forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Specijal 12 - Perzepolis
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2013 : 11:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.jutarnji.hr/-perzepolis---burna-prica-o-odrastanju-/1077223/

Trouble will find me
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 09/01/2013 : 15:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Deluje interesantno.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/02/2013 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao ponovo u domacem izdanju. Stvarno vrhunski strip. Crtez jako dobro odgovara prici. Politickih stavova ima, ali poanta stripa nije u njima. Nema tu neke dubine, oni su tu cisto da se prica stavi u kontekst, jer bez njih ne bi postojala.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 11/02/2013 : 00:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Persepolis je sljedeći na redu za čitanje, nakon asteriosa i habibija. Nadam se da ću stići pročitati dok traje izbor za oskara.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/03/2013 : 17:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi se bilo teško natjerati na čitanje ovog stripa, koga briga za odrastanje jedne iranske djevojčice iz bogate i prozapadno orijentirane obitelji? No, ispostavilo se da Marjane svoju autobiogrfiju priča vrlo tečno i zanimljivo i da ni u jednom trenutku nisam došao u iskušenje da strip zatvorim i zakopam ga na policu. Meni osobno puno znimljivije od svagdanje borbe recimo.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/05/2013 : 17:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Stripizam #6: O sakralnim grešnicima i profanim svecima


Miroslav Cmuk o teško pomirljivim antonimima...

„Perzepolis“ čine profani i sakralni fanatici koji nemaju smisla za humor i milosrdni osjećaj za oprost, dok su oni koji se ne slažu s vladajućima protivnici, klasificirani kao rušitelji sistema. Paradoksalnih situacija - u kojima profani grešnici...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/10/2013 : 13:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
O blažene neka su grada Zagreba knjižnice!
U zadnje vrime ovo je jedan od najboljih stripova što mi je doša u ruke. Ustvari, ovo je jedan od najboljih stripova što san čita IKAD!
Baš san se pita kad će mi doletit ponovno jedno "mausovsko" djelo, ono koje te zalipi za svoje stranice i ne pušta. I nađen ga.
Uzea san strip oko 23 h u ruke i drža me do 2 i po ujutro (uz povremene pauze za pišanje). Srića pa sridon neman faksa
Long story short, jedna prilipa životna priča, sa svojim usponima i padovima, od naivna djetinjstva preko burne adolescencije pa sve do odraslog doba.
Uglavnom, ko nije čita - priporučan. Teško će se razočarat

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2013 : 15:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bio neki dan crtić na HRT-u!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 19:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor


Uzea san strip oko 23 h u ruke i drža me do 2 i po ujutro (uz povremene pauze za pišanje).


Bogami i kod mene je bilo slično sad preko ljeta. Počeo čitati poslijepodne i priča me toliko zgrabila da sam morao pročitati do kraja i time djelomice odjebao dogovorenu roštiljadu za taj dan.
Perzepolis je sjajna autobiografska priča koja se bavi vječnim zlom u društvu- fundamentalizmom i glupošću ljudskom. Najjači adut je to što je napisana na takav način da osjećaš kao da ti je prepričava jako dobra frendica iz susjedstva, a ne butra iz druge kulture udaljena kilometrima daleko.
Odličan odličan strip i super izdanje, pogotovo papir! Zapravo u toj Fibrinoj turi za prošli interliber nema niti jednog slabijeg stripa/izdanja a specijalke su stvarno biseri! Nadam se da će i ove godine to biti tako.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 30/10/2013 : 20:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor
(uz povremene pauze za pišanje).



I jedna knjižnica....
ima sada, Book with yellow pages...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2013 : 22:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Najjači adut je to što je napisana na takav način da osjećaš kao da ti je prepričava jako dobra frendica iz susjedstva, a ne butra iz druge kulture udaljena kilometrima daleko.



U potpunosti je to bio i moj doživljaj prilikom čitanja.

I ne-malo iznenađenje s tom činjenicom.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/11/2013 : 11:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Sinoć je u emisiji Zdravo društvo Seid Serdarević preporučia Perzepolis među dvi knjige

Trljam ruke.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2014 : 23:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Marjane Satrapi – Perzepolis
tekst by mali_mate

O Perzepolisu. Iliti Matin osvrt na Satrapino autobigrafsko i "kontroverzno" djelce otvorenog duha u stripu, o djetinjstvu i odrastanju u Teheranu tijekom islamske revolucije i neminovni susret s idejama Zapada... A za čitatelja uvid u jedan drugačiji, uvelike strani i nepoznat svijet.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 28/06/2014 : 08:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Može li netko objasniti u čemu je fora s naslovnicom? Strip sam vidio jedino u knjižnici gdje su plastificirali i korice i bijeli omot preko njih. Kakva je slika iza bijele prevlake?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 29/06/2014 : 23:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Marjane bez feredže i s osmijehom na licu.
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 16/07/2014 : 16:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
ovo je stvarno jedno od najboljih strip ostvarenja. crtež sasvim odgovara, politike ima koliko treba biti i u svrsi je radnje. remek djelo devete umjetnosti.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 22/07/2014 : 22:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Kada procitam ovako nesto naprosto mi je zao sto strip kao medij nije vise prisutan/zastupljen kod ljudi kako bi bili u prilici da procitaju ovu odlicnu autobiografsku pricu o odrastanju sa sjajnim osvrtom/pogledom na hronologiju dogadjaja jedne zemlje, religiju, fanatizam, ljudsku glupost, borbu za licni identitet, slobodu duha, odanost, postovanje, istrajnost, itd... vrhunski ispricano i uradjeno... respect...
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 21/09/2014 : 08:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Sinoć bio crtani na HRT3.
Pošto nisam čitao strip, sa zanimanjem sam pogledao crtani, i mogu reći samo sve najbolje.Crtež koji je karikaturan, sa jednostavnim linijama, ali nevjerovatno efektno dočarava emocije.
Ne znam kada sam zadnji put vidio toliko emocija u crtanom filmu.

