forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 173

Largo
New Member

245 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 10/09/2024 : 23:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Skroz sam zaboravio na Rabinovog Mačka, to bi bilo super kad bi nastavili.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2024 : 01:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Porodica Špageti 3



1.690,00 RSD 2.490,00 RSD (-32%)

Izdavač: Darkwood
Naslovna strana: Domingo Mandrafina
Scenario: Carlos Trillo
Crtež: Domingo Mandrafina
Naslov originala: Spaghetti Brothers
Format: 170 x 260 mm
Povez: tvrdi
Boja: crno-belo
Broj strana: 292

Bilo da su hladni ili lomljivi, toliko ste zavoleli naše Špagete da ste jedva dočekali repete njihovih dogodovština. A nije da ih nema napretek, i nije da nisu urnebesni, komični, tužni, sentimentalni, refleksivni – skoro pa kao da su tek izašli ispod pisaće mašine najmlađeg člana Čentobukijevih, Džejmsa. Obično za decu kažu da imaju bujnu maštu, ali on ne mora da posegne za njom: dovoljno je samo da pažljivo motri svoju otkačenu, detinjastu, na momente isuviše ozbiljnu a odmah potom i osetljivu braću i sestre, svoje članove porodice kako upadaju, bili krivi ili nedužni za to, u čitav spektar neopisivih i razmahanih zgoda i nezgoda, te da onda otkuca priče od kojima se i holivudskim producentima, ogrezlim na svakojake stvari, diže i ono malo kose na glavama. Triljo nam samo uredno prenosi njegove redove, a Mandrafina im daje dušu, svojim nikad razigranijim mimikama, grimasama, ekspresijama i, nadasve, akcionom kadriranjem.

Tu su i – a verujemo da je malo ko od vas sumnjao u to – i brojne i podjednako živopisne sporedne ličnosti, koji poput kakvog sosa samo dođu da „zabibere“ priču ili učine vaš užitak za čitalačkim stolom lakše varljivim.

Ako je ovo vaš gastronomski specijalitet, autori su iznova priredili vrhunski recept! Špageti su servirani! Prijatno!

Zavirite između korica:
Porodica-Spageti-3-zavir.pdf https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2024/09/Zavir-Porodica-Spageti-3.pdf


Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 14/09/2024 : 17:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
DW otvara mangarnicu

https://www.danas.rs/kultura/darkwood-otvara-prvu-mangarnicu-u-srbiji-logicna-odluka-onih-koji-posveceno-grade-totalnu-strip-scenu/

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/09/2024 : 19:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sloba na ovoj slici pljunuti Sale Đorđević.

Sad vidim najave za nove mange, pa Ranmu je radila Rumiko Takahashi eh toliko smo blizu da dobijemo Maison Ikkoku! Anto na aparatima.

Edited by - naker on 14/09/2024 20:07:23
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6798 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/09/2024 : 23:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kad je planiran zadnji Kalvin, zna li se?

loading...
Go to Top of Page

Heisenberg
Average Member



Serbia
540 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 15/09/2024 : 01:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
Gledam ovu naslovnu darkvudovog izdanja Ranma ½, ista je kao japansko wideban izdanje, sad dal će biti wideban, nemam pojma, ako bude ko wideban, smanjuje se broj tankobona sa 38 na 20, mada dok se ne pojavi na kobisu, za sad je misterija.

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/09/2024 : 07:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Zelim im svu srecu sa Mangarnicom i da jednom bude jos i severna i juzna :)

Ja sam nazalost (uglavnom) izgubio kontakt sa mangama koje izlaze u Srbiji u periodu kada su izlazile strasno neredovno i retko
(izgubih na kraju znanje sta imam a sta nemam, a uzimao sam one piece, napad na titan, beleznicu smrti i krace serijale) a tokom korone se to jos pogorsalo..

ali dobro "matori konji" poput mene tu nisu toliko vazni kao omladina recimo koja je usla u manga svet.

Sam Sloba je za mene legenda i nezaboravno je sa kojom strasti je gurao Darkwood projekat pocetkom 2010-ih
U nekom trenutku se nekako povukao iz javnosti (lepo je da se pomalo vraca?) i dosta toga se promenilo.

