forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 223

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 15:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Podrzavam, jer stvarno nemam vremena da se bavim spiskovima.
Evo prvog zadatka:

thekide, stavi ime PijaniPatak pored ZG GIG7. Recka je napisana, cekam samo na objavljivanje stripa.


Naravno, biće ti zabeležena, kao i broj 600. I leba ti, javi šta si još uradio da napravim preciznu sliku šta i kako dalje. Može i na pm.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 15:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Kide rokni mi Tex Maxi "Putovima Zapada" ako moze?


Naravno, biće ti upisana. I isto važi i za tebe: piši mi šta si završio a da nije objavljeno, na čemu trenutno radiš i šta bi još. Jer po ovom starom spisku ispada da nemaš više ni jednu rezervaciju.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/07/2015 : 15:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Thekide, recenzija za Zračnu bandu je dovršena i poslana u DeeCayev pretinac.

Možeš mi baciti rezervaciju na Urotu protiv Custera (Tex) i Sjeme mržnje (Mister No). Ako je to previše, samo MN.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 06/07/2015 : 16:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Rezerviši mi Brendon - Suza tame, u originalu broj 2, poslata je, i čeka na objavljivanje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2015 : 16:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


E pa da počnemo.

Na stranu moje braviranje, ali to je bilo u neka davna vremena, dok sam još bio mali od palube. Sad sam kapetan od belu lađu i malo mi je vlast udarila u glavu, pa odmah primećujem da si sa ovim rezervacijama prekršio više (dosadašnjih) pravila.

Prvo i najvažnije: ne može da se rezerviše nepročitano, a da ne pominjem da Hellingen čak ni u Italiji nije objavljen.

Druga dva pravila su tvoja lična (parafraziram stare postove):
"Ja pišem mnogo, ali to je zato što ne dobijam najvažnije-najbolje epizode."

Mortimer i Hellingen su sigurno dve najvažnije epizode u narednih 100 brojeva, pa sad jel hoćeš mnogo nebitnih il malo najbitnijih.

Treće, a vezano na drugo - skoro si napisao da se nećeš mešati u redovnu seriju (da bi i ostali dobili priliku), nego ćeš nastaviti da šamaraš samo po propratnim edicijama.

Naravno ne branim ti ja da pišeš šta god hoćeš, ali ne bih hteo da na kraju bude, ko što je jednom prilikom uvaženi član foruma rekao, nešto ala, ako mi se piše ja ću pisati i nebitno mi je ko šta misli-rezerviše.

Naravno, pre nego što mi stignu prve pritužbe, konsultovaću se sa admiralom, pardon HE-MANom.


Thekide, evo da i ja malo nabrojim:

Prvo, jedino pravilo koliko ja znam je to da se ne moze rezervisati vise od tri recenzije, ja se drzim toga, pa ipak neki ljudi imaju vise rezervacija, sto je po meni sasvim ok. Inace, ja sam covjek koji je imao tu ideju sa tri recke, jedno vrijeme su ljudi previse rezervisali i u dogledno vrijeme nisu ispunjavali posao, bilo je rezervisanih recki i po nekoliko godina, pa sam onda sa Patkom naglabao o tome preko PM da bi bilo dobro da se postavi ogranicenje.

Drugo, na redovnu seriju sam konkretno mislio do kraja JA odiseje, jer mi je neko prebacio sto nisam nista tu rezervisao. Mada, nije ni to bitno, to cu objasniti pod trecom tackom...

Trece, iako jedino postojece pravilo je ovo sto sam naveo pod prvom tackom, ti si se ljudski obratio ljudima koji ga se ne drze, dok meni drzis predavanje zbog nekih banalnosti. Ja sam na ovom sajtu drugi covjek po produktivnosti, od 2009. do danas sam napisao stotinu recenzija...Odakle ti ta ideja da mi drzis predavanja i govoris kako i sta bih trebao da radim? Kada vidim na koji si se nacin obratio Patku i Jerryju, a na koji meni, vidim da postoji neki problem. Mene ne interesuje o cemu se radi, da li te mozda neka pickica nasuskala na prvu ratnu liniju dok sam nije imao muda da mi nesto kaze, ili si jednostavno dovoljno lud da mi se iz svoje glave na ovakav bahat nacin obracas, ali nemoj vise NIKAD da mi drzis predavanja.
Uvijek sam te do sada postovao, potrudi se da u buduce i ti postujes mene. Ne moras me voliti, ne moram ti biti medju omiljenim forumasima, ali bi trebao barem toliko da me postujes da mi se ne obracas kao da sam neki tamo tip koji se juce prijavio na forum i koji je do sada napisao dvije recenzije. Ja cu i buduce stavljati na ovu temu rezervacije zbog postovanja prema drugim autorima, takodje ispostovacu rezervacije drugih osoba, a da li ces ti to uvaziti ili ne, to nije bitno.

