forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Omiljeni citati
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 26/12/2012 : 19:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
..iz knjiga, filmova nebitno.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.

Edited by - nemanja93 on 23/01/2013 01:39:41

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/12/2012 : 19:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
koliko i u smak svijeta!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/12/2012 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
praznična depresija je činjenica
iz tog razloga i dolazi do povećanog broja samoubojstava

ljudima se pod nos gura obiteljska sreća i ostalo, a onda oni koji su sami i depresivni to ne mogu podnijeti
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/12/2012 : 21:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ozbiljna tema.

Vjerujem u to kako zivis cijele godine, i dozivljavas svoj zivot, tako prozumbas i kroz sve praznike.

No, mnogima sto gomilaju u sebe lose, nerjesene osjecaje, otuđenost, tugu, strahove, sve se to nekako intenzivira pred ove blagdane.
"Krivci" za to su lazirani, komercijalizirani prizori obiteljske srece, bliskosti, sto je supermark spomenuo, sto u mnogima vjerujem, pojacava osjecaj otuđenosti, promasenosti vlastitih zivota..

Bullshit! Mi nismo savrseni ljudi, 364 dana u godini zivimo u kaosu, okrznemo se u hodu, pozdravljamo u prolazu, ruckove kuhamo i jedemo s nogu, stan nam je u kaosu, familija se prebrojava na sprovodima, borovima ispadaju iglice, muka ti je oko pecenja purice, u trgovackim centrima nervoza, posvuda hektika .. to je prava slika nase stvarnosti s kojom se naucis nositi.
Nitko od nas nije sam "Djevojcica sa sibicama".
Bas svi zajedno to jesmo, a prizori iz reklama, i filmova su ona "obitelj" - koja i nema veze s realnoscu danas, samo smo navikli vjerovati u nju, bas kao i Djeda Mraza, da mora doci taj 1 dan.

Nema profulanih zivota, potracenih veza, izgubljenih sansi ..
Postoje samo reklame i brosure, u dobu konzumerizma koje nas ubijaju svojim izmisljenim prizorima, koji nase zivote time cine bezvrijednima, i tjeraju nas da tezimo necemu - sto vec imamo, samo nije tako lijepo sareno upakirano.
Kad razgulimo te sarene omote, otkrijemo da se ispod svih lijepih fasada ne nalazi nista drugacije, do li i mi sami vec imamo.
Druga je stvar sto neki gaze preko drugih da bi svoje fasade ljepse obojali, ili sto mi sami nismo jos otvorili um, potom oci .. - ovo bi Bukowski tako lijepo nastavio .. - i porucili svijetu nek se jebe
sa svojim sarenim lazama, kad je moj svijet meni veseliji i ljepsi, i u mojoj tuzi, i mojoj samoci..


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 26/12/2012 21:59:44
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/12/2012 : 22:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

koliko i u smak svijeta!



hm ..neobican odgovor za nekoga tvoje profesije ..
neozbiljan, rekla bih, ne zamjeri molim te.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37412 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/12/2012 : 22:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni je muka od cjele "blagdanske atmosfere", zapravo cjelog hypa oko stvari. Koliko kica i kvazi srece na kupu. Consume, consume, consume... Pa trume ljudi u shopping centrima, Santa & co. everywhere, milijun lampica, a tek onda rakete i petarde... Mogu komotno bez svega toga. Da sam klinac mozda bi mi sve skupa ljepse izgledalo, ali odrastao sam u sivim 80-ima.
Pa tek onda svima zazeljeti ovo ono, cestitke... muka.

Ali ponekad se i odklopis i onda uklopis pa je lakse, kao zombi za zombijima. :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 26/12/2012 : 22:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Depresija, sta je to
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/12/2012 : 22:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je malo obrnuto. Inace patim od depresije, mada vrlo retko to pokazujem pred drugima. Ali meni su ove dve-tri nedelje pred NG nekako ispunjene praznicnom euforijom. Jelke, ukrasi, svetiljke na sve strane, guzve po gradu i sve sto prati ovaj period u godini je vreme kada me depresija malo popusti. Taj osecaj traje do jutarnjih casova 31. decembra, a onda krece najgori osecaj sivila, praznine, bezvoljnosti i to tako bez prestanka sve do proleca. Ova prva tri meseca su zlo. Kad bih mogao da ih prespava...

A, slazem se sa svim sto je napisala Just_Charlie

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 26/12/2012 : 22:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Kod mene je malo obrnuto. Inace patim od depresije, mada vrlo retko to pokazujem pred drugima. Ali meni su ove dve-tri nedelje pred NG nekako ispunjene praznicnom euforijom. Jelke, ukrasi, svetiljke na sve strane, guzve po gradu i sve sto prati ovaj period u godini je vreme kada me depresija malo popusti. Taj osecaj traje do jutarnjih casova 31. decembra, a onda krece najgori osecaj sivila, praznine, bezvoljnosti i to tako bez prestanka sve do proleca. Ova prva tri meseca su zlo. Kad bih mogao da ih prespava...

