forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli - sporedne uloge glavnih junaka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 11:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Pokušavam da skupim sve stripove različitih Bonelli-jevih junaka u kojima Zagor ima epizodnu ulogu, uglavnom ulogu statiste.

Osim u ovih stripova koje sam dole postavio i koje sam nabavio , da li neko zna u kojima se jos Zagor pojavljuje u ulozi statiste ?



Da li neko zna jos neku epizod koju nisam spomenuo ?


Edited by - andjelt on 21/11/2012 11:59:37

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 11:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Opis tih epizodnih uloga

1. Natan never LU 61 "Sablast u kompjutoru" - Natan Never odlazi u paralelni svet i tamo na brdu Natani vidi zagora koji je izvršio samoubistvo (vidi "Divovi dobra i zla")

2. Marti Misterija br 63 "NLO 1896" - Marti Misterija dobija čudnu sliku na kojoj se vidi mali debeli meksikanac (čiko) i viking ( vidi "Izazov kitolovcima" i "Poslednji viking")

3. Lazarus Led SC 27 "Grad igre" - Pre nego što udje u ring jedan borac, inače indijanac, sebi na grudima nacrta zagorovog orla.

4. Dilan dog SD 42 "Ponor" - Dilan Dog u jednoj fioci pronalazi Zagorov strip "Sulle orme di Titan" (epizoda izasla u Zlatno Seriji br 39 "Tajna jezera Iri" i 536 "Željezbo čudovište"

5. Libellus Martin Mystere gigant 6 - MArti Misterija pokazuje jednoj osobi onu sliku sa malim debelim meksikancom i vikingom.

6. Libellus Natan Never gigant 3 - Ponovo se pojavljuje brdo Natani i mrtav Zagor, nakon što je izvršio samoubistvo

7. Libellus Ken Parker 15 "Ljudi,stoka i junaci" - u kafani Ken Parker pored Tex-a i Malog Rendzera vidi Zagora kako prolazi pored njega



* LMS 481 Ken Parker "Jednog leta" - Ovo je epizoda "Ljudi,stoka i junaci" u izdanju Lunov Magnus stripa. Ovde je stranica na kojoj se pojavljuje zagor izbačena iz meni nepoznatog razloga ?

* Crtani romani 01 - Spijun S13 - ovaj strip je takodje izasao u ZS kao cuveni broj 32 čiji je "pomoćni strip" "Mtrva priroda". Čak mu je i naslovnica skoro ista sa ZS32.




Zaboravio sam da pomenem i LMS 826 Veliki Blek "Dugotrajni dvoboj" ciju naslovnicu je crtao Bane Kerac. Na toj naslovnici, naslonjen na vigvam stoji štit na kome je nacrtan zagorov simbol.



Da li neko zna jos neku epizodu koju nisam spomenuo ?


Edited by - andjelt on 21/11/2012 11:59:13
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 21/11/2012 : 12:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li se ovo računa:

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 12:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Da da, zaboravio sam i taj. Kao i nastavak te epizode. Inače one nikada nisu izasle na Ex Yu prostorima, ako se ne varam.

Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 21/11/2012 : 12:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda NN-a u kojoj se jedno dva puta pojavljuju zaboravljeni junaci stripova...
Male čovečuljci Zagora, Čika i još nekih junaka igraju kolo...

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 12:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Ova epizoda NN-a u kojoj se jedno dva puta pojavljuju zaboravljeni junaci stripova...
Male čovečuljci Zagora, Čika i još nekih junaka igraju kolo...





uuuu, svaka čast druze za to nisam znao ... velikooooo hvala

ako se jos neko seti, neka postavi
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2012 : 14:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ima ovdje dosta toga:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7830
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 21/11/2012 : 19:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
Zagor se jos spominje i u:

MM LIB 10 Mač kralja Arthura:
gdje Martin spominje da je cuo za Darkwoodsku sumu!

LIB PIBD 02 Stvor koji vreba u magli:
spominju se DD, MM, Hellingen (iz Zagora), Mephisto (iz Tex Willera), brodovi iz NN.

LIB PIBD 04 Čovijek koji je pričao priče:
Agenti Baze Drugdje se prisjecaju Zagorove pomoci u borbi protiv Helingena [Zagor 376/379]

MM 111-113 Gli dei del mare, Allan Quatermain, Java contro Java:
Java cita Zagorov strip.

