forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 10/04/2016 : 11:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote



SPISAK NERECENZIRANIH EPIZODA
SE NALAZI OVDE



SPISAK REZERVACIJA
(po recenzentima)


Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 10/04/2016 : 11:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Koristim net.hr mail, tako da valjda nije poruka završila u junku. Poslao sam ovu recku prije otprilike dva tjedna, a onaj biografski tekst o O'Barru mjesecima prije... Uglavnom, hvala na odgovoru ;)


Nema na čemu.
Pošalji mu i poruku na pm, ovde preko sajta, da proveriš jel primio recku. Što se tiče O'Barra, možda ga nije postavio jer je u to vreme već bilo nekoliko aktuelnih textova (Gil-galadova kolumna), pa da se ne duplira, ali opet, napisao bi ti on to jasno, znači da sigurno nije dobio.

U svakom slučaju nemoj da odustaješ jer su ti recenzije odlične.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 10/04/2016 : 12:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Koristim net.hr mail, tako da valjda nije poruka završila u junku. Poslao sam ovu recku prije otprilike dva tjedna, a onaj biografski tekst o O'Barru mjesecima prije... Uglavnom, hvala na odgovoru ;)


Nema na čemu.
Pošalji mu i poruku na pm, ovde preko sajta, da proveriš jel primio recku. Što se tiče O'Barra, možda ga nije postavio jer je u to vreme već bilo nekoliko aktuelnih textova (Gil-galadova kolumna), pa da se ne duplira, ali opet, napisao bi ti on to jasno, znači da sigurno nije dobio.

U svakom slučaju nemoj da odustaješ jer su ti recenzije odlične.



Da, i meni je ovo za O'Barra također palo na pamet da bi mogao biti slučaj. Ok, kontaktirat ću ga preko PM-a.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/04/2016 : 21:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Možeš i "Dylan Dog VČ 35 Marti" označiti kao recenziranu, maloprije sam ju dovršio.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 17/04/2016 : 12:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Molim te, rezerviši mi DD VČ 75 (U znaku bola), recenzija je napisana, upravo je šaljem.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2016 : 12:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast, već si uspio napisati i prvu recenziju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 17/04/2016 : 17:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Izmenjeno, ubačeno...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2016 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dva pitanja za čitaoce recenzija:
1. Koliko vam je bitno da recka ima opis radnje? Pitam, jer sam prešao na golu analitiku i u obradi srezao (totalno)opise onoga što ste pročitali.
2. Da li vam je bitnije da vam recenzent nameće svoje mišljenje ili da, makar koncentrišući se na negativno i kada misli da u tome vlada pozitivno, vam ostavlja prostora da sami donesete sud o kvalitetu epizode koju obradjuje? Situacija je sledeća: o odredjenom aspektu naracije imam pozitivno misljenje, ali sam svestan njegovih nedostataka, pa mi se desava da razloga za negativno misljenje ima vise. U takvoj postavci, koliko je BITNO/ DOBRODOSLO (tehnicki, konceptualno, moralno) da na kraju izlaganja tog aspekta ja kazem citaocu da je misljenje recenzenta ipak pozitivno. Je li bolje nametnuti misljenje ili pustiti vas da nakon izlozenih cinjenica za dobro ili lose sami procenite?

Hvala

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2016 : 17:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
1. Meni je opis radnje najmanje bitan i mnogo mi je interesantnije da citam samo analizu.
2. Milism da recezent treba, posto nam je objektivno izlozio prednosti i mane stripa, da iznese svoje misljenje i subjektivni sud.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/04/2016 : 18:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
1. Mislim da se opis radnje ne smije totalno "degradirati" jer kad se pitam hoću li pročitati neku davno pročitanu epizodu očekujem da recenzija na ovoj stranici bude mjesto koje će me blago podsjetiti o čemu se otprilike tu radilo. Tad mi može isplivati sjećanje s mrljom ili neko čisto koje će reći "ne gubi vrijeme, to je sranje" ili "da, uživaj opet"

2. Slažem se s going-goingom

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 22/04/2016 18:55:10
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/04/2016 : 18:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Opis radnje mi je totalno nebitan, ali postavlja se pitanje o čemu ti pričaš u analizi ako nisi prvo bar u kratkim crtama opisao radnju. I sam sam često upadao u tu zamku analiziranja nečega što može da razume samo onaj ko je pročitao strip.

