forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 203 - Pleasant Point
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 20:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by teller

nabrojte mi jednog koji je iz table u tablu bolji...


Rubini, Prisco, Nuccio, Verni...Vecina ostalih drzi konstantan nivo, jedino Laurenti nazaduje.



Slažem se s ovim.

Nažalost, Ferri također pada
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 20:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ovo što sam vidio u Pleasant Pointu ne bih nazvao Vernijevim napretkom, upravo suprotno.



Tu je i meni loš, standardno kao i do Pleasant Pointa... Ali rastura u Zagoroneu koji Ludens nikako da objavi
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/10/2012 : 20:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@teller

jbga ne mogu se sloziti s tobom, drugar
Verni je kopirant, dobar koliko god hoces, ali kopirant

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/10/2012 : 22:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
nije ni dobar, vec vrlo vrlo loš.
najjednostavnije, tip koji je tko zna kakvim vezama dosao u bonelli.
pa se sad svojski trudi barem malo nauciti crtati jer je ocito sramota i bruka onome tko ga je doveo.
no zasad mi to ne vidimo, iako table iz zagoronea obecavaju.
ali nista dok ne vidimo uzivo...

ovdje je dakako ocajan.
covjek stvarno mora biti zaslijepljen i ******** da mu ovaj "crtez" valja.
ipak, manje je zlo od zavrsnice caponeova scenarija. majko mila sto je ovo.
bonellija bi zbilja povremeno trebalo kaznjavati za sirenje agresije na pamet i kulturocid.
i sve koji ovako nesto izdaju, a bome i kupuju poput mene

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/10/2012 : 01:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Obozavam ovog momka, Curunira. Ko da mi misli cita...

ali, ponavljam-kazu da je Verni pokazao veliki napredak u gig2
cekam da vidim pa da mu presudim

mozda ce mi biti drag kopirant

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/10/2012 : 09:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@teller

jbga ne mogu se sloziti s tobom, drugar
Verni je kopirant, dobar koliko god hoces, ali kopirant


ništa patak...strašno što se ne slažemo oko Vernija...
pa demokracija je....meni se sviđa od prve table a kako je sve bolji
nadam se da te jednom i Verni oduševi....i Curunira takođe iako imam zanj male nade....(ko)lektori i ukus?...ne ide to zajedno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/10/2012 : 09:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
ipak, manje je zlo od zavrsnice caponeova scenarija. majko mila sto je ovo.



Hm, nalazim, a i uverices se, da je podjednaka sramota i ova Vernijeva i ova Ferijeva epizoda. Ono, pitas se na kraju epizode sta ti to sve treba u zivotu i slicno....
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2012 : 12:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Obozavam ovog momka, Curunira. Ko da mi misli cita...



Razmisli malo bolje prije nego sto ovako nesto kazes

Dakle, best of Curunir

quote:
Originally posted by best of Curunir

- laurenti i chiarolla su jedini istinski crtaci u zagorovom staffu...

- monika je bezvezni zanatlija

- dela monikaku ne podnosim. tako sterilna crtaca nisam vidio nigdje.
imam osjecaj kao da crta recepte iz apoteke!

- ali kad tamo netko pocne price i usporedi one laurentijeve brljotine na zagoru s ovim, najradije bih ga tresnuo cekicom po glavi, sa ili bez postovanja...


- laurenti mi je car, izvrstan crtez

- laurenti je najbolji, nema sumnje. covjek crta s gustom, jebala vas grba.

- donatelli najgori od svih

- kao crtaci, laurenti i kjarola su daleko ispred svih

- chiarolla majstor rembrandt 

- chiarolla je da vinci

- nije loše, nije loše, vidi se da burko nije to osmislio sam... sedioli dobar

- sedioli uzas, apsolutni uzas, covjek zalutao u crtace, ili neka teska protekcija.


