forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/12/2016 : 15:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar
Giuda, kad si već tu, zašto ti ne bi uradio neku recenziju?



Nedostatak ideja, neiskustvo, jednostavno ne znam sta bi o prici napisao a da ima vise od recimo 200 rijeci, losa iskustva iz skole sa sastavima ili zadacnicama kako se vec to zvalo, slabo poznavanje umjetnosti i posveta i referenci (npr. filmove uopce ne gledam)i profesionalno bavljenje suhoparnom ekonomijom, pravom i honorarnim prevodjenjem isto takvih suhoparnih tekstova. Ima dosta razloga.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/12/2016 : 15:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Uf, koliko si toga nabrojio.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 15:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Eh, što volim ove otimačine o recenzije.

Ovako, raspitao sam se o pravilima, za slične situacije i prednost imaju oni iskusniji ili oni koji su se prvi raspitivali za recenziju.

Dakle, prvi su se raspitivali Bosellijevci, trio fantastiko - nagor, Elderane, tinton. Ima tome više od godinu dana. Čak sam se i ja tad gurao oko te epizode. Razlog zašto je nikom nismo upisali je jednostavan - niko je tad još nije pročitao, a to je uslov za rezervaciju.

U međuvremenu trio se raspao (koliko vidim po međusobnim prozivkama dvojice). Trenutno prednost ima nagor pošto se više puta javljao da je zainteresovan.
Prema tome, pišem je nagoru, sa nadom da se druga dvojica neće javiti da iskomplikuju situaciju.

Znači, Dobrice, pošto si početnik (ako grešim ti me ispravi), izaberi Šangajskog Đavola ili neku od preostalih slobodnih Zagor epizoda za koju se niko još nije raspitivao.

Naravno, ostavljam solaru i Patku, koji su mi predali funkciju beležnika da odluče drugačije - oduzmu nagoru i dodele tebi ili nekom trećem rezervaciju.

Plus, što nikome nije zabranjeno da odradi kontrarecenziju ako ne bude zadovoljan sa nagorom.
Imali smo slične izlive nezadovoljstva i brzinske kontre početkom decembra.

Edited by - thekide on 31/12/2016 15:39:18
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/12/2016 : 15:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Eh, što volim ove otimačine o recenzije.

Ovako, raspitao sam se o pravilima, za slične situacije i prednost imaju oni iskusniji ili oni koji su se prvi raspitivali za recenziju.

Dakle, prvi su se raspitivali Bosellijevci, trio fantastiko - nagor, Elderane, tinton. Ima tome više od godinu dana. Čak sam se i ja tad gurao oko te epizode. Razlog zašto je nikom nismo upisali je jednostavan - niko je tad još nije pročitao, a to je uslov za rezervaciju.

U međuvremenu trio se raspao (koliko vidim po međusobnim prozivkama dvojice). Trenutno prednost ima nagor pošto se više puta javljao da je zainteresovan.
Prema tome, pišem je nagoru, sa nadom da se druga dvojica neće javiti da iskomplikuju situaciju.

Znači, Dobrice, pošto si početnik (ako grešim ti me ispravi), izaberi Šangajskog Đavola ili neku od preostalih slobodnih Zagor epizoda za koju se niko još nije raspitivao.

Naravno, ostavljam solaru i Patku, koji su mi predali funkciju beležnika da odluče drugačije - oduzmu nagoru i dodele tebi ili nekom trećem rezervaciju.

Plus, što nikome nije zabranjeno da odradi kontrarecenziju ako ne bude zadovoljan sa nagorom.
Imali smo slične izlive nezadovoljstva i brzinske kontre početkom decembra.


A tko je bio taj nezadovoljnik koji se tako pobunio i osporio rad svog stripovskog kolege.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 15:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
A tko je bio taj nezadovoljnik koji se tako pobunio i osporio rad svog stripovskog kolege.


Ne javno, ali u privatnim prepiskama je palo mnogo ružnih reči i to obostrano. Toliko da je jedan od njih odbio da da i jedan jedini bod recenziji svog omiljenog junaka, prvi put u istoriji.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7028 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/12/2016 : 16:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

A tko je bio taj nezadovoljnik koji se tako pobunio i osporio rad svog stripovskog kolege.


