forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Moebius: Metalne godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/12/2013 : 18:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Budem pogledao,tnx,nego samo da znas, u doba 80-tih kad sam i znao o njemu i citao Blue-a culi smo i za neka djela poput ovih u kompletu (mozda su se mogli tada nabaviti u Zgbu od 85-te i kasnije,ne znam,mozda neka starija generacija koja je nabavljala iz francuske ili nabavili kakvo englesko izdanje),ali nismo niti znali kao klinci citati izmedju redaka sta je autor htio reci sa stripom koji i nema kraj, bar suvisli.
A o kritici o drustvu,kretanjima,razmisljanjima studenata,raznim filozofskim pravcima tada u Europi mi nismo nista znali, a kao klincima nije nas ni zanimalo,a kamoli da bude to predstavljeno u obliku stripa kao metafora,htjeli smo kauboje,indijance, robote, neku akciju i pustolovinu...ovo bi nas zaobislo samo tako bez primjecivanja,a da nam je netko rekao: "eh,taj ti crta onog kauboja!",rekli bi "nema teorije!" i nastavili bi po svome.
Sada zbog pristupa internetu i stranicama kulturnih sadrzaja iz ove vrste umjetnosti lakse je pristupiti raznim podacima recenzijama,pohvalama i kritikama, a olaksava i nabavku tih djela.
Nisu sva djela nekog autora za hvalevrednovati u nebesa.
Ako se u kompletu zalomilo tri losa komada podlozno opravdanoj kritici onda mozda ostali dozive i neku skromnu pohvalu.
Nista nije apsolutno u umjetnosti, dosta je relativizirano i precijenjeno.
Kad pogledam ionako ima stripova i u mojoj kolekciji koji nemaju nikakve prodje kao remek djelo,
a kamoli kao za "wow",Moebiusovih 80-tak stranica koje mi nisu sjele se cine kao sitnica...
Mozda zbog pretjeranog entuzijazma i price oko ovih izdanja kao masterpiecu, a i moje znatizelje (Imam "Inkala"-am.izdanje) sam i uletio u nabavku ovog paketica,ali dok procitam ostale vrnem se nazad...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 11/12/2013 : 22:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Nista nije apsolutno u umjetnosti, dosta je relativizirano i precijenjeno.





Da li se baviš profesionalno umetnošću? Pitam jer ovakve gluposti uglavnom čujem iz čeljusti ljudi koji o umetnosti ne znaju ni za cvonjak. Ako si kao amater izvalio ovo onda nemoj svoje nepoznavanje umetnosti uopšte da sakrivaš kroz bezvezne rečenice koje samo pokazuju šta i koliko ne kapiraš.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/12/2013 : 23:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by emirem


Nista nije apsolutno u umjetnosti, dosta je relativizirano i precijenjeno.


Da li se baviš profesionalno umetnošću? Pitam jer ovakve gluposti uglavnom čujem iz čeljusti ljudi koji o umetnosti ne znaju ni za cvonjak. Ako si kao amater izvalio ovo onda nemoj svoje nepoznavanje umetnosti uopšte da sakrivaš kroz bezvezne rečenice koje samo pokazuju šta i koliko ne kapiraš.



Dobri umjetnici posudjuju tudje ideje,a izvrsni umjetnici kradu tudje ideje...
Sve je to semantika, netko ce reci da je vrhunska umjetnost,drugi da je smece.
Ne moram biti skolovan na akademiji za umjetnost da bi procijenio velicinu i smisao nekog djela i sta ono znaci nekoj zajednici ili populaciji ljudi.
Umjetnik koji se divi svom djelu i ima oko sebe ljude koji mu za to aplaudiraju, razmisljaju isto i imaju isto vidjenja stvari,svoju percepciju.
Druga vrsta ljudi ne vide neku ljepotu u istom djelu pa su indifirentni ili jednostavno kriticari.
Pred stijenom svi vide kamen,a umjetnik vidi kip kojeg treba osloboditi od kamene ljuske.

Netko u nekom nacrckanom stripu i scenariju punom rupa vidi smece,netko remek-djelo i materijal za skupljanje na polici i/ili predmet za kasniju prodaju na aukciji.