- meni je zagor DALEKO najdrazi bonellijev lik

- pljuvanje zagora? ne budi smijesan... ja ga citam, kako bih ga pljuvao

- dakako da ces dusebriznicki susosjecati s ovim gore kojemu nije smetalo izrugivati se forumu i kad je bio, eto, bez budala, i kad se javno rugao karakteru ljudi sto citaju zagora (i to jos uvijek cini) ili su uzeli odredjene nadimke (npr. sjecam se da se okomio na "i like girlz", posve razumljivo opet), i kad se sam zvao john drek. uistinu prikladno za odredjenu vrstu ljudi


- sve zagorove price su zaostale

- djeci koja kupe zagora treba zabraniti upis na fakultet

- usporediti zagora i MV je kao Paju Patka i Talicnog. jasno, to vrijedi za racionalne osobe

- tex je bolji od zagora


- zagorov staff olicenje je amaterizma i poluinteligentnih kreatora

- zagor je neuspjesna tarzanova kopijica

- zagor je jedan veoma, veoma los strip

- nedavno je falio glagol na hrptu jednog zagora. uzas

- ma on ne moze prihvatiti da je zagor cisti pederko

- sljedeci za gasenje: zagor pak vrlo vjerojatno prije 2015






Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/10/2012 : 14:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mrrrrzim ovog momka Curunira...nakaradne misli


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/10/2012 14:47:48
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 11/10/2012 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko iz Slovenije reći je li ovo kod vas stiglo na trafike?? Jer kod nas u BiH prošli mjesec su dva Zagora stigla (po prvi put!) sa zakašnjenjem od 15ak dana, i čini mi se da će i ovaj mjesec biti ista situacija pa me zanima ima li ih kod vas, je li općenito zastoj prema vani ili je zastoj prema nama...?!
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 11/10/2012 : 18:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Može li mi netko iz Slovenije reći je li ovo kod vas stiglo na trafike?? Jer kod nas u BiH prošli mjesec su dva Zagora stigla (po prvi put!) sa zakašnjenjem od 15ak dana, i čini mi se da će i ovaj mjesec biti ista situacija pa me zanima ima li ih kod vas, je li općenito zastoj prema vani ili je zastoj prema nama...?!


I ZEX i rednovni so stigli jučer.

"Your purpose is what you say it is, your mission is the mission you give yourself, your life will be what you created and no one will stand in judgement of it, not now not ever." N.D.Walsch
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/10/2012 : 19:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
King hvala na kompilaciji "best of of Curunir"! Nema sta, zabavan je momak!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 11/10/2012 : 19:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
U ovom broju se baš vidi da Ferri i Verni nemaju ništa zajedničko, a tu je Ferri i poprilično slab.
Usprkos tome, postiže "pokret" u stripu; dok čitate sve vam se spoji u jednu cjelinu pa je kao i da gledam film.
Verni - totalna statika; jedina "kopija Ferrija" mu je Zagor u krupnom planu, ali ako ćemo tako gledati onda je i Sedioli nasljednik Ferrija

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2012 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sediolija jebu sitni kadrovi, tada radi greške u anatomskim proporcijama kao osnovnoškolac, u krupnima je, priznajem, dosta dobar, osim izvitoperenih faca... Sve u svemu, koma od crtača, ali i on pokazuje barem nekakav potencijal, iako to ne bi trebalo biti dosta za rad na Zagoru, ali eto... Skupilo se tu podosta fušeranata, a Cassarovi i Sedioli prednjače.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 12/10/2012 : 00:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
A čuj...meni su svi crtači više-manje dobri.
Puno mi je bitnija priča i scenarij jer upravo scenarist predlaže crtaču što da nacrta. Primjer je Segna, kojega masu forumaša ne može smisliti, a meni je jedan od najdražih. Zašto? Sigurno ne zato jer je Chicu nacrtao oči van lubanje nego zato jer su priče koje je crtao bile dobre, a također i scenarij.
Zato ja stalno tupim da u Bonelliju nemaju dobro razrađene timove scenarista i crtača. Nema svatko iste sposobnosti: nekome bolje leže mračne i atmosferične priče, nekome klasični vestern, a netko ima smisla za geg (nažalost većina novijh crtača ga nema). Treba naći optimalni tim.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/10/2012 : 10:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

