forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 24/11/2018 : 20:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

poslana recenzija za maxi zagorov, zapiši mi maxi tex nueces valley



Ažurirano/rezervirano!

quote:
Originally posted by Spock

Poslana recenzija za KT VG 56/57 (LMS 154/155): Zakon linča!

Rezervirao bih MM LIB 99 / SD 12: Iza zidina, pa da se okušam i s Martijem!



Rezervirano! Drago mi je da se netko sjetio i Martina.

Jedino bih te zamolio da mi, prije slanja recenzije DeeCayu, pošalješ tu recenziju da malo bacim oko.
Čisto kako bi probali izbjeći ovo što se dogodilo Hercule Poirotu s Martinovim recenzijama.

quote:
Originally posted by Dexters


edit: Sarghane posalo sam recenziju "Anđeo osvetnik" još 30.10.2018, ali sam zaboravio javiti.



ažurirano!

---------------------------

Mislim da sam obuhvatio sve poruke oko rezervacija. Ako sam neku poruku previdio, javite!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/11/2018 : 21:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Martinove recenzije su zajebane jer često ima mnogo poveznica s prošlim epizodama, edicijama van redovne serije itd. Treba biti dobro upoznat sa svime.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 21:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam da se Spocku objave recenzije, jer njega mi je bas zanimljivo za citat, ima svoj posebni stil pisanja i dosta je dobro upoznat sa povijesnim cinjenicama. Isto tako, objektivan je i mislim da realno daje ocjene

Takodjer me zanimaju i od Dextersa recenzije, jer njegovi komentari na forumu su dosta kvalitetni, tako isto ne sumnjam da ce i recke bit u tom stilu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/11/2018 : 22:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ne treba biti stručnjak da bi se zaključilo da je Martina najteže recenzirati (evo, mala ograda jedino na Nathana jer ga nisam nikad čitao) ali znam po komentarima koje je ostavljao na recenzije iskusnijih recenzenata da ima veliko znanje o serijalu i da ga odavno prati tako da ne sumnjam u Spocka i vjerujem da neće razočarati a onda... tko zna, možda su još neke epizode iz SD/SA perioda njegove.

Inače, valjalo bi po tom pitanju da se i Korg probudi, uradio je par njih dosta dobro.

Što se tiče problema sa slikama kod Sarghanove zadnje recenzije, što je tu problem... upload? može li pojašnjenje tko bira scene i kako uopće idu? Nije valjda da se slika mobitelom pa dadne na upload DeeCayu? To mi je oduvijek bilo nejasno

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/11/2018 22:10:41
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2018 : 22:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne treba biti stručnjak da bi se zaključilo da je Martina najteže recenzirati (evo, mala ograda jedino na Nathana jer ga nisam nikad čitao)


Hmmm, ja bih rekao da je čitav Nathan toliko isprepleten i složen da moraš baš sve pratiti da bi ga solidno recenzirao. Bilo je primjera kod nekih recenzenata da se jasno vidjelo da nisu redovni NN čitatelji tako da nisu ušli u materiju.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/11/2018 : 22:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Što se tiče problema sa slikama kod Sarghanove zadnje recenzije, što je tu problem... upload? može li pojašnjenje tko bira scene i kako uopće idu? Nije valjda da se slika mobitelom pa dadne na upload DeeCayu? To mi je oduvijek bilo nejasno

Pa cijelu recenziju, uključujući i slike, radi recenzent ali DeeCay dosta puta samo stavi tekst a slike ne i onda jebi ga, po meni nema smisla tako uopće recenziju ni objavljivat.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/11/2018 : 23:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan: Nema problema, rado ti pošaljem recenziju kad završim!

@Reem & Dwayne: Hvala na pohvalama i povjerenju u moje mogućnosti. Nadam se da ću opravdati očekivanja!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 24/11/2018 : 23:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Što se tiče problema sa slikama kod Sarghanove zadnje recenzije, što je tu problem... upload? može li pojašnjenje tko bira scene i kako uopće idu? Nije valjda da se slika mobitelom pa dadne na upload DeeCayu? To mi je oduvijek bilo nejasno

Pa cijelu recenziju, uključujući i slike, radi recenzent ali DeeCay dosta puta samo stavi tekst a slike ne i onda jebi ga, po meni nema smisla tako uopće recenziju ni objavljivat.



