forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi Quentina Tarantina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/12/2015 : 20:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jebo ih. Dva meni najiščekivanija filma sezone procurila. Htio sam to u kinu pogledat, a sad se neću moć suzdržat. :(
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/12/2015 : 21:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by acestroke

Maloprije zavrsio gledanje The Hateful Eight.

Odlican film. Veoma zabavni dijalozi, likovi su super, i kao inace, nikad ne znas ko ce prezivit, a ko ce biti ubijen s momenta u moment. Meni je ovo puno bolji film od Djanga, kojeg smatram najsabijim radom QTa.





Šta ne počinje to tek za Božić?





Tako je: procurilo. I ovaj i The Revenant.




Ali 70 mm...



http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/12/2015 : 21:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ima li gdje sr/hr titlova? Za Revenanta i H8?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2015 : 22:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa ne bih pogledao procurelu verziju Hateful Eighta i Revenanta ni da mi plate da to uradim. Tarantino bi najbolje bilo da se gleda u 70mm kao sto je on i zamislio ali toga kod nas nema. A za sta se mucio Lubezki i snimao sa prirodnim osvetljenjem da bih ja to gledao u nekoj cam verziji gde mi babe setaju ispred platna.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/12/2015 : 22:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Nije u pitanju cam verzija, nego DVD screener za clanove Academy Awardsa.

Veoma dobar kvalitet slike.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2015 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Nije u pitanju cam verzija, nego DVD screener za clanove Academy Awardsa.

Veoma dobar kvalitet slike.



Dobro, to je prihvatljivije. Ali opet zelim ova dva filma da pogledam u bioskop to ce da bude pravi dozivljaj otici sa drustvom u prepunu salu!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/12/2015 : 23:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ima li gdje sr/hr titlova? Za Revenanta i H8?



Ma, počekaš par dana i sigurno će ih bit.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/12/2015 : 23:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by swamp thing

Ima li gdje sr/hr titlova? Za Revenanta i H8?



Ma, počekaš par dana i sigurno će ih bit.


Nek si mi reko
Kontam možda neko ekspresno izbacio, pa da pogledam...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2015 : 13:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo da ne bude neki Google Translate prevod ... od takvih mi se smuci (u 2 sezone The Falla mi uletio samo jedan takav salabajzerko ali je ostavio gorak ukus :D).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/12/2015 : 14:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dečki, pa pogledate sa engleskim titlovima i problem rješen. Ja uvijek gledam sa engleskim titlovima jer se neke fore stvarno pogube u prijevodu, a i poštedite se možebitnih užasa poput krštenja Millennium Falcona u Tisućljetnog sokola i sličnog.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2015 : 14:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Obicno i gledam sa ENG titlovima ako ne nađem SLO/HR/SR ... jer ipak mi je "lezernije" na domacem ako ima, no svakako mi trebaju titlovi ako ne zelim glasnost na nekih 150% da uopste pokusavam cuti sta kazu neki od likova (pogotovo ako su iz nekih vukojebina i pozderu pola slova/glasova).


A jebiga nagore, tako bi svi mi trebali citati i Dylana na ... italijanskom! Jer se dosta toga izgubi sa prijevodom (pogotovo nekih gospođica kojih-sada-necu-imenovati-ali-ih-svi-mi-znamo-po-njihovom-neradu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 22/12/2015 : 18:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
pogledah.
film sa odličnim izvedbama glumačke postave kao i obično, ali kao filmsko ostvarenje - tako/tako. ovo je jedna obična kazališna predstava.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 22/12/2015 18:12:37
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/12/2015 : 19:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
To da je ovo kazaisni film je sto-posto istina. Zato se i pitam, zasto je uopste trebalo da se snimi u 70 mm ako ce skoro citava radnja da se razvija u jednoj lokaciji, i to unutra, a ne napolju? Cudan izbor.

Za razliku od The Revenant, ovaj film nije vizualno zanimljiv, ali je vise zabavan; Revenant ima bolju kinematografiju, ali na zalost, traje predugo, jer prica ne pici, nego puze.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 28/12/2015 : 22:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

pogledah.
film sa odličnim izvedbama glumačke postave kao i obično, ali kao filmsko ostvarenje - tako/tako. ovo je jedna obična kazališna predstava.



Kada si već spomenuo kazališnu predstavu..preporučam ti još jedan ovogodišnji western s Kurt Russellom u glavnoj ulozi - Bone Tomahawk. ovaj film je remek djelo, a Kurt je inače, po meni, jedan od najjačih i najpodcijenjenijih glumaca ikad.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/12/2015 : 19:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

quote:
Originally posted by xilrion

pogledah.
film sa odličnim izvedbama glumačke postave kao i obično, ali kao filmsko ostvarenje - tako/tako. ovo je jedna obična kazališna predstava.



Kada si već spomenuo kazališnu predstavu..preporučam ti još jedan ovogodišnji western s Kurt Russellom u glavnoj ulozi - Bone Tomahawk. ovaj film je remek djelo, a Kurt je inače, po meni, jedan od najjačih i najpodcijenjenijih glumaca ikad.



pogledao sam ga već prije. film je fenomenalan.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/01/2016 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
meni osobno je bone tomahawk puno bolji od h8.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/01/2016 : 21:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

pogledah.
film sa odličnim izvedbama glumačke postave kao i obično, ali kao filmsko ostvarenje - tako/tako. ovo je jedna obična kazališna predstava.


