forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/08/2016 : 11:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by King Warrior

Treba i moze se nesto uraditi po tom pitanju.
Markosov je sajt, recenzije su jedan od kvalitetnijih dijelova scoma.
Predlazem Marku da svakog mjeseca pokloni po jedan strip autoru recenzije mjeseca.
Njega to skoro pa nista ne kosta, ima svoju izdavacku kucu, ljudi bi na neki nacin bili nagradjeni za trud i imali bi dobru motivaciju za piskaranje. Na taj nacin ne samo da bi imali vise recenzija, vec bi se i autori potrudili da budu sto kvalitetnije.


Apsolutno podržavam inicijativu, i to nek krene retroaktivno bar mesec dana unazad.

Šalu na stranu, sumnjam da Markos zalazi u SBE recenzije, davno je batalio Bonellija. S druge strane, to bi otvorilo nove probleme tipa - a gde je nagrada za kolumniste, pa recenzenta godine, pa urednike... nakupilo bi se tu preko 20 knjiga-stripova godišnje, a to mi već zvuči mnogo. Mada svakako da svi oni zaslužuju više nego neko ko je ubo broj na izboru za izdanje godine.



Da, i ovo što kažeš. Evo nedavno je Patak napisao dobru recenziju za "Vekovnike", uostalom napisao je da mu je donijela i neku nagradu, ali po ovome što mi zborimo on ostade praznih ruku jer mi samo gledamo Bonellijanu (doduše, najviše se čita). Zamršeno pitanje.


Iz tog ugla pitanje i nije zamršeno - dakle, mi smo pričali za sve recenzije, a ne samo SBE. Pa u prva 4 meseca ove godine pobeđivale su samo ne-Bonelli recke.

Što se tiče "Vekovnika", Patak nije ostao praznih ruku jer Dudley još nije ni postavio taj izbor (prošlomesečna ponuda) u kom učestvuje.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/08/2016 : 11:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
E to, motivirati recenzente za pisanje, o svim izdanjima i(li) stripovima općenito, pa autora/icu najboljeg mjesečnog teksta nagraditi nekim Fibrinim stripom.

Za nagrade bi se mogli javiti i drugi izdavači, Darkwood, Komiko..., uz recimo pravo da prvoplasirani tj. nagrađeni tekst koriste u reklamne svrhe na svojim sajtovima ili u medijima, na što bi dakako pravo imala i Fibra.

I svi na dobitku, i ovaj sajt s forumašima, i autori recki, i izdavači.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/08/2016 11:18:36
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/08/2016 : 11:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Recke idu!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/08/2016 : 12:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ajde thekide, Žalosna Sovuljago ovog topica ne bacaj ljude u depresiju. Recenzije idu, samo čekaju na red. Evo dvije moje iz 7. mjeseca strpljivo čekaju na objavu. Dee je na ljetovanju u Njemačkoj (zašto tamo uz ovakvo naše more ne pitaj me), pa kad se vrati vidjet ćeš eksploziju recki, a što se tiče Nathana bar dvije nove.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/08/2016 : 12:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Recke idu!


To se traži!!!

Samo polako, recke neće da pobegnu, al medeni mesec očas prođe.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/08/2016 : 12:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ajde thekide, Žalosna Sovuljago ovog topica ne bacaj ljude u depresiju. Recenzije idu, samo čekaju na red. Evo dvije moje iz 7. mjeseca strpljivo čekaju na objavu. Dee je na ljetovanju u Njemačkoj (zašto tamo uz ovakvo naše more ne pitaj me), pa kad se vrati vidjet ćeš eksploziju recki, a što se tiče Nathana bar dvije nove.


Eto ljudi su shvatili ozbiljnost situacije, samo ti uvek mene napadaš.

Ha, explozija recki. Dve tvoje recke i možda bude još jedna zalutala i to je to.
Kraj! Smak sveta! Jaooj!

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/09/2016 : 10:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
AVGUST-KOLOVOZ


Leto se bliži kraju, situacija sa SBE recenzijama se malo propravlja.
Jerryjeva najavljena eksplozija recki nas je vratila na prolećni prosek od četiri recenzije mesečno. S obzirom na broj novih rezervacija (opet nula), prosek je više nego zadovoljavajući.

A zarad popravka krvne slike, dodaću jednu oproštajnu MV rezervaciju - Drvo za vešanje (MV 96).
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/09/2016 : 11:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zagorov maxi "Put nade" sam procitao nedavno, napisao recku za sat vremena. Kod DeeCaya je, mozes je pobrisati sa liste.
Maxi Spasilačka ekspedicija cu odraditi u toku ovog mjeseca, kada nadjem vremena.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/09/2016 : 11:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Zagorov maxi "Put nade" sam procitao nedavno, napisao recku za sat vremena. Kod DeeCaya je, mozes je pobrisati sa liste.
Maxi Spasilačka ekspedicija cu odraditi u toku ovog mjeseca, kada nadjem vremena.


Konačno, legenda se vraća!
Spašavaj Zagora, i on je počeo da se gomila. Da odradiš i jednu u dva meseca, pa smo na konju.

Ova dva maxija ti pišem, a ti kad smisliš šta dalje, samo reci.
Mada šansa da se sudare dve neprijavljene recke, je manja od izvlačenja sedmice na lutriji.


Edited by - thekide on 02/09/2016 12:04:54
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 04/09/2016 : 13:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Makni mi TX LU 129-131 Velika invazija, odustajem
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2016 : 14:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ti odustaješ a wolf-hunter kasni... Tex stvarno nema sreće sa recenzijama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 04/09/2016 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Rezerviram ova dva Dylana.