Mislim da je problem što se recenzije moraju programerski unijeti/kopirati u sajt (uđite u recenziju i bilo gdje kliknite desni klik i "inspect element" da shvatite na što mislim). DeeCay također mora sve slike uploadati na server sajta, no ako taj link zaljepi na krivo mjesto u kodu (ili tako nešto), dogodi se ovo kao kod moje zadnje recenzije.

Inače, evo jedan primjer "poteškoće" oko postavljanja recenzija.
U htmlu se moraju paziti kakvi se navodnici stavljaju. Konkretno, postoje straight quotation marks ( ' ili " ) i curly quotation marks ( “ or ” ). Novije verzije worda imaju opciju da se navodnici automatski ukose što zna biti problem jer oni ne rade u htmlu. U tom slučaju DeeCay ne može samo kopirati recenziju u kod već mora sve curly navodnike iz worda prvo prepraviti u njihove ravne verzije. Naravno, nije to sad neki problem, ali vremenski može potrajati dok se ne pregleda cijela recenzija i preprave svi takvi navodnici. Naravno, ovo je samo jedan manji primjer, no sigurno ima još takvih caka i ograničenja.


Uglavnom, mislim da bi dio sajta s recenzijama trebalo napraviti više user-friendly. Npr. da možda forumaši mogu direktno utipkati recenziju na sajt kao što to rade na recenzijama ili ispod naslovnica (npr. možda bi se ti dijelovo mogli prilagoditi za tu svrhu), a onda ih DeeCay samo pregleda, programski odobri, uploada slike na server i objavi. Jedino je upitno koliko bi to bio opsežan programerski posao za Markosa.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/11/2018 : 23:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, kad vi pišete o kompleksnosti recenziranja, ne mogu se složiti s vama. Šta je uopće recenzija po vama? I Martin i Nathan su kokteli sveg i svačeg iz spekulativne fikcije i avanture. To na šta vi mislite je nizanje zanimljivosti, NE recenziranje. Dati svoj osvrt na pismen, smislen i koncizan način put je kojim recenzija treba ići. To hoće li neki fan pribilježiti sve reference nije odraz kvalitetnog pisanja, već pedantnog prikupljanja informacija. Brkanje tih dviju stvari kod Bonelli recenzija razlog je zašto nikad više neću napisat smeće od recke poput Kandraxova povratka, kad san sa 16 mislija kako je to pravo pisanje.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 24/11/2018 23:30:25
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/11/2018 : 23:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@vice U potpunosti se slažem s tobom. Recenzija bi trebala biti tvoje viđenje/tumačenje stripa, nikako nizanje zanimljivosti iz nordijske mitologije/drugog svjetskog rata/biografski podaci crtača itd. Međutim, ako se u stripu pojavljuje neki lik, npr. Orloff, onda je neophodno poznavavati ranije događaje s njim da bi se dobila cjelovita slika. Zbog toga ne želim pisati Martina, ne poznajem materiju dovoljno, Spock je sasvim sigurno više dorastao.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/11/2018 : 23:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Kad sam pisao recenziju za strip "U sjeni vulkana" (loša epizoda) nisam uopće pisao o nordijskoj mitologiji (samo nekoliko rečenica u zanimljivostima sa strane), a recenzija obrađuje/interpretira samo likove i događaje u datom stripu. O Ruju sam pisao što ja mislim o njemu, kako ga većina publike doživljava i slič.

