forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Superman's Fortress of Solitude
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 20:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ovdje sam uzeo trejd The Secrets of the Fotress of Solitude u kojem se nalaze svi koncepti Supermanovog Fortressa.

Ovaj trejd sadrzava: Superman #17, Action Comics #241 i 261, Action Comics Annual #2 i #10, Superman The Man of Steel #100, i DC Special Series #26.

Fotress of Solitude je povremeno utociste u koje Superman zalazi i provodi vrijeme. Njegov prethodnik je Secret Citadel koji se prvi put pojavljuje u Superman #17 (1942), a prikazan je kao gradevina sagradena u planini na perifiriji Metropolisa. U Superman #58 (1949) prvi put se naziva Fotress of Solitude a prikazan je kao osamljeni dvorac, te je receno da se nalazi na polarnoj pustopoljini.


Secret Citadel


Supermanov orginalni Silver Age Fotress se pojavio u Action Comics #241 (The Super-Key to Fort Superman 1958), te je ponovno podzemni kopleks sagraden u strani strme litice. Ulaz u Fortress je moguc kroz ogromna pozlacena vrata sa ogromnom kljucanicom; koja zahtjeva ogromni kljuc kako bi se mogla otvoriti. Kljuc u obliku strelice je toliko velik da ga jedino Superman (ili neki drugi Kriptonac poput Supergirl) moze podignuti. Kljuc kada nije u upotrebi se nalazi na odgovarajucem polozaju izvan tvrdave, gdje je bio prikriven pistom za zrakoplove (iz zraka se cinio kao smjer koji zrakoplov treba pratiti u zabacenom podrucju). Ovo je funkcioniralo sve dok jedan pilot helikoptera nije slijedio smjer strelice sve do ulaza u tvrdavu, tako prisilivsi Supermana da konstruira zraku opticke varke kako bi se kamuflirao ulaz u tvrdavu i kljuc (koji je sad visio na nosacima sa strane tik do vrata).
Tvrdava sadrzi izvanzemaljski zooloski vrt, ogromni dnevnik od celika u koji je Superman zapisivao svoje memoare (koristeci svoj neranjivi prst, posebne ploce na dodir koje trenutacno biljezu misli, ili heat vision kojim bi zapisivao natuknice u dnevnik), robot za igranje saha, specijalna oprema za vjezbanje, laboratorij gdje je Superman radio na raznim projektima kao sto je razvijanje obrane protiv Kriptonita, komunikacijska oprema, sobe posvecne svim njegovim prijateljima, ukljucujuci jednu za Clark Kenta kako bi zavarao posjetioce. Takoder Fortress sadrzi Phantom Zone projektor, razlicite komade izvanzemaljske tehnologije koje je prikupio prilikom posjeta drugih svjetova, i poput Batcavea trofeje iz raznih pustolovina. Svoje mjesto u Fortressu je nasao i Kandor (grad u boci); dok nije povecan, i jedan odvojeni apartman namjenjen iskljucivo za Supergirl.


Silver Age Fortress (Action Comics #241)


Detaljan opis i sadrzaj Fortressa nalazi se u DC Special Series #26 (Superman and his Incredible Fortress of Solitude, 1981), gdje Superman detaljno pregledava tvrdavu, sumnjajuci da je jedan villian postavio bombu ne bi li unistio Zemlju.


Detaljniji prikaz Silver Age Fortressa (DC Special Series #26)


Silver Age verzija Fortressa imala je svoje posljednje pojavljivanje u imaginarnoj prici Whatever Happened to the Man of Tomorrow? (Action Comics #583 i Superman #423) Alana Mooora gdje su se zajednicki borili Superman, Batman, Robin i Wonder Woman protiv izvanzemaljskog tiranina Mongula.
Meni je osobno Silver Age Fotress najbolji, jednostavno te ideje DC u kasnijim razdobljima nije uspio ponoviti.