Licno mi je uradio par meni zlata vrednih usluga bez kojih verovatno recimo ne bi imao konan divlji mac na policama a i gomilu drugih dw izdanja (morao bi pazljivije da biram naslove a ne da idem skoro sa svim redom)

Uh sad se setih kako bi lepo bilo da zavrse okruzen mrtvima na srpskom, deluje kao mission impossible ali.. :)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 15/09/2024 07:21:28
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/09/2024 : 07:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Uh sad se setih kako bi lepo bilo da zavrse okruzen mrtvima na srpskom, deluje kao mission impossible ali.. :)




Eh...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mushe_m
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
42 Posts

Member since 28/01/2022

Posted - 16/09/2024 : 17:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mushe_m a Private Message  Reply with Quote
Postoje li šanse da Konan Hronike 7, budu do Beogradskog sajma knjige?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/09/2024 : 18:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Heisenberg

Gledam ovu naslovnu darkvudovog izdanja Ranma ½, ista je kao japansko wideban izdanje, sad dal će biti wideban, nemam pojma, ako bude ko wideban, smanjuje se broj tankobona sa 38 na 20, mada dok se ne pojavi na kobisu, za sad je misterija.



Citas li ti stripove ili samo cobiss?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/09/2024 : 18:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Meni nikako ne leze ove mange koje DW objavljuje.
Jedino Ito ali i bez toga se moze.
Svkako, puno srece i nadam se dobroj zaradi na mangama da mogu da se guraju i drugi stripovi.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



169 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 16/09/2024 : 18:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Meni nikako ne leze ove mange koje DW objavljuje.
Jedino Ito ali i bez toga se moze.
Svkako, puno srece i nadam se dobroj zaradi na mangama da mogu da se guraju i drugi stripovi.



DW je krenuo sa "siguricama" u smislu popularnosti, što se tiče kvaliteta rekao bih da Laguna i Stalker imaju bolji izbor, a i ČK zna da pogodi
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3237 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/09/2024 : 18:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Bolja je Lokomotiva sa Bosonogim i Nausikajom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2024 : 18:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Sloba na ovoj slici pljunuti Sale Đorđević.

Sad vidim najave za nove mange, pa Ranmu je radila Rumiko Takahashi eh toliko smo blizu da dobijemo Maison Ikkoku! Anto na aparatima.


Kakav bi to fleš bio!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2024 : 18:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mushe_m

Postoje li šanse da Konan Hronike 7, budu do Beogradskog sajma knjige?


Namibija?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/09/2024 : 20:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Bolja je Lokomotiva sa Bosonogim i Nausikajom.



Od Najkule mi se ne dopada ama bas nista od mangi i tih manfri sta god da su. Uzeo sam samo Kopile i tu cekam kraj da procitam u cugu.
Od DW-a samo Ito i Zelenu Krv koju jos nisam procitao. Od Lokomotive sam uzeo Ryuko (blago receno uzasno!), Bosonogi (samo one sto Fibra nije objavila i cekam poslednju knjigu pa sve da procitam), Nijigahara holograph (jedva procitao!), Poslednje putovanje (cekam kraj), Kolekva mora (cekam kraj), Devojka na obali (procitao proslog vikenda, nista posebno). Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.
Sto se CK tice, od njih sam uzeo Tokijski osvetnici (cekam kraj da procitam sve), Oblik glasa (odlican!!), Planetes (odlican!!), Bogovi lazu (slican dojam kao za Devojka na obali), Ispovest (dobro/nije lose/ne-znam-ni-sam ).
Zaboravio sam Laku noc, Punpune... Ne znam ni za to sta da kazem. Zaista tezak i mucan serijal. Nije za svakoga. Ne mogu da kazem da mi se nije dopao a opet...
Old Boy od Golconde sam uzeo ali verovatno nikada necu procitati kako su krenuli.
I da, Deca mora od Staklera su super.

Fibra ima ubedljivo najbolje mange i sto se tice izbora i izgleda! Steta sto Bosonogi nije zavrsen u onom prelepom izdanju.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 16/09/2024 20:40:27
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/09/2024 : 22:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN
Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.



Našao si koji strip ćeš da propustiš
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



169 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 16/09/2024 : 23:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Red Marquis

Bolja je Lokomotiva sa Bosonogim i Nausikajom.