Nick Raider ZS 19 Otmica:
U jednoj sceni pojavljuju se NR, Zagor, Mr.No & MM

Gregory Hunter 1 Il ranger dello spazio:
Gregory Hunter cita 1.broj Zagora

rb Quien sabe, hombre? (color) 2011 - kratka prica objavljena uz Romanijev album o Texu:
Tex Willer & Jim Guitara (iz Zagora)







https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/11/2012 : 20:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

Zaboravio sam da pomenem i LMS 826 Veliki Blek "Dugotrajni dvoboj" ciju naslovnicu je crtao Bane Kerac.
Nije Kerac...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 20:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ima ovdje dosta toga:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7830



Koliko sam pročitao sve sam spomenuo ovde osim:

Otmica (Il rapimento)
Original: NR 19
Susrecu se: Nick Raider, Martin Mystere, Dylan Dog...
Objavljeno u: NR LMS 19
Opis:
Vide se MM i DD dobro i prepoznatljivo, a Mister No
i Zagor (pa njegova je majica i njegov orao, mada na ledima ) vise sa ledja. Stranica 72

IMA LI JOS NEKA POJAVA ZAGORA U STRIPOVIMA DRUGIH BONELIJEVACA, A DA JE NISMO SPOMENULI ?

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 20:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chris.tower

Zagor se jos spominje i u:

MM LIB 10 Mač kralja Arthura:
gdje Martin spominje da je cuo za Darkwoodsku sumu!

LIB PIBD 02 Stvor koji vreba u magli:
spominju se DD, MM, Hellingen (iz Zagora), Mephisto (iz Tex Willera), brodovi iz NN.

LIB PIBD 04 Čovijek koji je pričao priče:
Agenti Baze Drugdje se prisjecaju Zagorove pomoci u borbi protiv Helingena [Zagor 376/379]

MM 111-113 Gli dei del mare, Allan Quatermain, Java contro Java:
Java cita Zagorov strip.

Nick Raider ZS 19 Otmica:
U jednoj sceni pojavljuju se NR, Zagor, Mr.No & MM

Gregory Hunter 1 Il ranger dello spazio:
Gregory Hunter cita 1.broj Zagora

rb Quien sabe, hombre? (color) 2011 - kratka prica objavljena uz Romanijev album o Texu:
Tex Willer & Jim Guitara (iz Zagora)



uuu, svaka čast druze ... sad cu ovo da istrazim ... ovo sto si napisao "spominje se", znaci da se ne pojavljuje samo se pominje u tekstu ?

@Vlaadisha mislim da jeste, mozda se varam.
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 21/11/2012 : 20:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

* Crtani romani 01 - Spijun S13 - ovaj strip je takodje izasao u ZS kao cuveni broj 32 čiji je "pomoćni strip" "Mtrva priroda". Čak mu je i naslovnica skoro ista sa ZS32.



O cemu je rijec u tom crtanom romanu? Jel to nesto domace produkcije?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/11/2012 : 20:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by King Warrior

ima ovdje dosta toga:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7830



Koliko sam pročitao sve sam spomenuo ovde osim:

Otmica (Il rapimento)
Original: NR 19
Susrecu se: Nick Raider, Martin Mystere, Dylan Dog...
Objavljeno u: NR LMS 19
Opis:
Vide se MM i DD dobro i prepoznatljivo, a Mister No
i Zagor (pa njegova je majica i njegov orao, mada na ledima ) vise sa ledja. Stranica 72

IMA LI JOS NEKA POJAVA ZAGORA U STRIPOVIMA DRUGIH BONELIJEVACA, A DA JE NISMO SPOMENULI ?





pa dobro,to sa štitom i nema tolike veze...ima takvih slučajeva još,i nisam baš siguran da su u vezi sa zagorom...
evo meni baš sad pao u ruke kap. miki ZS br. 861 i na naslovnoj ima štit sa orlom...
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 21/11/2012 : 20:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by chris.tower

Zagor se jos spominje i u:

MM LIB 10 Mač kralja Arthura:
gdje Martin spominje da je cuo za Darkwoodsku sumu!

LIB PIBD 02 Stvor koji vreba u magli:
spominju se DD, MM, Hellingen (iz Zagora), Mephisto (iz Tex Willera), brodovi iz NN.

LIB PIBD 04 Čovijek koji je pričao priče:
Agenti Baze Drugdje se prisjecaju Zagorove pomoci u borbi protiv Helingena [Zagor 376/379]

MM 111-113 Gli dei del mare, Allan Quatermain, Java contro Java:
Java cita Zagorov strip.

Nick Raider ZS 19 Otmica:
U jednoj sceni pojavljuju se NR, Zagor, Mr.No & MM

Gregory Hunter 1 Il ranger dello spazio:
Gregory Hunter cita 1.broj Zagora

rb Quien sabe, hombre? (color) 2011 - kratka prica objavljena uz Romanijev album o Texu:
Tex Willer & Jim Guitara (iz Zagora)



uuu, svaka čast druze ... sad cu ovo da istrazim ... ovo sto si napisao "spominje se", znaci da se ne pojavljuje samo se pominje u tekstu ?

@Vlaadisha mislim da jeste, mozda se varam.



