forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 16/07/2015 : 17:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Nisam spomenuo da će se Anja vratiti, to je po meni veliki spojler, jer se na kraju epizode stiče drugačiji utisak.


Kad su spoileri u pitanju onda je i bolje ne pominjati. Uostalom ako se piše o novom serijalu, kako bi i mogao znati šta će biti 10 brojeva unapred.

Sećam se da mi je više puta pao mrak na oči kad mi napišu u Nathanovoj recki, nešto u stilu taj i taj će se vratiti 50 epizoda kasnije i to na ovaj neverovatan način...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/07/2015 : 17:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Nisam spomenuo da će se Anja vratiti, to je po meni veliki spojler, jer se na kraju epizode stiče drugačiji utisak.



Zapravo slažem se s tobom. Ne sjećam se te epizode toliko dobro i komentar na recenziju je prekopiran moj post sa foruma. Mičem taj dio.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19330 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/07/2015 : 16:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kide, nisi mi upisao ove zadnje dvije rezervacije?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/07/2015 : 17:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Kide, nisi mi upisao ove zadnje dvije rezervacije?


Uh, promaklo.
Ispravljeno! Kod Patka na spisku je stajalo da su MrNo SA 55 i 56 jedna priča, al sad vrtim u mom primerku i reko bi da su različite.

Gde god vidite grešku - javljajte.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/07/2015 : 19:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko njih mi je pomagalo oko jedne price u vise svesaka kod Texa i Mr.Noa, koje uopste ne pratim. Sugestije nisam proveravao jer ne poznajem to gradivo i tako...


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/07/2015 : 20:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nekoliko njih mi je pomagalo oko jedne price u vise svesaka kod Texa i Mr.Noa, koje uopste ne pratim. Sugestije nisam proveravao jer ne poznajem to gradivo i tako...




Ma odlične ste spiskove napravili. Jedino gde mogu greške da se potkradu jest baš ta rebootirana faza Mister Noa (mislim od broja SA 41, gde su priče rađene u fazonu Avantura se nastavlja... Pa je nekad teško biti siguran gde je kraj.

Ja sam davno stigao do SA 31, al nikako da krenem dalje, valjda jer znam da sledi poveća rupa pre VČa.

Drugo mesto za greške je upravo ZS Tex, jer su majstori iz Dnevnika voleli da preseku priču na pola i između drugog i trećeg nastavka objave 5-6 nevezanih brojeva drugih junaka.

Baš mi je pre par dana bjelolasica skrenuo pažnju na jedan takav slučaj, jer je rezervisao epizodu sa povećom rupom.

He, al vi mladi ne možete shvatiti kakav je šok za nas klince bio kad nam usred Demona ludila ubace neku epizodu Marka ili Bleka (ne sećam se više), išli smo ulicom i proklinjali državu. Eh, da mi je opet ta '89.

Edited by - thekide on 22/07/2015 20:06:13
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19330 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/07/2015 : 22:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

Kide, nisi mi upisao ove zadnje dvije rezervacije?


Uh, promaklo.
Ispravljeno! Kod Patka na spisku je stajalo da su MrNo SA 55 i 56 jedna priča, al sad vrtim u mom primerku i reko bi da su različite.

Gde god vidite grešku - javljajte.


Hvala, radi se o epizodi u dvije sveske.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/07/2015 : 22:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Baš mi je pre par dana bjelolasica skrenuo pažnju na jedan takav slučaj, jer je rezervisao epizodu sa povećom rupom.

He, al vi mladi ne možete shvatiti kakav je šok za nas klince bio kad nam usred Demona ludila ubace neku epizodu Marka ili Bleka (ne sećam se više), išli smo ulicom i proklinjali državu. Eh, da mi je opet ta '89.


