forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kolekcija ludosti i zanimljivosti iz novina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 678

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Mislio sam da znaš o čemu se radi, pošto pričamo o konkretnom slučaju.
Ok, i meni bi bilo čudno da odjednom ne brinu o njegovoj egzistenciji, s obzirom da su toliko dugo skrivali što je radio. Meni su takvi daleko najmonstruoznija kategorija ljudi u ovakvim pričama.

P.S.
Nakon istraživanja, pronašao sam ovo:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zrtva-splitskog-fratra-otkrila-stravicne-detalje-silovanja-rekao-je-da-je-to-dio-bozje-ljubavi/1037130.aspx

Znači, itekako se radi o silovanju. I to učestalom.
Ispada da se čovjek izvukao zbog zastare.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/09/2018 : 13:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
U nas je kazneni zakon smijurija, a vjeruj mi da pedofila ima na svakom koraku (oko 5% u općoj populaciji).
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 13:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

U nas je kazneni zakon smijurija, a vjeruj mi da pedofila ima na svakom koraku (oko 5% u općoj populaciji).


Pa da. Ali to što je kazneni zakon smijurija ne opravdava ove svećenike što ga dodatno opstruiraju.
I to da pedofila ima 5% (ne znam ubrajaš li efebofile i hebefile u tu kategoriju?) nije toliki problem ako svi ne djeluju u skladu s tim. Odakle ti uopće ta brojka?
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/09/2018 : 13:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Zar postoji neki zločin koji bi se opravdavao? Nitko ne opravdava, samo tumačim realitet. Ma pusti sad efebofile, gdje si njih našao, pričamo o pedofiliji kao kaznenom djelu. Pedofil podrazumijeva osobu koja počini bludnu radnju, ili teži čin, nad djetetom. Brojku od 5% imaš u literaturi, postoje grane koje se bave ovim fenomenom. Pomak naprijed će biti težak, jer fokus nije na društvu kao cjelini, već na pojedincima u uskim zajednicima koji šute (prvenstveno majke, onda braća/sestre, rođaci itd). Tu nalazimo posebnu psihopatologiju koja tek treba da bude istražena, a nadam se i rješena.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 13:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Čekaj, ako sam te dobro shvatio, 5% ljudi na svijetu je u nekom trenutku počinio kazneno djelo bludne radnje nad djetetom?
Iznenađen sam jer su brojke na koje sam nalijetao nasumično uglavnom bile manje, čak i kad se govorilo o pedofilima među svećenstvom.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/09/2018 : 14:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
U tome je ključ Svećenstvo je minoran element, za javnost je senzacionalan pa se o njemu najviše priča, ali većina slučajeva je nažalost smještena unutar obitelji. Logično, jer je očevima najlakše doći do djece. Negdje će to biti jedan događaj i nikad više, negdje kontinuirano zlostavljanje. Imaš onda kriminalne grupe koje su od toga napravile unosan biznis, prouči koliko djece svakodnevno nestaje, pogotovo zadnjih godina kako su krenule migrantske seobe. Cijeli jedan mračan svijet ispod naše površine.

Edited by - Dexters on 16/09/2018 14:07:49
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Nisam ni mislio da svećenici drže velike postotke u udjelu pedofila općenito. Ali jesam da je unutar svećenika veći postotak pedofila nego unutar npr. građevinskih radnika. Što je također logično, jer je svećenicima lakše doći do djece.
Nije stvar samo u senzacionalnosti, nego i u tome što velik broj svećenika vjeruju u svoju zaštićenost, pa se manje boji djelovati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/09/2018 : 15:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni mislio da svećenici drže velike postotke u udjelu pedofila općenito. Ali jesam da je unutar svećenika veći postotak pedofila nego unutar npr. građevinskih radnika. Što je također logično, jer je svećenicima lakše doći do djece.
Nije stvar samo u senzacionalnosti, nego i u tome što velik broj svećenika vjeruju u svoju zaštićenost, pa se manje boji djelovati.



pa vidiš da je lik neki vjerski fanatik.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 15:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Tko?
Dexters? Ne vjerujem.

Ali to je uvijek čudno kod novih članova, imaju prednost u raspravama jer već znaju o tebi mnogo više nego ti o njima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/09/2018 : 16:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Tko?
Dexters? Ne vjerujem.

