forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi Quentina Tarantina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/04/2014 : 07:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Sad kad se bolje sjetim, ipak oba filma nisu uopće slična samo s tom razlikom da mi je prvi bolji od drugog. Drugi je Tarantino kakvog smo već vidjeli, i unatoč zanimljivim dijelovima kao šta su trening s onim starcem s gustim obrvama i dijela s trudnoćom&plaćenom ubojicom, završno poglavlje s Billom mi je bilo tako odvratno razvučeno.
U prvom filmu nema dileme oko toga šta je Tarantino želio postići - posveta filmovima iz njegove mladosti, uz zanimljive likove i zabavne scene bez puno priče.

Druga polovica prvog filma u Japanu mi je super, od njihovog ulaska u onu zgradu (dok je u pozadini "Bitka bez časti i čovječnosti") do pojave Charliea Browna i 5,6,7,8's-a, pa obračun sa sadističkom školarkom koja vitla buzdovan i na kraju borba s O-Ren na onom snježnom području.

Eto, prvi dio mi je ipak bolji, jednostavno ima više upečatljivih scena. Kad malo promislim, ima i 5x bolju glazbu. Kad još bolje promislim, sve mi je bolje u prvom dijelu.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 30/04/2014 07:20:49
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/04/2014 : 08:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali ipak "govno"??


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/04/2014 : 12:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Sad kad se bolje sjetim, ipak oba filma nisu uopće slična samo s tom razlikom da mi je prvi bolji od drugog.


I meni je prvi dio daleko bolji, perfektan akcioni film.
Drugi je previse razvucen.


Edited by - King Warrior on 30/04/2014 12:12:06
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 30/04/2014 : 12:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ali ipak "govno"??





to su moje riječi, a ne Optijeve

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/04/2014 : 14:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


I meni je prvi dio daleko bolji, perfektan akcioni film.





Čovjek mora biti genijalac da prizor od nekoliko ljudi kako samo šetaju učini tako zanimljivim. Isto se odnosi i na intro Reservoir dogsa.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/04/2014 : 15:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan


evo, koliko vas je gledalo četvrti nastavak filma "Ralje"?

i za taj film bismo isto mogli zapitat se jel ima smisla što se radnje tiče. jel tako? ako ste ga gledali onda znate što hoću reći - a ne moram ni spominjati da se smatra jednim od najgorih filmova ikad snimljenih. i sad, ako u tom slučaju upotrijebimo ovu tvoju šablonu, opet imamo isti argument, koji bi rekao "pa što onda što je radnja takva kakva jest, film je napravljen za zabavu". jel tako?



A originalno "Ralje" je realistično? U stvarnosti, morski psi ne jedu ljude nego ih samo napadaju. A i u realističnim okolnostima morski pas ne bi eksplodirao na kraju.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2014 : 23:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tarantino zajedno sa Mattom Wagnerom pravi crossover Djanga i Zorroa u stripu!




http://www.miramax.com/subscript/tarantino-co-writes-djangozorro
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/06/2014 : 15:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yup, evo kratko i na hrvatskom:


http://www.tportal.hr/showtime/film/339040/Tarantino-pise-scenarij-za-strip-Django-i-Zorro.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 22/06/2014 : 03:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Ovo stvarno nema smisla, to znači da su Zorro i Pulp fiction u istom universu...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 22/06/2014 : 12:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, naravno.

Kao i Marvel i Capcom.



Ljudi vole spajat neke likove čisto radi nekog team-upa ili versusa.
To ne znači da su te stvari cannon.
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 23/06/2014 : 16:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Ne znam baš, nije mi Tarantinov stil da radi te non-cannon stvari, čak su mu skoro svi filmovi u jednom kontinuitetu pa mi nije jasno čemu taj crossover...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2014 : 16:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Ovo stvarno nema smisla, to znači da su Zorro i Pulp fiction u istom universu...