Ne pisem gluposti nego komentar na neke precijenjene stripove koji su uzdizani bez vidnih razloga.
Koliko ih danas zavrsi akademije i postaju povjesnicari umjetnosti pa se zgrazavaju na petparacku beletristiku koju pisu neke posrnule manekenke i pjevacice u regionu, a to oni nazivaju umjetnoscu i postaju knjige godine,dobivaju nagrade i slicno.

Svatko ima svoj ukus i naravno ljepsa mi je Rembrandtova umjetnost nego Picassova umjetnost "lica sa razbijenih ogledala"...

Zao mi je umjetnika (nekih) koji imaju diplome umjetnicke akademije, a prodaju slike po ulicama metropola da kupe kruh...to je relativno jer slike umjetnika manje vrijede nego poster formule 1 iz Algoritma.

Jednom sam vidio sliku jednog akademika i dobio je isti nekoliko tisuca kuna za samo fotografiju te slike da se objavi u nekom dvomjesecniku...
U jaslicama sam prosli tjedan za sv.Nikolu vidio i boljih radova.

Imam svoje misljenje o umjetnosti sta je lijepo, a sta nije, a kapiram dosta...
Bavim se i ja umjetnoscu,stavim koju svoju zvrljotinu,chrchkariju, onako vise iz zafrkancije na kako koji topik,moze se slobodno i ismijavati nema veze samo zdrav humor je pozeljan bez pretjerivanja.


A umjetnost je i smanjiti tenzije u recenici...

Zahvaljujem utemeljiteju skole za crtanje gosp. Neu Lithicu iz mjesta Lascaux-a na crtezu














"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 12/12/2013 : 10:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Rsspisao si se solidno, ali kljucna recenica jeste da mislis da ne moras biti skolovan da bi razumeo rad nekog umetnika. Izvini, ali moras. Da bi razlikovao sund od umetnosti, da bi razumeo pravce i stilove, da bi bio upucen. Ovako, samo palamaris bez potrebe i krckas pasuse da bi sakrio neznanje.
Ne kazem da mora M da ti se dopada, ali ne daj sebi za pravo da govoris sta je u umetnosti precenjeno a sta ne, jer se svrstavas u hordu idiota koji tvrde da Pikaso u stvari nije znao sta slika, a drze na zidu sliku pasa koji igraju poker.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 12/12/2013 : 13:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
obozavam ovakve vrsne znalce umjetnosti (yawn)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/12/2013 : 13:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dobro da ne drzim sliku pasa koji igraju poker, pa nisam u skupini/coporu protivnika Picassa.
Ne znam kakav je program izobrazbe akademika umjetnosti,ali nisam cuo za predmet "gdje prestaje sund,a pocinje umjetnost"(ili cak bolje obrnuto!), mozda se preklapaju u svojim "nepremostivim" razlikama, pa slice jedno drugom.
Zar samo izostreno oko sa diplomom to moze procijeniti, a oni su jedini kompetentni...
Dok je svijeta i vijeka bit ce ljudi koji ce se diviti raznim oblicima umjetnosti, ali ima i onih koji nece razumjeti i takvi su udarili onu poznatu "Sta je pjesnik htio sa tim reci?"
I ne trebas koristiti naslov Dostojevskog kod obracanja u tekstu.




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 12/12/2013 13:35:09
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 12/12/2013 : 16:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Dobro da ne drzim sliku pasa koji igraju poker, pa nisam u skupini/coporu protivnika Picassa.
Ne znam kakav je program izobrazbe akademika umjetnosti,ali nisam cuo za predmet "gdje prestaje sund,a pocinje umjetnost"(ili cak bolje obrnuto!), mozda se preklapaju u svojim "nepremostivim" razlikama, pa slice jedno drugom.
Zar samo izostreno oko sa diplomom to moze procijeniti, a oni su jedini kompetentni...
Dok je svijeta i vijeka bit ce ljudi koji ce se diviti raznim oblicima umjetnosti, ali ima i onih koji nece razumjeti i takvi su udarili onu poznatu "Sta je pjesnik htio sa tim reci?"
I ne trebas koristiti naslov Dostojevskog kod obracanja u tekstu.







Niko od tebe ne traži da razumeš, ali ne prozivaj da nije umetnost ono što ti ne kapiraš. Hvala

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/06/2014 : 12:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zbog velikog interesa fanova, od sutra ponovo u prodaji!