To ti je jedan Beograđanin, lik pomalo luckast i otkačen. Freak nad freakovim kad je riječ o statistici i analizi. Ali nije mi mrzak... ;)
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 16:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Eh, što volim ove otimačine o recenzije.

Ovako, raspitao sam se o pravilima, za slične situacije i prednost imaju oni iskusniji ili oni koji su se prvi raspitivali za recenziju.

Dakle, prvi su se raspitivali Bosellijevci, trio fantastiko - nagor, Elderane, tinton. Ima tome više od godinu dana. Čak sam se i ja tad gurao oko te epizode. Razlog zašto je nikom nismo upisali je jednostavan - niko je tad još nije pročitao, a to je uslov za rezervaciju.

U međuvremenu trio se raspao (koliko vidim po međusobnim prozivkama dvojice). Trenutno prednost ima nagor pošto se više puta javljao da je zainteresovan.
Prema tome, pišem je nagoru, sa nadom da se druga dvojica neće javiti da iskomplikuju situaciju.

Znači, Dobrice, pošto si početnik (ako grešim ti me ispravi), izaberi Šangajskog Đavola ili neku od preostalih slobodnih Zagor epizoda za koju se niko još nije raspitivao.

Naravno, ostavljam solaru i Patku, koji su mi predali funkciju beležnika da odluče drugačije - oduzmu nagoru i dodele tebi ili nekom trećem rezervaciju.

Plus, što nikome nije zabranjeno da odradi kontrarecenziju ako ne bude zadovoljan sa nagorom.
Imali smo slične izlive nezadovoljstva i brzinske kontre početkom decembra.

Druže samo vi vladajte, delite i rukovodite ... Ponudio sam se da napišem recenziju za strip a ne da vodim državu. Ako ne može povlačim se sa zadovoljstvom, kako eventualno nešto slabijom recenzijom ne bi ugrozio sudbinu planete. Nastavite da pišete i uživajte, više mi neće padati napamet da pored vas velikana i velikih stručnjaka ZAGOROLOGIJE pomislim da pišem recenzije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/12/2016 : 16:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Druže samo vi vladajte, delite i rukovodite ... Ponudio sam se da napišem recenziju za strip a ne da vodim državu. Ako ne može povlačim se sa zadovoljstvom, kako eventualno nešto slabijom recenzijom ne bi ugrozio sudbinu planete. Nastavite da pišete i uživajte, više mi neće padati napamet da pored vas velikana i velikih stručnjaka ZAGOROLOGIJE pomislim da pišem recenzije.

Slušaj profa, s obzirom da si nekoliko puta bio izbacivan s foruma zbog bezobrazluka i kršenja pravila ti si zadnji koji bi se trebao buniti.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 31/12/2016 : 16:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by solar
Giuda, kad si već tu, zašto ti ne bi uradio neku recenziju?



Nedostatak ideja, neiskustvo, jednostavno ne znam sta bi o prici napisao a da ima vise od recimo 200 rijeci, losa iskustva iz skole sa sastavima ili zadacnicama kako se vec to zvalo, slabo poznavanje umjetnosti i posveta i referenci (npr. filmove uopce ne gledam)i profesionalno bavljenje suhoparnom ekonomijom, pravom i honorarnim prevodjenjem isto takvih suhoparnih tekstova. Ima dosta razloga.



mene ovo ništa nije spriječilo da počnem pisati recenzije.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 16:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Druže samo vi vladajte, delite i rukovodite ... Ponudio sam se da napišem recenziju za strip a ne da vodim državu. Ako ne može povlačim se sa zadovoljstvom, kako eventualno nešto slabijom recenzijom ne bi ugrozio sudbinu planete. Nastavite da pišete i uživajte, više mi neće padati napamet da pored vas velikana i velikih stručnjaka ZAGOROLOGIJE pomislim da pišem recenzije.

Slušaj profa, s obzirom da si nekoliko puta bio izbacivan s foruma zbog bezobrazluka i kršenja pravila ti si zadnji koji bi se trebao buniti.