I na kraju, ocigledno da nisi skontao o cemu se radi kod tvoje nove uloge, nemas ti nikakvu vlast ili slicno, tu si da zavodis evidenciju o rezervacijama.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/07/2015 : 16:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Alo, što ste tako naglo krenuli?
To su samo recenzije, siguran sam da se vas dvojica možete normalno dogovoriti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 17:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Kinže, ja sam se tebi lepo obratio, čak bih rekao u prijateljsko-poluzajebantskom tonu. Jedini problem koji sam imao je da sada-odmah rezervišeš Hellingena koji nije ni izašao. I nigde nisam rekao da ne možeš da pišeš šta hoćeš i koliko oćeš, nego se pozvao na tvoje komentare.

Pa sam zato hteo da se konsultujem sa solarom, šta i kako. A inače plan za topic mi je bio sledeći: da proširim Patkovu VIP listu i dodam tebe i njega. I da napišem da Vipovci imaje prednost u izboru priča za recenziranje. Pa da vas onda preko PMa obavestim da neću primati rezervacije na epizode koje ste vi tražili, ali da neću ovako rano stavljati rezervacije javno upravo zbog tih koji se bune.

I otkud ti to da ja imam nešto protiv tebe. Uostalom pitaj tintona ili bilo koga drugog, kad bi pravili tabore od forumaša dal bi mene stavili u tvoj ili tuđi.

A taj koji te je gurao da rezervišeš što više i pitao zašto nemaš još gomilu rezervacija sam upravo bio ja.

Pa ko te je dosad najglasnije podržavao ako nisam ja?
Ko je pljuvo Bosellija za otimanje crtača ako nisam ja?
Ili Ferrija?
Zagor podforum?
PrvoAprilska zajednička šala?

Pa čak i glasanje za tvoje recke, koje inače sa uživanjem čitam: obrati pažnju na komentar koji sam tamo postavio samo par minuta pre nego što ćeš me ti napasti.

Inače dok sam pisao tebi prvi današnji post, pomislio sam a šta ako se King naljuti. A onda pomislim ma jok, gde na mene, pa naši smo.

Što se tiče mog uljudnog obraćanja, recimo Patku, zbog koga (da se ne lažemo), si i postavio ovako rano rezervacije. Pa šta sam drugo trebao? Da mu kažem cepaj to, ne može, pravilo je pravilo. Čovek je već napisao.

Ja se slažem da možda ponekad imam malo drčniji pristup komunikaciji. Ali isključivo sa ljudima koji su mi dragi.
Sećam se prvog obraćanja Patku kad sam ga pitao kad će da mi prevede dokumentarac o Zagoru, a on se brecnuo, u stilu pa imam ja i druge obaveze, al je brzo shvatio da sam zajebant.

Imao sam i mnoge druge planove za ovaj topic. Da dozvolim ljudima da rezervišu kolko hoće komada, bez tih ograničenja. Ali da na kraju godine vidimo ko je šta uradio i da poništimo rezervacije ako ljudi ne mogu da stignu.

Znači cilj-ideja vodilja mi je bila da stvorim bolje uslove za pisanje ljudima. Tako da svi mogu da probaju po neku, pa ako vide da im ne ide od ruke, samo obrišem rezervaciju i zahvalim im se na dobroj volji i pokušaju.

Ali ako sam ja samo, ko što ti kažeš piskaralo-popisnik, ma OK biću i to za sada, čisto da osvežim malo spiskove. Pa posle ako kažeš da ne radim dobro, bataliću i to, nikakav problem.

Jedino si u pravu da su mi neki ružno pričali o tebi, ali to nije imalo nikakav uticaj na moj odnos. Štaviše, uvek bih im odbrusio u stilu ma nije King takav, pogledaj kolko se trudi, piše, pa jebote ja jednu recku ne mogu dva meseca da završim a ti ih naštancuješ u visokom kvalitetu 10 komada u istom periodu.