DD LEX 50 Na granici vremena
DD LEX 52 Crveni znak

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/09/2016 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Ubačeno-izbačeno.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/09/2016 : 13:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da razveselim The Kida jednom slikovitom rezervacijom:

Glasovi grada su rekli: Ubijte Nathana Nevera i prolijte Krv nevinih.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/09/2016 : 09:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Ovo će biti kontrarecenzija?
DD LEX 88 Iznad smrti >>> zackoljicofil

Jer već postoji:
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-ho-1-s-druge-strane-smrti/373/

Ova također postoji- DD LEX 86 Priča o jadnome vragu

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/09/2016 : 12:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da razveselim The Kida jednom slikovitom rezervacijom:

Glasovi grada su rekli: Ubijte Nathana Nevera i prolijte Krv nevinih.


Pa nisi morao da ih bolduješ.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/09/2016 : 12:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Ovo će biti kontrarecenzija?
DD LEX 88 Iznad smrti >>> zackoljicofil

Jer već postoji:
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-ho-1-s-druge-strane-smrti/373/

Ova također postoji- DD LEX 86 Priča o jadnome vragu




Hrvoje hvala na ispravkama. Ne verujem da je hteo kontrarecku, nego uvek ispliva neka Dylanova dupla. Pa samo ta epizoda ima, ili će uskoro imati 5-6 verzija.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/09/2016 : 12:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Put Nade objavljena, Spasilacka ekspedicija je kod Deecaya.
Rezervisi mi maxi Legija ubojica.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/09/2016 : 13:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Put Nade objavljena, Spasilacka ekspedicija je kod Deecaya.
Rezervisi mi maxi Legija ubojica.


Dogovoreno!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/10/2016 : 09:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
SEPTEMBAR-RUJAN


U prethodnom mesecu smo imali najbolji rezultat što se tiče novih rezervacija - čak 8 novih, uz jedno odustajanje. To je duplo bolje od najboljeg meseca u 2016.

Zlobnici će reći da je na to uticalo uvođenje nagrada od strane omiljenog izdavača (ajde, ajde, moram malo da se ulizujem), što nije tačno jer su od recenzenata prisutni samo stari provereni igrači.

Novajlije očekujemo u narednom periodu.

A da pripomognem novom talasu entuzijazma, dodajem i jednu moju double bill rezervaciju - Mister No SA 58 i 59 (Povratak u New York, Neprijateljeva sjena).


Edited by - thekide on 03/10/2016 09:04:36
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 30/10/2016 : 13:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Sinoc me prijatelj podsjetio na recenzije koje sam pisao ovdje, te sam odlucio da ih ponovo procitam nakon nekih 10-ak godina.

Nakon sto sam ih procitao, zakljucak je sljedeci - ili sam ostario pa mi se moje recenzije cine totalno neozbiljne ili su zaista totalno neozbiljne.
Sta god da je u pitanju, poenta je da nema sanse da bih takvo sto pisao danas, pa stoga apelujem - ako neko ima volje, zelje i vremena neka ponovo napise nove, ozbiljnije recenzije a ove moje da se, ako je to ikako moguce, uklone.

Dobra stvar u svemu je da sam ih napisao samo sest, odnosno da sam na vrijeme shvatio da pisanje recenzija definitivno nije za mene.

Evo popisa mojih recenzija ovdje http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=&Author=Brdar&Title=
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 30/10/2016 : 16:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Recenzirao si najjače priče Brdar sad kad nastane otimačina za njih
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/10/2016 : 17:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Sinoc me prijatelj podsjetio na recenzije koje sam pisao ovdje, te sam odlucio da ih ponovo procitam nakon nekih 10-ak godina.

Nakon sto sam ih procitao, zakljucak je sljedeci - ili sam ostario pa mi se moje recenzije cine totalno neozbiljne ili su zaista totalno neozbiljne.
Sta god da je u pitanju, poenta je da nema sanse da bih takvo sto pisao danas, pa stoga apelujem - ako neko ima volje, zelje i vremena neka ponovo napise nove, ozbiljnije recenzije a ove moje da se, ako je to ikako moguce, uklone.

Dobra stvar u svemu je da sam ih napisao samo sest, odnosno da sam na vrijeme shvatio da pisanje recenzija definitivno nije za mene.

Evo popisa mojih recenzija ovdje http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=&Author=Brdar&Title=



Recenzije su ti sasvim ok, nema razloga da se ponovo obradjuju. Osim toga, imaju i masu komentara, koji bi nestali brisanjem recenzija. Imali smo jednom jedan takav slucaj kada je, cini mi se stinky, dao da se pobrisu sve njegove recke. Bespotreban haos.
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 31/10/2016 : 15:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
King druze, stvar je u tome da se, kako je Korg primjetio, radi o manje-vise kljucnim epizodama serijala pa smatram da ipak bilo bolje da ih neko obradi na ozbiljniji i kvalitetniji nacin.

Takode, neki stavovi o serijalu koje sam tada pisao se poprilicno ralikuju od mojih sadasnjih stavova, tako da su Brdar koji je pisao te recenzije i danasnji Brdar dvije poprilicno razlicite osobe.

Potpuno druga stvar bi bila da je recenzije moguce editovati (kao komentare), onda bih doradio svoje recenzije i ne bi bilo nikakvih problema. Ovako se, međutim, zbog gore navedenih razlicitih stavova, moze steci pogresan dojam o meni kao autoru recenzije odnosno o mojim pogledima na serijal.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2016 : 15:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mozda najbolje da se napisu kontrarecenzije koje bi detaljnije analizirale epizode?
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000