Moderno razdoblje Supermana daje novu verziju Fotressa u Action Comics Annual #2 (svibanj 1989). Superman je na samoprogonstvu u svemiru gdje mu je povjeren Kryptonski artefakt Eradicator (kojeg mu je povjerio umiruci Cleric) kreiran od njegovog pretka Kem-Ela. Posvecen ocuvanju Kryptona i svega sto je Kriptonsko, ovaj uredaj je sagradio novi Fotress na Antartici koji bi trebao posluziti kao temelj stvaranja novog Kryptona na Zemlji. Superman se uspjeva osloboditi Eradicatorovog utjecaja, ali je zadrzao Fortress kao korisno mjesto za hitne sljucajeve. Prvo pojavljivanje nove post-crisis verzije Fortressa bilo je u Adventures of Superman #461 (prosinac 1989).
Sadrzavalo je mnogo artifakata iz post-crisis verzije Kryptona osobito nekoliko robota koji su imali funkciju sluge (jedan od njih, Kelex postao je Supermanov oslonac; npr. u prici Death of Superman), te ratno odijelo iz Treceg doba Kryptona. Ovaj Fotress ce unistiti Eradicator (ovdje si je kreirao tijelo po uzoru na Supermana) koji je apsorbirao energiju (Action Comics #691, 1993) kako bi se vratio u zivot nakon sto ga je zamalo ubio Cyborg Superman. Superman ce kasnije rekonstriurati Fotress no njega ce ubrzo unistiti villian Dominus (Action Comics #748, 1998).


Prva verzija Fotressa u modernom razdoblju (povrsinski dio Fortressa, podzemna shema, regeneracijska matrica,
kontrolno racunalo, robot Kelex i artefakt Eradicator, slike slijeva na desno).


Unisteni Fortress je ipak posluzio kao sablona za novi Fotress kojeg je sagradio Steel (John Henry Irons) koristeci izvanzemaljsku tehnologiju (The Man of Steel #100, 2000). Novi Fotress je mobilan, dakle moze se prenjeti s jednog mjesta na drugo, ali i on ce na kraju biti unisten. Naime u Superman v2 #211 (Superman: For Tommorow, 2004-2005), Wonder Woman je upala u Fotress kako bi se suocila sa Supermanom, aktivirajuci sustav za samounistenje. Robot Kelex je i u ovom Fotressu bio cuvar ali nije poznato jeli prezivio unistenje, a kasnije se vise ne spominje.


Druga verzija Fotressa u modernom razdobolju


Treci Fotress je utemeljio sam Superman u prastarom hramu jednog napustenog sela smjestenog u planinama Cordillera Del Condor na granici Ekvadora i Perua. Cuvar ovog Fotressa je robot Ned (posljedni robot Superman), te pazi na super psa Krypta. Poput Silver Age Fotressa i ovaj ima ogroman kljuc smjesten u blizini Fotressa. Medutim ovaj kljuc je napravljen od kamena. Ubrzo je napusten (prije samog Infinite Crisisa) i postao je tursticka atrakcija.


Treca verzija Fotressa u modernom razdoblju i robot Superman - Ned


Finalna verzija Fortressa nastala je u prici Up, Up, and Away (2006). Superman je otkrio Kryptonske sunceve kristale, koje je Lex Luthor iskoristio kako bi ozivio prastari Kriptonski ratni brod. Superman je otkrio kako su kristali poslani zajedno sa njim sa Kryptona, te ih je iskoristo kako bi sagradio novi Fortress na Artiku na jednak nacin kako je to prikazano u filmu Superman iz 1978.


Usporedba Fortressa iz filma Superman 1978 (gornja slika) i Johnsovog Fortressa iz Up, Up and Away (donja slika).


Sada cu staviti sto ova finalna verzija Fortressa sadrzi u svojoj unutrasnjosti:

(01) Sunstone Simulator: Simulator suncevih kristala je visoko razvijena racunalna mreza koja funkcionira na osnovi samoobnovljiih (samoreplicirajucih) pneumatskih suncevih kristala. Ovaj simulator je virtualno utjelovljenje cijelokupnog Kriptonskog znanja i kulture. Stavljajuci odredene kristale u njihova odgovarajuca lezista, Superman moze aktivirati holografsku simulaciju svog bioloskog oca, Jor-Ela. Jor-Elova simulacija je programirana da govori i reagira poput zivog, i svjesnog bica. Kako je znanje iz suncevih kristala namjenjena iskljucivo za Supermana, hologram Jor-El se svakome tko aktivira simulator obrati sa Kal-EL (Supermanovo Kriptonsko ime).
(02) Statue of Jor-El and Lara: Visoko iznad samog centra Fortressa pociva lebdejuca statua u znak sjecanja na Supermanove roditelje, Jor-Ela i Laru. Statua je postavljena na postolje od suncevog kristala i pokazuje njegove roditelje kako zajednicki drze minijaturni model Kryptona.
(03) Interplanetary Habitat: Ovo je strogo kontrolirana okolina napucena sa egzoticnim i ugrozenim bicima iz svih krajeva svemira. Neke od zivotinja koje se mogu pronaci u stanistu su Metal Boar, Black Mercy, Duplorian Hawk i Thought-Beast.
(04) Kandor (grad u boci): je minijaturan grad nastanjen ljudima iz razlicitih izvanzemaljskih kultura. Orginalni grad Kandor je ukrao Brainiac prije samog unistenja Kryptona. Superman je uspio oteti gradi otad ga je drzao unutar Fortressa kako bi ga zastitio od raznih prijetnji (najveca je zasigurno Brainiac).
(05) Phantom Zone Projector: Konstruiran od njegovog oca Jor-Ela, ova naprava se koristila da bi transportirala zivu materiju direktno u Phantom Zonu. Prvi put se koristila kako bi se osudilo na progonstvo ludog znansvenika Jax-Ura, nakon njegovih eksperimnata sa meduzvjezdanim putovanjem koje je prouzrocilo destrukciju Kriptonske lunarne kolonije.
(06) Phantom Zone Portal: Nazvan portalom, medutim ovo je u stvari veliki okrugli prozor u Phantom Zoni. Rukujuci njegovim kontrolorom, Superman moze analizirati razlicite dubine i regije zone.
(07) The Key: Ovo je orginalno bio ogromni zlatni kljuc postavljen kako smo vec kazali na odgovoarajucem mjestu izvan Fortressa. Samo netko snazan poput Supermana ga je mogao podignuti i otkljucati masivna vrata koja su cuvala ulaz u Fortress. Superman je uklonio kljuc sa njegove orginalne pozicije i izlozio ga u muzeju unutar Fortressa.
(08) Museum/Trophy Room: Superman posjeduje galeriju artefakata i suvenira koje je sakupio tijekom svoje karijere. Unutra je nekoliko umanjenih modela i 3-D projekcija Kryptona i njegovih gradova. Trofejna soba sadrzi galeriju statua drugih heroja s kojima je Superman suradivao, ukljucujuci JLA i Legion of Super-Heroes.
(09) Super - Science Lab: Supermanov labaoratorij je jedan od najnaprednijih znanstvenih laboratorija na Zemlji. Ovdje on proucava rudu Kriptonit u nadi da ce pronaci nacin kako da ponisti njegov efekt na Kriptonsku fiziologiju. Takoder, on koristi laboratorij kako bi otkrio lijek za trovanje olovom kojem su podlozni stanovnici planeta Daxam, kako bi jednog dana mogao osloboditi svog prijatelja Mon-Ela iz fantom zone. Superman isto tako koristi lab u nadi da ce pronaci nacin kako vratiti ljude iz Kandora u njihovu prirodnu velicinu.
(10) Atomic Cauldron: Smjestena duboko u Zemljinoj jezgri atomski kotao je najmocnija talionica na Zemlji. Kotao radi na bazi rastaljenih suncevih kristala te napaja energijom cijeli Fortress. O njegovom odrzavanju brine se nekoliko Supermanovih robota.
(11) Super Weapons Room: Jedna od najstroze cuvanih prostorija u Fortressu, to je mjesto gdje Superman skladisti razlicito visoko razvijeno naoruzanje koje je zapljenio tijekom svojih brojnih avantura. Iako nikad ne korsiti sam ta oruzja, cesto proucava njihovu tehnologiju u nadi da ce pronaci nesto od drustvene vaznosti.
(12) Superman's Warsuit: Kriptonsko ratno odijelo je ostatak Kriptonske kulture i tehnologije. Ovo ogromno odijelo nosili su njegovi prethodnici tijekom posljednjeg Kriptonskog rata. Sluzilo je i kao pokretno oporaviliste, polako sanirajuci Supermanove ozljede nakon fatalnog okrsaja s Doomsdayom.