I za kraj, pre današnjeg dana dal smo se i jednom oko bilo čega pokačili, pa da ti moje današnje obraćanje shvatiš kao lični napad.

Edited by - thekide on 06/07/2015 17:35:44
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/07/2015 : 17:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Podrzavam, jer stvarno nemam vremena da se bavim spiskovima.
Evo prvog zadatka:

thekide, stavi ime PijaniPatak pored ZG GIG7. Recka je napisana, cekam samo na objavljivanje stripa.


Naravno, biće ti zabeležena, kao i broj 600. I leba ti, javi šta si još uradio da napravim preciznu sliku šta i kako dalje. Može i na pm.



Koliko me sećanje sada služi, napisao sam 6 recenzija koje čekaju na objavljivanje u Ludensu, da bih bio fer prema hrvatskim čitaocima:

ZAGOR
-Mumija s Anda
-Zeleni labirint - Mignacco/Ferri
-Žene ratnice - Burattini/Laurenti
-Izgubljeni svijet -Boselli/Rubini
-GIG7 Nuccio
-ZG600 Dan invazije

može biti da se potrkala još jedna. Javim kada budem kući.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 17:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Thekide, recenzija za Zračnu bandu je dovršena i poslana u DeeCayev pretinac.

Možeš mi baciti rezervaciju na Urotu protiv Custera (Tex) i Sjeme mržnje (Mister No). Ako je to previše, samo MN.


Ma sve može, ne brini, tj. dok ne čuješ da mi je uručen otkaz.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 17:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Koliko me sećanje sada služi, napisao sam 6 recenzija koje čekaju na objavljivanje u Ludensu, da bih bio fer prema hrvatskim čitaocima:

ZAGOR
-Mumija s Anda
-Zeleni labirint - Mignacco/Ferri
-Žene ratnice - Burattini/Laurenti
-Izgubljeni svijet -Boselli/Rubini
-GIG7 Nuccio
-ZG600 Dan invazije

može biti da se potrkala još jedna. Javim kada budem kući.


Važi. Moj ti je savet da ne šalješ na objavu ZG600, nekako je slađe kad se čita recka dok ti je strip u ruci. Nego da ljudi 2019. traže gde beše ona "stara" recenzija. Mislim, naravno, mogu da sačekaju sa čitanjem da ne spoilaju priču. Al realno, kad ti je recka pred nosom ko bi odoleo, ja prvi ne bih.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 17:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Rezerviši mi Brendon - Suza tame, u originalu broj 2, poslata je, i čeka na objavljivanje.


Dogovoreno. Al s obzirom da si je već završio, mogao bi da rezervišeš još nešto. Neš ti škodi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2015 : 18:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Kinže, ja sam se tebi lepo obratio



Nisi, u tome i jeste problem. Da si mi se obratio na neki drugi nacin sigurno bi nasli zajednicki jezik. Ispalo je kao da mi drzis predavanje. Procitaj jos jednom svoj prethodni post pa mi reci da li zaista grijesim.

quote:
Originally posted by thekide

Jedino si u pravu da su mi neki ružno pričali o tebi, ali to nije imalo nikakav uticaj na moj odnos.


To je neizbjezno, u privatnom zivotu i izgleda isto i na forumu. Ocigledno da mnogi gube vezu sa realnoscu.
Nije problem, neka prica ko sta hoce, ocigledno da im je moj zivot zanimljiviji od njihovog sopstvenog, jer meni NIKO ovdje nije vrijedan da gubim vrijeme na njega ogovarajuci ga. Kazem, sve nam je to poznato i iz realnog zivota, zar ne?!

quote:
Originally posted by thekide

A inače plan za topic mi je bio sledeći: da proširim Patkovu VIP listu i dodam tebe i njega. I da napišem da Vipovci imaje prednost u izboru priča za recenziranje.


Nemoj, molim te. Barem mene nemoj dodavati na neke tamo VIP liste. Niti sam vipovac, niti zelim to da postanem. Nema potrebe za takvim potezom.

quote:
Originally posted by thekide

I za kraj, pre današnjeg dana dal smo se i jednom oko bilo čega pokačili, pa da ti moje današnje obraćanje shvatiš kao lični napad.


