forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 220

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 15/09/2022 : 21:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote




mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/09/2022 : 07:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da, večeras ju pošaljem, znam da kod Tebe ima snijega svake godine, možda bude i kod nas na Sljemenu ovaj vikend?!

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by tex2

Recenzija Izazov u Montani je 99,9 % gotova, bit će prije snijega.


Znaci, bit ce gotova prije ovog vikenda?
Pitam, jer su u mom kraju najavili snijeg za ovaj vikend ;)


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/09/2022 : 21:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Poslana recenzija Tex Izazov u Montani.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 16/09/2022 : 22:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Poslao:
Mark Lud 11c: Sotonsko oruzje
Mark Lud 12a: U indijanskome logoru

Kako sam ranije najavio da cu jos probati malo prebrati kojeg Texa, rezervirao bih:
TX SAGK 27c/ LIBKB 11d/ VCBT 05/ ZS 321: Yampa Flat

Ta epizoda zajedno s one dvije koje sam vec poslao (Avantura u Cedar Minesu i Misterij svjetlucavih planina) tvori 8. seriju Texovih avantura - serie azzurra pa da kompletiram i cijelu seriju avantura. Inace te Texove serije mi nisu najasnije buduci da je ponegdje jedna serija sadrzavala samo jednu pricu, a ponegdje i po 5-6 njih, a po broju striscija su se takoder medusobno razlikovale. Ova 8. serija primjerice se sastoji od 14 striscija, od cega njih 8 otpada na Yampa Flat, dok neka ranije serija se sastoji od 75 striscija podijeljenih u 8 prica. Kod Bleka je npr uvijek jedna serija avantura jednaka 21 strisciji, dok kod Texa nema neke konstante.
Evo tu je i link s kojeg preuzimam te podatke o serijama, korisno je buduci da pisu i datumi od kad do kad je koja epizoda izlazila u striscija formatu. Stavim uvijek u zanimljivosti koja epizoda pripada kojoj seriji. https://it.wikipedia.org/wiki/Albi_a_striscia_di_Tex

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."

Edited by - Ivan Liverpool on 16/09/2022 22:20:36
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/09/2022 : 00:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ivane, ova stranica ti je najtočnija (ne samo za Texa):
https://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/8539

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/09/2022 00:09:42
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 17/09/2022 : 00:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock! Koristit ce mi stranica definitivno. Malo sam brzinski prosao i nasao i EsseGesseove junake. Ja sam inace jos znao koristiti i ovu stranicu https://www.comicsbox.it/ samo na njoj ne pisu tocni datumi nego mjeseci izlaska.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 19/09/2022 : 00:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Rezervirao bih:
- Dampyr VEC 19: Crna svetlost

Jucer navecer sam procitao epizodu i vidio da nema recenziju pa probao danas nesto napisati i zapravo vec imam i prakticki gotov tekst, jos moram neke stvari samo dotjerati. Evo nastavljam s trendom da svaki mjesec se okusam s jednim novim junakom. Ali bas me zainteresirao sad serijal tako da cu krenuti s ponovnim citanjem prvih 18 brojeva i prosiriti svoje stare komentare jer u epizodama zna biti dosta poveznica na neke prethodne pa ako cu i u buducnosti neke druge recenzirati, trebat ce mi sto bolje znanje svih prijedenih.

Evo ovakav je plan sto se tice mojih recenzija, imam s ovim 7 rezervacija koje jos nisam poslao:
- kad finisiram do kraja ovu Dampyrovu i napisem Texa kojeg sam nekidan rezervirao, saljem te 2
- nakon toga cu ici rjesiti one 3 Blekove epizode (svaka ima po 75 stranica, pa nece biti duge recenzije i bit ce brzo gotove - moglo bi biti pocetkom 10., ako ne, onda tokom 10. mjeseca, uglavnom snjezna ce biti spremna za zimu )
- dalje ostaju jos one dve dvodijelne Mikijeve no kako sam sad poslao dosta Mikijevih da ne dode do zamora, vjerojatno cu ih tek pocetkom druge godine pisati.
Izmedu Bleka i Mikija ce vjerojatno biti jos koja rezervacija, no uskoro se vracam na faks, zavrsava godisnji pa se i ja vracam na onaj stari tempo, mozda recenziju mjesecno da napisem. Uglavnom, od drugog mjeseca necu vise toliko cesto se tu javljati hahaha