A čuj...meni su svi crtači više-manje dobri.
Puno mi je bitnija priča i scenarij jer upravo scenarist predlaže crtaču što da nacrta. Primjer je Segna, kojega masu forumaša ne može smisliti, a meni je jedan od najdražih. Zašto? Sigurno ne zato jer je Chicu nacrtao oči van lubanje nego zato jer su priče koje je crtao bile dobre, a također i scenarij.
Zato ja stalno tupim da u Bonelliju nemaju dobro razrađene timove scenarista i crtača. Nema svatko iste sposobnosti: nekome bolje leže mračne i atmosferične priče, nekome klasični vestern, a netko ima smisla za geg (nažalost većina novijh crtača ga nema). Treba naći optimalni tim.



100% si u pravu. Vidjeli smo primjer u novoj Gambit kako Priscu ne leži western, a radi se o jednom od najboljih Zagorovih crtača.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/10/2012 : 10:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Mene je Verni ponovu oduševio u Plesaint Pointu i da me jeb***ete...
odličan, čist crtež ko suza, Zagor je Zagor...a ne kreatura...malo još statičan ali napreduje jako...
moj crtač do groba...sad ču lakše preživjeti kad Ferri ostavi kist...
blago se meni, vama kojima se ne sviđa bit če malo teže...držim vam palčeve da se naviknete na njega.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/10/2012 : 14:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ma nije vazno dali je chiarolla ili Ferri, bitno da je zagor
Mislim ono vazno je malo ipak kad crta Ferri, sa zadovoljstvom se čita...a kad crta chiarolla, ima malo pobune u meni kad citam
Ali opet zagor je zagor
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/10/2012 : 23:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Mene je Verni ponovu oduševio u Plesaint Pointu i da me jeb***ete...
odličan, čist crtež ko suza, Zagor je Zagor...a ne kreatura...malo još statičan ali napreduje jako...
moj crtač do groba...sad ču lakše preživjeti kad Ferri ostavi kist...
blago se meni, vama kojima se ne sviđa bit če malo teže...držim vam palčeve da se naviknete na njega.



I ja nemam problema s Vernijem više, a u početku mi je bio katastrofa.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/10/2012 : 01:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Verni mi sad djeluje jako dobro, u početku mi je bija prestatičan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 13/11/2012 : 18:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
Na svaku Vernievu vinjetu kriknem od veselja i počnu mi teći suze, a na Chiarollinu povraćam :') Verni je kralj! Rekao sam i reći ću to ako treba i milijun puta! Uz Nuccia, Torricelia i Monicu najbolji crtač u Zagorovom staffu nakon maestra Ferria. Viva Verni! :)

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 13/11/2012 : 18:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Sediolija jebu sitni kadrovi, tada radi greške u anatomskim proporcijama kao osnovnoškolac, u krupnima je, priznajem, dosta dobar, osim izvitoperenih faca... Sve u svemu, koma od crtača, ali i on pokazuje barem nekakav potencijal, iako to ne bi trebalo biti dosta za rad na Zagoru, ali eto... Skupilo se tu podosta fušeranata, a Cassarovi i Sedioli prednjače.

Sedioli mi je sasvim dobar i ne bih ga stavljao u rang s Casarrom, Mangiantiniem ili Chiarolom. Dobro je pogodio Zagorovu facu. Što se tiče proporcija, vjerujem da će s vremenom i nakupljenim iskustvom biti sve bolji i bolji.

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/11/2012 : 20:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Verni je meni odlican. A sto se tice Chiarolle, pa covjek se stvarno treba naviknuti prvih 3-4 minute dok cita, iza toga je prihvtljiv.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2012 : 14:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Verni je meni odlican. A sto se tice Chiarolle, pa covjek se stvarno treba naviknuti prvih 3-4 minute dok cita, iza toga je prihvtljiv.



Porpuno se slazem !
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/11/2012 : 14:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla je umjetnik, Verni je falsifikator
Strip je umjetnost, falsificiranje je zločin()

sve je rečeno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000