forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tiskanice - može li se slati ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

iseserin
New Member

110 Posts

Member since 26/09/2007

Posted - 21/11/2012 : 17:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send iseserin a Private Message  Reply with Quote
Neki dan pokušao sam poslati stripove u tiskanici, ali nije išlo, pošta u Petrinji nije htijela primiti stripove upakirane u tiskanicu, negu su službenici inzistirali da se pošiljka pošalje kao pismo.
Nisam pristao nego sam istu pošiljku odnio u poštu u Sisak i poslao stripove u tiskanici bez problema.
Čudi me način poslovanja HP-a, svaki poštanski ured radi po svom!
Da li je netko tražio od HP da razjasni mogu li fizičke osobe slati tiskanice ili ne (navodno ta vrsta pošiljke rezervirana je samo za firme)?
Ovo nema smisla, da poštarina ovisi o poštanskom uredu, razlika između tiskanice i pisma je znatna, naročito kad se radi o većim pošiljkama, posebno ako se šalje u inozemstvo.

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 18:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Isto i u Zagrebu...
Svaki ured kao da ima svoja pravila.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/11/2012 : 20:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dok primaju, ne pitam ništa...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2012 : 20:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nekidan sla tiskanicu i prošlo je bez problema, i to ne neko kiosk izdanje nego onaj veliki integral Tajne Povijesti.
Kad me pitaju šta je unutra, uvik kažem da je knjiga, nikad strip. Ne znan jel to ima ikakve veze, al do sada nisam ima problema.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 21/11/2012 : 20:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Isto i u Zagrebu...
Svaki ured kao da ima svoja pravila.


Isto u Sloveniji. Na nekim postama u Mariboru ima problema sa slanjem tiskanice, a na drugim bez problema uzimaju i salju tiskanice. Jednom mi se desilo...kad sam hteo poslati tiskanicu...kaze meni ona na salteru, da tiskanica vise ne postoji vec nekoliko mjeseca i da moram poslati kao paket...a na istom salteru sam tada podigao tiskanicu, koju mi je poslao jedan prijatelj iz Ljubljane! Pa je pitam, kako je on mogao juce poslati tiskanicu iz Ljubljane, a ja je danas iz Maribora ne mogu. A ona me samo gleda i ostaje pri svom...ne moze tiskanica...moze samo paket.
Nije mi preostalo drugo, nego da odem na drugu postu, gdje sam bez problema poslao tiskanicu.
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 21/11/2012 : 20:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
Tiskanica je jeftilen zato se prave glupavi. Inače može je slati fizička osoba bez problema. Kad te odbiju, odmah zatraži šefa smjene neka ti donese pravilnik o slanju pismenih pošiljki u RH.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 21/11/2012 : 23:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Tiskanica je jeftilen zato se prave glupavi. Inače može je slati fizička osoba bez problema. Kad te odbiju, odmah zatraži šefa smjene neka ti donese pravilnik o slanju pismenih pošiljki u RH.


Moglo bi i trebalo biti lakše,

http://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Cjenici/2012/Izvadak_iz_cjenika_usluga_unutarnji_p_20120301.pdf.pdf

...ali ako ni pozivanje na aktualni cjenik HP-a ne upali, onda pretpostavljam da je zadnja solucija upravo to što si ti naveo.

Meni nikada nisu pravili problem oko slanja stripova, ali problem oko pakiranja su mi par puta pravili!
Jer tiskanica bi trebala biti takva da omogući pregled sadržaja.
Ako šaljem u aero koverti onda mi odsiječe vrh koverte, ako zapakujem u pak papir onda ostavim jednu stranicu (gore ili dolje) slobodnu i to je to.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 21/11/2012 : 23:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ivica, isprintaj 5. stranicu, pokaži im na pošti i doviđenja. http://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/o%20nama/pravilnici/Opci-uvjeti-za-obavljanje-ostalih-postanskih-usluga-20120701.pdf

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/11/2012 : 10:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ti poštari/HP, ionako im pada promet u globalu, pa onda još i odbijaju potencijalne korisnike njihovih usluga... Ne znam, odbije li me par puta na pošti ili mi par puta ne dođe pošiljka na odredište, naravno da neću imati (ili ulagati) daljnje povjerenje u HP.

