forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/06/2022 : 02:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/06/2022 02:13:21
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/06/2022 : 02:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Popisi ažurirani!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/07/2022 : 06:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za lipanj (juni) 2022.



Broj novih rezervacija: 16
Nastavlja se "labuđi pjev" po pitanju recenzija. Kada jedan recenzent malo posustane, odmah u prvi plan iskoči netko drugi, pa nam je tako prethodni mjesec zablistao Sarghan sa čak devet novih rezervacija, od kojih su neke već završene i poslane. Ukratko, Dylan Dog fanovi će uskoro opet doći na svoje. 
Tex2 nastavlja ubrzanim ritmom, a u lipnju imamo tri njegove nove rezervacije. Na repertoaru su: Tex, Mladi Tex i još jedan strip album sportske tematike - ovaj put o Maradoni.
Qwertz je proširio svoj krug interesa rezervacijom jedne Dylanove epizode, a odlučio se na poprilično ozbiljan pothvat recenziranja posljednje epizode Mister Noove regularne serije. Vidjet ćemo šta će biti s ovim, ali izgleda da nije baš krenulo po planu.
Prozirna senka je službeno rezervirao samo jednoga Nathana, ali on ipak radi u miru i tišini, bez službenih rezervacija.
Za kraj sam ostavio još jednog člana s dugim stažom koji se odlučio okušati u recenzijama. 
Oki je odlučio pokušati napisati recenziju jedne Dylanove epizode, a budući da mu je Sarghan ponudio pomoć, uopće ne sumnjam u uspjeh. ;-)


Broj novih recenzija: 17  
S obzirom na vrućine i zahuktalu sezonu, pet recenzija manje u odnosu na prethodni mjesec ne čudi, a stanje je sljedeće....

Po serijalima rezultat bi bio:
Tex + Mladi Tex - 2+1 
Komandant Mark - 2
Veliki Blek - 2
Dylan Dog - 2
Nick Raider - 1
Strip album (Posljednji pogled) - 1
Martin Mystere - 1
Traper Kerry - 1
Strip album (Sjećanje u džepovima) - 1
PSDZ - 1
Asterix - 1
Mister No - 1

Texov tjedan junaka zaslužan je što je slavni rendžer opet na prvom mjestu, a iako ovaj mjesec službeno nismo imali nijednu Zagorovu recenziju, Zagor je ipak tu - u team-upu s Mladi Texom.
Moram i ovdje napomenuti da četvrtom recenzijom Trapera Kerryja imamo recenzijama pokriven čitav taj mini-serijal.

Po recenzentima situacija je:  
Spock - 2 (Traper Kerry, Mister No)
Hercule Poirot - 2 (Komandant Mark^2)
tex2 - 2 (Tex^2)
Sarghan - 2 (Dylan Dog^2)  
Ivan Liverpool - 2 (Veliki Blek^2)
Lord Vader89 - 1 (Asterix)
Qwertz - 1 (PSDZ)
Markos - 1 (Sjećanje u džepovima)
igor 12 - 1 (Mladi Tex)
prozirna senka - 1 (Martin Mystere)
ReemCP - 1 (Nick Raider)
vukozec- 1 (Posljednji pogled)

Dvanaest različitih recenzenta prošlomjesečni je bilten, a posebno moram istaknuti Vukozečevu premijernu recenziju.

Broj komentara na recenzije: 300
Nakon dužeg vremena broj komentara se vratio na standardnu razinu, ali ovo je ipak optimalno stanje stvari, bez članova koji velikim brojem komentara u kratkom vremenu nabildaju statistiku. U sljedećim mjesecima očekujem porast komentara, jer početkom ljeta uvijek dolazi do pada aktivnosti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/07/2022 11:42:03
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2022 : 07:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote


Ne primjećujem logiku u ovoj posljednjoj rečenici. Ne predstavlja li i ostavljanje komentara određenu vrstu aktivnosti na portalu? Naravno da predstavlja. U tom slučaju, ne može se očekivati porast komentara, ako u ovo doba godine uvijek dolazi do pada aktivnosti, što autor sugerira.
Nekako, ova mi @Spockova tvrdnja nema logike, barem onako kako ju je napisao.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/07/2022 : 08:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Dobar izvještaj.
Onda da otkažem tog Mister Noa, pa da proba netko drugi? Ili ste mislili na Dylan Doga koji nije krenuo po planu?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 01/07/2022 08:56:54
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/07/2022 : 11:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot



Ne primjećujem logiku u ovoj posljednjoj rečenici. Ne predstavlja li i ostavljanje komentara određenu vrstu aktivnosti na portalu? Naravno da predstavlja. U tom slučaju, ne može se očekivati porast komentara, ako u ovo doba godine uvijek dolazi do pada aktivnosti, što autor sugerira.
Nekako, ova mi @Spockova tvrdnja nema logike, barem onako kako ju je napisao.



