forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 20/11/2015 : 10:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Pokušat ću slikati pa ako slika bude valjala stavim ovdje. Treba vidjeti uživo. Ne djeluje mi kao štamparska greška. Npr. ova naslovnica http://www.comics.org/issue/24227/cover/4/ je toliko tamno odštampana da se ne vide cigle na zidu u pozadini. A općenito boje na naslovnicama 1.i 4. toma su zagasite, mutnije i pastelastije u odnosu na preostala dva.

http://tinypic.com/r/2wfjyqd/9

http://tinypic.com/r/fz4vbt/9

Edited by - Vorador on 20/11/2015 23:36:11
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/11/2015 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by going going

Sta je ovaj Beokon i kako ja nikad nisam cuo za njega i kako to da se uopste ne reklamira?

http://www.sakurabana.info/2015/11/beokon-2015-program.html

Vidim da je specijalni gost Dejv Mekin a niko o tome nista ne prica!!



Dave McKean ?! Ne mogu vjerovati. Doveli ste autora sa samog vrha, o tome treba trubiti na sve strane. Nakon Crumba i Fiora...RESPECT!


Kakve veze imaju Fior i Crumb s Beokonom?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1324 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 21/11/2015 : 10:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Izaslo, konacno.




Edited by - night on 21/11/2015 10:04:50
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 21/11/2015 : 10:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by going going

Sta je ovaj Beokon i kako ja nikad nisam cuo za njega i kako to da se uopste ne reklamira?

http://www.sakurabana.info/2015/11/beokon-2015-program.html

Vidim da je specijalni gost Dejv Mekin a niko o tome nista ne prica!!



Dave McKean ?! Ne mogu vjerovati. Doveli ste autora sa samog vrha, o tome treba trubiti na sve strane. Nakon Crumba i Fiora...RESPECT!


Kakve veze imaju Fior i Crumb s Beokonom?



Nisam mislio na isključivo na Beokon već na činjenicu da su u Beograd uspjeli dovući i Fiora i Crumba (a sad i McKeana). Možeš li navedene zamisliti kod nas? Na Mafestu? U BD-Bonellilandu ? Ja ne mogu.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2015 : 10:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ok, ja sam mislio na to da ih nisu isti ljudi doveli.
Ta trojica možda nisu bila kod nas, ali su zato bili drugi velikani američkog stripa (poput Crumba i McKeana) i talijanskog ne-bonelii stripa (poput Fiora). Ili možda ja uopće ne razumijem što hoćeš reći (u tom slučaju se ispričavam).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 21/11/2015 : 12:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ok, ja sam mislio na to da ih nisu isti ljudi doveli.
Ta trojica možda nisu bila kod nas, ali su zato bili drugi velikani američkog stripa (poput Crumba i McKeana) i talijanskog ne-bonelii stripa (poput Fiora). Ili možda ja uopće ne razumijem što hoćeš reći (u tom slučaju se ispričavam).



što se mene tiče ni blizu istini. Crumb i McKean (pogotovo Crumb) su umjetnici koji su odavno nadišli medij stripa. eto, možda ako jednom dođe Spiegelman ili Corben možemo komparirati...e da, McKean je englez ne amer.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2015 : 12:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To je sad već stvar ukusa i procjene.
Nisam ni napisao da je McKean Amerikanac.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2015 : 14:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je l bio neko na Mekinu ja sam bio vrlo kratko, deo sa pitanjima i razgovor sa autorom je bio zanimljiv, ali posle je bila uzasna guzva za potpisivanje u zagusljivim donjim prostorijama Doma Omladine tako da mi se nije cekalo i otisao sam.

Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 21/11/2015 : 14:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
tinton, smiješno je sve svoditi na "to je stvar ukusa", jer jednostavno nije. stoga, ne vidim smisla gurati tu prežvakanu priču dalje...i da ne širimo, ovo je o topik o Darkwoodovim novitetima, pustimo ga da diše u predviđenom ritmu i obliku, a o značaju i utjecaju pojedinih crtača kroz povijest stripa i umjetnosti općenito možda nekom drugom prilikom na drugom mjestu.