Mozete primjetiti da sam stavljao brojeve sa opisom svega. Naime to je zato sto cu sad postaviti sliku sa prikazom Fortressa i njegove unutrasnjosti. Na slici se ne vide dobro opisi predmeta, prostorija i ostalog, ali su brojevi vidljivi pa ce vam ovo pomoci da se lakse snadete.


Prikaz unutrasnjosti finalnog Johnsovog Fortressa

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/11/2012 13:19:46

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 20:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo ove stvari sam samo slozia da ljudi vide sta sve skriva Supermanov kont..

Takoder zelim napomenuti za one koji su zbunjeni sa ovoliko razlicith Fortressa da su svi Fotressi u kontu samo su neki napusteni a vecina unisteno pa je sagraden novi Fortress itd..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/10/2012 20:23:17
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/10/2012 : 20:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Hoćemo Supermena, kod Fibre, Darkwooda, bilo koga...!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 20:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Hoćemo Supermena, kod Fibre, Darkwooda, bilo koga...!



Sumnjam, Batman i Spiderman po mom misljenju jedino sta moze dobro proc..+ neki run razvikanog pisca (Mooreov Swamp i Millerov Dardevil itd.)..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je jako dobar trejd jer se upravo ovdje moze primjetiti kako je strip dozivljava evoluciju kako u crtackom tako i scenaristickom dijelu..recimo kod Bonellia jedan Mr. No se nije pomaka ni milimetar..dapace, cak je pred kraj ima puno gore i naivnije price nego na pocetku..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/10/2012 : 21:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
odličan i zanimljiv tekst,
a nesto sam skeptičan po pitanju supermenovih stripova
to mi sve izgleda ... akhm (glupo)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2012 : 21:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ogromni ključ iz Silver Age Supermana mi je bio zakon kad sam čitao Supija u Eksu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

odličan i zanimljiv tekst,
a nesto sam skeptičan po pitanju supermenovih stripova
to mi sve izgleda ... akhm (glupo)



Kako glupo..ako ti je ovo glupo onda ti je i znanstvena fantastika glupa..Star Wars, Star Trek itd..sve je onda glupo..recimo ovdje sve ima svoje objasnjenje koliko to nekad nategnuto i smjesno zvucalo a dosta toga ima i svoju znanstvenu podlogu..nesto slicno Star Treku..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/10/2012 21:08:10
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ogromni ključ iz Silver Age Supermana mi je bio zakon kad sam čitao Supija u Eksu.



Meni je cak najbolji onaj mali kljuc iz All Star Supermana..mali kjucic koji tezi pun kufer..meni najaci koncept..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/10/2012 : 21:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

odličan i zanimljiv tekst,
a nesto sam skeptičan po pitanju supermenovih stripova
to mi sve izgleda ... akhm (glupo)



Kako glupo..ako ti je ovo glupo onda ti je i znanstvena fantastika glupa..Star Wars, Star Trek itd..sve je onda glupo..recimo ovdje sve ima svoje objasnjenje koliko to nekad nategnuto i smjesno zvucalo a dosta toga ima i svoju znanstvenu podlogu..nesto slicno Star Treku..



star wars ne volim bas, ali su mi trekovci dobri
ćitao sam par supermana i uglavnom mi se nije bas svidjelo
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

odličan i zanimljiv tekst,
a nesto sam skeptičan po pitanju supermenovih stripova
to mi sve izgleda ... akhm (glupo)



Kako glupo..ako ti je ovo glupo onda ti je i znanstvena fantastika glupa..Star Wars, Star Trek itd..sve je onda glupo..recimo ovdje sve ima svoje objasnjenje koliko to nekad nategnuto i smjesno zvucalo a dosta toga ima i svoju znanstvenu podlogu..nesto slicno Star Treku..



star wars ne volim bas, ali su mi trekovci dobri
ćitao sam par supermana i uglavnom mi se nije bas svidjelo



Da to smo vec raspravili..i znam sta si cita od Supermana tako da cu jos jedanput ispoljit svoju reakciju..