Sad sam eto malo i probio barijeru, s obzirom da puno razlicitih serijala citam, odvazio sam se i za neke nove napisati recenziju i time dodatno doprinijeti njihovoj raznolikosti. A tko zna, mozda to i drugima bude ohrabrenje buduci da dosta Bonelli serijala nije odavno vec dobilo recenziju pa da jos dodatno usutkamo one koji misle kako se samo jedni te isti serijali vrte ukrug.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/09/2022 : 16:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Sretno na faksu, a recenzije piši kad uloviš vremena, ne zaboravi ni Redse.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 19/09/2022 : 17:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala tex2!
Bez brige, obavezno se gleda, pogotovo prvenstvene utakmice. Nije ovo bas neka sezona, ali nadajmo se da ce se igra ubrzo popraviti.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/09/2022 : 11:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Popisi ažurirani!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 25/09/2022 : 22:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Upravo poslano:
TX SAGK 27c/ LIBKB 11d/ VCBT 05/ ZS 321: Yampa Flat
Dampyr VEC 19: Crna svetlost


"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/09/2022 : 11:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija TX SAGK 014/LIBKB 06b/ VCBT 03/ LMS 062: Banda medvjeda (Krila smrti) 99 % gotova, danas bi trebala biti poslana ili najkasnije početkom idućeg tjedna. To je prva snježna Texova priča, Reem ne znam kako si planirao sa snježnim pričama, sad su 3 Texove na lageru, nije problem da neku objaviš i za iduću zimu.

Rezervirao bih: TX TA 08 Cinnamon Wells, napisao sam već ajmo reći 65 %.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/09/2022 : 14:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nisam jos o tome razmisljao, ali ja cu napravit kako god vi mislite da je dobro :) Onaj mladi Tex ce nam za Bozic, mozda ove ostale kroz sijecanj (nadajmo se da ce tad sve zabijeliti).

Tex, mogao si ti pa i Ivan L. popisati sve snjezne ep koje ste poslali recenzije pa da ih ja odvojim kod sebe, da se ne desi da neku prije objavim. Jos sam malo "pogubljen" pa mi je koncentracija slaba, ovako cete mi pomoci s tim popisom :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 29/09/2022 : 17:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Moja je samo jedna snjezna, i to Blek - Zakon sjevera. Kroz koji dan cu je poslati, a budem i u mailu naznacio kako je rijec o snjeznoj.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/09/2022 : 19:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Moje 3:

Božićni duhovi
Izazov u Montani
Banda medvjeda (Krila smrti)

Maradona uoči SP

I redovni Tex javim kad izađe

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 30/09/2022 : 21:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Poslano TX SAGK 014/LIBKB 06b/VCBT 03/LMS 062: Banda medvjeda (Krila smrti)

Rezervirao bih:

TX VC 61-62................ Prljavi novac - Pešćani zdenac

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/10/2022 : 09:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za rujan (septembar) 2022.



Broj novih rezervacija: 6
Broj službeno prijavljenih rezervacija je na najnižoj razini u ovoj godini, a prilično čudan i netipičan deveti mjesec je možda obilježio prestanak epidemije recenzija, ili je to tek privremeni zastoj? Vrijeme će pokazati, ali za sada još nema razloga za zabrinutost, budući da na lageru još ima ogroman broj neobjavljenih recenzija.Ivan Liverpool je još uvijek u ljetnoj hiperaktivnoj fazi, pa tako imamo njegove četiri rezervacije, a odlučio je proširiti svoj opus i na Dampyra.
U ovoj rubrici mogu još spomenuti samo texa2 s dvije nove rezervacije u "sudačkoj nadoknadi", a u pitanju je Tex, nećete vjerovati.
I to je to!

Broj novih recenzija: 15  
U čudnom i ne baš najprijaznijem ritmu ipak smo u finišu dostigli brojku od 15 objavljenih recenzija, a ponovno je zablistao Lord Vader sa svojim upečatljivim tekstom, nažalost i Gil-galad s oproštajem od prerano preminuloga velikog stripofila, nama najviše poznatog pod "nickom" Luca_Torelli.

Po serijalima rezultat bi bio:
Nick Raider - 2
Jedno doba jedna PRIČA - 2
Dylan Dog - 2
PSDZ - 1
Strip album (Dok svira fado) - 1
Strip album (Berlin) - 1
Veliki Blek - 1
Kapetan Miki - 1
Tex - 1
Zagor - 1
Lucky Luke - 1
Komandant Mark - 1

Nick Raider i serijal Jedno doba jedna PRIČA dijele prvo mjesto, a tu je i Dylan na Sarghanov pogon. Od ponovno šarolike ponude, moram istaknuti recenziju Lucky Lukea, odnosno četvrtu recenziju ovog serijala na sajtu. 

