forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Nogometna/Fudbalska reprezentacija BiH/PL
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 13/09/2012 : 08:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Držite se nogometa i ostavite se glupih tema, ali za ubuduće igra BiH, i ovo je topic o nogometnoj reprezentaciji BiH, Bosna koliko ja znam ne igra niti ide igdje a kamoli u Brazil, osim ako nema neko prvenstvo regija pa oni nastupaju samostalno?!

I što se tiče onoga što selanne govori, pa barem ovdje kolege forumaši mogu uvažiti primjedbe, i početi nas oslovljavati kako treba, uostalom to su izvlačenja, kojem je lakše reći Bosna nego BiH?!?
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 13/09/2012 : 09:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ti se, vidim, prvi drzis nogometa.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/09/2012 : 11:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Povjest BiH nogometa/fudbala (izvor wikipedia)

Nogomet u Bosni i Hercegovini počinje da se razvija dolaskom bosanskih studenata iz Beča u Mostar. Od tada nogomet se širi po cijeloj Bosni i Hercegovini. 1907. godine održava se prva nezvanična utakmica između timova iz Splita i tima iz Mostara nazvanog "Osman". To je prva inozemna utakmica jednog bosanskohercegovačkog nogometnog tima. 1908. godine osnovan je Nogometni savez sastavljen od timova Bošnjaka i timova bosanskih Hrvata. 1910. godine na međunarodnom turniru osvajaju prvo mjesto pobjedom protiv reprezentacija Portugala, Španije i Italije, te u finalu protiv reprezentacije Švicarske rezultatom 4:3 . Najbolji igrač bio je Muharem Hasanović sa tri pogodka.

Prva bosanskohercegovačka reprezentacija nakon proglašenja nezavisnosti je bila mediteranska ekipa koja je učestvovala na Mediteranskim igrama 1993. u Montpelliereu, Francuska. Prvu utakmicu Bosna i Hercegovina je odigrala protiv selekcije Alžira.

Bosanskohercegovačka "A" nogometna reprezentacija je svoju prvu zvaničnu utakmicu odigrala 1995. godine protiv Albanije na gostujućem terenu. Godinu poslije, bosanskohercegovački nogometni savez je primljen u svjetsku nogometnu federaciju FIFA, što je omogućilo i prvo učešće u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u nogometu 1998. godine u Francuskoj. Prve "domaće" utakmice Bosna i Hercegovina morala je igrati u Bolonji, na neutralnom terenu. Prvi kvalifikacijski meč odigran je na gostujućem terenu protiv Grčke u Kalamati.

1998. godine Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine primljen je u evropsku nogometnu federaciju UEFA kao punopravan član.


+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 13/09/2012 11:02:32
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/09/2012 : 11:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nisam istoricar, ali naravno da si u pravu.
Holandija je pokrajina(ili ono bi oblast) u Nizozemskoj(Niskozemskoj).
Mada, i ja tu drzavu u svakodnevnom zivotu nazivam Holandija. Navika.


Holandija je zapadna oblast zemlje, da. Etimoloski, "holland" potice od "hout land" tj. "holt land" u arhaicnom, sto mu u prevodu dodje "zemlja drva" iliti mozda "Shumadija" :D

Sam region "holland" obuhvata amsterdam, rotterdam, den haag i gotovo ceo danasnji Randstad. Kao takav, termin "holland" se odomacio medju susedima kao blanket termin za Nizozemsku (sto jeste ispravan i jedini tacan naziv zemlje). No, dobar deo Holandjana (:D) rec "Hollander" smatra pezorativnom, kao kad srbi za albance kazu "siptar" npr. Pogotovo Belgijanci umeju reci "hollander" sa takvom konotacijom. Nederland, Nederlander/Nederlandse i jezik Nederlands su politicko/socijalno ispravni termini na njihovom jeziku.

Bosna zakon, navijam da odu na SP. Mnogo bih se obradovao, znajuci da sam stari fan i prijatelj BiH reprezentacije.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2012 : 12:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Treba napomenuti da su neki slavni fudbaleri, koji su igrali za druge drzave, rodjeni na teritoriji sadasnje BiH.
Prvi koji mi pada na pamet je Savo Milosevic.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7629 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 13/09/2012 : 12:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Vedran Ćorluka, Mario Stanić, Nikica Jelavić i Ivan Rakitić u nogometu, Venio Losert, Slavko Goluža i Mirko Alilović u rukometu, Bojan Bogdanović i Zoran Planinić u košarci... Ovo je samo od Hrvata što mi na brzinu pada na pamet, a ima i onih koji nisu rođeni ovdje, ali vuku podrijetlo (braća Kovač).

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/09/2012 : 12:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Treba napomenuti da su neki slavni fudbaleri, koji su igrali za druge drzave, rodjeni na teritoriji sadasnje BiH.
Prvi koji mi pada na pamet je Savo Milosevic.


