje od toga.

Mislim da je Paka u pravu sto se tice financiranja, bolje prodavani naslovi omogucuju da se i oni lose prodavani kako-tako poguraju. Veca raznolikost osigurava kakvu-takvu stabilnost izdavaca, pa i nize cijene opskurnijih naslova. Libellus moze raditi s IR$-om to sto si napisao bas zato sto izdaju masu drugih stvari koje se rasprodaju u danu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/12/2021 : 19:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Prodavac je duzan da ugadja kupcu ako zeli da ostane konkurent na trzistu.



Mda, a do kada? Dok ne propadne?
Primjera radi, Fibrin prvi integral Gospodina Jeana je u početku koštao 135 kn za 96 stranica. Već dugo stoji na popustu za 40 kn i nikako da se rasproda. Košta manje nego dvi kutije duvana, a neće ga ljudi ni kao jeftinu razbibrigu. Koliko bi trebao koštati drugi da bi ga netko kupio? 250 kn za niti 100 stranica? 300? 350? Nešto mi se čini da Fibri dobro ide iako se ne ugađa kupcima. O tome da je netko dužan to raditi, bome ne znam šta bi rekao...

Nije rješenje gurati sve do kraja ako ne ide i tako sebi raditi štetu. Rješenje je naći ono šta ide i to gurati do kraja, a neke stvari koje ne idu su usputne žrtve i jebiga. Nitko nije startao firmu sa savršenim poslovnim planom pa da odma zna šta će se prodavat, a šta neće.

EDIT:
Kad već spominješ Libellus kao primjer, nije da ni oni nisu s nekim stvarima kriminalno usporili, možda i odustali (kažem možda jer ne ne znam sa sigurnošću pa ne želim lagati). Di su zadnja 3 Nathan Never giganta? Trinaestica je izašla 2013. godine. Čeka se redovna serija? Iako ono, do sada ih to nije sprječavalo da izbace gigante prije nego ih redovna serija sustigne.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 01/12/2021 19:51:21
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/12/2021 : 19:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Koliko drame oko Korta koji izlazi u januaru.
Za nešto drugo se može DW prigovoriti, ali za Korta baš i nema nekog smisla.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/12/2021 : 20:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Panišer i Galaktus u pripremi:


https://darkwood.co.rs/priprema/

Edited by - jagodanbg on 01/12/2021 20:17:01
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2021 : 20:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se DW tice... hmmm, za mene mrtav izdavac. Da me ubijes i napravis helanke od mene, ne znam da li sam kupio nesto od njih sem poslednjih Konan Hronika u ovih nekoliko godina od njihovog kraha. A izdali su ipak nesto toga. No, isto tako zasrali dosta drugoga sto jesam kupovao. Korto mi je najmanja briga, ionako ga ne kupujem (to je ovaj na cirilici, jelda?).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 01/12/2021 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Meni nije jasno kako mange ne izlaze češće, s obzirom da se tako dobro prodaju...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/12/2021 : 09:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Koliko drame oko Korta koji izlazi u januaru.
Za nešto drugo se može DW prigovoriti, ali za Korta baš i nema nekog smisla.


slažem se.
Recimo Julia 45 da se popuni rupa do Golcondinih knjiga

Edited by - jang on 02/12/2021 10:00:11
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/12/2021 : 11:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Poli mislio sam da voliš političke stripove zar nisi radoznao kako je Namai adaptirao 1984?

DW je takođe najavio dosta toga od Breće i Trilja zar ti ni to nije primamljivo
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 02/12/2021 : 11:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Dosta bi bilo kad bi najavili sve.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 02/12/2021 : 11:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN


Ako sam ja kao klinac mogao da citam Jugoslovenske strip revije i da odrastam na tome, zasto ne bi mogao i danasnju klinac...