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/10/2012 21:12:05
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ali su mi trekovci dobri




Imas jedan koncept u Supermanovom svijetu nesto slicno Star Treku - Legion of Superheroes..cak je bija jedan serijal di su zajedno sa Trekovcima..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/10/2012 : 21:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by jaki

Ogromni ključ iz Silver Age Supermana mi je bio zakon kad sam čitao Supija u Eksu.



Meni je cak najbolji onaj mali kljuc iz All Star Supermana..mali kjucic koji tezi pun kufer..meni najaci koncept..


I meni je najbolji kljuc iz ASS (super skracenica ). Veliki je izgledao bas debilno, ali ok, druga su vremena bila.
Super sto si me podsjetio i na onog jadnicka Neda i na skroviste u JA.
Meni licno je najbolja kristalna verzija, kao i u filmu.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by jaki

Ogromni ključ iz Silver Age Supermana mi je bio zakon kad sam čitao Supija u Eksu.



Meni je cak najbolji onaj mali kljuc iz All Star Supermana..mali kjucic koji tezi pun kufer..meni najaci koncept..


Meni licno je najbolja kristalna verzija, kao i u filmu.



Debeli potpis..pa nije Geoff pa sa Marsa..zna on sta ljudi vole..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Meni je najaci koncept ono kad Superman stavi ruke na posebne ploce i one automatski biljeze njegove misli u dnevnik..mislim to je vrh SF-a..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/10/2012 : 21:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by jaki

Ogromni ključ iz Silver Age Supermana mi je bio zakon kad sam čitao Supija u Eksu.



Meni je cak najbolji onaj mali kljuc iz All Star Supermana..mali kjucic koji tezi pun kufer..meni najaci koncept..


my thoughts exactly, jos jedna od bezbroj briljantnih ideja u tom stripu

jos jedan plus je sto je materijal za kljuc ni manje ni vise nego umiruca zvezda ;)


quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by supermark

odličan i zanimljiv tekst,
a nesto sam skeptičan po pitanju supermenovih stripova
to mi sve izgleda ... akhm (glupo)



Kako glupo..ako ti je ovo glupo onda ti je i znanstvena fantastika glupa..Star Wars, Star Trek itd..sve je onda glupo..recimo ovdje sve ima svoje objasnjenje koliko to nekad nategnuto i smjesno zvucalo a dosta toga ima i svoju znanstvenu podlogu..nesto slicno Star Treku..



star wars ne volim bas, ali su mi trekovci dobri



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/10/2012 : 21:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Meni su isto Trekovci drazi..kad gledam Star Wars iman dojam da je Lucas pokra sve zivo od Green Lanterna..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/10/2012 21:59:51
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/10/2012 : 22:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma Lucas je sve od svih pokrao

nego, da ti ne kvarim super temu, zezah se malo samo :P ;)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/10/2012 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by alexts

Hoćemo Supermena, kod Fibre, Darkwooda, bilo koga...!



Sumnjam, Batman i Spiderman po mom misljenju jedino sta moze dobro proc..+



Tvoje mišljenje ne uvažava činjenicu da kod nas ima dosta ljudi koji su odrastali na stripovima o Supermenu (u Eksu - najpre, ali i Politikinom Zabavniku, Laseru...) - /kao ja (i Jaki)/ - zato što mlađi ljudi to ne znaju.


Možda takvi nisu dovoljno glasni i brojni, kao u slučaju Zagora i sl. ali ih je sasvim dovoljno, da uz neke zainteresovane mlađe snage čine bazu za početni krug čitalaca koji bi se širio vremenom.

I meni se najviše sviđa klasična tvrđava sa ključem.

Edited by - alexts on 29/10/2012 23:03:40
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2012 : 23:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Oni iz PZ i Lasera su novinski i nisu mi bili toliko zanimljivi osim one epizode protiv Vandala Savagea u jednom Maxiju.Crtež mi je bio strava a bila je tu i ostala ekipa iz JLA.
Supermen mi je bio drag kad sam imao 10 godina ali općenito ja sam uvijek bio i ostao Marvel tip.DC junaci a i vilansi su mi nekako uvijek bili blijedi i umjetni nasuprot Marvelovim živopisnijim i životnim.A sad sam iznenađen da DC ima ovoliko poklonika na ovom forumu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/10/2012 : 09:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

DC junaci a i vilansi su mi nekako uvijek bili blijedi i umjetni nasuprot Marvelovim živopisnijim i životnim.A sad sam iznenađen da DC ima ovoliko poklonika na ovom forumu?