Nismo, zato me i jeste iznenadilo da si kao iz vedra neba spucao onakav post. Meni nije bitno ko i sta o tebi govori, vazan mi je samo licni utisak.

quote:
Originally posted by thekide

Ja se slažem da možda ponekad imam malo drčniji pristup komunikaciji. Ali isključivo sa ljudima koji su mi dragi.


Ok, onda mozes i ti da vidis da i ja znam da ujedam. Drago mi je da smo se danas malo bolje upoznali. Sto se mene tice sve ok, nisam zlopamtilo niti tip koji ce ti za koju godinu ovo od danas prebaciti (ima i takvih). Muskarci smo, ponasajmo se tako, a ne kao neke tracibabe.
:D
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 18:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Trece, iako jedino postojece pravilo je ovo sto sam naveo pod prvom tackom, ti si se ljudski obratio ljudima koji ga se ne drze, dok meni drzis predavanje zbog nekih banalnosti.


Evo, još par detalja koji su mi pri prvom brzinskom šok čitanju pobegli.

Ovde očigledno misliš na Jerryja i WOLF-HUNTERa. Pa pazi ovako, za Jerryja i njegove (dobro naše) je sam Patak rekao da ne važi to pravilo.

Što se tiče Wolfa, da je tražio Zagora, rekao bih mu ne, ne. Al je on sam shvatio da ga je dosta odradio i prešao je na Texove i DD maxije. A pošto se o njih niko ne otima, je sam čak hteo da ga ohrabrim i kažem mu da odradi sve do jednog maxića. Jer kad nema potražnje a i vide ljudi da se trudi, onda će ga manje kritikovati.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 18:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ne moras me voliti, ne moram ti biti medju omiljenim forumasima, ali bi trebao barem toliko da me postujes da mi se ne obracas kao da sam neki tamo tip koji se juce prijavio na forum i koji je do sada napisao dvije recenzije.



Da, i ovo sam shvatio pri drugom čitanju, tu si mislio na mene i tu si apsolutno u pravu. Iako sebe i ne smatram da pripadam vašem odabranom društvu. Jer kao što sam i rekao DeeCayju na početku mog pisanija, tu sam da odradim desetak recki u narednih godinu dana i to je to. Pravac penzija. Zato sam i hteo ovde da animiram druge da pišu što više, da imam šta da čitam. Inače, upravo se dešava ono što mi je DeeCay prognozirao pre par meseci, u početku sve ide lako pišeš mnogo i detaljno, ali posle je sve teže i teže. Sad znam o čemu je pričao, jer mi dve recke stoje nezavršene već dva meseca. A šta će biti na jesen kad treba pisati dalje, ne, ne, nije ovo za svakog.

Ali neću se više vraćati na ovo, jer vidim iz naših sledećih postova da smo se mnogo bolje razumeli. I kao što si me dole pozvao da pročitam originalni post još jednom i ja tebe pozivam na isto. Jer ne možeš mi reći da tip koji ti se obraća kao kapetan bele lađe koji će da zavodi red, da ti to zvuči kao ozbiljan stav.

I na kraju cele priče sam stavio smailić, e sad, možda je trebalo još neki al jebiga.

U svakom slučaju u pravu si da sam hteo da počnem raspravu ali ne i svađu. U mojoj glavi je tvoj odgovor trebao da izgleda ovako:
"Ma znam ja da kršim pravilo, al pogledaj tek šta radi onaj Patak. Uze mi sve najbolje recke u narednoj deceniji."

I onda ja uskočim i napadnemo ga zajedničkim snagama. Uh, valjda neće Patak ovo da pročita jer sam se danas opasno navrzo na ZG doktore.

Edited by - thekide on 06/07/2015 18:51:49
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 06/07/2015 : 19:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by sergej773

Rezerviši mi Brendon - Suza tame, u originalu broj 2, poslata je, i čeka na objavljivanje.


Dogovoreno. Al s obzirom da si je već završio, mogao bi da rezervišeš još nešto. Neš ti škodi.