Ali to je uvijek čudno kod novih članova, imaju prednost u raspravama jer već znaju o tebi mnogo više nego ti o njima.

a ko kaže da nije povratnik?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 17:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Zašto bi morao biti?
Ne liči ni na koga.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37369 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/09/2018 : 17:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Da ne?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 16/09/2018 : 19:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni mislio da svećenici drže velike postotke u udjelu pedofila općenito. Ali jesam da je unutar svećenika veći postotak pedofila nego unutar npr. građevinskih radnika. Što je također logično, jer je svećenicima lakše doći do djece.
Nije stvar samo u senzacionalnosti, nego i u tome što velik broj svećenika vjeruju u svoju zaštićenost, pa se manje boji djelovati.



Sad si totalno uprskao sa svojim logičnim zaključcima. Građevinskih radnika je u postotku više nego svećenika. Građevinski radnici mogu biti obiteljski ljudi, dakle nalaze se u skupina koja obuhvaća veći dio od tih 5%.

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12995 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/09/2018 : 20:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Tko?
Dexters? Ne vjerujem.

Ali to je uvijek čudno kod novih članova, imaju prednost u raspravama jer već znaju o tebi mnogo više nego ti o njima.



Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/09/2018 : 22:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Nisam ni mislio da svećenici drže velike postotke u udjelu pedofila općenito. Ali jesam da je unutar svećenika veći postotak pedofila nego unutar npr. građevinskih radnika. Što je također logično, jer je svećenicima lakše doći do djece.
Nije stvar samo u senzacionalnosti, nego i u tome što velik broj svećenika vjeruju u svoju zaštićenost, pa se manje boji djelovati.



Sad si totalno uprskao sa svojim logičnim zaključcima. Građevinskih radnika je u postotku više nego svećenika. Građevinski radnici mogu biti obiteljski ljudi, dakle nalaze se u skupina koja obuhvaća veći dio od tih 5%.


Mogu, ali ne moraju. I to ne dokazuje ama baš ništa.
Svećenik je na svojoj poziciji daleko zaštićeniji od zakona, nego građevinski radnik.
Isto tako, ako građevinski radnik ima djecu, on se osjeća sigurnije čak i od svećenika. Pogotovo ako odnosi u obitelji ionako nisu najnormalniji.
Tako da ja ništa nisam uprskao zaključcima, jer i nisam zaključivao, samo pretpostavljao.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/09/2018 : 23:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Kruger, tinton jest djelimično u pravu. Veće su šanse da svećenik bude praktični pedofil nego građevinski radnik, jer mu je pristup djeci (osobito psihički oštećenoj) lakši, i dio je institucije u kojoj se osjeća sigurnim. Samo govorim da ipak ni oni nisu na vrhu piramide, npr. nastavnici i odgajatelji su najčešći prijestupnici ako gledamo prema zanimanju.

Na koga ja podsjećam? Baš me zanima :D
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/09/2018 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a odakle njima pare? dobili u kladionici? poanta je ista : bolje bit pop pedofil nego pošteni radnik.
a za ovo drugo ,naivan si. to je država u državi . zbog tih stvari i sličnih stvari hr i je na dnu eu-a.


Sorry, nisam uopće vidio ovaj post Odakle pare? Kakvo je to pitanje , crkva ima svoju imovinu, također primaju plaću kao vjerski službenici. Valjda je njihovo osnovno pravo da sa svojim novcem rade što hoće. Ako nečim nisi zadovoljan u životu, trebaš poći od sebe, preuzeti odgovornost za neuspjeh. Nemoj biti kao luzer ispred šanka: ja sam pametan i sposoban, ali crkva i država su me sjebali (konjak sklizne niz grlo)

Solidna smo mi država, napredujemo svakim danom- to je najvažnije. A ne može se reći da smo krenuli s iste startne pozicije kao neke druge europske zemlje.

Eh, da, još da dodam: u pravu si, bolje je biti svećenik nego građevinski radnik.U svakoj državi na svijetu, bolje je biti svećenik nego radnik.Međutim, čak i ako zanemarimo potrebno obrazovanje za svećenika, i dalje ostaje činjenica da ih je jako malo, i prava je rijetkost da se netko odluči biti svećenik.