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 21/11/2015 14:44:38
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 21/11/2015 : 14:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
nego, je li netko prolistao Crnu orhideju. kakav je otisak, papir ? zna li se kad bi mogao izaći DeMatteisov Moonshadow ?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2015 : 14:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

nego, je li netko prolistao Crnu orhideju. kakav je otisak, papir ? zna li se kad bi mogao izaći DeMatteisov Moonshadow ?



Ja sam ga prelistao ali ga nisam kupio nisam bio pri parama. Sjajno odstampano, kao i prethodni stip iz edicije Supernova Betmen: Ludnica Arkam.
Deluje kao strip koji vredi imati. Nil Gejman je uvek interesantan za procitati.
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 22/11/2015 : 22:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Knjige magije - Neil Gaiman




"Prava Atlantida se nalazi unutar tebe, kao sto je unutar svih nas. Potopljena zemlja je nestala u dubini mracnog mora, progutali su je talasi mokrih, crnih prica i mitova sto se lome o obale nasih umova. Atlantida je zemlja sjenki, kolijevka civilizacije. Obecana zemlja na zapadu, koju smo izgubili, ali koja vjecno opstaje, iskonska kolijevka i iskonski cilj."

Za mit na kojem su se napisale na hiljade knjiga, tema, ideja, prica, tumacenja i sl., Gaiman je uspio sve to da objasni u samo par recenica.
Malo je reci da su Knjige magije odlicne, mene su jednostavno odusevile. Vjerovatno sam subjektivan jer sam Gaimanov fan, ali covjek bilo koje teme da se dotakne jednostavno pretvara pricu u magiju, bilo da se radi o stripovima ili knjigama. Zbog recikliranja mitova, preispitivanja na relaciji masta-stvarnost / magija - nauka, Knjige magije su nesto stvarno prelijepo, nesto sto ce se citati po ko zna koliko puta. Pored genijalnih dijaloga, kombinovanjem mitova i nevjerovatnim pripovjedanjem, ipak su mi najdraze posvete i uticaj klasicnih djela na Gaimana, a to je avantura i Timotijev glad za nepoznatim, nesto kao zov divljine.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2015 : 22:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kad je Spiru bio mlad...

Darkwood vam u prvom Karusel Integralu ponosno predstavlja avanture vašeg omiljenog potrčka! U ovom integralu možete naći četiri albuma "hors de serie", vanredne serije Spirua i Fantazija, od kojih su prva dva izašla sedamdesetih godina prošlog veka i sakupljaju prve Frankenove radove na Spiruu, a druga dva su objavljena povodom 75 godina serijala, i sakupljaju kratke priče svih autora koji su dotad radili na dvojici avanturista - od njihovog tvorca Rob-Vela, preko Žižea, Frankena, Furnijea, Nika, čak i Iva Šalana, pa do Toma i Žanrija.

Najbolji pregled Spirua kroz vreme - jer, Spiru je za sva vremena!

Vanserijski zavir:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Spiruintegralzavir.pdf

MAGAZINSKO IZDANJE:





192 strane, A4, kolor, SC.

Cene:

Pretplatna: 990 dinara
Promotivna: 1254 dinara važiće dva meseca
Finalna: 1650 dinara ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

ALBUMSKO IZDANJE:





192 strane, A4, kolor, HC.

Cene:

Pretplatna: 1690,50 dinara
Promotivna: 1955 dinara važiće dva meseca
Finalna: 2300 dinara ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!
Pretplatna cena važi do 15. januara.

NEVEROVATNO BITNO! Obavezno je da na uplatnici piše TAČAN iznos, n-i-k-a-k-o ne zaokruživati cifru!

PODJEDNAKO BITNO! Ko želi da se pretplati na više izdanja može:

1) da stavi sve na jednu uplatnicu i tada mora da sačeka izađu sva izdanja na koja je pretplaćen, bez obzira da li preuzima u dw ili mu se salje postom

2) ko želi da uzima stripove čim izađu prvi, neka uplati posebno na različitim uplatnicama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/12/2015 22:35:42
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/12/2015 : 22:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Odlično, novi Špiro, pa još u integralu!