Zbilja? Ako meni išta ima smisla, onda je to da Zorro nastanjuje isti univerzum kao i Beatrix Kiddo, O-Ren Ishii, Pai Mei, Mike McKay, Aldo Raine, Mr. Blonde, Vincent Vega ili Jules Winnfield.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2014 : 19:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Ne znam baš, nije mi Tarantinov stil da radi te non-cannon stvari, čak su mu skoro svi filmovi u jednom kontinuitetu pa mi nije jasno čemu taj crossover...


Heh, čekaj da tek pogledaš film A Million Ways to Die in the West.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2014 : 22:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DragonSlayer

Ne znam baš, nije mi Tarantinov stil da radi te non-cannon stvari, čak su mu skoro svi filmovi u jednom kontinuitetu pa mi nije jasno čemu taj crossover...


Heh, čekaj da tek pogledaš film A Million Ways to Die in the West.



Da! Lepo iznenadjenje na kraju!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2014 : 19:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2014 : 21:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vec vidim po posteru da ce biti odlican film: mracna kolica, a ostavljaju krvav trag!
Obecava pravi Tarantinovski krvavi western spektakl!

Mislim da je western bas najbolji zanr koji lezi Tarantinu. U takvom svetu i okruzenju moze da prikaze svu okrutnost i surovost koju zeli. Kao nekada sto je radio Sam Peckinpah!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/08/2014 : 07:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da bi se on trebao ostaviti westerna ako će ovo biti jednako prosječno kao Django. A te posvete Leoneu i špagetima može ubacivati u drug žanrove, kao što je prvih 10 minuta Gadova pobrano iz prvih 10 minuta Dobar Loš Zao.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/08/2014 : 19:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Hm. The Hateful Eight. The Magnificent Seven. Ima li naslov neke veze? Inspiracija barem?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/08/2014 : 20:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pa sigurno.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/08/2014 : 22:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Bit će sigurno ponekih referenca na taj film.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/08/2014 : 08:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
več 6 konja ostavlja krvav trag. Plus dva kočijaža.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/08/2014 : 14:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Hm. The Hateful Eight. The Magnificent Seven. Ima li naslov neke veze? Inspiracija barem?



Poznavajući Tarantina, vjerojatno će biti veze i sa ovim filmovima, naročito prvim:
Cut-Throats Nine
The Ruthless Four
The Unholy Four
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/09/2014 : 06:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Prvi pogled na strip Django/Zorro.












Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/09/2014 : 17:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Drag mi je Tarantino ali predugo se šlepa na staroj slavi. Svaki me njegov novi film blago razočara. Zabljesnuo je na početku a sad uživa i zajebaje se. Njemu bi trebao totalni pad da se uozbilji.

Spomenuo bih čovjeka s kojim je jedno vrijeme imao neku vrst nadmetanja-Guy Ritchie. Ritchie je na sličnim postavkama zabljesnuo, i krenule su usporedbe. Onda je Ritchie oženio madonnu (a Tarantino u nekom intervju dobacio "Što bi sad ja trebao, oženiti Elvisa?") i karijera mu je krenula nizbrdo. Guy Ritchie je postao lik iz trač magazina.

Kad se Guy Ritchie otarasio Madonne napravio je film "RockenRolla". Po meni bolji film od bilo kojeg Tarantinova iz ovog stoljeća. Ritchie se morao opet probijati, i dokazao se. Istina ovim zadnjim Scherlockom je i on išao pobrat pare te je napravio slabašan film.

Poanta je, Tarantino se previše hvali. Postao je mainstream i dosadan. Lik se razlijenio i zajebaje se, siguran je da će mu se ionako svi pokloniti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2014 : 22:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Danas je rodjendan glumcu Michealu Madsenu, najpoznatijem po ulozi Mr. Blondea u Reservoir Dogsima.


Pored toga pronasao sam spisak 20 najomiljenijih Spaghetti Westerna Quentina Tarantina evo spiska:

http://www.spaghetti-western.net/index.php/Quentin_Tarantino%27s_Top_20_favorite_Spaghetti_Westerns
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000