forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/03/2015 : 15:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mene su s jedinim bitnim serijalom, Oštricom besmrtnika, ostavili na suhom.


Objavljeno je više od pola serijala, a postaje naznake da bi se trebao nastaviti.

Ostali Algoritmovi serijali te ne zanimaju?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2015 : 15:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Od onda objavljivanih mangi ne.
Ostalo da, i Tintin (makar je na nezahvalnom malom formatu) i Tajna povijest.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/03/2015 : 17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Lijepo je da se DW trudi, vjerujem da znaju što rade, ali imam dojam da idu metodom ćorave koke i nabadanja zrna, pa što uspije.
Ono što je pokrenuto ide sve sporije, jedva kapa ili stoji, a pokreću se nove stvari dvojbene kakvoće.
U tome ne vidim neku logiku, osobito ne na duže staze.



ne bih baš rekao da su ti serijali dvojbene kakvoće,
nisam ni ja čitao većinu, ali su opće priznati serijali

a za ostatak posta se slažem
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 03/03/2015 : 18:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Samo da Siročad nastave da izlaze redovno.
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 03/03/2015 : 18:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mene su s jedinim bitnim serijalom, Oštricom besmrtnika, ostavili na suhom.


Objavljeno je više od pola serijala, a postaje naznake da bi se trebao nastaviti.

Ostali Algoritmovi serijali te ne zanimaju?



Kakve naznake?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/03/2015 : 19:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Od onda objavljivanih mangi ne.
Ostalo da, i Tintin (makar je na nezahvalnom malom formatu) i Tajna povijest.




Probaj Death Note.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/03/2015 : 19:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador


Kakve naznake?


Pojedinci su ih bili mailom pitali o mogućnosti nastavka serijala, i rečeno im je da bi mogao biti nastavljen nakon što Death Note bude kompletiran.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/03/2015 : 12:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
pitanje: Postoji li mogucnost da u naredno vrijeme Julija ubrza ritam na nekih sest brojeva godisnje?

Darkwood: Postoji, naravno. Sve zavisi od prodaje koja je u slučaju Julije nezavidna. Nažalost, zvuči materijalistički, ali nema drugog načina na koji stvari mogu da funkcionišu. Ako poraste prodaja ići će 12x godišnje, a ako ljudi prestanu da čitaju Juliju i mi ćemo prestati da je štampamo. Trudimo se da ne gasimo ništa, takva nam je politika, ali onda moramo da balansiramo i tražimo optimum.

Dakle, stvar je jasna, ukoliko su neka izdanja usporila, razlog za to je losa prodaja. Zao mi zbog Julije, zaista uzivam u svakoj novoj epizodi ovog serijala.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/03/2015 : 12:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Stvarno mi zao Julije. Zapravo i 6 brojeva godisnje je vec uspeh.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/03/2015 : 13:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da je stvar samo u Juliji, ne bi bilo problema. Ali drastično su usporili sa svime, od Perla i Karusela do Siročadi, a o Tarzanu da i ne pričam. Uskoro će 5 godina da su objavili dvije Hogarthove knjige.

Dakle, sve se prodaje slabo i vjerojatno sve slabije, pa tako i mange koje su već pokrenuli, što mi opet čini nelogičnom odluku o pokretanju novog manga-serijala.

Naruto je recimo izlazio redovitim dvomjesečnim ritmom, a sad je veljača preskočena, dok umjesto Naruta kreće novi serijal. Moguće da se očekuje kako će se on prodavati bolje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 04/03/2015 : 14:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam Darkvud mora da menja koncepciju. Ma koliko se mislilo da postoji baza, u jednom trenutku je zaista izgledalo to optimistično (recimo pre dve godine), očito da ne postoji ta baza ljubitelja mangi. Čak sa veoma pristupačnim cenama, pogotovo za srednjoškolce.

Eto sa ovim komentarima, oprečnim, sada sam i ja zbunjen da li da uzimam Titan. Imam veru da će da izguraju do kraja serijal, no ovde govorim o kvalitetu stripa, koja su se kretala od krajnje euforičnih do veoma kritičkih.

