forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Briten i Brulajtli, Hana Beri (Omnibus)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 13/09/2012 : 20:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Toliko o Omnibusovoj PR-štini. Super strip, čitao sam sken nedavno. Naslovnica je katastrofalno urađena, ona sa originala je prelijepa.



Briten i Brulajtli

naziv originala:
Britten and Brulightly

autor: Hana Beri
predgovor: Tomislav Čegir

Format: 210x297mm (A4)
Povez: Polutvrdi (šiveno)
Broj strana: 108 (color)
Godina izdanja: 2012
ISBN: 978-86-87071-11-7

Cena: 2.500,00 din


Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 13/09/2012 20:09:30

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2017 : 16:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stbojan:
Ovo sam sa prilicnim odusevljenjem procitao... sjajan crtez i sjajna atmosfera, dostojna najboljih noir filmova... prica nista manje od toga, odlican detektivski zaplet sa, opet vrlo karakteristicnim za taj zanr, odlicnim raspletom... kome je recimo Kineska cetvrt prijala, moguce da ce zanrovski uzivati i u ovom stripu, uz eto napomenu da crtez briljira u odredjenim momentima i apsolutno tematski gadja gde treba...
e, da... mozda da napomenem da je Brulajtli/partner zapravo kesica caja (koja govori)... odlicno osmisljeno, pa eto kako ko to skapira...


Jozzinelli:
Odličan je ovo strip. Da sam znao da će ovoliko da mi se svidi, uzeo bih i njega na Sajmu.
Šta da se radi kad je naslovnica neinspirativna, ubačen kadar iz stripa,
ne znam zašto nisu uzeli originalnu?
(Uzgred, zar kod Engleza postoji ovo slovo "u" sa dve tačke?!)



Al' dobro, nije sve u koricama, bitno je ono unutra.
Sam crtež me nije toliko oduševio, koliko su mi se svidele raznovrsne tehnike kadriranja koje autorka koristi,
kao što je navedeno sa sve primerima u predgovoru. Naročito mi se dopalo što je više puta upotrebila i ptičju perspektivu.
Pa još i neprestana kiša, koja doprinosi sumornoj atmosferi, i odgovarajuće odabran kolor.

Priča odlična, napeta, originalna (bar za mene), iako su tu i uvek prisutni neki standardi noar žanra.
Ruju bi mogao da se ugleda na ovog mlađahnog devojčurka (koliko, u stvari, autorka stripa ima godina, nigde ne piše?),
kako da gradi priču u okvirima propisanim ovim žanrom, a da opet ne ispadne previše suvoparna.
Pri tome najviše mislim na prikaz glavnog junaka priče, ovde i u Helnoaru,
Briten je dobro osmišljen lik, a tek njegov partner Brulajtli - vrlo originalna dosetka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2017 20:54:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 21:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajde da se javim i ja:
B&B je u startu imao prilično suludu cenu od 2000 i nešto dinara,da bi na minulom Sajmu dogurao do pišljivih 400 dinara, koliko koštaju ove Boneli sveske koje se rade u manjim tiražima.Pa bih najpre apelovao na sve vas koji niste nabavili strip a u prilici ste,da to obavezno uradite.Mislim,100+ A4 kolornih stranica u pristojnom mekokoričenom izdanju sa klapnama,i što je daleko bitnije,jako dobrog stripa,za kintu koju dajete za razne JDJP,Adame Vajldove,Dilan Dogove...

Briten i Brujaltli su klasičan noir (ili noar?),urađen originalno i zanimljivo - kako pričom tako i crtežom.
Hana Beri je mlada britanska autorka a ovaj strip je radila još za vreme studija.Grafički,jako upečatljivo - ne toliko samim crtežom,koji mi je pre svega pristojan,koliko fenomenalnim kadriranjem,atmosferom,ali i nekim interesantnim vizuelnim kombinacijama.
Priča - klasičan noir - Fernandez Briten je privatni istražitelj (poreklom iz Ekvadora,mada ga svi mešaju za francuza),poznat u branši kao "Srcolomac",jer rešava ljubavne sluačajeve čiji ishodi su uglavnom nanosili duševne rane klijentima.
Šarlota Moton,kćer bogatog izdavača ga angažuje,ne bi li rešio slučaj samoubistva njenog verenika,koje je po njoj namešteno.Briten,i njegov asistent Brulajtli (kesica čaja,sa kojom istražitelj konstantno vodi razgovor) kreću u istraživanje iz koga će isplivati mnogo prljavog veša.
Ono što je meni zasmetalo,to su neke rupice i nelogičnosti,kojima nisam najzadovoljniji SPOJLERI(na primer:1.kad ga konobari otimaju,ispalo je kao da ih je angažovao nekakav moćni mafijaš,a Erik i Mini to svakako nisu;2.Briten se baš nađe u situaciji da čuje razgovor Erika i Mini;3.nije baš najbolje objašnjeno usvajanje Šarlote od strane Motonovih)KRAJ SPOJLERA.
No,to su ipak neke sitnice,koje ne utiču previše na celokupni dojam.
Preporuka;a kad se uzme u obzir cena,apsolutna preporuka!

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2017 21:49:27
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000