Poll Question:
Evo jednog polla koji bi možda bolje pristajao za Bonelli podforum. Pitanje glasi jesu li vam draži stripovi koji imaju kontinuitet priča (sve epizode, događaji i mnogi likovi su povezani i zajedno čine neku misao, puno detalja u pričama, primjer Nathan i Magični kod Bonellija i većina američkih stripova) ili jednostavni (staromodni) epizodni koncept, tj. auto-conculsive (svaka priča je za sebe, s malo poveznica između epizoda, možda uz koje prisjećanje ili nekakve mini-sage u novije vrijeme, primjer velika većina Bonelli stripova).
Vaš odgovor glasi?
Choices:
Kontinuitet
Epizodni koncept (auto-conculsive)
Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.
Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti: http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Zavisi o tome koliko je prića zanimljiva.... Uglavnom volim kontinuitete, ali dosta puta sam naišao na epizode koje su bile toliko nepotrebno razvućene da bi bolje bilo da su završile unutar jednog broja...
“All we have to decide is what to do with the time that is given us.”
Ne mogu se odlučit, i jedno i drugo, ovisi o čemu se radi...
Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud
Ja sam za kontinuitet, iako je možda teže pratiti takve serijale.
Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Prakticki ne postoji epizodni koncept kod stripova koje si ti naveo ko epizodni koncept jer "svaka priča je za sebe, s malo poveznica između epizoda, možda uz koje prisjećanje ili nekakve mini-sage u novije vrijeme"
Prisjećanje je nista drugo nego oblik kontinuiteta.
Kontinuitet znači da su se događaji dogodili u prošlosti strip univerzuma i utjecali na junaka stripa na ovaj ili onaj način, dok auto-conculsive po meni je nista drugo nego single minded zaokruzena priča stripa, primjeri za to bi bilo 300, Whatchmen ( prije befor ewhatchmena sranja) jer su oboje zaokruzene price u svojoj knjizi, di si počele i zavrsile u tih 200,300 stranica kolko ih ima i autori se nisu planirali vracati istima.
Dok sve ostalo je kontinuitet, one shotovi su auto-conculsive
ja sam previše rastresen i dekoncentriran a da bi se zamarao sa kontinuitetom. moj odabir omiljenih bonelli stripova govori tome u prilog; dylan dog, nik rajder, julia... sve kratko, jasno i sa minimumom kontinuiteta. "kontinuitetniju" geu sam, primjerice, čitao u dužem vremenskom razmaku i pri kraju sam se poprilično izgubio u cijeloj toj sagi. rekao sam sebi da ću je sada ponovno pročitati u svu sakupljenu i u komadu... ali to se još nije dogodilo. misli mi konstatno vrludaju naokolo, tako da mi je preporučljivo i knjigu pročitati u što kračem roku, kako bi je što bolje upio.
Kontinuitet- ali sa 3000 ili vise kupaca koji bi redovno pratili pa bi taj serijal isao mjesecno bez problema.
S obzirom da kod nas ne uspijevaju novi junaci na kioscima, pogotovo duzi serijali, zbog nepovjerenja prema novim junacima, sto rezultira malim brojem kupaca, a isto tako duzi serijali iziskuju izdvajanje vise novca, mislim da je forma mini-sage vise prihvatljiva za nase prostore.
Nije bas zgodno nesto da se prati kad ima preko 100, 200 ili vise brojeva sa dvomjesecnim ili tromjesecnim ritomom.
epizodno...nemam tolko raspoložljivog cpu da pratim sve. neke stvari postaju zamarajuče ili dosadne....pa i pare vezane uz "kontinuitet" dostignu vrtoglave iznose.
zagor nema nikakvog kontinuiteta, čisto epizodni koncept
Prvih 300 brojeva da, ali citao si Bosselijevu i Buratinijevu Severnoamericku odiseju, tu krece kontinuitet sa epizodom Sedam gradova cibole i posle se nastavlja na Tajnu Jednoroga, pa na Africke epizode, pa na epizode sa Rihterom i Majama i na kraju sve do Juznoamericke odiseje, a izmedju su sve epizodno koncepirane epizode.
Tako da je po meni Zagor pun pogodak, ima kontinuiteta dovoljno da coveku ne dosadi a ima i epizodne epizode.
ali to o čemu govoriš nije glavna bit serijala Zagor nije cijelo vrijeme povezan s tom niti, već postoje takvi prijateljski povratci poput Caina, kontinuitet ne postoji
Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Naravno da postoji. Teško napravit neku seriju bez nikakvog kontinuiteta. Nevezano uz povratke i Američka odiseja i Nestali istraživač odiseja imaju priče kojima se radnja nastavlja (Aljaska na Istraživača, Zmajevi gusari na Aljasku, ...)
Što se tiče polla teško mi je odgovoriti. Kao da me pitaš d ali više volim serije ili filmove. Ovisi. Volim kontinuite kad ga znam. Kad ga ne znam onda ovisi dal me privuče ili odbije od daljnjeg proučavanja kontinuiteta.