Isto tako i za Anđeo osvetnik. Mogao sam se raspisati o starim židovskim knjigama gdje se spominje Anđeo osvete, apokalipsa, ali ne- to sam samo informativno spomenuo u zanimljivostima. Strip je strip, to što držiš u ruci ;)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/11/2018 : 00:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Dexters - to stoji, slažem se. Pojavljivanje bitnijih likova svakako vrijedi zabilježiti. Da se to doduše i izguglati (u slučaju da neke epizode recenzent nije pročitao).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/11/2018 : 09:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

@vice U potpunosti se slažem s tobom. Recenzija bi trebala biti tvoje viđenje/tumačenje stripa, nikako nizanje zanimljivosti iz nordijske mitologije/drugog svjetskog rata/biografski podaci crtača itd. Međutim, ako se u stripu pojavljuje neki lik, npr. Orloff, onda je neophodno poznavavati ranije događaje s njim da bi se dobila cjelovita slika. Zbog toga ne želim pisati Martina, ne poznajem materiju dovoljno, Spock je sasvim sigurno više dorastao.



Hvala, ali kad vidim DeeCayeye recenzije Martija nije mi svejedno. Ta razina je nedostižna običnim smrtnicima.

Usput, tvoji komentari na forumu su puno bolji od mojih i ne mogu vjerovati da netko tko je toliko kratko na forumu tako piše.
Ne sumnjam da će ti i recenzije biti vrhunske.
Svaka čast!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 25/11/2018 : 13:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock, nadam se da će mi recenzije biti ok, spreman sam i na konstruktivnu kritiku. DeeCay je legenda, tu se sigurno svi slažemo
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/11/2018 : 20:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ako niko nema nista protiv, ja bih ovih dana poslao recenziju za DD SD 052....Prizivač duhova
.
Nije neka epizoda, i nema o njoj puno da se palamudi, cisto sumnjam da ikoga zanima, al mi je sveze procitana, pa bih je odradio na bum dok imam inspiracije. I poslao u paketu sa Vragom izboce, koji je pri kraju.



Edited by - Jocko on 25/11/2018 20:54:01
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/11/2018 : 20:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Takođe bih rezervisao DD SD 034....Bliski susreti.


Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/11/2018 : 08:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Spock

Poslana recenzija za KT VG 56/57 (LMS 154/155): Zakon linča!

Rezervirao bih MM LIB 99 / SD 12: Iza zidina, pa da se okušam i s Martijem!



Rezervirano! Drago mi je da se netko sjetio i Martina.

Jedino bih te zamolio da mi, prije slanja recenzije DeeCayu, pošalješ tu recenziju da malo bacim oko.
Čisto kako bi probali izbjeći ovo što se dogodilo Hercule Poirotu s Martinovim recenzijama.



Poslao sam ti ovu recenziju na e-mail.

Usput bih rezervirao MN 13: Traži se Carlos Gomez.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 26/11/2018 : 23:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Prošlotjedne Bonelli recenzije:


Tajne*
Lukas
LUK PHPR 4 | 96 str.

by Sarghan

Dok Lukas boji zidove Bjankine prijateljice Susan, između Bjanke i njenog bivšeg dečka Aleksa ponovno tinja plamen ljubavi. Ipak, Bjanka ni ne pomišlja kako su i Lukas i Aleks jedni od Probuđenih, isto kao što i Lukas ignorira Bjankinu vezu s jednim od Probuđenih koji krije potencijalni trag o njegovom prošlom životu.



*Uskoro i sa slikama...nadam se
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 26/11/2018 : 23:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Ako niko nema nista protiv, ja bih ovih dana poslao recenziju za DD SD 052....Prizivač duhova


quote:
Originally posted by Jocko

Takođe bih rezervisao DD SD 034....Bliski susreti.


Ma samo piši, uvijek mi drago pročitati tvoje recenzije!
Rezervirano!

quote:
Originally posted by Spock

Poslao sam ti ovu recenziju na e-mail.

Usput bih rezervirao MN 13: Traži se Carlos Gomez.



Rezervirano!
Vidim, ideš kronološki po nerecenziranim Mister No pričama. Pohvalno, nema što!

