forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/06/2018 : 16:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

U ovoj recenziji ne radi nijedan link, nijedna slika (osim naslovnica stripova) se ne vidi.

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lex-68-sablast-u-tami/2142/




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2018 : 22:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ne sviđa kako nekim novopostavljenim recenzijama ne rade linkovi, slike i ostale ključne stvari, pogotovo zato što recenzija dobije najviše klikova u prvih par dana i dok to DeeCay popravi - gotovo je.
Dojam je potpuno pogubljen.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/06/2018 : 22:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
A kad sam ja rekao da se DeeCayu treba zahvaliti i uručiti otkaz? Kao Wengeru u Arsenalu. Priča se da se šalje stotinu recenzija a objavi se 4-5 mjesečno. Sad još i ovo.

loading...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/06/2018 : 23:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ajd, ajd, nije ovo toliko čest slučaj. Sutra ionako šaljem novu recenziju pa ću usput spomenuti te greške. S druge strane, recenzije će u narednim godinama dobiti još znatno više pregleda nego u prvih tjedan dana tako da ne vidim tu toliko veliki problem.

A što se tiče broja poslanih/objavljenih situacija, Jerry je par stranica ranije objasnio zašto je situacija trenutno takva. Također, koliko sam u zadnjih godinu dana mogao primijetiti na temelju javljanja da je recenzija poslana i broju objavljenih recenzija, DeeCay "u rezervi" tijekom godine većinom drži približno sličan broj recenzija, i to čisto zbog onih "sušnih" mjeseci kad se pošalje (znatno) manji broj recenzija (npr, prvih nekoliko mjeseci svake godine). Jednostavno, nekoliko mjeseci zaredom se pošalje velik broj recenzija, a onda se zareda nekoliko mjeseci kad se pošalje jako malo recenzija. Slično vrijedi i za broj rezervacija, što vrlo lako možete provjeriti na linku na vrhu stranice. Moguće je kako je trenutno u rezervi nešto više recenzija nego prošle godine, no također valja napomenuti i kako se prošle godine sigurno slalo više recenzija nego ove godine tako da trenutnih 4-5 objavljenih recenzija mjesečno i nije toliko veliki problem.

No bez brige, za nekoliko mjeseci će se sve vjerojatno vratiti u normalu. Brzo će se sve te rezerve istrošiti i/ili vratiti na normalnu razinu, najkasnije do kraja godine.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 10:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
MM "Zbogom, Java & Užas s druge strane praga" - poslano.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 10:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

A kad sam ja rekao da se DeeCayu treba zahvaliti i uručiti otkaz? Kao Wengeru u Arsenalu. Priča se da se šalje stotinu recenzija a objavi se 4-5 mjesečno. Sad još i ovo.




@Dwayne, kad već netko viče: "Kralj je mrtav!", a prije nego što netko drugi kaže: "Živio novi kralj!", valjda je običaj da se taj potencijalni, eventualni i možebitni kralj javi makar s jednom rečenicom: "Ja bih "ovo" napravio "ovako"..."
Zato nisam za nikakva giljotiniranja, barem dok se DeeCay ne javi i kaže par riječi...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/06/2018 : 12:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
I ja sam malo nestrpljiv u vezi recenzija i tempa objavljivanja ali nekako se držim smirenim... Da naravno bilo bi lijepo kada bi se Dee oglasio u vezi objavljivanja i svega ali mislim da je ovo Sarghanovo objašnjenje najbolji odgovor na trenutnu recenzijsku krizu...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/06/2018 : 12:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

A kad sam ja rekao da se DeeCayu treba zahvaliti i uručiti otkaz? Kao Wengeru u Arsenalu. Priča se da se šalje stotinu recenzija a objavi se 4-5 mjesečno. Sad još i ovo.




@Dwayne, kad već netko viče: "Kralj je mrtav!", a prije nego što netko drugi kaže: "Živio novi kralj!", valjda je običaj da se taj potencijalni, eventualni i možebitni kralj javi makar s jednom rečenicom: "Ja bih "ovo" napravio "ovako"..."
Zato nisam za nikakva giljotiniranja, barem dok se DeeCay ne javi i kaže par riječi...