Od Najkule mi se ne dopada ama bas nista od mangi i tih manfri sta god da su. Uzeo sam samo Kopile i tu cekam kraj da procitam u cugu.
Od DW-a samo Ito i Zelenu Krv koju jos nisam procitao. Od Lokomotive sam uzeo Ryuko (blago receno uzasno!), Bosonogi (samo one sto Fibra nije objavila i cekam poslednju knjigu pa sve da procitam), Nijigahara holograph (jedva procitao!), Poslednje putovanje (cekam kraj), Kolekva mora (cekam kraj), Devojka na obali (procitao proslog vikenda, nista posebno). Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.
Sto se CK tice, od njih sam uzeo Tokijski osvetnici (cekam kraj da procitam sve), Oblik glasa (odlican!!), Planetes (odlican!!), Bogovi lazu (slican dojam kao za Devojka na obali), Ispovest (dobro/nije lose/ne-znam-ni-sam ).
Zaboravio sam Laku noc, Punpune... Ne znam ni za to sta da kazem. Zaista tezak i mucan serijal. Nije za svakoga. Ne mogu da kazem da mi se nije dopao a opet...
Old Boy od Golconde sam uzeo ali verovatno nikada necu procitati kako su krenuli.
I da, Deca mora od Staklera su super.

Fibra ima ubedljivo najbolje mange i sto se tice izbora i izgleda! Steta sto Bosonogi nije zavrsen u onom prelepom izdanju.



Preporučio bih ti Lagunin Sani u tom slučaju, Matsumoto je jedan vrlo zanimljiv autor.

Što se tiče Fibre, fokusirali su se na dva velika autora, ali s obzirom da su još malo pa izdali sve što od njih vredi (kapiram da od Tezuke možda ide još "The Book of Human Insects" i "Black Jack"), voleo bih da krenu malo da šaraju po pitanju mangi.

Edited by - nonchalant on 16/09/2024 23:57:49
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2664 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 17/09/2024 : 00:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Red Marquis

Bolja je Lokomotiva sa Bosonogim i Nausikajom.



Od Najkule mi se ne dopada ama bas nista od mangi i tih manfri sta god da su. Uzeo sam samo Kopile i tu cekam kraj da procitam u cugu.
Od DW-a samo Ito i Zelenu Krv koju jos nisam procitao. Od Lokomotive sam uzeo Ryuko (blago receno uzasno!), Bosonogi (samo one sto Fibra nije objavila i cekam poslednju knjigu pa sve da procitam), Nijigahara holograph (jedva procitao!), Poslednje putovanje (cekam kraj), Kolekva mora (cekam kraj), Devojka na obali (procitao proslog vikenda, nista posebno). Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.
Sto se CK tice, od njih sam uzeo Tokijski osvetnici (cekam kraj da procitam sve), Oblik glasa (odlican!!), Planetes (odlican!!), Bogovi lazu (slican dojam kao za Devojka na obali), Ispovest (dobro/nije lose/ne-znam-ni-sam ).
Zaboravio sam Laku noc, Punpune... Ne znam ni za to sta da kazem. Zaista tezak i mucan serijal. Nije za svakoga. Ne mogu da kazem da mi se nije dopao a opet...
Old Boy od Golconde sam uzeo ali verovatno nikada necu procitati kako su krenuli.
I da, Deca mora od Staklera su super.

Fibra ima ubedljivo najbolje mange i sto se tice izbora i izgleda! Steta sto Bosonogi nije zavrsen u onom prelepom izdanju.



Preporučio bih ti Lagunin Sani u tom slučaju, Matsumoto je jedan vrlo zanimljiv autor.

Što se tiče Fibre, fokusirali su se na dva velika autora, ali s obzirom da su još malo pa izdali sve što od njih vredi (kapiram da od Tezuke možda ide još "The Book of Human Insects" i "Black Jack"), voleo bih da krenu malo da šaraju po pitanju mangi.




Nahvalio i Milancius Sani, je ne mogu nesto te tematike gde ima i mrvica depresije ili pak dece u nesrecnim zivotnim situacijama!

Go to Top of Page

Heisenberg
Average Member



Serbia
540 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 17/09/2024 : 00:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Heisenberg

Gledam ovu naslovnu darkvudovog izdanja Ranma ½, ista je kao japansko wideban izdanje, sad dal će biti wideban, nemam pojma, ako bude ko wideban, smanjuje se broj tankobona sa 38 na 20, mada dok se ne pojavi na kobisu, za sad je misterija.



Citas li ti stripove ili samo cobiss?


Da. Čitam stripove svakako, juče sam bio svratio do darkvudove mangarnice da vidim kako izgleda.

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/09/2024 : 08:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by AleksandarN
Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.



Našao si koji strip ćeš da propustiš



Vidim da svi hvale. Sta znam... videcu kad izadje. Previse je svega pa sam prestao da uzimam sve osim Marvela i slicnog.
Kasnih '90 sam procitao Akira komplet i toliko se smorio da sam ga brze-bolje menjao za nesto drugo. Akiru isto tako svi hvale.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/09/2024 : 08:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Red Marquis

Bolja je Lokomotiva sa Bosonogim i Nausikajom.