U nekim epizodama se samo spominje a u nekima se pojavljuje u par kadrova iako ne direktno,npr u PIBD agenti baze drugdje se prisjecaju avantura sa Zagorom i onda je to prikazano kroz nekoliko scena.

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/11/2012 : 20:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
@zlatan bihac - ovo je ocigledno zagorov znak, ono kod Kapetana Mikija je samo neki orao.

@ Chris tower " PIBD agenti baze drugdje" koja konkretno epizoda ? naslov? izaslo je kod nas? ... moze i link ka opisu orginalnog stripa. Hvala upared.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/11/2012 : 20:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by andjelt

Zaboravio sam da pomenem i LMS 826 Veliki Blek "Dugotrajni dvoboj" ciju naslovnicu je crtao Bane Kerac.



Dušan Ivković

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 21/11/2012 : 20:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

@zlatan bihac - ovo je ocigledno zagorov znak, ono kod Kapetana Mikija je samo neki orao.

@ Chris tower " PIBD agenti baze drugdje" koja konkretno epizoda ? naslov? izaslo je kod nas? ... moze i link ka opisu orginalnog stripa. Hvala upared.



PIBD su izasli u Libellusovom izdanju:
LIB PIBD 02 Stvor koji vreba u magli
LIB PIBD 04 Čovijek koji je pričao priče

Takoder navodno se Zagor pojavljuje i u PIBD 07 ali jos nisam procitao taj broj pa nemogu reci 100%

Kad smo vec kod Baze drugdje, Zagor je s njima "suradivao" u ovim epizodama:

ZG 376 - 379 kod nas objavljeno u SD 40-43 a nedavno i u Odabranim pricama 19.

ZG 496 - 499 - objavljeno u Zagor Veseli Cetvrtak 28-31 i Ludens 179-182

ZG 552 - 556 - jos neobjavljeno kod nas.




https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/11/2012 : 02:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by andjelt

@zlatan bihac - ovo je ocigledno zagorov znak, ono kod Kapetana Mikija je samo neki orao.





Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 22/11/2012 : 16:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
vazi druze, ako ti mislis da je i jedno i drugo aluzija na zagora, OK

Po mom misljenju na desnoj slici je to ocigledno, jer orao ima konture kao i zagorov znak, zatim nalazi se u zutom krugu koji je zaokružen crvenom bojom. Kada pogledam ovaj drugi štit mene to ne podseca na zagora ... to je samo simbol oblika orla ... jbg, subjektivna stvar ... isto vidimo a razlicito tumacimo. Nadam se da se ne ljutis zbog toga.
U svakom slucaju ovaj Blekov cu staviti u tu mini kolekciju stripova sa zagorom u epizodnoj ulozi, Mikijev necu ... jbg
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/11/2012 : 17:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
NN GIG 5
Onaj dječak na početku priče kojeg ubije Arkad nosi Zagorovu majicu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/11/2012 : 17:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=41494#1435588


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/11/2012 : 00:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Das ist Kerac

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/11/2012 : 01:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

vazi druze, ako ti mislis da je i jedno i drugo aluzija na zagora, OK

Po mom misljenju na desnoj slici je to ocigledno, jer orao ima konture kao i zagorov znak, zatim nalazi se u zutom krugu koji je zaokružen crvenom bojom. Kada pogledam ovaj drugi štit mene to ne podseca na zagora ... to je samo simbol oblika orla ... jbg, subjektivna stvar ... isto vidimo a razlicito tumacimo. Nadam se da se ne ljutis zbog toga.
U svakom slucaju ovaj Blekov cu staviti u tu mini kolekciju stripova sa zagorom u epizodnoj ulozi, Mikijev necu ... jbg


nema ljutnje...slike sam stavio samo tako,pa kako kome paše...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/11/2012 : 13:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by andjelt

vazi druze, ako ti mislis da je i jedno i drugo aluzija na zagora, OK

Po mom misljenju na desnoj slici je to ocigledno, jer orao ima konture kao i zagorov znak, zatim nalazi se u zutom krugu koji je zaokružen crvenom bojom. Kada pogledam ovaj drugi štit mene to ne podseca na zagora ... to je samo simbol oblika orla ... jbg, subjektivna stvar ... isto vidimo a razlicito tumacimo. Nadam se da se ne ljutis zbog toga.
U svakom slucaju ovaj Blekov cu staviti u tu mini kolekciju stripova sa zagorom u epizodnoj ulozi, Mikijev necu ... jbg


nema ljutnje...slike sam stavio samo tako,pa kako kome paše...



iz kojeg jw ovo stripa ? u kojoj ediciji se moze poronaci?




Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/11/2012 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Das ist Kerac





greska izvinjavam se


... iz kog je ovo stripa? koja edicija?

Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 24/11/2012 : 15:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Okej, onaj vigvam iza starog Indijanca s monoklom ima vrlo zanimljiv crtež
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000