Edited by - Dexters on 16/09/2018 23:57:40
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37369 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/09/2018 : 08:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Da, crkva ima svoju imovinu, ali kako je dosla do nje? ;) Ali bolje da se ostavimo toga, da ne dođu banane.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/09/2018 : 08:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Pa nećemo se sad vraćati stotine godina unatrag Ako netko posjeduje imovinu po trenutno važećem zakonu, onda je to razumnom čovjeku dovoljno. Što se tu ima dalje pričati.

Edited by - Dexters on 17/09/2018 08:22:14
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/09/2018 : 08:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by lwood

a odakle njima pare? dobili u kladionici? poanta je ista : bolje bit pop pedofil nego pošteni radnik.
a za ovo drugo ,naivan si. to je država u državi . zbog tih stvari i sličnih stvari hr i je na dnu eu-a.


Sorry, nisam uopće vidio ovaj post Odakle pare? Kakvo je to pitanje , crkva ima svoju imovinu, također primaju plaću kao vjerski službenici. Valjda je njihovo osnovno pravo da sa svojim novcem rade što hoće. Ako nečim nisi zadovoljan u životu, trebaš poći od sebe, preuzeti odgovornost za neuspjeh. Nemoj biti kao luzer ispred šanka: ja sam pametan i sposoban, ali crkva i država su me sjebali (konjak sklizne niz grlo)

Solidna smo mi država, napredujemo svakim danom- to je najvažnije. A ne može se reći da smo krenuli s iste startne pozicije kao neke druge europske zemlje.

Eh, da, još da dodam: u pravu si, bolje je biti svećenik nego građevinski radnik.U svakoj državi na svijetu, bolje je biti svećenik nego radnik.Međutim, čak i ako zanemarimo potrebno obrazovanje za svećenika, i dalje ostaje činjenica da ih je jako malo, i prava je rijetkost da se netko odluči biti svećenik.

pa to je i bila poanta da je bolje bit pop nego radnik. Rijetko koja organizacija štiti svoje optuženike za takve zločine. A šta se tiče hr, napreduje jedino u rikverc.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 17/09/2018 : 09:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Jutarnji pregled aktuelnosti na Spiegelu nosi naslov "Zašto Merkelova ćuti?", misli se na vanredno stanje u DE zbog dešavanja u Chemnitzu.

Da, stvarno neobično za nju da nestane kad je frka

http://m.spiegel.de/politik/deutschland/news-angela-merkel-hans-georg-maassen-idlib-recep-tayyip-erdogan-salisbury-a-1227413.html

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6362 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/09/2018 : 11:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/prije-tri-godine-migrante-smo-primili-kao-bracu-sad-ih-mlatimo-na-granici/2024254.aspx
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/09/2018 : 15:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Antemurale Christianitatis
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7889 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/09/2018 : 16:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
sasvim je razumljivo da se pedofili nastoje progurati na radna mjesta koja su blizu djeci
u škole svih vrsta, vrtiće, dječje domove, u crkvu, zborove itd, itd
hrvatska katolička crkva s pravom može ponosno isticati da su unutar nje počinjeni samo pojedinačni zločini i incidenti, u vremenima u kojima su u americi, irskoj, španjolskoj, austriji, njemačkoj ... zabilježena masovna zlostavljanja, koja su isplivala u javnost u zadnjih petnaestak godina, jer se klina i svijest promijenila
naravno, u tom isticanju redovito zaboravljaju zahvaliti socijalizmu, zbog kojeg u tom periodu nisu imali svoje vrtiće, škole, domove za djecu, domove za zabludjele djevojke ... inače bi se u njihove redove uvukao razni šljam, a sudeći po zatucanosti naroda, u tom slučaju bi zlostavljanja, i fizička i seksualna, bila barem u jednakim razmjerima kao i u irskoj i španjolskoj

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 17/09/2018 : 16:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Ja sam cuo da je pedofilija zarazna bolest..obicno zrtve pedofila i same postanu pedofili..a crkva je idealni razsadnik te bolescuge koja se sve vise siri..jer sto vise djece popovi obescaste to ce biti vise pedofila u buducnosti...da bi se ta bolest sasjekla treba zahvatiti radikalno

Edited by - KRAS on 17/09/2018 16:51:56
Go to Top of Page
Page: of 678 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000