A što se tiče koncepcije, mislim da ovo izbacivanje po albumima BD (Perle), ne pije vodu ni ekonomski a ni praktično za čitaoca koji čeka kraj serijala minimum godinu i po. A pod ekonomskim evo gledam Pepelnika (4 hc x 690 dakle nešto ispod 2800), ako uporedim po pretpostavkom da bi Fibrina cena bila nekih 3500 din, sa tim kvalitetom štampe i praktičnošću Integrala, nije i neka razlika u ceni. Eto čisto jedina korist da se na prvi pogled jeftinije prolazi kroz pretplatu i manjim iznosima ali na koncu...

Ne bih želeo da me shvatite pogrešno, svaka čast Darkvudu na uloženom trudu, na ovim prostorima je to Sizifov posao, ali neka pogledaju šta je ljudima bilo najzanimljivije gotova izdanja poput Arkama, Betmen, Grof...
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 04/03/2015 : 14:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Perle se kupuju u pretplati pa to iznosi 1960 dinara. Razlika u odnosu na 3500 dinara je prevelika.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 04/03/2015 14:50:00
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 04/03/2015 : 14:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Kako to 1960? Izvini evo Pepelink ili West...ok možda je to ona druga edicija ali cenovno ne menja računicu...

+ da ne govorim da sam uzeo Fibrinu cenu kao moguću...sa sadašnjim popustima bi ekvivalent bio Ubica, to je prvo čega sam se setio...

Edited by - Unngenant on 04/03/2015 14:53:02
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/03/2015 : 14:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kao što naslov jednog stripa kaže: Povratak na zemlju ...

Sve ovo što se događalo oko izdavaštva u zadnjih 2-3 godine bilo je nerealno.

Dosta ljudi čita stripove ali ne kupuje (knjižnice, posudbe, scanovi i dr.).

Veliki broj naslova (o dupliciranju naslova da ne govorim) i nemale cijene ograničavaju kupovanje i prisiljavaju na ciljanu kupovinu uz male mogućnosti proširivanja horizonta.

Nadalje, kalkuliranje kod kupovine serijala doprinosi njihovom gašenju.

Uz najavu mogućeg gašenja najjačih izdavača za godinu-dvije sve bi se moglo urušiti.

Edited by - Peyo on 04/03/2015 14:52:52
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 04/03/2015 : 17:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Kako to 1960? Izvini evo Pepelink ili West...ok možda je to ona druga edicija ali cenovno ne menja računicu...

+ da ne govorim da sam uzeo Fibrinu cenu kao moguću...sa sadašnjim popustima bi ekvivalent bio Ubica, to je prvo čega sam se setio...



U pretplati, kako pretpostavljam da većina uzima, za 4 broja Perli treba izdvojiti 4*490=1960 dinara.

EDIT Izvinjavam se, gornja cena je promotivna. U pretplati je još jeftinije 4*390=1560 dinara. Ne može biti jeftinije.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 04/03/2015 17:03:17
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 04/03/2015 : 17:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Izvini @mikado ne govoriš istinu. Ovo važi za magazinska izdanja koja mene a dobar deo drugih što se tiče BD (i nekih grafičkih novela) albuma apsolutno ne zanima. Prošao sam put od Bonelija 80-ih i tada što kvalitetnih magazina i nekvalitetnih, i nemam nameru da se vraćam na tolet papir izdanja, meka izdanja i dr. Stripove koje kupujem, pa nek mene ili sl. nazovu elitistima, kupujem samo pojedine albume koje očekujem da mi se svide a samim tim i da ih zadržim i tada nemam nameru da kupujem takozvana sc magazinska izdanja. Naravno pomenuta izdanja i u sc su dosta kvalitetno urađena i imaju svoje kupce (ovim ne znači da sam kontradiktoran već jednostavno not good enough). A hc košta u pretplati 690 din.

Druga stvar, ne shvatam zašto moraju da se bilo kome pravdaju, kritike ne služe da se vređa nečija sujeta (a to očito na Balkanu ne može da se promaši), već da se izraze sugestije i želje nas krajnjih na kraju krajeva kupaca. Ako ne mogu sa time da izađu na kraj, pa well....