Trouble will find me
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/06/2014 : 18:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Odlicno! Posto sam nekim cudom propustio prvo izdanje, ovo sigurno necu. Jedva cekam..

Jack the Black.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/06/2014 : 19:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark


pročitao prvi album: kitu uzoritu
samo jedno pitanje: WTF?!



quote:
Originally posted by anto


stvarno je bezveze da su svi kupili ovaj strip a jedini utisak je ostavio Supermark, a i on je nerazumljiv ("WTF")




quote:
Originally posted by anto


Kita uzorita:
Pročitah strip.WTF??




Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2014 : 21:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Što znači WTF?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/06/2014 : 21:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
What the fuck, u doslovnom prijevodu: koji k je ovo?
Najbolje pokazuje citateljevo neshvacanje moebiusove radnje
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 25/06/2014 : 21:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Što znači WTF?





OT:žao mi je kojima se ovo nesviđa,al meni je ova psihodelija vrh
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2014 : 22:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

What the fuck, u doslovnom prijevodu: koji k je ovo?


eee, a ja mislio da mi je markos prodao komplet bez tog "WTF" albuma... (ali supermark, stvarno?)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/06/2014 : 17:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Jel stiglo u striparnice? Na Skab i Stripovi2 sajtu jos nista..

Jack the Black.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/06/2014 : 19:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by supermark

What the fuck, u doslovnom prijevodu: koji k je ovo?


eee, a ja mislio da mi je markos prodao komplet bez tog "WTF" albuma... (ali supermark, stvarno?)



je, je
stvarno
ne bih ti ja lagao
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/06/2014 : 13:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Jel stiglo u striparnice? Na Skab i Stripovi2 sajtu jos nista..


http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.febc5300e3d94025bc79782e4915852f.moebius-metalne-godine.aspx

http://skab612.com/index.php?site=info&id=1921

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 27/06/2014 13:19:04
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/12/2015 : 10:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
O majko mila i draga.....
Osjećan se ka maratonac koji je odusta od utrke 500 metara od cilja.
Mučija sam se i borija do samoga kraja, govorija sam sebi "glupane kako ne razumiš, ovo je umjetnost, izguraj do kraja, prosvitlit će te", ali onog zadnjeg u nizu "Čovjeka sa Cigurija" san samo prolista i umisto 15-20 bespotreno potrošenih minuta života na čitanje te pizdarije, tih san 15-20 minuta porošija na prebrojavanje dlaka šta mi vire iz nosa.

Ovo je najobičnije Moebiusovo nadrogirano govno.
Pozdrav svin strip umjetnicima, teoretičarima i prodavačima magle svih boja i dezena.

Iz današnje perspekive, nakon pročitanih Metalnih godina, puno bolje razumin onoga vinara iz Neznalica kad je za Moebiusovu izložbu reka da nevalja ništa.
Trenutno san na Edeni iz Rajskih godina, i ovo iznenađujuće liči na nešto. Čak je i dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2015 : 12:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

O majko mila i draga.....
Osjećan se ka maratonac koji je odusta od utrke 500 metara od cilja.
Mučija sam se i borija do samoga kraja, govorija sam sebi "glupane kako ne razumiš, ovo je umjetnost, izguraj do kraja, prosvitlit će te", ali onog zadnjeg u nizu "Čovjeka sa Cigurija" san samo prolista i umisto 15-20 bespotreno potrošenih minuta života na čitanje te pizdarije, tih san 15-20 minuta porošija na prebrojavanje dlaka šta mi vire iz nosa.

Ovo je najobičnije Moebiusovo nadrogirano govno.
Pozdrav svin strip umjetnicima, teoretičarima i prodavačima magle svih boja i dezena.

Iz današnje perspekive, nakon pročitanih Metalnih godina, puno bolje razumin onoga vinara iz Neznalica kad je za Moebiusovu izložbu reka da nevalja ništa.
Trenutno san na Edeni iz Rajskih godina, i ovo iznenađujuće liči na nešto. Čak je i dobro.



quote:
Originally posted by anto



Pa eto; moj predosećaj me po ko zna koji put nije prevario.Mislim da je ovo najprecenjeniji strip koji se pojavio na ovim prostorima.Cela ova priča sa hiperbrzom rasprodajom i totalnim raspamećivanjem sa mebijusom me podseća na priču "Carevo novo odelo/ruho".
Čini mi se da je oko Metalnih godina napravljena fama da je sve ovo puna metafora,aluzija,simbolike,...
Ma meni je ovo ipak go qurac, uzaludno traćenje jednog ogromnog talenta velikog crtača.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/12/2015 : 12:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