Od Najkule mi se ne dopada ama bas nista od mangi i tih manfri sta god da su. Uzeo sam samo Kopile i tu cekam kraj da procitam u cugu.
Od DW-a samo Ito i Zelenu Krv koju jos nisam procitao. Od Lokomotive sam uzeo Ryuko (blago receno uzasno!), Bosonogi (samo one sto Fibra nije objavila i cekam poslednju knjigu pa sve da procitam), Nijigahara holograph (jedva procitao!), Poslednje putovanje (cekam kraj), Kolekva mora (cekam kraj), Devojka na obali (procitao proslog vikenda, nista posebno). Ne znam da li cu uzeti Nausikaju. Videcu kad izadje.
Sto se CK tice, od njih sam uzeo Tokijski osvetnici (cekam kraj da procitam sve), Oblik glasa (odlican!!), Planetes (odlican!!), Bogovi lazu (slican dojam kao za Devojka na obali), Ispovest (dobro/nije lose/ne-znam-ni-sam ).
Zaboravio sam Laku noc, Punpune... Ne znam ni za to sta da kazem. Zaista tezak i mucan serijal. Nije za svakoga. Ne mogu da kazem da mi se nije dopao a opet...
Old Boy od Golconde sam uzeo ali verovatno nikada necu procitati kako su krenuli.
I da, Deca mora od Staklera su super.

Fibra ima ubedljivo najbolje mange i sto se tice izbora i izgleda! Steta sto Bosonogi nije zavrsen u onom prelepom izdanju.



Preporučio bih ti Lagunin Sani u tom slučaju, Matsumoto je jedan vrlo zanimljiv autor.

Što se tiče Fibre, fokusirali su se na dva velika autora, ali s obzirom da su još malo pa izdali sve što od njih vredi (kapiram da od Tezuke možda ide još "The Book of Human Insects" i "Black Jack"), voleo bih da krenu malo da šaraju po pitanju mangi.




Bas sam juce razmisljao da li da uzmem Sani ali mi se crtez ne dopada a naslovne su mi blago receno odvratne. Pored toga, nisam siguran ni da mi se radnja dopada. Ali ko zna, mozda nekada.
Generalno mi se ne dopada ni jedan manga crtez zbog nacina na koji crtaju likove. Pejzazi su im prelepi!

Voleo bih da vidim jos vise od Taniguchija kod Fibre. Najvise bih voleo da Marko objavi Taniguchijevu mangu o kucama i macama. Video sam nesto na tu temu davno. Ne mogu da se setim kako se zove...
Sto se Tezuke tice, procitao sam sve osim Dororo (nikako da dodje na red) i Feniks (cekam da se kompletira) i sve mi se dopalo. Nesto vise, nesto manje ali sve je dobro. I da, jos nije dosla na red Prica o Osamuu Tezuki.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/09/2024 : 08:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Dororo je ionako najmanje dobar od svega Tezukinog što je Fibra izdala (da ne kažem najgori), a Priča o Osamuu Tezuki je pisana kao iscrpna biografija, nije to klasičan strip, po meni samo za Tezukine obožavatelje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vatrena_stenica
New Member



119 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 17/09/2024 : 11:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by nonchalant

quote:
Originally posted by AleksandarN
Od Najkule mi se ne dopada ama bas nista od mangi i tih manfri sta god da su. Uzeo sam samo Kopile i tu cekam kraj da procitam u cugu.
Old Boy od Golconde sam uzeo ali verovatno nikada necu procitati kako su krenuli.
I da, Deca mora od Staklera su super.


Preporučio bih ti Lagunin Sani u tom slučaju, Matsumoto je jedan vrlo zanimljiv autor.
Što se tiče Fibre, fokusirali su se na dva velika autora, ali s obzirom da su još malo pa izdali sve što od njih vredi (kapiram da od Tezuke možda ide još "The Book of Human Insects" i "Black Jack"), voleo bih da krenu malo da šaraju po pitanju mangi.


Bas sam juce razmisljao da li da uzmem Sani ali mi se crtez ne dopada a naslovne su mi blago receno odvratne. Pored toga, nisam siguran ni da mi se radnja dopada. Ali ko zna, mozda nekada.
Generalno mi se ne dopada ni jedan manga crtez zbog nacina na koji crtaju likove. Pejzazi su im prelepi!