Ponavljam divim se svim izdavačima kalibra Darkwood, Fibra, jer svi znamo koliko je teško opstati kao izdavač, jer sve više uviđam bez obzira na sve da od onih sranja početkom 90-ih nije problem glavni u mlađim naraštajima, a prema tome onima koji bi trebali da ubuduće održavaju tržište, samo ekonomske prirode, nego u osnovnoj srži opšte kulture u kojoj spada strip i konzumacija iste.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/03/2015 : 17:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan

Dzimi Gitara - DW forum

[quote author=Dzimi Gitara link=topic=97.msg426731#msg426731 date=1425480552]
Pošto vidim da je King Warrior preneo moj odgovor na S.Com, zamoliću ga da prenese i ovaj. On ili neko drugi.
Tamo se raspalila rasprava o lošem putu koji smo izabrali, pogrešnim potezima... sve začinjeno velikim brojem paušalnih procena.

Ukratko. Darkwood dve godine unazad ima skoro 100 izdanja godišnje. Ove godine ćemo prebaciti stotku (znači 300 stripova za tri godine!). Svi započeti serijali teku i dalje, imaju periode ubrzanja i periode usporavanja.

Evo kratkih odgovora na konkretne "prozivke":
Tarzan - izašle su četiri knjige, a ne dve. Razlog zašto se duže čeka na sledeće dve (Hogartove nedeljne table) je očajno stanje materijala i potreba da se bukvalno svaka tabla sređuje.
Siročad - Sve ide po planu. Na početku smo rekli - 6 knjiga za prvih 6 meseci, a onda najverovatnije usporavanje, osim ako prodaja ne bude zadovoljavajuća. Sada sledi usporavanje, a serijal će svakako biti završen. Tj, prva sezona, o drugoj ćemo vagati kad dođe vreme.
Perle i Karuseli - Jesu usporeni u odnosu na početni period, ali to je trenutno stanje. Njihova brzina će varirati u zavisnosti od drugih projekata kojima smo povremeno više posvećeni. Neke stvari se rade kratkoročno i kad se završe onda se tekući serijali ubrzavaju. To je normalna stvar. Cene P i K u pretplati su po 3e, jeftiniji BD album ne postoji na svetu, ali ne možese svima ugoditi. A kad se povlači priča da je bolje da je nešto išlo u integralu, morate imati na umu da je jedna od naših misija da posle četvrt veka uspostavimo stabilne strip-magazine. Perle i Karuseli za sada imaju 34 broja (bez Integrala koji imaju još oko 20) i po tome već sada spadaju u respektabilnije edicije na exYu prostorima.
Mange - Prodaju se odlično i konstantno podstiču mlade da se uključe u čitanje stripova. To je naš najvažniji cilj. U tom smislu Napad titana kao najpopularniji naslov na svetu ne može da ne bude od koristi.
Naruto - u malom zakašnjenju, samo ovaj mesec, zbog produžavanja licence i čekanja na nova odobrenja. Ubrzo nastavlja u redovnom ritmu.

Pomalo je smešno da se kuća koja konstantno podiže broj izdanja, broj čitalaca, a drži kvalitet bude optuživana za ovakve stvari i da moramo da se "pravdamo". :)

A apropo Julije, ona najbolje oslikava naš odnos prema serijalima koji idu slabije. Siguran sam da bi skoro svaka druga izdavačka kuća sa takvim rezultatima prodaje Juliju ugasila već na 15. broju, a mi se uprkos svemu trenutno nalazimo na 40.

Ali ok, kapiram da veliki broj ljudi stvari ne može da odmeri objektivno već stvari tumači u skladu sa sopstvenim željama.

Komedija opšta je bila kad su Marka optuživali što je ugasio Retmena. Pa šta je trebao čovek, da propadne i ugasi sve da bi gurao serijal koji kupuje 50 ljudi? Pa što ti ljudi (koji su dali sebi za pravo da mu zameraju) nisu kupovali po tri primerka, da podrže izdavača kad već toliko vole serijal. Ako očukuju da izdavač bude korektan prema izdanju i čitaoci moraju ispoštovati izdavača. Ali to je toliko prosta matematika da nema smisla objašnjavati. Ako bude neodrživo ugasićemo Juliju, samo budala će da se inati do te mere da ide u propast. Ali to je poslednji korak do kog još nije došlo i verujemo i da neće.