O majko mila i draga.....
Osjećan se ka maratonac koji je odusta od utrke 500 metara od cilja.
Mučija sam se i borija do samoga kraja, govorija sam sebi "glupane kako ne razumiš, ovo je umjetnost, izguraj do kraja, prosvitlit će te", ali onog zadnjeg u nizu "Čovjeka sa Cigurija" san samo prolista i umisto 15-20 bespotreno potrošenih minuta života na čitanje te pizdarije, tih san 15-20 minuta porošija na prebrojavanje dlaka šta mi vire iz nosa.

Ovo je najobičnije Moebiusovo nadrogirano govno.
Pozdrav svin strip umjetnicima, teoretičarima i prodavačima magle svih boja i dezena.

Iz današnje perspekive, nakon pročitanih Metalnih godina, puno bolje razumin onoga vinara iz Neznalica kad je za Moebiusovu izložbu reka da nevalja ništa.
Trenutno san na Edeni iz Rajskih godina, i ovo iznenađujuće liči na nešto. Čak je i dobro.



quote:
Originally posted by anto



Pa eto; moj predosećaj me po ko zna koji put nije prevario.Mislim da je ovo najprecenjeniji strip koji se pojavio na ovim prostorima.Cela ova priča sa hiperbrzom rasprodajom i totalnim raspamećivanjem sa mebijusom me podseća na priču "Carevo novo odelo/ruho".
Čini mi se da je oko Metalnih godina napravljena fama da je sve ovo puna metafora,aluzija,simbolike,...
Ma meni je ovo ipak go qurac, uzaludno traćenje jednog ogromnog talenta velikog crtača.





Ma mi ne razumimo umjetnost.
Bolje nan se uvatit Zagora.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 03/12/2015 12:20:20
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/12/2015 : 16:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hermetička garaža odlična, pokušao sam i sa Arzakom i Kitom mahnitom, vidio da nije to za mene...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/12/2015 : 16:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Prvi put kad sam čitao bila mi je ista situacija
Drugi i treći put nisam uopće čitao tekst nego samo detalje u crtežu.
Metalne godine nisu govno nego su slikovnice za odrasle i kao takvima im se treba pristupiti jer za normalnog stripofila tu nema ˝priče˝ u kojoj bi mogao uživati ili nešto naučiti. Za razliku od većine drugih ozbiljnih stripova
Jedino ako se netko bavi hermeneutikom, onda je priča u npr Kiti uzoritoj ili Slijepoj citadeli izvrstan materijal za analizu .

Osobno s vremena na vrijeme poželim zaviriti u Moebiusov svijet i srećom- tu je knjižnica pa ne trebam za slikovnicu davati 500-600 kn.

Rajske godine su, s druge strane, super. Pogotovo prva polovica albuma.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/12/2015 : 17:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Prvi put kad sam čitao bila mi je ista situacija
Drugi i treći put nisam uopće čitao tekst nego samo detalje u crtežu.
Metalne godine nisu govno nego su slikovnice za odrasle i kao takvima im se treba pristupiti jer za normalnog stripofila tu nema ˝priče˝ u kojoj bi mogao uživati ili nešto naučiti. Za razliku od većine drugih ozbiljnih stripova
Jedino ako se netko bavi hermeneutikom, onda je priča u npr Kiti uzoritoj ili Slijepoj citadeli izvrstan materijal za analizu .

Osobno s vremena na vrijeme poželim zaviriti u Moebiusov svijet i srećom- tu je knjižnica pa ne trebam za slikovnicu davati 500-600 kn.

Rajske godine su, s druge strane, super. Pogotovo prva polovica albuma.


Ja često ispalin prvo šta mi je u glavi pa može zvučat grublje nego šta mislin.
Naravno da nije govno, ali nije ni daleko.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/12/2015 : 01:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovo je nesto mozda najbolje nacrtano sto sam imao prilike vidjeti i u isto vrijeme najgluplje sto sam imao prilike procitati. Dakle i umjetnost i slikovnica i genijalno i glupo...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 02/06/2016 : 10:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000