Nije baš da su tebi te Yu strip revije nešto posebno pomogle u razvoju. De navali malo na superherojštinu, možda bude kakvih pomaka na bolje.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 12:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@Poli mislio sam da voliš političke stripove zar nisi radoznao kako je Namai adaptirao 1984?

DW je takođe najavio dosta toga od Breće i Trilja zar ti ni to nije primamljivo


Ja sam napisao od toga sto su izdali u tih nekoliko godina od Velike bremze, ovo gore nije izaslo, ili je?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/12/2021 : 13:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne još, samo najave
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 13:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda ce proci jos koji eon pre nego sto nesto novo izdaju. A sto se novih serijala tice, ne verujem im vise nista. Nek prvo zakljuce sto su zapoceli.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2438 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 02/12/2021 : 15:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by AleksandarN

Meni je tuzno sto vecinu danasnje decurlije ne zanimaju strip klasici nego gutaju samo mange ili superherojstine i sto ce pre da kupe Dedpula a Mort Cindera nece ni pogledati.



Šta je tu točno tužno? Nije svako štivo pogodno za svaku dob niti svaki strip ima istu ciljanu skupinu čitatelja. Koja su "dječurlija" uopće dobna skupina? To je kao da kažeš da je tužno što publiku od 13-14 godina zanima većinom Harry Potter, dok Zločin i Kaznu neće ni pogledati. Pa mislim... Pričaš gluposti.

Gutaju mange i superherojštinu? E, i? U čemu je problem? Vidiš li nekoga mulca da čita takvo nešto, dođi i reci mu "svaka čast, drago mi je da te zanimaju stripovi!", umjesto da kukaš jer čitaju nešto šta tebe ne zanima. Kamo sriće da je sve više i više pojedinaca koji čitaju mange, superheroje, Zagora, Texa, jeftinog Miki Mausa s kioska... Budi sritan šta ima takvih i nadaj se da će ih bit još više i više. Ti su stripovi kameni temeljci od kojih se počinje.

To su valjda osnove, ne znam kako tebi i ljudima s mišljenjem sličnim tvome to nije jasno.

Uvik kad krenu ovakva kukanja, sitim se Boba Dylana...

Come mothers and fathers
Throughout the land
And don't criticize
What you can't understand
Your sons and your daughters
Are beyond your command
Your old road is rapidly agin'
Please get out of the new one
If you can't lend your hand
For the times they are a-changin'



Potpis. I na ostale Pakine postove.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 16:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@Poli mislio sam da voliš političke stripove zar nisi radoznao kako je Namai adaptirao 1984?

DW je takođe najavio dosta toga od Breće i Trilja zar ti ni to nije primamljivo


Sada sam nasao gdje na DW forumu stoje te "najave" i sjetio se Sare. E, i to se uzima, ako slucajno i Fibra nece da je izda.
SiktC cu uzeti kod Fibre, supergacese me ne zanimaju, a ovi Brecini i Triljini... mozda, kad dođe to toga.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/12/2021 : 17:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Fibra voli Ennisa pa ne bi me iznenadilo da se pojavi Sara na giga formatu

Breccia & Trillo će se sigurno probati samo malo me zabrinjava što Markos koji je toliko toga izbacio od argentinskog stripa je preskočio ove naslove.. jel to zato jer nisu dovoljno kvalitetni ili su u pitanju neki drugi razlozi to već ne znam
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 17:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nekako mi tip Sara stripa nije naslov za Marka, ali iz tvojih ustiju u... gazdine usi! :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2021 : 20:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nemoj tako Poli, odlican je Darkvud i ima svasta da ponudi i nadam se da ce u buducnosti uspeti da povrati svoj nekadasnji ugled (i dovrsi neke serijale) jer se ljudi stvarno trude i rade stripove s ljubavlju. A sto se tice Korta nema zime, na zimu izlaze poslednja dva dela i to je to. Kompletiran Korto.

@Poli ne nabavljas njihovo izdanje Modesti Blejz?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2021 : 20:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I to je na cirilici, jel?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000