DeeCay mi je vjerojatno najdraži recenzent i nemam ništa osobno protiv njega, okreni nazad tamo otprilike 2 mjeseca već je bilo zakrčenje puteva zbog osobnih obveza. Mislim da bar mora biti još netko tko bi mogao i htio obavljati tu objavu recenzija, nije atomska fizika. Pošto solara smatram najvećim entuzijastom foruma, velikim ljubiteljem stripa koji je uvijek u dijelu foruma koji je trebao svima biti i ostati primarni razlog prijave, ne vidim zašto ne bi dobio neke upute kako se taj posao radi i onda da se recenzije šalju njemu. Pa nije to plaćeni posao pa da predlažem da se DeeCayu oduzme kruh iz ruku i dadne solaru.
Kad ih toliko stoji na lageru, valjao bi neki ritam svako 4-5 dana po jedna, pa tako bi ih imali 7-8 mjesečno, a DeeCaya nema pa nekad je bilo dvije objavi isti dan što mi se ne čini dobrom taktikom. solar bi mogao napraviti u minutu pravilan vremenski raspon. Ali eto...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 17/06/2018 12:33:00
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 13:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

A kad sam ja rekao da se DeeCayu treba zahvaliti i uručiti otkaz? Kao Wengeru u Arsenalu. Priča se da se šalje stotinu recenzija a objavi se 4-5 mjesečno. Sad još i ovo.




@Dwayne, kad već netko viče: "Kralj je mrtav!", a prije nego što netko drugi kaže: "Živio novi kralj!", valjda je običaj da se taj potencijalni, eventualni i možebitni kralj javi makar s jednom rečenicom: "Ja bih "ovo" napravio "ovako"..."
Zato nisam za nikakva giljotiniranja, barem dok se DeeCay ne javi i kaže par riječi...



DeeCay mi je vjerojatno najdraži recenzent i nemam ništa osobno protiv njega, okreni nazad tamo otprilike 2 mjeseca već je bilo zakrčenje puteva zbog osobnih obveza. Mislim da bar mora biti još netko tko bi mogao i htio obavljati tu objavu recenzija, nije atomska fizika. Pošto solara smatram najvećim entuzijastom foruma, velikim ljubiteljem stripa koji je uvijek u dijelu foruma koji je trebao svima biti i ostati primarni razlog prijave, ne vidim zašto ne bi dobio neke upute kako se taj posao radi i onda da se recenzije šalju njemu. Pa nije to plaćeni posao pa da predlažem da se DeeCayu oduzme kruh iz ruku i dadne solaru.
Kad ih toliko stoji na lageru, valjao bi neki ritam svako 4-5 dana po jedna, pa tako bi ih imali 7-8 mjesečno, a DeeCaya nema pa nekad je bilo dvije objavi isti dan što mi se ne čini dobrom taktikom. solar bi mogao napraviti u minutu pravilan vremenski raspon. Ali eto...



Sad kad si to ovako predstavio, potpuno se slažem .Solar bi za ove objave bio kao nutella za palačinku, ali strahujem da ionako ima previše obaveza. Za objavu recenzija treba i vremena i ljubavi, ali i informatičkog saznanja, ne djeluje mi to nešto primamljivo za svakoga. Također, krajnji rok od 2 i pol mjeseca za objavu recenzije smatram vrlo lošim, da ne kažem uvredom za sve koji pišu recenzije, unatoč potpunom shvaćanju njihovog dijela posla. Možda je jedino rješenje uvođenje većeg broja onih koji stavljaju recezije, ali takvi se ne nalaze svaki dan, onako usput... Ili neka treća rješenja, neki prijedlozi?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/06/2018 : 14:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Također, krajnji rok od 2 i pol mjeseca za objavu recenzije smatram vrlo lošim...

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Kad ih toliko stoji na lageru...



Ne zamjerite što vas quotam (tekst u nastavku nije upućen direktno vama), ali htio bi se generalno osvrnuti na ovo što ste spomenuli. Čisto neka moja viđenja o spomenutoj temi na temelju zadnjih godinu dana vođenja ovog topica.

Na temelju gornjeg popisa, trenutno je na čekanju za objavljivanje oko 20-ak Bonelli recenzija. Naravno, sigurno ima još nekoliko recenzija koje ili ne spadaju pod Bonelli ili nisu prijavljenje kao poslane, ali recimo da toliko iznosi i mjesečni prosjek recenzija koje DeeCay svakog mjeseca ima na raspolaganju.

