forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Betmen: Godina prva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2012 : 23:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Pročitao, odličan strip


odličan ili vrh?

sad dođi u svaštaru da se malo svađamo oko pedera!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2012 23:24:14
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/10/2012 : 23:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Da mi se malo slegnu utisci, ali rekao bih vrh
posebno ako dodam da su mi ona dva beloputaša koja sam čitao bila užasna, tj. miller mi je bio užasan
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2012 : 23:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Da mi se malo slegnu utisci, ali rekao bih vrh
posebno ako dodam da su mi ona dva beloputaša koja sam čitao bila užasna, tj. miller mi je bio užasan


meni je DKR bio na prvo čitanje loš/dosadan, ali na drugo (jako,jako pažljivo) čitanje do jaaajjjjjja!!!
ovaj drugi je ... hmmmm, jako diskutabilan.

A godina prva je baš,baš super (što bi se reklo vrh)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/10/2012 : 23:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
DKR-u bi mogao da pružim priliku ponovo, bio mi je dobar do recimo polovine trećeg dela, a onda je počeo da smara. O DKSA ne želim ni da razmišljam.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/10/2012 : 00:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dobro, kad će ovo do Zagreba?
Tu se toliko priča, a ja želim što prije čitati ovu divotu!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 03/10/2012 : 20:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Betmen: Godina Prva. U ovoj priči imamo dva glavna junaka, a ne jednog. Pored Betmena, ovo je priča i o Gordonu. Ovaj strip nam donosi origin, odnosno početke ove dvojice likova. Prikazan je Gordonov dolazak u novo okruženje, u Gotam, grad kriminala, nasilja, korumpiranih policajaca i političara; kao i početak Brusove "karijere" maskiranog osvetnika i zaštitnika - Betmena. Prikazana je i ne samo borba protiv korupcije i kriminala, već i unutrašnja borba sa samim sobom, pri tom mislim na Gordonov brak i osećanja prema koleginici. Niko nije savršen, čak ni onaj najbolji, heroj-policajac. Tu je naravno i Betmen, koji radi sve ono što drugi nisu mogli ili nisu smeli. Gordon ima jasna naređenja po pitanju Betmena, ali dovodi u pitanje ko je tu zapravo negativac. Jedna velika priča iz koje će se eventualno roditi jedno veliko prijateljstvo.

Zaboravio sam spomenuti i treću, sporednu priču, a to je priča o Selini, iliti Ženi Mački/Catwoman. Ali o tome neki drugi put...

Odličan strip skroz, iako sam već znao šta da očekujem, jer sam gledao animirani film Year One, oduševio sam se. Sviđaju mi se i dodaci na kraju knjige, vidimo postupak izrade jednog dela stripa, tj. scenario sa beleškama kao i skice rađene olovkom, nedovršene table.

IG: @bricktoygrapher

Edited by - Zlix on 03/10/2012 20:55:40
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/10/2012 : 20:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju, ako se nazivate ljubiteljem stripa, Betmene ne treba propustiti. Obavezna je to lektira, a i prilično rijetka na našim prostorima.
I još jedna stvar. Ja sam čitao oba Phoenix-ova Betmena i ranije na engleskom. I bolji su mi prevedeni (ista stvar i sa Fibra Daredevilom). Nije u pitanju nedovoljno znanje jezika. Jednostavno mi nekako dođe toplo oko srca kada vidim naše izdanje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 11/10/2012 : 11:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

U svakom slučaju, ako se nazivate ljubiteljem stripa, Betmene ne treba propustiti. Obavezna je to lektira, a i prilično rijetka na našim prostorima.
I još jedna stvar. Ja sam čitao oba Phoenix-ova Betmena i ranije na engleskom. I bolji su mi prevedeni (ista stvar i sa Fibra Daredevilom). Nije u pitanju nedovoljno znanje jezika. Jednostavno mi nekako dođe toplo oko srca kada vidim naše izdanje.



Nisi jedini.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 11/10/2012 : 18:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja se dvoumim u vezi ovoga. Imam onog pirata, a za taj novac mogu uzeti nešto drugo. Verovatno cu samo Krvnu liniju uzeti.

Edited by - night on 11/10/2012 18:31:48
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 11/10/2012 : 20:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Ja se dvoumim u vezi ovoga. Imam onog pirata, a za taj novac mogu uzeti nešto drugo. Verovatno cu samo Krvnu liniju uzeti.



Imam i ja taj piratski ali vec sam ga bacio.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/10/2012 : 20:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja pirat, ali i ovo se uzelo...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/10/2012 : 10:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ja se samo nadam da ako fibra bude izbacivala Year One da ce nakon toga pratit kontinuitet a ne da nakon toga izbaci Dark Knight Returns i tako zbuni ljude..Miller je dobar ali ima puno boljih Batmana..The Man Who Laughs, Prey, The Long Halloween, The Cult, A Death in the Family, Sword of Azrael, Knightfall saga, No Man's Land saga, Morrisonov run itd itd da sad ne nabrajam sve dobro..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/10/2012 : 10:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

U svakom slučaju, ako se nazivate ljubiteljem stripa, Betmene ne treba propustiti. Obavezna je to lektira, a i prilično rijetka na našim prostorima.
I još jedna stvar. Ja sam čitao oba Phoenix-ova Betmena i ranije na engleskom. I bolji su mi prevedeni (ista stvar i sa Fibra Daredevilom). Nije u pitanju nedovoljno znanje jezika. Jednostavno mi nekako dođe toplo oko srca kada vidim naše izdanje.