Mene je film podsjetia na srpski film Tockovi.Slazem se da su glumacke izvedbe odlicne ali bilo ih je u Tarantinovim filmovima i puno boljih.Christoph Walz sa dva oskara iz Djanga i Nemilosrdnih gadova,pa Leonardo di Caprio iz Djanga su puno upecatljivije uloge nego ikoja iz ovog filma.Ali film mi je zabavniji i bolji i od Djanga i od Nemilosrdnih gadova.Sa Paklenim sundom i sa Reservoir dogs se naravno ne moze mjerit,pa ni sa Jackie Brown ali bolji mi je od ostalih Tarantinovih filmova.Ono sta je zajednicko svim njegovim filmovima pa tako i ovom su genijalno napisani dijalozi.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 05/01/2016 : 17:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Dobar film samo mi malo smeta Tim Roth, previše podseća na Dr.Schultza ali mu nije ni do koljena, nema on tu finesu koju poseduje Waltza. Ali kad se pogleda film do kraja vidi se da tu nije ni bilo uloge za njega, možda i bolje na kraju, prejak je u odnosu na ostale glumce, jednostavno ih zasjeni kod Tarantina i na kraju bi verovatno pao i 3.oskar.
Samuel je sjajan, odličan.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2016 : 17:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pa ne bih pogledao procurelu verziju Hateful Eighta i Revenanta ni da mi plate da to uradim. Tarantino bi najbolje bilo da se gleda u 70mm kao sto je on i zamislio ali toga kod nas nema. A za sta se mucio Lubezki i snimao sa prirodnim osvetljenjem da bih ja to gledao u nekoj cam verziji gde mi babe setaju ispred platna.




Ja sam davno prestao sa cam snimkama jer to fakat nije to. Rađe se čovjek strpi mjesec-dva.
Inače, ovo kaj si spomenul sa ljudima koji ti prelaze ispred kamere - toga više nema. Jedino objašnjenje koje meni pada na pamet je da to ilegalno snima lik koji pušta film. Jer kamera je statična, zvuk je za takvu vrstu snimke podnošljiv, nitko se ne šeće preko vidnog polja, također s obzirom da se kamera ne miče znači da je na nekakvom stativu, a čisto sumnjam da bi netko samo tako mogao to postaviti u kinu. Uglavnom moje je mišljenje da to snima lik koji pušta film.
Ali da ne treba gledati te camove - to definitivno.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/01/2016 : 21:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mrska osmorka prilično dobra, standardno Tarantinovo poigravanje žanrom i očekivanjima gledatelja s osloncem na osebujnim likovima, pomaknutim dijalozima i eksplicitnom nasilju s razvaljenim glavama i otkinutim udovima.

I 70-milimetarska vrpca, i Morriconeova glazba, i špica s karakterističnim fontom slova, i fotografija Roberta Richardsona (osobito snježni eksterijeri), i nastupi kompletne glumačke postave u kojoj bih naročito izdvojio Jennifer Jason Leigh, sve to istodobno funkcionira i kao posveta žanru i kao variranje njegovih odrednica.

Napokon, film je varijacija Pasa iz rezervoara, s tim što su ovo recimo Psi iz saloona, jer dok se tamo ekipa nakon neuspjele pljačke skloni u skladište pa shvaća da je među njima izdajnik, ovdje se nešto slično odigrava u trgovačkoj postaji Minnie i Sweet Davea.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2016 : 21:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je film dobar ali ipak ispod očekivanja.
7/10.
A i nema baš nekih legendarnih dijaloga.
Django je npr. puno bolji.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/01/2016 : 21:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Samuel L. Jackson ima nekoliko odličnih momenata, recimo kad starog generala provocira da potegne pištolj, pred kraj dok leži na krevetu pored šerifa i pri početku u kočiji. A i Kurt Russell ima par dobrih trenutaka, makar su to kao i kod Jacksona više monolozi nego dijalozi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2016 : 17:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Death Proof!


Ovde se bas vidi da se Tarantino maksimalno zajebavao dok je ovo snimao. Sta god mu je palo na pamet i glupo i pametno on je ubacio u film. Ima par stvarno odlicnih scena i sjajnih dijaloga, ali ima i dosta nepotrebnih dijaloga najvise kod druge grupe devojaka.



Kurt Russel je legenda, sjajan glumac, i muzika u filmu je sjajna! Mozda i najjaci Tarantinov soundtrack pored Reservoir dogsa.
Jurnjava kolima je takodje za svaku pohvalu.
Kao omaz Grindhouse filmovima 70ih i B produkcije funkcionise ali ipak je ovo slabiji, neozbiljniji Tarantinov rad.

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 09/01/2016 : 15:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Osmorka mi je ostavila puno bolji dojam od Djanga. Tarantino je imao proklestvo jakog starta karijere i ostatag njegovog rada je zauvijek ostao u sjeni svojevrsnog big banga" i nikad to neće biti to. Ali ovo je valjda najbliže onom statusu kojeg je stekao na počecima karijere. Definitivno bolji film od Djanga.

Ne znam jesam li jedini,,ali mene početak jako podsjeća na genijalni vestern "Velika tišina" (ne da mi se guglat, čini mi se da je taj naziv) u kojem glumi Klaus Kinski.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 09/01/2016 : 15:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
početak i jest posveta velikoj tišini, corbucci full
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000