Već sam pisala u dnevniku da je Kopile ok za pročitati, ali ništa spektakularno. Tipičan korejski triler, većina likova plitka, razvoja bez. Meni je najavljeni The Horizon bolji, iako nam je i ta priča poznata. Prošle godine ili pretprošle sam krenula Solo Leveling da čitam na netu i meni je to jednostavno loše, tako da kad se pojavio kod nas znala sam da treba da preskočim. Kao da gledam kako neko igra igricu - pa neću da gledam hoću onda ja da igram! I napraviše ladno i igru. Za ostale njihove mange/manhwe jednostavno nisam interesna grupa, više je sve to za mlađu publiku i to mi je ok s jedne strane. Zato su meni scanlationi i dalje glavni izvor. Šta mi se dopadne naručim jer želim da posedujem i čitam ponovo. Možda pročitam onog Petla nekad.

Meni se crtež u Saniju baš sviđa! Ukoliko želiš dobar crtež, probaj nešto od Shin'ichi Sakamota (izguglaj ga prvo, nema šanse da ti se ne dopadne kako crta face). Innocent mu kreće dobro i kul je ideja baš, ali u nekom trenutku priča pada, crtež sve vreme fenomenalan. The Climber i crtež i priča dobri (samo pregurati prva 3-4 tankobona), ali ovo samo ako te zanima alpinizam, inače može malo da smori, ali samo malo. DRCL nisam čitala, na listi mi je.

Ako ti se dopao Ugarashi, tj. njegova Deca, probaj od njega Witches i Spirit in the Sky. Designs nisam čitala, pa ne mogu ništa da kažem.

Darkwoodov Dorohedoro je baš zabavan, crtež čudan i prljav, svet mračan, mističan, ima urnebesnih scena, ima neke topline, meni je Dorohedoro i nešto kao mala oda prijateljstvu, ali poslednjih par tankobona su mi slabašniji.

Od Oldboya je i bog dig'o ruke.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/09/2024 : 08:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

Već sam pisala u dnevniku da je Kopile ok za pročitati, ali ništa spektakularno. Tipičan korejski triler, većina likova plitka, razvoja bez. Meni je najavljeni The Horizon bolji, iako nam je i ta priča poznata. Prošle godine ili pretprošle sam krenula Solo Leveling da čitam na netu i meni je to jednostavno loše, tako da kad se pojavio kod nas znala sam da treba da preskočim. Kao da gledam kako neko igra igricu - pa neću da gledam hoću onda ja da igram! I napraviše ladno i igru. Za ostale njihove mange/manhwe jednostavno nisam interesna grupa, više je sve to za mlađu publiku i to mi je ok s jedne strane. Zato su meni scanlationi i dalje glavni izvor. Šta mi se dopadne naručim jer želim da posedujem i čitam ponovo. Možda pročitam onog Petla nekad.

Meni se crtež u Saniju baš sviđa! Ukoliko želiš dobar crtež, probaj nešto od Shin'ichi Sakamota (izguglaj ga prvo, nema šanse da ti se ne dopadne kako crta face). Innocent mu kreće dobro i kul je ideja baš, ali u nekom trenutku priča pada, crtež sve vreme fenomenalan. The Climber i crtež i priča dobri (samo pregurati prva 3-4 tankobona), ali ovo samo ako te zanima alpinizam, inače može malo da smori, ali samo malo. DRCL nisam čitala, na listi mi je.

Ako ti se dopao Ugarashi, tj. njegova Deca, probaj od njega Witches i Spirit in the Sky. Designs nisam čitala, pa ne mogu ništa da kažem.

Darkwoodov Dorohedoro je baš zabavan, crtež čudan i prljav, svet mračan, mističan, ima urnebesnih scena, ima neke topline, meni je Dorohedoro i nešto kao mala oda prijateljstvu, ali poslednjih par tankobona su mi slabašniji.
Video sam Dorohedoro ali kad sam video nesto sto izgleda kao covek sa krokodilskom glavom ili tako nesto... no tnx!

Upravo sam zavrsio Dororo prvu knigu i iznenadjujuce je jako dobro! Ipak je Tezuka majstor!
Od Oldboya je i bog dig'o ruke.



Kopile mi se dopada zbog mracnog crteza. Ne ocekujem da ce biti nesto spektakularno ali mislim da ce biti zabavno.
I taj Horizont cu uzeti kad izadje.
Solo Leveling i ostalo sto objavljuje Najkula mi se nikako ne dopada pa necu ni da trosim vreme na to.
Vidim da si navela mange koje nisu objavljene kod nas pa se necu time baviti jer toliko toga je vec objavljeno da nemam potrebu da trazim dalje i kada bih prestao da kupujem stripove, imam da citam do kraja zivota.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 173 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000