Ne volim kad vidim opis radnje u stilu neću vam sad detaljisati da vam ne kvarim užitak pri čitanju.
Ma kom crnom čitanju? Još me nisi ni ubedio dal to treba da pročitam.

Što se tiče nametanja mišljenja - pa kroz ocene će se videti šta na kraju misliš o stripu. Ako se ocene lome oko šestice-sedmice, jasno je da i sam recenzent nije siguran dal strip vredi ili ne. Ali onda će se kroz analizu videti gde škripi i to je dovoljno.
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 26/04/2016 : 16:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Recenzija za strip "U znaku bola" je postavljena na sajt, tu rezervaciju mi možeš obrisati.
Pored toga, rezervisao bih strip "Legija kostura" (DD VČ 106, DD LUD 142).

Edited by - zackoljicofil on 26/04/2016 16:35:06
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/04/2016 : 10:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da javim, Zagorovu recenziju "Na putu za Panamu" sam završio i poslao na mail deecaycu@gmail.com. Valda je to to. :)
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/05/2016 : 11:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
APRIL-TRAVANJ


U toku aprila je objavljeno 9 recenzija, od čega su 5 SBE. To je značajan pomak u odnosu na prethodne mesece. U istom periodu imali smo i 5 novih rezervacija, od kojih su se 3 već pretvorile u recenzije, a ostale su u izradi.

Sve u svemu solidan učinak i najava za bolje dane.

Edited by - thekide on 02/05/2016 11:33:50
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 02/05/2016 : 22:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

1. Meni je opis radnje najmanje bitan i mnogo mi je interesantnije da citam samo analizu.
2. Milism da recezent treba, posto nam je objektivno izlozio prednosti i mane stripa, da iznese svoje misljenje i subjektivni sud.



Uvaženo. Hvala.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
1. Mislim da se opis radnje ne smije totalno "degradirati" jer kad se pitam hoću li pročitati neku davno pročitanu epizodu očekujem da recenzija na ovoj stranici bude mjesto koje će me blago podsjetiti o čemu se otprilike tu radilo. Tad mi može isplivati sjećanje s mrljom ili neko čisto koje će reći "ne gubi vrijeme, to je sranje" ili "da, uživaj opet"


Totalna degradacija je nemoguća. U ovom slučaju sam radnju spominjao samo pri analitičkom izlaganju, a kako je izlaganje podeljeno po segmentima "opis" radnje ne prati baš pravi tok razvijanja radnje. Na primer, u jednom segmentu obrađujem deo iz razrade radi isticanja nekog interesantnog detalja odatle, a tek u sledećem segmentu obrađujem početak priče (lupam primera radi). Da ćete se moći recenzijom podsetiti- moći ćete. Ali sam se više potrudio da vi kao čitaoci vidite neku drugu "stranu medalje" priče, nego da gubim retke na nešto što vam se nalazi na policama.
Ali, uvažavam rečeno. Hvala

quote:
Originally posted by thekide Opis radnje mi je totalno nebitan, ali postavlja se pitanje o čemu ti pričaš u analizi ako nisi prvo bar u kratkim crtama opisao radnju. I sam sam često upadao u tu zamku analiziranja nečega što može da razume samo onaj ko je pročitao strip.


Kratke crte o opisu radnje su obavezan deo recenzije i...da ne ponavljam šta sam rekao Looneyu.
Ali koja je poenta recenzije, uopšte? Da je reklamiramo onome ko je nije pročitao ili da damo osvrt onome ko je pročitao? Mislio sam da preporuke radimo na forumu.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/05/2016 : 23:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Ali koja je poenta recenzije, uopšte? Da je reklamiramo onome ko je nije pročitao ili da damo osvrt onome ko je pročitao? Mislio sam da preporuke radimo na forumu.