Meni nista ne moze tuc orginalno izdanje..da je prijevod ne znam kakav..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2012 : 10:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni
Meni nista ne moze tuc orginalno izdanje..da je prijevod ne znam kakav..


Misliš na opremu ili na jezik? MIslim da je sve to stvar navike, kad se navikneš na engleski da ti postane sasvim normalno čitanje, neke stvari na domaće jeziku ne zvuče tako dobro kao u originalu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/10/2012 : 10:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by brni
Meni nista ne moze tuc orginalno izdanje..da je prijevod ne znam kakav..


Misliš na opremu ili na jezik? MIslim da je sve to stvar navike, kad se navikneš na engleski da ti postane sasvim normalno čitanje, neke stvari na domaće jeziku ne zvuče tako dobro kao u originalu.



da upravo sam na ovo mislia..ali naravno to su nijanse..ako Fibra bude izbacivala Batsa na pravi nacin sigurno cu uzimat..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 03/11/2012 : 21:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote

drale
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/11/2012 : 23:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
PP izdanje Betmena je besprekorno!
Prevod,kvalitet stripa,dodatci,...
Jedino mi se ne sviđa što imena autora na naslovnoj stranici nisu u originalu.
Strip mi je još bolje seo nego kada sam ga čitao pre nekoliko godina u piratskom izdanju - jak, ali baš jak strip.Šteta što ne traje malo duže.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/11/2012 : 02:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jak, ali baš jak strip.Šteta što ne traje malo duže.



Zato očekujemo neke nastavke.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/02/2013 : 20:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Tolko hvaljen Betmen: Godina prva ili Batman: Year One dvojac Miller & Mazzucchelli vrijedi svaku pohvalu. Inače ne volim baš američke stripove o superherojima, i stripove sa tamnim depra bojama - od ljubičaste, plave, crna .... ali kapu dole g. Mazzucchelliju. Dinamika i govor tijela je fantastičan, sjene...... ma sve.

Miller je napravio izvanredan scenarij i priču sa jako dobro razrađenim likom Gordona od samog početka, a sa Batmanom nije tako raskošan. Prikazuje ga kao borca protiv kriminala, kojeg javno mnenje ne zanima previše, kao zaštitnika ljudi riskirajuči svoj vlastiti život u nekoliko navrata; kao napuhanog bogatuna ... stereotipni superherojčina koji želi ostati anoniman, pa makar na vlastitu štetu (plači sine plači, niko te ne voli). Gordon voli, pa sumnja, dvoumi se, prihvača, trpi, vara, kaje se....i dobro radi svoj posao. Kompleksniji lik...pravi čovjek, dok je Batman samo superheroj.

Šteta što je tako kratak strip. Več tražim nove Batmane. A da - i puno puno bolji od Ubistvenog vica, koji je bio moj prvi...Batman.

P.S. Phoenix press je napravio vrlo dobro izdanje, al vidi šlamparije - svaki treći list krivo odrezan?!?

Edited by - trolodtroje on 25/02/2013 20:45:53
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2013 : 22:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Year One jedan je najboljih stripova o Batmanu. Meni osobno drazi jedino je The Dark Knight Returns.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2013 : 22:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Year One jedan je najboljih stripova o Batmanu. Meni osobno drazi jedino je The Dark Knight Returns.


potpisujem

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 26/02/2013 : 09:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Jel to The Dark Knight Returns (Miller, Janson...)?
http://www.bookdepository.com/Batman-Frank-Miller/9781563893421
Isti onaj od Belog Puta?
Taj je sledeči uz Batman: Black and White 1,2!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/02/2013 : 16:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
YO i KJ uzeo zimus...fantasticne epizode, svaka u svom stilu (male zamerke na prejednostavni crtez u YO)

Navijam za Black and White v.1 i 2 u buducnosti.

dodatni plus za PP-sjajan uvez, tekstualni dodaci(i u YO graficki- kratki autorov strip i kopija scenarija i crtacevih skica tabli). Veliki naklon Phoenix Pressu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/02/2013 16:44:16
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 28/08/2013 : 19:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
http://www.livetv.rs/Video/10769/One-shot-izdanje-Phoenix-Pressa--Betmen-godina.shtml

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/10/2014 : 00:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam Godinu Prvu tek sada.

I strip je vrlo dobar ali nije jedan od najboljih Betmena koje sam procitao. Citajuci strip sve vreme sam ocekivao da ce da se desi nesto posebno, nekakav spektakl, ali ga nije bilo, nije bilo ni uobicajenih Milerovih brutalnosti.

Gordonova prica je sjajno uradjena, bas ga je dobro prikazao, ali zato deo price posvecen Betmenu odnosno Brusu Vejnu mi je bas slab, nije nista posebno opisano njegovo poreklo, sta je radio dok ga nije bilo 11 godina, kako se razvio u Betmena.

Mnogo bolji su mi i Povratak Mracnog Viteza i Odmazda (da, dobro ste procitali i Odmazda mi je bolja od Godine prve) i Ubistveni Vic.
A Godina Prva ne moze ni da se meri sa Milerovom genijalnoscu u prva cetiri Sin Citya.

Nazalost ostao sam malo razocaran, ni kraj nije bio nesto posebno spektakularan, dobra je bila ona akcija na mostu ali posle toga samo jos jedna strana i kraj, zbrzano.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000