Po recenzentima situacija je:  
Ivan Liverpool - 3 (Lucky Luke, Veliki Blek, Kapetan Miki)
tex2 - 2 (Tex, Berlin)
igor 12 - 2 (Zagor, JDJP)
Hercule Poirot - 2 (Komandant Mark, Nick Raider)
Sarghan - 2 (Dylan Dog^2)
prozirna senka - 1 (JDJP)
ReemCP - 1 (Nick Raider)
Markos - 1 (Dok svira fado)
Qwertz - 1 (PSDZ)
+
Lord Vader89 - tekst u rubrici Kolumne.

Ivan Liverpool je drugi mjesec za redom na vrhu ovog mjesečnog izvještaja, posve zasluženo. Od ostalih tu je standardna recenzentska ekipa. 
Ukupno smo imali devet recenzenata + već spomenuti Vaderov tekst.

Broj komentara na recenzije: 439
Broj komentara na recenzije je ponovno na solidnoj razini, a nakon dužeg vremena moram istaknuti nekog novog člana pod imenom Macbeth, koji je u prošlom mjesecu ostavio čak 86 suvislih komentara na recenzije.
Možda od njega bude jednom i recenzent.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/10/2022 09:37:08
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/10/2022 : 16:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Nisam bio nešto aktivan zadnje vrijeme iz raznih razloga (posao, treninzi, ozljede itd.) i zato nisam ni rezervirao ništa novo. No, kako od ponedjeljka krećem na faks, vjerojatno ću imati više školskih obveza. (Ali više neće biti onih poslovnih :)).
Zato bih se probao okušati u nečem novom. Potaknut neumornim radom našeg texa2, ali i ostalih forumaša, rezervirao bih jednog Texa, čisto da vidim kako je to pisati recenzije za najprodavaniji serijal u Italiji:
TX KLSP 04 / SAK 4 ............ Pogrešni čovjek i druge priče
Neće biti napisana tako brzo, ali bit će napisana. Bar se nadam :)

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28979 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/10/2022 : 19:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Odlično Qwertz! Texa ima za recenzirati gomila, jako je slabo recenziran.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/10/2022 : 20:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi bolje da svaka priča dobije svoju recenziju, a ne sve strpati u jednu...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/10/2022 : 20:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Bilo bi bolje da svaka priča dobije svoju recenziju, a ne sve strpati u jednu...


A dosta su kratke pričice, (40 str) pa ne znam na što bi ličile pojedinačne recenzije.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/10/2022 : 20:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Odlično Qwertz! Texa ima za recenzirati gomila, jako je slabo recenziran.


To sam baš prije skužio. Iako više volim Zagora, on je skoro sav izrecenziran

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2000 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 01/10/2022 : 20:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by mpavin

Bilo bi bolje da svaka priča dobije svoju recenziju, a ne sve strpati u jednu...


A dosta su kratke pričice, (40 str) pa ne znam na što bi ličile pojedinačne recenzije.



Pa Nathan i Dylan znaju imati recenzije i za epizode od 15-ak stranica. Ja bi isto vise volio da svaka prica ima posebnu recenziju, jedino bi malih problema imao s naslovnicom buduci da jedna te ista ih sve pokriva, ali napravi (bar sto se mene tice) kako god zelis. Super da si uzeo i Texa, ni ja isto ne mogu vjerovati kako je slabo recenziran. Jedini period koji je u potpunosti pokriven je SD period.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 01/10/2022 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Možda i ima smisla. Nekako sam imao u glavi da se ovdje radi o nekim međusobno povezanim epizodama kao u Zagorovim maksijima, a zapravo su potpuno samostalne. Malo sam pobrkao stvari :).
Dakle, zabilježite mi 4 rezervacije, osim ako netko nema veliku želju da recenzira neku od epizoda (tada bih ju prepustio)
Epizode su:
Pogrešni čovjek
Zvjerinji brlog
Posljednji na popisu
Sveta dolina

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 02/10/2022 09:02:01
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/10/2022 : 22:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/10/2022 14:09:31
Go to Top of Page
Page: of 220 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000