Tek kad završim ove Teksove što sam rezervisao pre 100 godina, a nikako da ih završim. :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2015 : 20:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Thekide, post sam pisao na poslu, nisam mislio nista dvosmisleno, niti sam na tebe mislio kod tog dijela sto si citirao. Nisam ni na nikoga drugog, tek toliko da kazem da se neko slucajno ne pronadje u tom dijelu. Ne citaj previse izmedju redova. ;)

Sto se tice Patke, drag mi je i volim njegove tekstove. Ima prednost sto parla italiano i sasvim je ok sto se odmah baca na posao oko recki. Ja bih zaista volio da odradim Hellingena(Mortimer mi nije nesto bitan) i jasno je da sam trebao sad da rezervisem ukoliko zelim da odradim recku, mislim da je to svima jasno. Inace, Patak ima moju punu podrsku u tome da nove epizode sto prije odradi i postavi na sajt, ne vidim razlog zasto da se ceka da se objave kod nas. Nema tu nikakve ljutnje, nismo djeca, bas naprotiv, ja podrzavam i cijenim njegov rad, cak bi mi draze bilo da bude po tom pitanju jos aktivniji. Jedva cekam da procitam broj 600, takodje i Izgubljeni svijet i Grabljivci recenzije.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/07/2015 : 20:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, to je problem.
Ja bih recimo jako rado recenzirao Antarktiku ili bilo koju Bosellijevu epizodu. Alijasno je da dok redovna serija dodje u Ludensu, da ce to vec biti recenzirano.
I tako se dogodi da najveci Bosellijev fan, ili bar medju cetvoricom najvecih, nema niti jednu njegovu epizodu vec recenzira kojekakve Mignacce, Burete i Nolitte.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 21:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Thekide, post sam pisao na poslu, nisam mislio nista dvosmisleno, niti sam na tebe mislio kod tog dijela sto si citirao. Nisam ni na nikoga drugog, tek toliko da kazem da se neko slucajno ne pronadje u tom dijelu. Ne citaj previse izmedju redova. ;)



Ma sve je OK, idemo dalje. Što se tiče rezervacija, krećem u preslaganje spiskova. Uostalom ako se ti i Patak, ili neko treći sudarite na istoj recki, drugi koji pošalje će biti kontrarecenzija i rešeno.

Što se tiče mojih predloga za novotarije, tj. da se odvrne slavina da piše ko kolko hoće i za bilo koju drugu veću promenu, solarova preporuka je da se izjasne i drugi recenzenti, naročito oni sa podužim stažom. Što znači ti se King prvi izjasni šta misliš, pošto prvi po reckama, retko silazi međ običan narod.
A ostali ako imate svoje bolje predloge kako povećati mesečnu količinu od 6-7 recki, samo napred.

Pa ako neko ima nešto protiv, tj. smatra da ne treba mnogo da talasam i da sve ostane kao i pre. Tako će i biti. Ne trebaju nam pollovi i sabiranje glasova. Oni koji se ne jave, znači da im je svejedno. Bitni su nam samo oni koji su protiv.


Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 06/07/2015 : 21:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
TheKide, ovako stoje stvari. Recenziju za "Putovima Zapada" sam vec zapoceo. Uradio sam i poslao MM "Zavera Mesec" DeeCayu. Zavrsio sam recku za DD "Iz druge galaksije" ali saljem tek zajedno sa druge dvije DD recke koje se blize zavrsetku: to su "Upirov bes" i "Reinkranacije".
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2015 : 21:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam protiv vipizacije/elitizacije, sve ostalo je ok, odluci kako ti mislis da je najbolje, podrzacu te.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/07/2015 : 21:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Da, to je problem.
Ja bih recimo jako rado recenzirao Antarktiku ili bilo koju Bosellijevu epizodu. Ali jasno je da dok redovna serija dodje u Ludensu, da ce to vec biti recenzirano.
I tako se dogodi da najveci Bosellijev fan, ili bar medju cetvoricom najvecih, nema niti jednu njegovu epizodu vec recenzira kojekakve Mignacce, Burete i Nolitte.


Zagorove recke/rezervacije ostaju najveći problem i dalje. Inače i ja sam bacio oko na Antarktik, iako sam davno obećao da Zagor nije za analize već za uživanje. Razbijao sam glavu al nemam rešenje. Znanje jezika će uvek biti presudno, pa čak i kad ne bude, tu je VČ-Lud, znači ja ću pročitati pre tintona par meseci i onda je Boselli moj?

Možda je rešenje da se udruži par kandidata i zajednički napiše tu ili sličnu recku. To su već radili Nathanovci sa velikim uspehom, e sad, Zagorovci su mnogo teži za saradnju pa je pitanje kako bi to izgledalo. Jedan viče Ferri je bog na naslovnici a drugi da je odavno zreo za penziju?