[/quote]


Lijepo da mi (nam) je Džimi Gitara odgovorio, pa makar i na drugom forumu.

Lijepo i zbog toga jer kako ja ili bilo tko drugi možemo znati pozadinu određenih DW-ovih izdavačkih poteza ako ne raspolažemo baš nikakvim informacijama, i ako je sve što preostaje praćenje dosadašnjeg izdavačkog programa i nagađanje zašto ova edicija izlazi ili ne izlazi tada i toliko, a ona onda i onoliko.

Činjenica jest da je od objavljivanja dviju knjiga Hogarthova Tarzana (dakle HOGARTHOVA, NE UOPĆE) prošlo 5 godina, i da kao kupac i čitatelj ne mogu znati da edicija kasni zbog nekvalitetnih materijala. Također mi ne mora biti važno da je dosad objavljeno 4 knjige Tarzana (dvije Hogarthove i dvije Fosterove nedjeljnih tabli), jer o tome nisam ni govorio, već samo o Hogarthovu Tarzanu. Ako ćemo tako računati, zašto ne pribrojiti i 4 knjige YU Tarzana, pa reći da ih je objavljeno 8?

Svaka čast Darkwoodu na trudu, ažurnosti i godišnjim povećanjima broja izdanja, pratim i uzimam njihova izdanja od početka, a to ću činiti i ubuduće, i sjajno da se mange prodaju tako dobro da se isplati pokretati i nove serijale.

Ali ako recimo Siročad krene odličnim tempom, a onda uslijedi 5 mjeseci pauze, što mi (nam) preostaje nego nagađati o razlozima zastoja. Isto vrijedi i za smanjivanje ritma objavljivanja Perli, Karusela ili bilo koje druge edicije, pa su informacije poput ovih tim dragocjenije, da nismo prepušteni nagađanjima i crnim slutnjama.

Anyway, još jednom hvala na odgovoru, makar i na drugom forumu - što formalno baš i nije odgovor - ali ipak. Idemo dalje, u nove izdavačke pothvate i čitateljska zadovoljstva!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 04/03/2015 : 19:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Izvini @mikado ne govoriš istinu. Ovo važi za magazinska izdanja koja mene a dobar deo drugih što se tiče BD (i nekih grafičkih novela) albuma apsolutno ne zanima. Prošao sam put od Bonelija 80-ih i tada što kvalitetnih magazina i nekvalitetnih, i nemam nameru da se vraćam na tolet papir izdanja, meka izdanja i dr. Stripove koje kupujem, pa nek mene ili sl. nazovu elitistima, kupujem samo pojedine albume koje očekujem da mi se svide a samim tim i da ih zadržim i tada nemam nameru da kupujem takozvana sc magazinska izdanja. Naravno pomenuta izdanja i u sc su dosta kvalitetno urađena i imaju svoje kupce (ovim ne znači da sam kontradiktoran već jednostavno not good enough). A hc košta u pretplati 690 din.

Druga stvar, ne shvatam zašto moraju da se bilo kome pravdaju, kritike ne služe da se vređa nečija sujeta (a to očito na Balkanu ne može da se promaši), već da se izraze sugestije i želje nas krajnjih na kraju krajeva kupaca. Ako ne mogu sa time da izađu na kraj, pa well....

Ponavljam divim se svim izdavačima kalibra Darkwood, Fibra, jer svi znamo koliko je teško opstati kao izdavač, jer sve više uviđam bez obzira na sve da od onih sranja početkom 90-ih nije problem glavni u mlađim naraštajima, a prema tome onima koji bi trebali da ubuduće održavaju tržište, samo ekonomske prirode, nego u osnovnoj srži opšte kulture u kojoj spada strip i konzumacija iste.