Meni je bas obratno + sta mi DC ima neusporedivo bolje velike evente..ali opet se sve svodi na to sta si cita..a i DC i Marvel imaju svojih prednosti i nedostataka..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 30/10/2012 09:26:30
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/10/2012 : 09:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Možda takvi nisu dovoljno glasni i brojni, kao u slučaju Zagora i sl. ali ih je sasvim dovoljno, da uz neke zainteresovane mlađe snage čine bazu za početni krug čitalaca koji bi se širio vremenom.



Problem je u tome dok se netko sjeti to izbacivat ja cu nabavit sve zivo od Supermana..a isto mi je bilo to na hrv. ili eng..

I nisam mislia na to da nema Supermanovih fanova, naravno da ima..nego mislim da se malo ko zeli kockat sa Supsom..ali mozda je to samo moj dojam..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 30/10/2012 10:28:00
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/10/2012 : 18:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Oni iz PZ i Lasera su novinski i nisu mi bili toliko zanimljivi osim one epizode protiv Vandala Savagea u jednom Maxiju.Crtež mi je bio strava a bila je tu i ostala ekipa iz JLA.
O da. Evo je sa sve izbacenim kaisevima u boji.

Iz Eksa su mi bile najbolje one pred kraj Bronzanog doba (recimo Superman #385 i #386 i neobjavljeni Action #544, gde prica pocinje) a neposredno pre Byrneovog reboota.



Swanov mi je ostao definitivni Superman, kao Reeve na filmu.

Da se nekako vratim na temu, zanimljivo da Silver Age Superman kod nas gotovo da nije bio reprintovan, a neke od najboljih prica su iz tog vremena.
quote:

Supermen mi je bio drag kad sam imao 10 godina ali općenito ja sam uvijek bio i ostao Marvel tip.DC junaci a i vilansi su mi nekako uvijek bili blijedi i umjetni nasuprot Marvelovim živopisnijim i životnim.A sad sam iznenađen da DC ima ovoliko poklonika na ovom forumu?

Meni se kod DC-ja svidjao taj nekakav silver lining (pre grim'n'gritty ere). Istina, likovi su bili dvodimenzionalni, ali su bili vise narativno sredstvo; nikad me sam Superman nije toliko zanimao koliko je zapravo bio vodic kroz svet gradova u boci i letecih pasa. Naravno, koncept vazi i za Marvel universe, ali price su tamo uvek bile jednom nogom u stvarnom svetu. Mislim da sam kao klinac DC i Marvel doziveo manje kao dve kompanije a vise kao dva razlicita podzanra.

Edited by - Vlaadisha on 30/10/2012 19:54:44
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/10/2012 : 18:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni


Meni je bas obratno + sta mi DC ima neusporedivo bolje velike evente.

Kad smo mi prvi put citali DC, mogao si bez razlike zameniti bilo koja dva DC junaka, a eventovi nisu jos postojali.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2012 : 18:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Meni je bas obratno + sta mi DC ima neusporedivo bolje velike evente..ali opet se sve svodi na to sta si cita..a i DC i Marvel imaju svojih prednosti i nedostataka..


Čita sam ja sve i odma kao mali shvatio da su neki superheroji od Marvela a drugi od DC-a.
Uvijek su mi Marvelovi bili draži ali čitao sam i guštao u DC također.
Dc su mi priče bile naivne a pogotovo Supijeve.
Danas kad mi je sve nadomet klika mišem ne čitam skoro ništa od superheroja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2012 : 18:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Vlaadisha
O da. Evo je sa sve izbacenim kaisevima u boji.
[quote]

to Care
Šteta šta je Showcase Superman počeo od tako ranijih epizoda.Tek su na 64 godini a ja bih volio sedamdesete i osamdesete.




Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 30/10/2012 18:53:38
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000