Ne znam ni sam, tu bi baš trebalo da se izjasni više njih, ako neko neće javno, nek mi pošalje na pm, pa ću ja preneti bez imenovanja.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/07/2015 : 21:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by King Warrior



U mojoj glavi je tvoj odgovor trebao da izgleda ovako:
"Ma znam ja da kršim pravilo, al pogledaj tek šta radi onaj Patak. Uze mi sve najbolje recke u narednoj deceniji."

I onda ja uskočim i napadnemo ga zajedničkim snagama. Uh, valjda neće Patak ovo da pročita jer sam se danas opasno navrzo na ZG doktore.



Prоčitao
I kontam u sebi: "Ah, divote...uzeh sve najbolje recke u narednoj deceniji...asssaaa" a vi sedite pa se pušite

edit: drago mi je da ste raščistili nesporazum. Bravo, momci

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 06/07/2015 21:50:53
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/07/2015 : 22:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

Da, to je problem.
Ja bih recimo jako rado recenzirao Antarktiku ili bilo koju Bosellijevu epizodu. Ali jasno je da dok redovna serija dodje u Ludensu, da ce to vec biti recenzirano.
I tako se dogodi da najveci Bosellijev fan, ili bar medju cetvoricom najvecih, nema niti jednu njegovu epizodu vec recenzira kojekakve Mignacce, Burete i Nolitte.


Zagorove recke/rezervacije ostaju najveći problem i dalje. Inače i ja sam bacio oko na Antarktik, iako sam davno obećao da Zagor nije za analize već za uživanje. Razbijao sam glavu al nemam rešenje. Znanje jezika će uvek biti presudno, pa čak i kad ne bude, tu je VČ-Lud, znači ja ću pročitati pre tintona par meseci i onda je Boselli moj?

Možda je rešenje da se udruži par kandidata i zajednički napiše tu ili sličnu recku. To su već radili Nathanovci sa velikim uspehom, e sad, Zagorovci su mnogo teži za saradnju pa je pitanje kako bi to izgledalo. Jedan viče Ferri je bog na naslovnici a drugi da je odavno zreo za penziju?

Ne znam ni sam, tu bi baš trebalo da se izjasni više njih, ako neko neće javno, nek mi pošalje na pm, pa ću ja preneti bez imenovanja.


Mogu se i ja presalatati na vc, ali nece to vc docekati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/07/2015 : 22:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Thekide, podrška sistematizaciji.

Svejedno, ne previše postrožiti te rezervacije. I sam znaš koji su kvalitetni recenzenti ovdje i ako netko od tih želi rezervirati epizode unaprijed, neka mu se dozvoli rezervacija.

Mislim da ne bi bilo pošteno da, recimo, zadnju epizodu Nathana dobije neki novi polupismeni forumaš, koji je eto na plaži to pročitao umjesto Jerrya, koji pa tu epizodu sanja godinama... ali eto, pravilo je bilo, da mora najprije pročitai i otpao je iz kombinacije. Tu se mora malo voditi računa... Nije to VIP, to je zdrav kolegijalni forumski razum.

Zagorov Antartik? To je kulminacija odiseje i najbolje se na forumu dogovoriti tko će to napisati. Ne bi smio glavni kriterij biti taj "tko prvi pročita i sve na prvu recenzira". Onda možemo sve dati "znate već komu" i plakati na usporedbe o partizanima, kaubojima i svemirskim astronautima.

Di je DeeCay? Baš danas sam pročitao njegovu recenziju za Povratak Kaina (iako je ocjena stroga, vidi se, da je uložio puno sati u to ). Takvog tražimo.

Solare? A što ti čekaš?

Elderane i tinton su također tu, o Patku i Kingu da i ne pričamo.

EDIT:
Ja, normalno, Antartik, ne bih hvala, jer nisam do sada ništa još recenzirao.

Edited by - nagor on 06/07/2015 22:37:49
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 06/07/2015 : 22:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Postoji jod jedna opcija; nauciti talijanski i kupovati originale. Ima jos jedna opcija, ali malo udara po novcaniku. Kupiti original, i odnjeti da ti ga prevedu, skupo ali ko zeli...
Go to Top of Page
Page: of 223  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000