Večeras ti pogledam recenziju.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/12/2018 : 16:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Mjesečni izvještaj: Studeni/Novembar 2018



  • 16 novih rezervacija

  • 5 recenzija

    • 4 Bonelli recenzija


Naizgled slab mjesec što se tiče broja recenzija. Kažem "naizgled" s obzirom da je stanje na lageru znatno bolje (30+ recenzija), a mislim da je ovo i prvi mjesec ove godine kada je poslano više recenzija nego što ih je objavljeno. Ipak, vjerujem da će idući mjesec biti bolji, osobito ako naš dragi urednik ponovno eksplodira sa objavama kao što je to bio slučaj krajem prosinca prošle godine.

Ako ništa drugo, ovaj mjesec smo imali iznadprosječno velik broj rezervacija, a velik broj njih je već poslan. Velik dio zasluga tome ide našim novim recenzetskim nadama koje još uvijek čekaju da se njihove prve recenzije objave na sajtu. No kao i uvijek do sada, strpljen-spašen!

Na temelju svega navedenog, vjerujem da nema zime za narednu godinu ako se nastavi ovakvim tempom. Samo naprijed!

Rezervacije koje istječu u 12/18:
NN SR 178-179 Gospodar klonova-Heliopolis drogsy [rezervirano 30.12.2017]
NN SP 16 Povratak Legs Weaver drogsy [rezervirano 30.12.2017]

Ostale novosti:
  • Popisi su blago ažurirani, većinom u pogledu formatiranja.

  • Veliko hvala forumašu Spock što je izradio usporedni popis priča za Malog rendžera i time mi pomogao da drastično smanjim dotadašnji divovski popis nerecenziranih epizoda tog junaka.

  • Ako netko itko ima živaca i volje pomoći sa izradom/sažimanjem popisa za Texa i Kapetana Mikija (posljednja dva junaka čije popise treba drastično sažeti i posložiti), javite mi se na pm.

  • Kad vidim koliko forumaša čeka na objavu recenzija, bude mi žao što sam u 8. mjesecu tijekom "godišnjeg" poslao sedam recenzija (zadnje dvije objavljene su iz te ture). Nadam se samo da zbog toga neće doći do produljena razmaka imeđu slanja i objave recenzije. Isprike svima na tome, ubuduće ću se potruditi ravnomjerno po mjeseci rasporediti recenzije za slanje!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/12/2018 : 17:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nemaš se za šta ispričavat, Sarghane, a pogotovo ne za produktivnost (moja filozofija je "šalji recku čim je spremna", nema potribe za čekanjem). Ja sam sad miran kad znam da recka nije izgubljena po mailovima, pa ću odsad i lakše podnijet čekanje. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 01/12/2018 : 23:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Poslao večeras recenziju DD ALM 3a / SUPB 25b Vrag iz boce




Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/12/2018 : 08:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Spock

Poslana recenzija za KT VG 56/57 (LMS 154/155): Zakon linča!

Rezervirao bih MM LIB 99 / SD 12: Iza zidina, pa da se okušam i s Martijem!



Rezervirano! Drago mi je da se netko sjetio i Martina.

Jedino bih te zamolio da mi, prije slanja recenzije DeeCayu, pošalješ tu recenziju da malo bacim oko.
Čisto kako bi probali izbjeći ovo što se dogodilo Hercule Poirotu s Martinovim recenzijama.



Poslao sam ti ovu recenziju na e-mail.

Usput bih rezervirao MN 13: Traži se Carlos Gomez.



Poslane recenzije za MM LIB 99 i za MN LIB 13!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/12/2018 08:52:54
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 03/12/2018 : 22:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Prošlotjedne Bonelli recenzije:


Duhovi u tami*
Siročad
SIR DRKW 4 | 96 str.

by Sarghan

Bitka protiv izvanzemaljaca stiže do svog vrhunca dok brojčano nadmoćne horde novih vrsta neprijatelja napadaju "Siročad". I baš u trenutku kad se situacija pogoršava, Sem je smetenija nego ikada prije…


Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/12/2018 : 17:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
poslana nueces valley, povratak crnih vukova gotova, ali ju neću slati dok ne bude na našim kioscima. zapiši mi monstrum iz philadelphie

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000