Htio bih napomenuti kako je prošle godine objavljeno 141 recenzija od čega smo 82 njih (!!!) napisali doom, igor 12 i moja malenkost. Od nas trojice, jedino je igor 12 zadržao prošlogodišnji tempo pisanja/slanja recenzija. Ne znam gdje je nestao doom, no pitanje je da li je ove godine uopće i poslao koju recenziju te ima li uopće u planu nastaviti pisati recenzije. Ja sam zbog privatnih problema tek od 3. mjeseca počeo slati recenzije (i to one dovršene krajem prošle godine), ali u znatno manjem broju (trenutno 2 objavljene od 6 poslanih u 3 mjeseca), a da i ne spominjem kako ću zbog nadolazećih privatnih obveza još samo naredna dva tjedna imati slobodnog vremena za pisanje recenzija. Ostali recenzenti su do sada poslali nešto manje recenzija nego u prvoj polovici prošle godine. Također, uzmite u obzir da je više od pola ovogodišnjih recenzija (trenutno 38) napisano od strane igora 12 i WOLF-HUNTERa.

U tom pogledu, tempo od 4-6 recenzije mjesečno (u prosjeku polovica od prošlogodišnjeg mjesečnog prosjeka) je u ovom trenutku sasvim u redu kad se uzme u obzir broj stalnih i povremenih recezenata te koliko se recenzija u prosjeku pošalje u jednom mjesecu. Ništa ne znači ako se ovaj mjesec pošalje 20 recenzija, a u naredna 3 mjeseca sveukupno 10 recenzija. Osobno bih radije volio da se ta trenutna zaliha ravnomjerno rasporedi za naredne mjesece (kao što je to Dee radio i do sada) nego da zbog istrošenih zaliha imamo duži razmak između recenzija dok čekamo da netko pošalje neku recenziju. Mada, kad bi imali veći broj "stalnih" recenzenata koji bi bili u stanju svaki mjesec poslati po najmanje jednu recenziju, to bi već bila druga priča.

Uglavnom, zna DeeCay što radi, samo što trenutno ima malo manje vremena na raspolaganju. U najgorem slučaju, lako on objavi desetak ili dvadesetak recenzija u mjesecu kad bude imao malo više vremena (vidi npr. 12. mjesec prošle godine).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/06/2018 : 14:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Za objavljivanje recenzija treba imati informatičkog znanja kojeg ja nemam, a da ne spominjem vrijeme koje treba utrošiti.

DeeCay s obzirom na okolnosti radi dobar posao, meni se jedino ne sviđa što se često događa da novoobjavljene recenzije imaju problema (ne rade linkovi, slike i ostale ključne stvari), jer recenzenti ulažu mnogo truda u tekstove i onda oni moraju biti ispravno postavljeni na sajt jer dok se greške poprave većina ljudi je već kliknula i dobila krivi dojam o tekstu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/06/2018 : 15:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

A kad sam ja rekao da se DeeCayu treba zahvaliti i uručiti otkaz? Kao Wengeru u Arsenalu. Priča se da se šalje stotinu recenzija a objavi se 4-5 mjesečno. Sad još i ovo.



Bravo Dwayne, dati otkaz jedinom čovjeku koji je to sposoban raditi, a nakon toga grijati jaja i čekati Godota.

Za objavljivanje recenzija potrebno je prije svega imati veliku ljubav prema strip umjetnosti, biti informatički potkovan i imati dovoljno vremena. Dee je, čini mi se, informatičar po struci i od prvih dana je na sajtu zajedno s Markosom postavljao recenzije. Sjećam se da je i Markos na početku primao recenzije, ali zbog nedostatka vremena sve je ostalo na Deeju. I tako već godinama..

Čovjek je praktički sve živo radio i radi na sajtu. Od recenzija, tekstova, članaka, najava plus postavljanje recenzija i tekstova drugih članova sajta. I sad kad je u fazi života kad nema puno vremena fokusirati se na sajt ajmo mu odmah dati otkaz.

Prošlu godinu kad je bilo puno objavljenih recenzija svi su smatrali to pod normalno, a sad nakon nekoliko mjeseca ajmo ga razapeti.