Onda te nisam dobro razumeo. Vidiš, kod mene je obrnut slučaj što se tiče odnosa HC/SC. Ja hoću što više stripova za što manje para. Tako da za mene Darkwood nema alternativu.
A u pravu si da su mekokoričena izdanja vrlo dobro urađena.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/03/2015 : 20:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Brate Unngenante, pa da li je moguce da sam prrocitao da si nazvao meka izdanja Perli i Karusela "toalet papir" izdanjima? Pa, covjece, gomila nas je slavilo, a i sad slavi sto ta edicija postoji uospte. Ja, recimo, obozavam albumska izdanja, a meko koricenje je samo plus. Muka mi je vise od izdanja koje ne mogu procitati u kafani ili u prevozu, pa ne mora sve imati giga mega uveze i astronomske cijene. Eto, meni su Perle i Karuseli, uz Talicne i Asterikse jedini BD albumi koje pratim, i na pamet mi ne pada da dajem po 3000-4000 za neke integrale SAMO zato sto su uopste ukoriceni tvrdo. Ovako, svratim u prolazu u Carobnu Sumu ili Darkvud, kupim neki album za citanje u obliznjem kaficu uz kaficu, odusevim se (kao neki dan sa Kosmonautima buducnosti), i uzmem i ostale za relativno male pare (10 evra - tri albuma na akciju u Carobnoj Sumi).
Dakle, zao mi je i sto im Torgal ne ide u mjesecnim mekokoricenim albumima, jer je MENI, a i mnogima, siguran sam, finansijski 100 puta lakse kupiti album kad se stigne, nego juriti integral od 40 evra odjednom, za koji nikad ne znam ni koliko ce mi se zapravo svidjeti, jer necu da citam u skenu, a privju mi obicno malo znaci).

Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 04/03/2015 : 20:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by nemanja93

Koliko je izašlo brojeva do sad?





Dzimi Gitara :
U originalu trenutno ima 15 tankobonova, a najavljen je kraj na broju 20. Pošto u originalu izađe 2-3 tankobona godišnje, taman kad oni završe mi stižemo. Ljuta ekskluziva.




Hvala.


Kupio juce, malo je skupo za kiosk ali valjda tako mora biti. Izdanje je sasvim Ok, sto se tice price videcemo.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 04/03/2015 : 20:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ne...nisam. Samo sam napravio istorijat i da za albume uzimam hc. I ja uzimam sc izdanja za stripove poput Orfani ili TWD, zato što mi ne vrede da trošim pare na hc...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/03/2015 : 21:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Dakle, zao mi je i sto im Torgal ne ide u mjesecnim mekokoricenim albumima, jer je MENI, a i mnogima, siguran sam, finansijski 100 puta lakse kupiti album kad se stigne, nego juriti integral od 40 evra odjednom,


Sve ok, samo sto je Torgal integral daleko od 40€, negde 4x manje. :)

;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/03/2015 : 23:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Elderane84

Dakle, zao mi je i sto im Torgal ne ide u mjesecnim mekokoricenim albumima, jer je MENI, a i mnogima, siguran sam, finansijski 100 puta lakse kupiti album kad se stigne, nego juriti integral od 40 evra odjednom,


Sve ok, samo sto je Torgal integral daleko od 40€, negde 4x manje. :)

;)






OK, i ja sam ga kupio za 900 din, sto je i manje od 10 evra i to dosta , ali opet bih vise volio albume. Cisto moje misljenje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2015 : 08:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma sve ok, ali mislim da cena za HC integral i nije neka velika, dapace.

Da, 900 dindzi, zato sam i uzeo "cenu" između pretplatne i konacne. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/03/2015 : 09:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni je Darkwoodov ritam i više nego dobar. Nit prebrzo nit presporo, a nema niti nekih većih zastoja koji bi mogli nagoviještati gašenje nekog serijala. Stoga u njih imam apsolutno povjerenje.

Jedino zamjeram što se toliko dugo muče s Fosterovim i Hogarthovim nedjeljnim tablama koji su (ruku na srce) stvarno za pročitati jednom i staviti na policu kao relikt prošlosti.
A mogli su već riješit Manninga čiji kvalitetni materijali postoje i kojeg većina fanova Tarzana s našeg područja nestrpljivo iščekuje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000