Pa ako bi radili samo preporuke, ostalo bi nerecenzirano minimum dve trećine SBE epizoda.

Sad tek vidim da ne radimo u istoj "branši". Bacio sam pogled na tvoje ocene i vidim da si retko padao ispod 80%.

Ja više volim da piskaram o lošijim epizodama pa je moje viđenje recenziranja drugačije. U priči me najviše zanima gde su stvari krenule nizbrdo, tako da retko naletim na materijal za preporuku.

Naravno mnogo je teže napisati nešto afirmativno nego samo pljuvati, al neko mora i to da radi.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 02/05/2016 : 23:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bas zato malo menjam loptu.
Vidis, upravo pisem o stvarima koje su u DOBROJ epizodi krenule nizbrdo, cisto da bi se mozgovi malo zagolicali ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/05/2016 00:29:20
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/06/2016 : 20:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
thekide, kad će izvještaj za svibanj iliti maj?

Ima nas koji pratimo recenzije i ove vjetrove odgode, prebacivanja loptice s recenzenta na recenzenta, crkavanje laptopa itd.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/06/2016 20:07:27
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/06/2016 : 20:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

thekide, kad će izvještaj za svibanj iliti maj?

Ima nas koji pratimo recenzije i ove vjetrove odgode, prebacivanja loptice s recenzenta na recenzenta, crkavanje laptopa itd.


Uh, malo kasnim, al mi je drago da neko i to prati. Vreme mi prođe u skraćivanju recenzije za prve dve epizode Morgana Losta - nikako da padnem ispod 7000 reči.
A urednika bi strefila srčka ako mora tolko da čita.

Uglavnom biće sutra redovni izveštaj, kad stignem na posao pa natenane popišem nova izdanja i "mnogobrojne" nove rezervacije.

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/06/2016 : 08:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
MAJ-SVIBANJ


Idemo dalje. U toku maja je objavljeno 6 recenzija, od toga 4 SBE. Solidan učinak. S druge strane novih rezervacija nije bilo, pa kao i uvek, da ne ostane gola nula pobrinuće se naša volonterska služba.

Ajd još neki Magični: Dan ludih pasa - MV 85

Za kraj čestitke novopečenom SBE recenzentu nagoru i preporuka da nastavi sa Zagorom, jer se polako i tu gomilaju neobrađene epizode.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/06/2016 : 20:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Gle stvarno, objavljena mi recka. Nisam ni primjetio. :(

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-240-242-na-putu-za-panamu/1912/

Btw, hvala thekide. ;)

I hvala Kingu.

Edited by - nagor on 06/06/2016 20:50:06
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/06/2016 : 22:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Taman je prave dužine a ne kao one wolf-hunterove gdje ode pola dana na čitanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/06/2016 : 00:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bravo Nagore na prvencu!
Nisam imao prilike da je procitam na miru ali od jula pa nadalje ce biti vremena pa cu ostaviti i svoj komentar na epizodu, vec sam ga ostavio bio kada je prica bila u svezem secanju na topicu Juznoamericka odiseja.

Sto se tice recenzije Hellingen ,,maxija" malo manje od polovine je zavrseno ali je trenutno recenzija na pauzi. Cim budem imao vise vremena a to je tamo negde od polovine jula, procitacu pricu jos jednom i nastaviti gde sam stao i stize recenzija ubrzo. To kazem daa thekide ne bi brinuo i bio pesimista kao do sada!

Edited by - going going on 07/06/2016 00:37:41
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/06/2016 : 08:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Sto se tice recenzije Hellingen ,,maxija" malo manje od polovine je zavrseno ali je trenutno recenzija na pauzi. Cim budem imao vise vremena a to je tamo negde od polovine jula, procitacu pricu jos jednom i nastaviti gde sam stao i stize recenzija ubrzo. To kazem daa thekide ne bi brinuo i bio pesimista kao do sada!


Tako treba Goinže. Leto je tvoje i tintonovo, pa se bacite na pisanje.
A ja ti odmah beležim da je recka u izradi.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/06/2016 : 21:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Hvala DODS, hvala goinže. ;)
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000