Pa ako nađeš nekoga tko toliko voli stripove, da je računalno potkovan i da ima vremena uređivati sajt slobodno ga ukaži Markosu, sigurno će rado prihvatiti takvu osobu. Da li ćeš takvog naći? Malo vjerovatno..
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/06/2018 : 15:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
I Wenger je napravio puno za Arsenal, pa su ga svjedno potisnuli van. Tako to ide.


DeeCay je legenda i zaslužio je spomenik za sve što je napravio ovdje, ali nije fora čekati dva/tri mjeseca na objavu recenzije. Izgubiš volju kad znaš da će sve stati na lageru. Stripovi.com je preozbiljan stripovski sajt za takve zastoje.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/06/2018 : 15:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Odlično, prijavi se za posao nagore.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/06/2018 : 15:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Preosobno to shvaćaš. ;)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2018 : 15:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja san tek sad skužija da je Krause moj drugi imenjak na ovom forumu (uz Nesvrstanog). Malo offtopica, za smirenje živaca. :*

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/06/2018 : 15:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Preosobno to shvaćaš. ;)

Ne diraj mi Deeja. ;)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/06/2018 : 16:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja san tek sad skužija da je Krause moj drugi imenjak na ovom forumu (uz Nesvrstanog). Malo offtopica, za smirenje živaca. :*

Staro dorbro ime imenjače.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2018 : 16:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by vice

Ja san tek sad skužija da je Krause moj drugi imenjak na ovom forumu (uz Nesvrstanog). Malo offtopica, za smirenje živaca. :*

Staro dorbro ime imenjače.



Malo nas je al nas ima.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/06/2018 : 16:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
DeeCay je legenda sajta. Slažem se, govorio sam. Ovo s otkazom, jbg, ako niste prepoznali da je zajebancija, moja neslana šala.
Ali zar je gradivo toliko teško da ne može biti još netko tko bi to obavljao, Deejeva desna ruka?
Ne znam, DeeCay neka ne objavi ništa cijeli mjesec ali napravi kvalitetan tutorijal nekom drugom koji će se tako uključiti. Ni u čemu ne valja kad sve ovisi o jednoj osobi, imam dovoljno iskustva.

Ali dobro, razumio sam, ja najviše pametujem a niti pišem recenzije niti bih obavljao tu dužnost DeeCayeva pomoćnika.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 17/06/2018 16:47:36
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 16:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Novi vrhunski informatičar koji je član ovog foruma te ima dovoljno vremena i volje za objavljivanje recenzija? Hm... Kažem da čuvamo Deecaja kao, što bi Valter rekao :"zjenicu oka svoga"... :)
S druge strane, ako postoji takav, javno mu se ispričam na ovom mjestu.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/06/2018 : 16:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno će se jednog dana naći neko ko zamijeniti Deea, mada to je još daleko... vjerujem da će Dee obavljati ovu dužnost dokle može mada ne bi bilo loše kada bi pronašli nekoga ko bi s vremena na vrijeme uskočio i objavljivao recke. Treba tu posla ali ko je voljan neka obavlja...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/06/2018 : 16:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Usput, primijetio sam da recke otkako se objavljuju sve manje imaju vise pregleda... Nisam siguran ali ono jebeno “Dugo putovanje” od čega sam imao mučninu tokom čitanja ima preko 2000 pregleda, “Paklena postrojba” oko 1000’ a “Sablasni rudnik” se bliži preko 2000 pa ti pogledaj sve to... Možda ovo dođe kao dobro skupljanje pregleda ali svejedno je lijepe kada se na sajtu pojave dva teksta u danu... Mogao bi Dee Radit po princip jedan tekst ujutro a jedan navečer pa tako svaka dva dana... I ako nestane recki za sajt uvijek ima na raspolaganju vijesti o stripu koje bi postavljao kada je sušno vrijeme... Ili jednostavno svaka tri dana novi tekst.....
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/06/2018 : 16:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Obzirom da sam završio najavljeno od MM-a,uključio bih se u "projekt Tex".
Rezervirao bih Tex Ludens Maxi br.16 "Starkerov zakon"...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/06/2018 : 17:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Obzirom da sam završio najavljeno od MM-a,uključio bih se u "projekt Tex".
Rezervirao bih Tex Ludens Maxi br.16 "Starkerov zakon"...



Rezervirano!
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000