Sada sam otkrio da je ista epizoda Texa objavljena dva puta od strane Dnevnika ZS 173/174,177/178 i drugi put ZS 779/780,790. Samo gospoda u Dnevniku su 790 ostavili nedovršeni tako da ako netko želi pročitati cijelu priču nabavite ove brojeve od 173 do 178 I da u 779 dva puta ponovili ste kadrove iz tučnjave u saloonu u razmaku od tri stranice i još različiti dijalozi u oblačićima
Zbilja želim stisnuti ruku prevoditeljima i urednicima ZS. Urednicima jer imaju tako lijep način slaganja, a prevoditeljima pa recimo imamo scenu gdje tip dobiva metak u ruku i kaže: "Predivno!" Mislim stvarno tko dobije metak u ruku i kaže predivno

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/07/2015 : 22:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Hvala, radi se o epizodi u dvije sveske.



Prepravljeno! Al moraš priznati da nije lako provaliti gde je kraj. I u 55 i u 56 piše KRAJ EPIZODE - AVANTURA SE NASTAVLJA.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/07/2015 : 22:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

Hvala, radi se o epizodi u dvije sveske.



Prepravljeno! Al moraš priznati da nije lako provaliti gde je kraj. I u 55 i u 56 piše KRAJ EPIZODE - AVANTURA SE NASTAVLJA.

To ti se misli u smislu da avantura obuhvaća priče od 41 do 59. Tako da ti to uvijek tako ide

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 09:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Mini osvrt na Maxi recenziju:

tintonova ZRAČNA BANDA


Najteže je napisati recenziju epizode koja nit smrdi, nit miriše. Jer o najboljim, pa i najgorim epizodama uvek može da se napiše mnogo toga zanimljivog, ali recka za prosečnu (češće ispodprosečnu) epizodu može da bude dosadna kao i sam strip.

A ovakav Maxi (koji još nisam pročitao, iako sad imam osećaj kao da jesam) sigurno ne može da ponudi puno. Zato su mi se svidela tintonova rešenja oko same podele na pasuse Mister ovaj, Mister onaj... a naročito što su i sami crtači poznati po crtanju nekog trećeg Mistera.

Inače deo o crtačima mi je bio i najbolji - neobična postavka: red pohvala, red pljuvanja, pa opet red pohvala, pa opet red pljuvanja i na kraju sjajno izveden zaključak crtači=prosek.

Za kraj mala ispravka - braća Di Vitto nisu nikad crtali Nathana Nevera, verovatno je tinton ovde mislio na drugu braću (koju takođe ne voli) Espositovce. Naravno strogi Nathanovski lobi ti neće tako lako oprostiti ovu krvavu grešku.

Sve u svemu, odlično. Da nisam video sliku recenzenta, nikad ne bih poverovao u njegove godine.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/07/2015 : 12:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Mini osvrt na Maxi recenziju:

tintonova ZRAČNA BANDA


Najteže je napisati recenziju epizode koja nit smrdi, nit miriše. Jer o najboljim, pa i najgorim epizodama uvek može da se napiše mnogo toga zanimljivog, ali recka za prosečnu (češće ispodprosečnu) epizodu može da bude dosadna kao i sam strip.

A ovakav Maxi (koji još nisam pročitao, iako sad imam osećaj kao da jesam) sigurno ne može da ponudi puno. Zato su mi se svidela tintonova rešenja oko same podele na pasuse Mister ovaj, Mister onaj... a naročito što su i sami crtači poznati po crtanju nekog trećeg Mistera.

Inače deo o crtačima mi je bio i najbolji - neobična postavka: red pohvala, red pljuvanja, pa opet red pohvala, pa opet red pljuvanja i na kraju sjajno izveden zaključak crtači=prosek.

Za kraj mala ispravka - braća Di Vitto nisu nikad crtali Nathana Nevera, verovatno je tinton ovde mislio na drugu braću (koju takođe ne voli) Espositovce. Naravno strogi Nathanovski lobi ti neće tako lako oprostiti ovu krvavu grešku.

Sve u svemu, odlično. Da nisam video sliku recenzenta, nikad ne bih poverovao u njegove godine.


Jel ga ovo ti ložiš da češće piše.