Ognjen Koroman i Neven Subotic su takodje rodjeni u BiH.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/09/2012 : 13:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ćiro

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 13/09/2012 : 14:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Vedran Ćorluka, Mario Stanić, Nikica Jelavić i Ivan Rakitić u nogometu, Venio Losert, Slavko Goluža i Mirko Alilović u rukometu, Bojan Bogdanović i Zoran Planinić u košarci... Ovo je samo od Hrvata što mi na brzinu pada na pamet, a ima i onih koji nisu rođeni ovdje, ali vuku podrijetlo (braća Kovač).



Goran Jurić, Dejan Lovren, Marin Čilić, Ivan Ljubičić i još mnogi drugi koji su rođeni u BiH. Ako krenemo na one kojima su roditelji iz BiH, a oni su rođeni u HR ili negdje drugo biti će ih ogroman broj
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 13/09/2012 : 18:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Livno.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 13/09/2012 : 19:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message  Reply with Quote
Vis-a-vis Holandije i Nizozemske - nedavno pročitah da je Netherlands (Nizozemska) ispravno za sve holandske sportske kolektive, ali da je za fudbalsku repku ispravno Holland (Holandija).

http://www.guardian.co.uk/football/2012/jun/13/euro-2012-holland-germany-live Tu imate objašnjenje, ispod slike Jerryja Seinfelda.

Naša repka je odlična, Džeko je uspio Letoncu nanijeti LTP lažnjakom. Odbrana ima problem u prekidima što je posebno zajebano jer je to grčki forte, a iduća utakmica je u Grčkoj. Dobro je da se Lihtenštajnu i Letoniji utrpalo 12 obzirom da se pika ukupna gol-razlika.

Potpis.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/09/2012 : 19:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Bogami, oni ne kazu Holland...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/09/2012 : 20:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
...temelji BiH momcadi...








+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 13/09/2012 : 21:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Valjda i nas sunce ogrije pa makar u Brazilu
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 13/09/2012 : 21:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote


Nemoj mi Ibiševića zaboravljat'

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2012 : 22:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Vedran Ćorluka, Mario Stanić, Nikica Jelavić i Ivan Rakitić u nogometu, Venio Losert, Slavko Goluža i Mirko Alilović u rukometu, Bojan Bogdanović i Zoran Planinić u košarci... Ovo je samo od Hrvata što mi na brzinu pada na pamet, a ima i onih koji nisu rođeni ovdje, ali vuku podrijetlo (braća Kovač).


Rakitić je rođen u Švicarskoj

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 14/09/2012 : 00:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Vedran Ćorluka, Mario Stanić, Nikica Jelavić i Ivan Rakitić u nogometu, Venio Losert, Slavko Goluža i Mirko Alilović u rukometu, Bojan Bogdanović i Zoran Planinić u košarci... Ovo je samo od Hrvata što mi na brzinu pada na pamet, a ima i onih koji nisu rođeni ovdje, ali vuku podrijetlo (braća Kovač).


I otac Darija Srne je Bosanac, Bošnjak iz istočne Bosne, od zlatnih iz Atlante oko pola je bilo rodom iz BiH (npr. oba desna beka - Saračević i Mikulić)...

Potpis.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 14/09/2012 : 00:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Zdravko Kuzmanović takođe poreklom iz BiH...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 02:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
senijad ibricic



omiljeni igrac mog sina.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 14/09/2012 02:36:51
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 14/09/2012 : 09:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Jel Muslimović igra uopšte? Nisam ga viđao u zadnje vreme...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 10:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Jel Muslimović igra uopšte? Nisam ga viđao u zadnje vreme...

u kini je,kao svi pred penzijom.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 14/09/2012 : 10:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Kako vreme leti, Zlatan već pred penzijom?

Btw, jel' istina, što je odvalio mislim Sušić, da je i Muslimović valjda srpskog porekla?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 11:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Kako vreme leti, Zlatan već pred penzijom?

Btw, jel' istina, što je odvalio mislim Sušić, da je i Muslimović valjda srpskog porekla?

leti vrijeme,da bar malo uspori!
a o porjeklu,stvarno nemam pojma. ja se uopce neobazirem tim pricama. on je iz banja luke,cini mi se. mozda tamo vise znaju.lp

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 14/09/2012 : 12:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Začudilo me je iskreno kad sam čuo, da je Sušić u nekom intervjuu u kvalifikacijama, mislim protiv Portugala (ako je uopšte on bio selektor/izbornik) izjavio da očekuje podršku od sva tri entiteta, jer u njegovom timu ima i "igrača srpskog porekla poput Misimovića i Muslimovića", pa sam se začudio moram priznati, inače mi je stalo do toga k'o do lanjskog snega

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/09/2012 : 16:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

senijad ibricic



omiljeni igrac mog sina.


normalno
pozdravi sina hajdukovca

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000