Malo sam se nespretno izrazio.
Pa dolazi do pada aktivnosti u ovom dijelu godine (svibnju i lipnju), ne u narednim mjesecima, pogotovo kolovozu gdje aktivnost počinje dobrano rasti...

PS: Ne trebaš mi se obračati u trećem licu (nije u pitanju komentar na recenziju ).

EDIT: Promijenio!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/07/2022 11:42:50
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/07/2022 : 11:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Dobar izvještaj.
Onda da otkažem tog Mister Noa, pa da proba netko drugi? Ili ste mislili na Dylan Doga koji nije krenuo po planu?




Mislio sam na Dylana Doga prema onome što je napisano na forumu, iako se bojim i za Mister Noa. Nisam čitao recenziju, a nemam sada baš ni vremena za takve aktivnosti.
Vezano za moje mišljenje, ja se npr. ne bih usudio pisati recenziju zadnje epizode jer smatram da još uvijek nisam dovoljno potkovan za tako nešto. Normalno, uvijek se može napisati fanovska recenzija samo radi recenzije, ali za mene to nije u redu.

Pogledaj malo Igorove recenzije bitnih epizoda Zagorova serijala. Iako mi te Zagorove nove epizode apsolutno ništa ne znače, treba poštovati i diviti se njegovoj predanosti. Smatram da je to vrh kojem svi trebaju težiti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/07/2022 11:36:44
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2022 : 13:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Hercule Poirot



Ne primjećujem logiku u ovoj posljednjoj rečenici. Ne predstavlja li i ostavljanje komentara određenu vrstu aktivnosti na portalu? Naravno da predstavlja. U tom slučaju, ne može se očekivati porast komentara, ako u ovo doba godine uvijek dolazi do pada aktivnosti, što autor sugerira.
Nekako, ova mi @Spockova tvrdnja nema logike, barem onako kako ju je napisao.



Malo sam se nespretno izrazio.
Pa dolazi do pada aktivnosti u ovom dijelu godine (svibnju i lipnju), ne u narednim mjesecima, pogotovo kolovozu gdje aktivnost počinje dobrano rasti...

PS: Ne trebaš mi se obračati u trećem licu (nije u pitanju komentar na recenziju ).

EDIT: Promijenio!



E, tako treba
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/07/2022 : 20:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Qwertz

Dobar izvještaj.
Onda da otkažem tog Mister Noa, pa da proba netko drugi? Ili ste mislili na Dylan Doga koji nije krenuo po planu?




Mislio sam na Dylana Doga prema onome što je napisano na forumu, iako se bojim i za Mister Noa. Nisam čitao recenziju, a nemam sada baš ni vremena za takve aktivnosti.
Vezano za moje mišljenje, ja se npr. ne bih usudio pisati recenziju zadnje epizode jer smatram da još uvijek nisam dovoljno potkovan za tako nešto. Normalno, uvijek se može napisati fanovska recenzija samo radi recenzije, ali za mene to nije u redu.

Pogledaj malo Igorove recenzije bitnih epizoda Zagorova serijala. Iako mi te Zagorove nove epizode apsolutno ništa ne znače, treba poštovati i diviti se njegovoj predanosti. Smatram da je to vrh kojem svi trebaju težiti.


Vidio sam dosta Igorovih recenzija i za čovjeka je malo reći da je majstor. Što se tiče Dylan Doga, pročitao sam opet recenziju i kad malo razmislim, zaista bih i ja izbacio dobar dio teksta. (Ono s religijama, naprimjer).
Što se Mister Noa tiče, pokušao sam napisati neku recenziju dostojnu kraja serijala. Ako ne bude dovoljno dobro, otkazat ću rezervaciju, pa neka piše tko hoće, a ja ću se vratiti na Divlji Zapad s jednom od važnijih epizoda iz rane faze serijala...

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 15:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
Rezerviram od Texa: Drama u Pecos Cityju, Vatreno krštenje Kita Willera, Znak Pantere i Krunu sa sedam smaragda, čitam Texa hronološki, pa kad to dođe ne red, odradiću recke. Valjalo bi izrecenzirati barem tog ranog Texa za početak, pogotovo što je ponovo aktuelan, kada izlazi u SA Tex klasiku.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/07/2022 : 15:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Izvještaj
Najviše mi drago da se Sarghan vraća (iako je on uvijek tu), ali mislim to što je pojačao ritam tako da ćemo moći uživati u njegovim tekstovima sigurno do kraja ove godine ;)

@Qwertz
Strpi se još malo u vezi Dylana, sutra ili utorak navečer ti pošaljem na mail sve upute za popravak :)

edit:
Vjerojatno ćemo u ovom mjesecu imati "Nick tjedan" jer je tex2 poslao recenziju jednog Nicka, tako da smo dobili tri različita recenzenta koji će odraditi dotičnog junaka.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 03/07/2022 15:32:15
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29255 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 15:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote


Ako treba pomoći tu sam!

quote:
Originally posted by Siljak66

Rezerviram od Texa: Drama u Pecos Cityju, Vatreno krštenje Kita Willera, Znak Pantere i Krunu sa sedam smaragda, čitam Texa hronološki, pa kad to dođe ne red, odradiću recke. Valjalo bi izrecenzirati barem tog ranog Texa za početak, pogotovo što je ponovo aktuelan, kada izlazi u SA Tex klasiku.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/07/2022 : 16:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Siljak66,svaka čast.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 03/07/2022 : 16:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Izvještaj
Najviše mi drago da se Sarghan vraća (iako je on uvijek tu), ali mislim to što je pojačao ritam tako da ćemo moći uživati u njegovim tekstovima sigurno do kraja ove godine ;)

@Qwertz
Strpi se još malo u vezi Dylana, sutra ili utorak navečer ti pošaljem na mail sve upute za popravak :)

edit:
Vjerojatno ćemo u ovom mjesecu imati "Nick tjedan" jer je tex2 poslao recenziju jednog Nicka, tako da smo dobili tri različita recenzenta koji će odraditi dotičnog junaka.


Može, nema žurbe. Kad to budem popravio, ako bude vremena, pokušat ću pročitati neku epizodu PSDZ pa je rezervirati.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29255 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/07/2022 : 20:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.



Nastavi obvezno! Što više takvi recenzija tim bolje. Takvih recenzija nedostaje na sajtu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29255 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 20:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
To mi je i bila nit vodilja, ne mogu recenzirati sve stripove koji mi se svide, jer ih je previše, ali nakon što sam pročitao recimo strip za danas objavljenu recenziju, rekao sam si super je, a većina takvih prođe ispod radara što bi rekli.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12889 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/07/2022 : 09:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.


Kod Texa si vladar galaksije...
Iako, čitam i ove ostale recenzije. Od njih ne bježim, ali navijam za Texa. Ali kao što je rekao i Spock, raznovrsnost je prednost za portal.
Samo piši što god te čini sretnim.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/07/2022 : 22:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Qwertz
Upravo ti poslao upute za prepravak Dylana na mail
I drž' se one stare: "don't kill the messenger"


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/07/2022 22:44:05
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 04/07/2022 : 23:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by tex2

Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.



Nastavi obvezno! Što više takvi recenzija tim bolje. Takvih recenzija nedostaje na sajtu.


Utefteri mene, ako si zaboravio, mada, sumnjam da će neko ovo da recenzira uopšte, nisu preterano atraktivne epizode, izgleda.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/07/2022 : 03:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Siljak66

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by tex2

Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.



Nastavi obvezno! Što više takvi recenzija tim bolje. Takvih recenzija nedostaje na sajtu.


Utefteri mene, ako si zaboravio, mada, sumnjam da će neko ovo da recenzira uopšte, nisu preterano atraktivne epizode, izgleda.



Hoću, kod sljedećeg ažuriranja.
Ne brini.

Nego, možda ti budu od koristi moji komentari pri pisanju recenzija:

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=31371#post31371

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/07/2022 03:38:22
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/07/2022 : 08:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Qwertz
Upravo ti poslao upute za prepravak Dylana na mail
I drž' se one stare: "don't kill the messenger"




Vidjeh, hvala.
Pokušat ću ispraviti do drugog tjedna.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 05/07/2022 : 08:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Siljak66

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by tex2

Sad kad je objavljeno nekoliko mojih recenzija koje nisu Tex, da Vas pitam jesu li čemu? Ako nisu da nastavim samo sa Texom. Jedno je sigurno kraće su od Texovih.



Nastavi obvezno! Što više takvi recenzija tim bolje. Takvih recenzija nedostaje na sajtu.


Utefteri mene, ako si zaboravio, mada, sumnjam da će neko ovo da recenzira uopšte, nisu preterano atraktivne epizode, izgleda.



Hoću, kod sljedećeg ažuriranja.
Ne brini.

Nego, možda ti budu od koristi moji komentari pri pisanju recenzija:

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=31371#post31371



Već sam razmišljap o tome, verovao ili ne, na popisu sam video da ina linkova na tvoje komentare; ću pokupim bar pokoju zanimljivost iz njih sigurno
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/07/2022 : 09:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav. Dylana ću poslati kada budem sve popravio, a rezervirao bih jedan strip za iduću recenziju. Radi se o Pričama s Divljeg zapada i epizodi u kojoj se prvi put pojavljuje Bill Adams:
PSDZ SA 04b Karavane

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/07/2022 : 23:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Pokušat ću ispraviti do drugog tjedna.

Samo pomalo, nema žurbe :)
Kad popraviš, ostavi par dana neka stoji pa potom još jednom provjeriš i onda pošalješ.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.37 seconds. Snitz Forums 2000