Ko se ovde bunio, vređao i pokazivao bezobrazluk? Pitao si me da li bi uradio recenziju ? Pogledao sam listu slobodnih i odabrao. Odjednom sada su svi rešeni da je napišu, svi su veliki znalci. Nisam se bunio, već sam samo konstatovao činjenično stanje. U ono vreme sam mogao da napišem bilo koju recenziju, sada moram da ispunim ko zna koje uslove. Nisam zainteresovan da ratujem vise sa članovima.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 16:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
Toliko od mene Solar, pisanje recenzija prepustam stručnijima i više se neću mešati u to. Toliko od mene.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/12/2016 : 17:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobrica, novi si, tek si došao na forum, tek 100 postova... kad nakupiš malo forumskog staža bit ćeš spreman za ove malo važnije priče. Ništa loše u tome... ;)



Za Antartiku ću se potruditi (hvala thekide), računam i na pomoć zagorologa. ;)
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 31/12/2016 : 17:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
kide, de mi upiši mno bog jaguar i povratak tigrova. timbera i samuraja privodim kraju i šaljem idući tjedan

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 17:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Dobrica, novi si, tek si došao na forum, tek 100 postova... kad nakupiš malo forumskog staža bit ćeš spreman za ove malo važnije priče. Ništa loše u tome... ;)



Za Antartiku ću se potruditi (hvala thekide), računam i na pomoć zagorologa. ;)

Druže, pošto vidim na profilu da imaš 30 godine, mogu da ti kažem da dok sam ja sakupljao staž i čitao Zagora ti si verovatno bio u ... (da ne kažu da sam vulgaran). Prema tome, ništa loše u tome, čisto da znaš. Srećna Nova godina 2017.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/12/2016 : 17:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Eh, što volim ove otimačine o recenzije.

Ovako, raspitao sam se o pravilima, za slične situacije i prednost imaju oni iskusniji ili oni koji su se prvi raspitivali za recenziju.

Dakle, prvi su se raspitivali Bosellijevci, trio fantastiko - nagor, Elderane, tinton. Ima tome više od godinu dana. Čak sam se i ja tad gurao oko te epizode. Razlog zašto je nikom nismo upisali je jednostavan - niko je tad još nije pročitao, a to je uslov za rezervaciju.

U međuvremenu trio se raspao (koliko vidim po međusobnim prozivkama dvojice). Trenutno prednost ima nagor pošto se više puta javljao da je zainteresovan.
Prema tome, pišem je nagoru, sa nadom da se druga dvojica neće javiti da iskomplikuju situaciju.

Znači, Dobrice, pošto si početnik (ako grešim ti me ispravi), izaberi Šangajskog Đavola ili neku od preostalih slobodnih Zagor epizoda za koju se niko još nije raspitivao.

Naravno, ostavljam solaru i Patku, koji su mi predali funkciju beležnika da odluče drugačije - oduzmu nagoru i dodele tebi ili nekom trećem rezervaciju.

Plus, što nikome nije zabranjeno da odradi kontrarecenziju ako ne bude zadovoljan sa nagorom.
Imali smo slične izlive nezadovoljstva i brzinske kontre početkom decembra.


Meni je samo važno da recenziju napiše neki bostalgičar(), a ne netko tko bi u recenziji obezvrijeđivao Bosellijevu ulogu na Zagoru.
S obzirom da sam se ja više-manje povukao s recenzija na neko vrijeme (objesio tastaturu o klin), a Elderane već ima Bosellijev Sertao u JA sagi, onda je najlogičniji izbor za Antarktiku nagor.

P.S. Rezervacija na Zagora u Londonu (početak EU odiseje), do tada bi se mogao vratiti piskaranju.

Edited by - tinton on 31/12/2016 18:31:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/12/2016 : 17:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by solar

quote:
Druže samo vi vladajte, delite i rukovodite ... Ponudio sam se da napišem recenziju za strip a ne da vodim državu. Ako ne može povlačim se sa zadovoljstvom, kako eventualno nešto slabijom recenzijom ne bi ugrozio sudbinu planete. Nastavite da pišete i uživajte, više mi neće padati napamet da pored vas velikana i velikih stručnjaka ZAGOROLOGIJE pomislim da pišem recenzije.

Slušaj profa, s obzirom da si nekoliko puta bio izbacivan s foruma zbog bezobrazluka i kršenja pravila ti si zadnji koji bi se trebao buniti.

