forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Windows 8
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/10/2012 : 11:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
tjedan je ovo u kojemu čemo i službeno dobiti najnoviju inačicu najpopularnijeg operativnog sustava na svijetu - windowsa. premda je dan izlazka windows osmice ovoga petka, 26. listopada, najnovija i cjelovita inačica već je barem mjesec dana dostupna za skinuti i isprobati na vašim računalima. osobno je koristim već tjedan dana i moram priznati da sam prilično zadovoljan, premda zacijelo još nisam sasvim istražio sve mogućnosti, tajne i potencijale koje ovaj softwer pruža. znam samo da mi se sa ovom verzijom puno brže diže , da je driver potpora odlična, i da mi "kontroverzni" metro niti malo ne smeta, prema ga ne koristim previše i sve radim na dobrom starom desktopu.

tko ovdje koristi windows 8?
koliko ste zadovoljni s njime?
koje su, po vama, njegove mane i prednosti?
i kakvu mu budućnost predviđate?


DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/10/2012 : 12:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam baš bio na službenoj Microsoftovoj prezentaciji Windowsa 8... Microsoft uvijek diže u nebesa sve svoje proizvode, to je sasvim normalno, i svaka je verzija za njih uvijek kao bolja od prethodne. Makar sad realno priznaju da je Vista bila promašaj. A isto tako se kaže da je svaka druga verzija Windowsa uspješna.

Što se tiče osmice, meni je sve to preušminkano, niti ne volim taj mobilni touchscreen stil uopće, ali to je očito trend kamo MS namjerava ići. Dupla administracija, preko metro aplikacija i windows aplikacija, meni je to suvišno. Što se tiče naziva "Metro", pravi Metro ih je tužio za ime, pa će se sad vjerojatno zvati Windows 8 style aplikacije ili nešto slično... Mislim da su Forefront podršku sad izbacili iz W8 (osim ako ga se posebno kupi), ali ionako su tu besplatni antivirusni programi.

Ima zgodna fora s Windows to go, bootanje W8 sa sticka, pa neke nove Hyper-V fore s virtualizacijom, i tako...

Kiky, jesi radio čistu instalaciju ili upgrade sa sedmice? S čistom instalacijom uvijek sve brže radi, ali kako se nakupi aplikacija sve se ionako uspori.

Ne mislim uopće stavljati W8 barem dok ne izađe prvi service pack. Sedmica mi zasad radi savršeno i bolje mi izgleda.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 23/10/2012 12:19:44
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/10/2012 : 12:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
čista instalacija. imam već gomilu aplikacija i nakupljenog smeča na računalu, ali još nisam opazio pad u podizanju i općenito usporavanju cijelog sistema. jeste da je sedmica odlična verzija i da radi besprijekorno, i stoga sam se dugo dvoumio dali da prijeđem na osmicu... ali je znatiželja prevagnula.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 23/10/2012 : 13:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
ja sam bas procitao u "test-izvjestaj"- ko sebi kupuje sve novo,sa 8 nije nista pogrijesio. ko ima 7, i ne zeli 8,isto nije pogrijesio. 8ca je dobila kritike,zato sto je se od jednostavnosti 7ce,odmakla. to je bilo sve takorec sto spomenuti vrijedi.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/12/2012 : 15:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ako uhvatim vremena instalirat ću je virtualno, da pobliže vidim kako su to sve napravili. Ali da za stalno ostavim sedmicu morat će me stvarno impresionirati!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/12/2012 : 20:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Jučer sam baš bio na službenoj Microsoftovoj prezentaciji Windowsa 8... Microsoft uvijek diže u nebesa sve svoje proizvode, to je sasvim normalno, i svaka je verzija za njih uvijek kao bolja od prethodne. Makar sad realno priznaju da je Vista bila promašaj. A isto tako se kaže da je svaka druga verzija Windowsa uspješna.


a na kraju je svaka njihova iduća verzija 10x gora od prijašnje, i to onog programa čija prva verzija nije sama po sebi najbolje funkcionirala

inače, oni nakon izlaska Windows XP-a nisu napravili - ajmo bit iskreni - niti jednu dobru verziju Windowsa. sve verzije Windowsa koje su izašle nakon XP-a su po mom iskustvu sranje. bilo ih je i prije ustvari, već sa onim Windows Millenium.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 16/08/2013 : 20:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Trebam pomoc oko ovog cuda. Imam Norton antivirus i ne dozvoljava mi da ukljucim zastitni zid mreze. Tamo pise da je vazno da ga ukljucim ali on nece nikako. Windows 8 koristim od juce popodne.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 16/08/2013 : 22:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Trebam pomoc oko ovog cuda. Imam Norton antivirus i ne dozvoljava mi da ukljucim zastitni zid mreze. Tamo pise da je vazno da ga ukljucim ali on nece nikako. Windows 8 koristim od juce popodne.


Zašto imaš Norton antivirus? Windows 8 koristim oko 6 mjeseci- i ne koristim nikakav dodatni antivirus, tj. windows 8 ima svoj antivirus i sve radi super, s tim da imam original osmicu, ne znam kako je s piratskim verzijama.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 17/08/2013 : 04:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
I moj je legalan ali na lap topu mi je bio instaliran Norton kad sam ga kupio. Znaci ne treba mi antivirus.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/10/2013 : 10:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Stigla je nadogradnja (SP) na 8.1

http://www.bug.hr/komentari/sramezljivi-microsoft/127440.aspx
http://www.racunalo.com/windows-8-1-novosti-mobility-day-2013/
http://www.racunalo.com/osam-trikova-za-windows-8-1-video-vodici/
http://www.racunalo.com/windows-8-1-besplatan-download/

Windows 8.1 dostupni za besplatan download – vratio se gumb Start, i još ponešto...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2013 : 10:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja jos uvijek kući na XP SP2
ne treba dalje :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/10/2013 : 20:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
e pa, moračeš preći na neki noviji operativni sustav, jer podrška u obliku novih programa, zaštite i apdejta za Windows XP prestaje sa travnjem sljedeće godine. dakle, nakon tog datuma XP postaje izrazito nesiguran, ranjiv i beskoristan za uporabu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2013 : 21:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
to je propaganda
inače updatea nije bilo dugo dugo...


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/10/2013 : 10:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Kako vam se cini verzija 8.1? Jel se isplati skidati?

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000