Otpor,otpor,rebel,rebel...oooo da!

Zanima me dali crtani doslovno prati strip, ili ima nekih izmjena?

Kraj je mogao biti tu di je, ali komotno se moglo nastaviti dalje.

Sve u svemu, preporuka!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/09/2014 : 10:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

Zanima me dali crtani doslovno prati strip, ili ima nekih izmjena?


Uglavnom da, samo što u stripu priča nije prikazana kao da Marjane sjedi na aerodromu i prisjeća se svega, to je tako samo u crtanom filmu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2014 : 15:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Strip definitivno dostojan kultnog statusa kojeg ima.
Tečno i jako zanimljiv ispričan autobiografski strip, crteža jednostavnog i efektnog,a u potpunosti u funkciji priče.Delo u kojem se jasno sagledava svo licemerje,kako pojedinca tako i celokupnih društava;i modernog zapadnjačkog, i onog u kojem živi i odrasta autorka.
I ni najmanje se ne bih složio sa tvrdnjama onih koji kažu(i na ovom forumu i na darkvudovom) da je Perzepolis dodvoravanje zapadu kroz kritiku islamskog režima u Iranu.
Pljunula je Marjan jednako snažno i fundamentalističko uređenje svoje države,koje nema veze sa iskrenom verom u Boga,kao i hladnoću zapadnjačkog društva,a pre sve prljave igre zapadnih moćnika koji zarad profita izazivaju sukobe u svetu otvarajući ratna žarišta.
Dodao bih i da se na mnogim mestima vidi prevelika ljubav koju Satrapijeva ima prema svojoj zemlji,iako je odabrala da nastavi svoj životni put u Francuskoj.
Osim politike, opisala je autorka i probleme odrastanja koji su zajednički svim mladima u bilo kom kutku sveta.

Izdanje je perverzija,sve sa prelepom naslovnicom i super dojajnim papirom.

Ocena za strip mi je 10/10, mada ovu desetku dajem "na mišiće".Možda je to zbog činjenice što sam Perzepolis pročitao odmah nakon fenomenalnog Adolfa (kao kad bi seli u neku mečku ili BMW-a iz Ferarija).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/12/2014 15:59:20
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/12/2014 : 17:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ajd ako Anto kaze to sto kaze, kusacu i ja ovo. ako mi ne svidi ima da mu naplatim
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/08/2015 : 18:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Topla autobiografska priča o autoričinom odrastanju u Iranu, ispričana na naizgled jednostavan, ali izuzetno efektan način. Kritika islamskog Irana, ali i "naprednog" zapada. Priča o očekivanjima i razočaranjima, ograničenjima i slobodi, o obiteljskim i društevnim odnosima i teškoćama koje ih prate. Ima tu riječi i o pogreškama i porazima, ali i o tome kako se vratiti na pravi put. Ima ih koji misle da je u pitanju propagandno djelo i, ako misle na propagandu obrazovanja i čitanja, u pravu su. Prikazana jednostavnim crtežom koji uspješno iskazuje teške i komplicirane situacije i osjećaje, Marjanina priča osvaja svakim svojim detaljem te nas navodi na razmišljanje i preispitivanje vlastitog života.

10/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/08/2015 : 03:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Jedan od onih stripova sa kojima sam cekao s kupovinom predugo, a da ni sam ne znam zasto.
Verovatno zaboravio da procitam preview, jer sam vec tu pao.
Stvarno izvanredan strip.
Mislim da cu pricekati s citanjem Piletine sa sljivama, strah me da se ne razocaram posle Perzepolisa.
I s moje strane najtoplije preporuke za ovaj strip
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/08/2015 : 07:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Jedan od onih stripova sa kojima sam cekao s kupovinom predugo, a da ni sam ne znam zasto.
Verovatno zaboravio da procitam preview, jer sam vec tu pao.
Stvarno izvanredan strip.
Mislim da cu pricekati s citanjem Piletine sa sljivama, strah me da se ne razocaram posle Perzepolisa.
I s moje strane najtoplije preporuke za ovaj strip




Ovo s Piletinom ti nije loša ideja. Ja sam ju čitao dan nakon Perzepolisa i bila mi je znatno slabija. Iako je realno u pitanju slabiji strip, mislim da bi dojam ipak bio nešto bolji da sam imao neku veću pauzu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/08/2015 : 18:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner




Ovo s Piletinom ti nije loša ideja. Ja sam ju čitao dan nakon Perzepolisa i bila mi je znatno slabija. Iako je realno u pitanju slabiji strip, mislim da bi dojam ipak bio nešto bolji da sam imao neku veću pauzu.





Tako sam se vec presao vise puta, imam malo slobodnopg vremena a dosta toga neprocitanog, pa ce ovo na cekanje bar par meseci. Krenem s jednim autorom, npr. Abuli, i onda od svakog stripa ocekujem Crnjake ili Torpeda, pa se razocaram prilicno. Sledeci put obnavljam od tih "slabijih". Mozda i nisu toliko slabi
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000