Ionako je Libellus usporio sa serijalom, već praktički godinu i pol nisu objavili novi/e album/e.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/12/2015 : 23:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Darkvudu! Kakve cene a kakva izdanja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/12/2015 : 10:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ono je praiskonska tama, nastala pre pojave božanske svetlosti. Ono je spavalo od nastanka univerzuma.

Ono se probudilo.

I nakon odiseje po tamnim zabitima Amerike, Stvorenje iz Močvare, konačno svesne sebe i moćnije nego ikada, pridružiće se Džonu Konstantinu, demonu Etriganu i drugim mističnim bićima koji od tame pokušavaju da spasu sam Raj.

Ali, ta moć kojom Stvorenje raspolaže, moć vodi u gnev, a gnev je poput šumskog požara. I Močvarko će platiti ogromnu cenu za svoj gnev...

U četvrtoj knjizi DW izdanja Stvorenja iz Močvare, legendarni scenarista Alan Mur približava se kraju dekonstrukcije i rekonstrukcije horor žanra sa epskim sukobom između Dobra i Zla, koji dovodi do vrlo lične tragedije...






Br. strana: 288 / Boja: Kolor / Uvez: Tvrdi / Format: 170 x 260 mm

Cene:

Promotivna - 1990 dinara
Puna - 2450 dinara

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/12/2015 10:21:34
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/12/2015 : 10:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Špiru!
Darkwood integrali su mi omiljena edicija.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2015 : 13:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto







DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2015 : 15:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ono je praiskonska tama, nastala pre pojave božanske svetlosti. Ono je spavalo od nastanka univerzuma.

Ono se probudilo.

I nakon odiseje po tamnim zabitima Amerike, Stvorenje iz Močvare, konačno svesne sebe i moćnije nego ikada, pridružiće se Džonu Konstantinu, demonu Etriganu i drugim mističnim bićima koji od tame pokušavaju da spasu sam Raj.

Ali, ta moć kojom Stvorenje raspolaže, moć vodi u gnev, a gnev je poput šumskog požara. I Močvarko će platiti ogromnu cenu za svoj gnev...

U četvrtoj knjizi DW izdanja Stvorenja iz Močvare, legendarni scenarista Alan Mur približava se kraju dekonstrukcije i rekonstrukcije horor žanra sa epskim sukobom između Dobra i Zla, koji dovodi do vrlo lične tragedije...






Br. strana: 288 / Boja: Kolor / Uvez: Tvrdi / Format: 170 x 260 mm

Cene:

Promotivna - 1990 dinara
Puna - 2450 dinara





Uzima se sto pre!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 16/12/2015 : 22:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Spirou integral.
Nadam se da ćemo, nakon Bravoa, vidjeti i ostale albume iz serije "Le Spirou de".

Edited by - Ernie Pike on 16/12/2015 22:47:37
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/01/2016 : 19:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
STVORENJE IZ MOČVARE, knjiga 5! Promotivno do 12.3.2016. godine

Peta knjiga Stvorenja donosi finale čudesnog ciklusa Alana Mura!





Br. strana: 288 / Boja: Kolor / Uvez: Tvrdi / Format: 170 x 260 mm

Cene:

Promotivna - 1990 dinara
Puna - 2450 dinara

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2016 : 20:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/01/2016 : 20:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nije Zagor ZS nego Stvorenje iz Močvare DRKW ;)
Listaćemo ga na pivu/kafi ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/01/2016 : 19:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Siročad ljudi?
Ne sumnjam da hoće no zna li se barem u kojem kvartalu?
Također, planira li se kakva horror/ozbiljnija manga poput Uzumakija?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/01/2016 : 19:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ubrzali su Močvarka da bi se posvetili ostalim nedovršenim serijalima, koliko sam ukapirao na DRKW forumu
Valjda će da upru i sa Siročadima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000