A, slazem se sa svim sto je napisala Just_Charlie



Pazljivo procitaj post iznad tvog i nacices lek za svoj problem. Garancija zagarantovana.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/12/2012 : 22:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Neka fala.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 26/12/2012 : 23:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by Caleb

Kod mene je malo obrnuto. Inace patim od depresije, mada vrlo retko to pokazujem pred drugima. Ali meni su ove dve-tri nedelje pred NG nekako ispunjene praznicnom euforijom. Jelke, ukrasi, svetiljke na sve strane, guzve po gradu i sve sto prati ovaj period u godini je vreme kada me depresija malo popusti. Taj osecaj traje do jutarnjih casova 31. decembra, a onda krece najgori osecaj sivila, praznine, bezvoljnosti i to tako bez prestanka sve do proleca. Ova prva tri meseca su zlo. Kad bih mogao da ih prespava...

A, slazem se sa svim sto je napisala Just_Charlie



Pazljivo procitaj post iznad tvog i nacices lek za svoj problem. Garancija zagarantovana.



Nisam strucnjak ali mislim da trava samo produbljuje trenutno stanje?
Ako si srecan bices srecniji ako si u depresiji, depresiviniji.
Imas iskustva jesam li u pravu?

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 26/12/2012 : 23:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ovo je ozbiljna tema.

Vjerujem u to kako zivis cijele godine, i dozivljavas svoj zivot, tako prozumbas i kroz sve praznike.

No, mnogima sto gomilaju u sebe lose, nerjesene osjecaje, otuđenost, tugu, strahove, sve se to nekako intenzivira pred ove blagdane.
"Krivci" za to su lazirani, komercijalizirani prizori obiteljske srece, bliskosti, sto je supermark spomenuo, sto u mnogima vjerujem, pojacava osjecaj otuđenosti, promasenosti vlastitih zivota..

Bullshit! Mi nismo savrseni ljudi, 364 dana u godini zivimo u kaosu, okrznemo se u hodu, pozdravljamo u prolazu, ruckove kuhamo i jedemo s nogu, stan nam je u kaosu, familija se prebrojava na sprovodima, borovima ispadaju iglice, muka ti je oko pecenja purice, u trgovackim centrima nervoza, posvuda hektika .. to je prava slika nase stvarnosti s kojom se naucis nositi.
Nitko od nas nije sam "Djevojcica sa sibicama".
Bas svi zajedno to jesmo, a prizori iz reklama, i filmova su ona "obitelj" - koja i nema veze s realnoscu danas, samo smo navikli vjerovati u nju, bas kao i Djeda Mraza, da mora doci taj 1 dan.

Nema profulanih zivota, potracenih veza, izgubljenih sansi ..
Postoje samo reklame i brosure, u dobu konzumerizma koje nas ubijaju svojim izmisljenim prizorima, koji nase zivote time cine bezvrijednima, i tjeraju nas da tezimo necemu - sto vec imamo, samo nije tako lijepo sareno upakirano.
Kad razgulimo te sarene omote, otkrijemo da se ispod svih lijepih fasada ne nalazi nista drugacije, do li i mi sami vec imamo.
Druga je stvar sto neki gaze preko drugih da bi svoje fasade ljepse obojali, ili sto mi sami nismo jos otvorili um, potom oci .. - ovo bi Bukowski tako lijepo nastavio .. - i porucili svijetu nek se jebe
sa svojim sarenim lazama, kad je moj svijet meni veseliji i ljepsi, i u mojoj tuzi, i mojoj samoci..






Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 26/12/2012 : 23:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Imam iskustva za izvoz i gotovo svakodnevno ga uvecavam. Na mene i na moju hordu prijatelja deluje tako da nemamo nikakve negativne misli u tim trenucima jer nam je barem pola mozga iskljuceno. Tacnije ukljucen ostaje samo deo za samoodrzavanje, nalik autopilotu kod aviona. Mozemo da se krecemo, disemo, zderemo hranu i pijemo, nema prostora za razmisljanje o slozenim temama, cak ni o prostim. Po mogucstvu pustiti Milana Tarota, dobru komediju(ne preterano slozenu) ili dobru muziku i zdravo dovidjenja, zivot deluje prostije nego ikada.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/12/2012 : 23:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Jos kad bi sebi mogli dozvoliti da idemo okolo k'o muve bez glave :)
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 27/12/2012 : 00:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Meni blagadani poput ovog znače samo jedno, a to su dvije stvari :D
1. ne radim!!! ( mogu čitati stripove )
2. ako radim plaćeno mi je masno!!! ( mogu kupiti nove stripove )




Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 27/12/2012 : 00:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Jos kad bi sebi mogli dozvoliti da idemo okolo k'o muve bez glave :)


A pa nije to za po ceo dan, tek kad se zavrsi sa obavezama. Najbolje pred spavanje, nema praznog hoda kad se zaspi, efektivno spavanje zagarantovano, nema prevrtanja, budjenja, dubokih misli kad se zatvore oci, pipnes jastuk i dok alarm ne zazvoni spavas kao beba.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 11:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Temeljni uzrok blagdanske depre i leži u snažnoj opreci euforije i nametanja osjećaja sreće oko nas (od shoppinga, preko žestokog zagovora obiteljskih vrijednosti do agresivnog konzumerizma koji sad već počinje odmah nakon Svih svetih) i stvarnosti u kojoj svatko od nas živi, a koja baš nikad nije u skladu sa slikama koje nam se poturaju.

Pa se osobito lakše podložne osobe počinju osjećati neispunjenima, promašenima, manje vrijednima itd., jer hebi ga, nikad nisu i nikad neće živjeti u božićnoj reklami Coca-Cole. Pa kad sve još potencira kriza, besparica i nevesela perspektiva - eto ti belaja.

Konzumerizam je odavno ubio Božić i njegov pravi duh, a ovako ubija i sve više stvarnih života.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/12/2012 : 14:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by dosada

koliko i u smak svijeta!



hm ..neobican odgovor za nekoga tvoje profesije ..
neozbiljan, rekla bih, ne zamjeri molim te.



opet, ali ne kužim?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2012 : 17:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Meni blagadani poput ovog znače samo jedno, a to su dvije stvari :D
1. ne radim!!! ( mogu čitati stripove )
2. ako radim plaćeno mi je masno!!! ( mogu kupiti nove stripove )


Meni blagadani poput ovog znače samo jedno, a to su dvije stvari :D
1. radim više nogo obično!!! (ne mogu čitati stripove )
2. plaćeno mi je slabo kao i uvijek!!! (ne mogu kupiti nove stripove)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/12/2012 : 19:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/12/2012 : 20:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
A meni su mali trenutci sreče. npr. jučer sam posle pola godina jedva posortirao i pospremio na nove police albume sa sličicama, imao sam praznik :) Praznik mi je da vidim oko sebe nasmijane ljudi, da su zadovoljni.
sutra po danu idem sa jednom drugaricom na kuvano vince na štand. To su mali trenuci sreče :)
Umjetnost danas, da preživiš dobro, je da se navikneš živeti sam, onda možeš dati i djevojki i svojima sve.
Kažu, da je svaki 4 čovijek usamljen(?)-mediji :)
Ja živim sam, pa uvijek imam nekog posla sam sa sobom :) ne osečam se sam.
A da, pred Novu radim,a i odmah ujutro posle 1., pa i ne vidim ništa u tom danu jedino više buke i piča, pa svaki dan si možeš tako napraviti, ako hočeš. Nekad pomislim, da neki ljudi ne znaju da žive, kad gledam oko sebe. Najbolje je, da si u svom društvu, u kojem se dobro osiječaš.
Možda je i to dio praznika, da se ispovedaš, kao ja sada :) šta znam.
Prijatno svima. i hvala što ste čitali ovo :)
A, da još ovo, svima želim u 2013 što manje novina i Tv-ja i što više stripova i druženja.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/12/2012 20:25:00
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12530 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/12/2012 : 09:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Ja padnem u depresiju jer je kraj godine vrijeme da potegneš crtu pod godinu i pogledaš, šta sve si napravio. A kad mene se na kraju uvijek pojavi 0 ili koji broj sa minusom ... još jedna godina, bačena kroz prozor ... zato sam depresivan ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 28/12/2012 : 12:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Ja padnem u depresiju jer je kraj godine vrijeme da potegneš crtu pod godinu i pogledaš, šta sve si napravio. A kad mene se na kraju uvijek pojavi 0 ili koji broj sa minusom ... još jedna godina, bačena kroz prozor ... zato sam depresivan ...



Slicno i kod mene. GDe si bio nigde, sta si radio nista, a 20 godina u dupe sprcao

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/12/2012 : 13:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije






Živili vrvi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/12/2012 : 13:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ne opterećujem se depresijom, to rade drugi umjesto mene... Život je prezanimljiv i toliko je stvari za raditi da je šteta gubiti vrijeme na depresiju. Čak se priča i o zimskoj depresiji općenito, ne striktno samo za blagdane.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/12/2012 : 21:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne opterećujem se depresijom, to rade drugi umjesto mene... Život je prezanimljiv i toliko je stvari za raditi da je šteta gubiti vrijeme na depresiju. Čak se priča i o zimskoj depresiji općenito, ne striktno samo za blagdane.



To je to. Meni sa samim sobom nikad nije dosadno

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000