Dobar je tinton, fino je ovo sročio, vidi se da se potrudio. I ne zamjeram mu za braću, čisto ih je zamijenio. Još da mi ga je nagovoriti da uzme i jednog Nathana za recenzirati. (Dok nismo sve počistili. )
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Jel ga ovo ti ložiš da češće piše.

Dobar je tinton, fino je ovo sročio, vidi se da se potrudio. I ne zamjeram mu za braću, čisto ih je zamijenio. Još da mi ga je nagovoriti da uzme i jednog Nathana za recenzirati. (Dok nismo sve počistili. )



Provalio si me, već sam zamišljao scenu iz filma Ko to tamo peva:

Ma ko ne zna Nathana, daj mi pet rezervacija! Ili pet ili ništa!

Ne, al ozbiljno, uzeo bi on Nathana sigurno, al sve što je slobodno su samo ove novije Lib knjige, za školski budžet - preskupe.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19330 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/07/2015 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno kide. A i Jerry također.

Di Vittove nisam pomjesao s Espositovcima, to znam, nego ja mislim s Bonazzijem.
Iako, lako sto sam ja pogriješio, ali da Nathanovac Dee nije primjetio pogresku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19330 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/07/2015 : 15:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause



Dobar je tinton, fino je ovo sročio, vidi se da se potrudio. I ne zamjeram mu za braću, čisto ih je zamijenio. Još da mi ga je nagovoriti da uzme i jednog Nathana za recenzirati. (Dok nismo sve počistili. )


Oko ovoga je thekide u pravu.
Ali, ako ima neka stand alone nerecnzirana epizoda, mogao bih potraziti u kutiji ostecenih izdanja na interliberu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/07/2015 : 17:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Jerry Krause



Dobar je tinton, fino je ovo sročio, vidi se da se potrudio. I ne zamjeram mu za braću, čisto ih je zamijenio. Još da mi ga je nagovoriti da uzme i jednog Nathana za recenzirati. (Dok nismo sve počistili. )


Oko ovoga je thekide u pravu.
Ali, ako ima neka stand alone nerecnzirana epizoda, mogao bih potraziti u kutiji ostecenih izdanja na interliberu.

NN ALM 6a Glasovi grada
NN ALM 6b Krv nevinih
Nešto od ovoga

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 18:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Hvala puno kide. A i Jerry također.

Di Vittove nisam pomjesao s Espositovcima, to znam, nego ja mislim s Bonazzijem.
Iako, lako sto sam ja pogriješio, ali da Nathanovac Dee nije primjetio pogresku.


Ma vidi on sigurno svašta, al nema više živaca da vraća ljudima na doradu.

Evo u nekoj recki sam skoro video da piše da je "Capricorn One" dokumentarni film o lažnom sletanju na Mesec, a u stvari je igrani film o lažnom sletanju na Mars. I sad zamisli da DeeCay prepravlja sve naše greškice, pa ne bi stigao ništa svoje da napiše.

Edited by - thekide on 27/07/2015 18:16:43
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 18:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Jerry Krause



Dobar je tinton, fino je ovo sročio, vidi se da se potrudio. I ne zamjeram mu za braću, čisto ih je zamijenio. Još da mi ga je nagovoriti da uzme i jednog Nathana za recenzirati. (Dok nismo sve počistili. )


Oko ovoga je thekide u pravu.
Ali, ako ima neka stand alone nerecnzirana epizoda, mogao bih potraziti u kutiji ostecenih izdanja na interliberu.

NN ALM 6a Glasovi grada
NN ALM 6b Krv nevinih
Nešto od ovoga


To će teško naći, s obzirom da nema više u prodaji, mala je šansa da bude u kutiji za oštećene. Mada i to se desi s vremena na vreme.

Tintone ti bolje kupi neku oštećenu NN knjigu za čitanje, a za NN recenzije ima vremena. I tako imam osećaj da će Jerry ovde skupljati kandidate za recke i 2025.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/07/2015 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zato što ljudi pišu svašta ja ne vjerujem ničemu što pročitam u tim recenzijama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 27/07/2015 18:18:25
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/07/2015 : 18:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

I tako imam osećaj da će Jerry ovde skupljati kandidate za recke i 2025.