Kako obložite tiskanicu, stavite li samo u kuvertu ili dodatno još nečim zaštitite?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/11/2012 : 19:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Koverta ne treba, u karton pa u papir (jedna strana providna).


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/11/2012 : 19:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Meni tetka radi u pošti, tako da šaljem što hoću.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 22/11/2012 : 20:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
politika je pokušati naplatiti što više od "budala".
isto kao i sa stripovima...
:-(
ako imaš vezu, politika se zanemaruje
sve je dakle normalno.
katastrofa!
tiskanica je sve što je tiskano i točka, nema tu razlike između knjige i stripa ili sl.
ali moram priznati da i ja najradije idem uvijek na istu poštu, na kojoj sam "istrenirao" službenice.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 23/11/2012 : 14:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Koverta ne treba, u karton pa u papir (jedna strana providna).




Tako i ja šaljem.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/11/2012 : 15:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
AJmo još slika i tehnika!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/11/2012 : 16:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja bez ovoga papira priko cile tiskanice. Zalipin čisto onoliko papira koliko je dovoljno da se napiše adresa i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2012 : 16:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude zabune, sve manje šaljem i primam tiskanice.
Naime, počele su nestajati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 23/11/2012 : 16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne bude zabune, sve manje šaljem i primam tiskanice.
Naime, počele su nestajati...



Očito se ovo američko smanjenje budžeta za poštanske usluge proširilo skroz do Hrvatske.
http://www.davegranlund.com/cartoons/wp-content/uploads/color-usps-budget-cr-web.jpg

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/11/2012 : 22:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ah svuda isto.Hrvatska,Srbija,Slovenija...svuda salterski sluzbenici prave probleme oko tiskovina.Ja bi knjigu mogao napisati o tome.Gand ima najbolji predlog koji je i meni upalio par puta.Jednostavno im se ne treba povinovati jer svi znamo kako se salje i sta se salje.Ako prave problema odmah traziti sefa ili kontrolora.Jednom sam se zalio glavnoj posti u Beogradu pa su ovi kod mene u gradu bili mirni neko vreme.Jednom sam nosio istampan pravilnik poste o tiskovinama posto one starije gospodje ne znaju da koriste ni knjigu a kamoli racunar.I tako,bilo je svega.Na kraju krajeva mi njima ostavljamo pare a ne oni nama i mi smo uvek u pravu.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

iseserin
New Member

110 Posts

Member since 26/09/2007

Posted - 03/12/2012 : 15:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send iseserin a Private Message  Reply with Quote
Važna obavijest!
Uputio sam na Kontakt centar Hrvatske pošte d.d. tj. na info@posta.hr upit mogu li fizičke osobe slati poštu u tiskanici i M-vreći i za par dana dobio potvrdan odgovor.
Stoga predlažem da svi koji imaju problema sa slanjem istih pošiljki upute pisanu predstavku na gornju adresu.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 03/12/2012 : 21:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vec dobio jednom stripove u M-vreci,sve je bilo Ok!
Go to Top of Page

StripOver34
Starting Member

10 Posts

Member since 14/07/2016

Posted - 02/08/2016 : 22:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send StripOver34 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Koverta ne treba, u karton pa u papir (jedna strana providna).





Danas izgubio pola dana da upakiram stripove ovako, i onda mi lik na posti naplati kao pismo... ali ispada da nije velika razlika za manje stripova, i kod manjih tezina...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2016 : 22:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jos uvijek je jeftinije od paketa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/08/2016 : 06:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by StripOver34


Danas izgubio pola dana da upakiram stripove ovako, i onda mi lik na posti naplati kao pismo... ali ispada da nije velika razlika za manje stripova, i kod manjih tezina...


Drugi put naglasi mu da je to tiskanica(a i treba pisati na omotu)i reci mu da ti tako i naplati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000