Ko se ovde bunio, vređao i pokazivao bezobrazluk? Pitao si me da li bi uradio recenziju ? Pogledao sam listu slobodnih i odabrao. Odjednom sada su svi rešeni da je napišu, svi su veliki znalci. Nisam se bunio, već sam samo konstatovao činjenično stanje. U ono vreme sam mogao da napišem bilo koju recenziju, sada moram da ispunim ko zna koje uslove. Nisam zainteresovan da ratujem vise sa članovima.


Nije tu stvar ni znalaca, ni rešenosti, ni uslova, nego ne bi bilo u redu da se ljudima prije godinu, dvije nije dalo da rezerviraju tu epizodu i stavilo se odluku na čekanje, a da sad netko uleti pored svega toga i bez ikakve rasprave dobije tu recenziju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 17:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

kide, de mi upiši mno bog jaguar i povratak tigrova. timbera i samuraja privodim kraju i šaljem idući tjedan


Izvini igore, prevideo sam tvoju poruku. Al ste me zatrpali ovih dana sa rezervacijama, počeću da žalim za vremenom kad mi se u mesec i po dana nije javljao niko. Eh, mir i tišina.

EDIT: Ubačeno.

Edited by - thekide on 31/12/2016 17:48:48
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 17:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

P.S. Rezervacija na Zagora u Londonu (početak EU odiseje), do tada bi se mogao vratiti piskaranju.



Dogovoreno, samo me podseti kad dođe vreme da opet ne pravimo spiskove neobjavljenih epizoda.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/12/2016 : 18:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by tinton

P.S. Rezervacija na Zagora u Londonu (početak EU odiseje), do tada bi se mogao vratiti piskaranju.



Dogovoreno, samo me podseti kad dođe vreme da opet ne pravimo spiskove neobjavljenih epizoda.


Dapače, stavit ću to u potpis do tada.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 31/12/2016 18:30:44
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 18:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ma ja sam lupio 30 dana, može to i na neki duži rok. Čisto da probudim neke NN spavače koji godinama drže rezervirane epizode.



Mislim da je 90 dana sasvim dovoljno.
Svejedno dal neko ima jednu ili deset rezervacija...ako je rezervirao neka i odradi na vrijeme.

Eh sad, ako je rezervisao 10 komada pa ne može da odradi sve u 90 dana. Ali može jednu na svakih 90 dana. Uostalom postoje samo trojica tih trpača sa preko 10 rezervacija. Ostali su razumni.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 18:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Dapače, stavit ću to u potpis do tada.



Što je sigurno, sigurno je.

ipak, zbog te predrezervacije, u narednom periodu očekuj pretnje od bar dvojice doktora zagorologije.



Edited by - thekide on 31/12/2016 18:45:45
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/12/2016 : 19:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Dobrica, novi si, tek si došao na forum, tek 100 postova... kad nakupiš malo forumskog staža bit ćeš spreman za ove malo važnije priče. Ništa loše u tome... ;)
Za Antartiku ću se potruditi (hvala thekide), računam i na pomoć zagorologa. ;)


Podseti me sledeće sedmice da ti nabacim zanimljivosti

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 31/12/2016 : 19:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote


SPISAK NERECENZIRANIH EPIZODA
SE NALAZI OVDE



SPISAK REZERVACIJA
(po recenzentima)



Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 31/12/2016 : 19:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Thekide, "Programirani čovjek" poslan i čeka na objavu, "Meteori" u izradi...
Uskoro nove rezervacije
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/01/2017 : 19:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by nagor

Dobrica, novi si, tek si došao na forum, tek 100 postova... kad nakupiš malo forumskog staža bit ćeš spreman za ove malo važnije priče. Ništa loše u tome... ;)
Za Antartiku ću se potruditi (hvala thekide), računam i na pomoć zagorologa. ;)


Podseti me sledeće sedmice da ti nabacim zanimljivosti



Kad započenm, se javljam sigurno.

Već vidim da ću morati preučiti Lovecraftovo (Bosellijev vječni uzor) djelo o ekspediciji na Antartiku. :)

Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.6 seconds. Snitz Forums 2000