Daj Bože.

Thhhekide pprijatelju kako tvoj artritis? Evo ja se borim sa svojim tttikovima. Ajde ffino rezerviraj NN 294 i AA 77.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/07/2015 : 18:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

Hvala puno kide. A i Jerry također.

Di Vittove nisam pomjesao s Espositovcima, to znam, nego ja mislim s Bonazzijem.
Iako, lako sto sam ja pogriješio, ali da Nathanovac Dee nije primjetio pogresku.


Ma vidi on sigurno svašta, al nema više živaca da vraća ljudima na doradu.

Evo u nekoj recki sam skoro video da piše da je "Capricorn One" dokumentarni film o lažnom sletanju na Mesec, a u stvari je igrani film o lažnom sletanju na Mars. I sad zamisli da DeeCay prepravlja sve naše greškice, pa ne bi stigao ništa svoje da napiše.




Pa ti kasnije vjeruj Google prevoditelju
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 18:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zato što ljudi pišu svašta ja ne vjerujem ničemu što pročitam u tim recenzijama.


Nemoj tako DODSFERDE, kolko god se čovek trudi povremeno se pojavi neka greška, ali to su uglavnom permutovane godine.

Al ako ti baš smeta, odmah pokrećem novu rubriku:
DODSFERDOV KUTAK ZA ISPRAVKE I PRECIZNE INFORMACIJE
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 19:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by thekide

I tako imam osećaj da će Jerry ovde skupljati kandidate za recke i 2025.


Daj Bože.

Thhhekide pprijatelju kako tvoj artritis? Evo ja se borim sa svojim tttikovima. Ajde ffino rezerviraj NN 294 i AA 77.


Pa Giuda nam je obećao gašenje AA edicije, nadajmo se da neće prebaciti 40.

Što se tiče ostalog već nas vidim u Makarskoj na godišnjem okupljanju Nathanovih penzionera. Tinton gura moja kolica a ti ga od pozadi lemaš sa štapom:
Brže mladiću, brže... nego jesam li ti pričo kad sam '95. kupio prvog Nathana...

Edited by - thekide on 27/07/2015 19:31:07
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 19:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by thekide

Evo u nekoj recki sam skoro video da piše da je "Capricorn One" dokumentarni film o lažnom sletanju na Mesec, a u stvari je igrani film o lažnom sletanju na Mars. I sad zamisli da DeeCay prepravlja sve naše greškice, pa ne bi stigao ništa svoje da napiše.




Pa ti kasnije vjeruj Google prevoditelju


A da, sad si me setio - MM recka. Kad god možeš izbegavaj google prevodioca, jer često ni smisao ne mogu da pogode. Znam kad sam jednom prevodio neki intervju sa talijanskog nisu čak ni godinu pogodili a kamoli nešto bitnije.

Verovatno si tako preveo i zanimljivost o Fahrenheitu 451, prava godina izlaska romana je mislim 1951. ili '53. Ipak uvek prvo proveri dal postoji nešto napisano na domaćim jezicima, jer čovek može svašta da nađe, a naročito o čuvenim delima kao Fahrenheit.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2015 : 23:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

Hvala puno kide. A i Jerry također.

Di Vittove nisam pomjesao s Espositovcima, to znam, nego ja mislim s Bonazzijem.
Iako, lako sto sam ja pogriješio, ali da Nathanovac Dee nije primjetio pogresku.


Ma vidi on sigurno svašta, al nema više živaca da vraća ljudima na doradu.

Evo u nekoj recki sam skoro video da piše da je "Capricorn One" dokumentarni film o lažnom sletanju na Mesec, a u stvari je igrani film o lažnom sletanju na Mars. I sad zamisli da DeeCay prepravlja sve naše greškice, pa ne bi stigao ništa svoje da napiše.





Što?! Malo se opustim i vjerujem vam na riječ, a vi tako!! Odmah ide stroži režim odsad!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000