forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Svećenikova djeca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 07/01/2013 : 12:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Koliko mi je poznato, Vinko Brešan nikad nije pohađao partijsku školu u Kumrovcu da bi bio "Titov đak".

U doslovnom smislu barem polovica forumaša su "Titovi đaci", jer su osnovne pa i srednje škole završili u onom sistemu.

Brešan se u Maršalu barem dobro sprdao s totalitarizmom, i onim Titovim nekad i onim s kraja 90-ih.

Baš kao što je u Svjedocima prvi obradio temu domaćih ratnih zločina, za koju vjerujem da je mnogima problematična, da ne kažem i neprihvatljiva već i kao ideja.

I baš kao što se sada, sretno anticipirajući aktualnu temu križarskog rata protiv obrazovanja i znanosti, bavi licemjerjem i igranjem Boga u nekim krugovima.

Zbog toga razumijem da ga se pokušava diskvalificirati kao "Titovog đaka".

No to je zapravo pojam bez sadržaja koji više govori o onome tko ga izriče.



Difoole, ne mora se pohađati kumrovečke škole da bi se bilo Titov đak. "Titov đak" je stanje uma, a ne školovanja.

Brešan jako voli pljunuti po svemu čega se dohvati i patronizirati s visoka, jer je čovjek kozmopolit iznad kaljuže nacije i države, građanin svijeta kojega ne diraju prizemne strasti.

On se sam diskreditira. Njemu u Hrvatskoj nema ništa dobroga i bilo kakav optimizam za njega je nedopustiv. Čini mi se da bi najbolje bilo da Hrvatska ne postoji pa ni svi problemi bili riješeni. Zato bi on bio pogodan za spomenutog "dvorskog redatelja".

Šteta što je takvom čovjeku dano u ruke moćno oružje kao što je film da promiče svoje ideologije.

Vidim da dijeliš njegov mentalitet "đaka" jer situaciju u Hrvatskoj iz 90-ih povezuješ s Maršalovim totalitarizmom. Kojim totalitarizmom iz 90-ih? Ja se ne sjećam da je u Hrvatskoj tada bio totalitarizam. Problemi, kriminal, besparica, kriza, sve to da. Ali totalitarizam...
"Križarski rat" obrazovanja i znanosti? Koje znanosti? Znanosti Amira Hodžića i iskoraka, kontri i koga sve još ne?


I to sve prodano kao "komedija"!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/01/2013 : 12:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by DeeCay

E da, to sam i ja slušao intervju i na to sam mislio kad sam pisao gornji post. Super, uz toliko dobrih vijesti svakog dana potrebni su još i depresivni i tragični filmovi. Čak niti na filmskom platnu i komediji ne smije biti optimizma.



Točno to.
Situacija kod nas jest koma, ali ne razumijem da sve mora biti uronjeno u toj komi.
Da je John Sullivan imao takav stav u britanskim depresivnim 80-ima, nikada ne bi vidjeli Mućke. Isto vrijedi i za Pytonovce.
Oni su se i rugali krizi i depresiji i prikazivali razne strane života u tim uvjetima.
Najlakše je reći, shebani smo pa zato i tragični filmovi. Koji se, usput, reklamiraju kao komedije..



misliš da film ne valja zbog Brešana ili zbog teme koju obrađuje?


Sam Brešan nije tako loš režiser, naprotiv, samo ga je "mašinerija" (da ne obrazlažem sad na koju medijsku mašineriju mislim, skrenuli bi u zabranjene teme) prenapuhala i prikazuje ga još sposobnijim i boljim nego što doista je.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/01/2013 : 12:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Dzabe silni filmovi o domovinskom ratu kada je Bresan vec snimio najbolji.

Naprotiv, to mu je najlošiji film koji je snimio.
quote:
To sto ga Ante Tomić hvali je naravno veliki plus


Ruka ruku mije.
Veliki je to minus a ne plus.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/01/2013 : 12:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by lwood

a devedesete nismo bili police state ili šta?

Ma ne , onda se to vec zvala demokracija


Kao da je sad prava demokracija.
A onda je bio rat, pa se neke stvari i mogu razumjeti.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 07/01/2013 : 12:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
je li itko od vas pogledao film, ili samo pljujete bezveze ?

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/01/2013 : 14:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Amos


quote:
Vidim da dijeliš njegov mentalitet "đaka" jer situaciju u Hrvatskoj iz 90-ih povezuješ s Maršalovim totalitarizmom. Kojim totalitarizmom iz 90-ih? Ja se ne sjećam da je u Hrvatskoj tada bio totalitarizam. Problemi, kriminal, besparica, kriza, sve to da. Ali totalitarizam...




Za nabrajanje simptoma totalitarizma 90-ih trebalo bi mi nekoliko stranica topica, pa samo ukratko i nasumce:

- Tuđmanovo proglašavanje oporbe crvenim (komunisti), žutim (liberali) i zelenim (islam) vragovima, stokom sitnog zuba, "jalnušima, diletantima" itd.
- nedopuštanje "oporbene situacije" u Zagrebu 1995., kad unatoč rezultatima izbora ama baš nikome od Tomca do Budiše nije bilo dozvoljeno biti gradonačelnikom Zagreba, već isključivo onima iz HDZ-a.
- falsificiranje rezultata ama baš svih rezultata izbora, od muljanja s glasačkim listićima i kutijama do čekanja glasova pomoraca i zatvorenika koji su uvijek nekim čudom glasali za "jedinu hrvatsku stranku" i voljenog predsjednika, a o glasovima mrtvih da se i ne govori.
- napad na Vladu Gotovca u Puli 1997. pred izbore, kad mu je kopčom s opasača stanoviti časnik nanio ozbiljne ozlijede, i prošao sasvim nekažnjeno.
- sotonizacija i progon novinara koji nisu dovoljno "državotvorno" mislili i pisali, od Ferala preko Radija 101 do Novog lista, čiji je novinar Roman Latković zbog tjeralice u Dnevniku HTV-a bio prisiljen na bijeg u Ameriku.
- zloporaba tajnih službi od svih i svakoga kome se u HDZ-u prdnulo, od Gojka Šuška do Ivića Pašalića.
- ne samo nekažnjavanje, nego i nagrađivanje ubojica koji su priznavali svoje zločine, od ubojstva obitelji Zec i Milana Krivokuće, do pokolja na Koranskom mostu.
- pljačka čitavog naroda i javnih dobara, koja su se poklanjala odabranim i odanim "vojnicima partije", onima iz 200 odabranih obitelji, a o princezi Nevenki i unucima biznismenima i bankarima da i ne govorim.
- itd., itd.

Kad kažem totalitarizam još se i blago izražavam, jer je to bila vojna hunta po uzoru na južnoameričke režime. Ali razumijem da ovo za tebe nisu vrijedni i valjani argumenti.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/01/2013 14:46:39
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/01/2013 : 14:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
totalitarizam kao takav nije postojal...francinjo se u mnogim stvarima htel slikati kak i tito, ali bil je blijeda kopija.

stvari koje spominje JD stoje, ali u to vrijeme na taj nacin nisi mogel uvesti totalitarizam, novo vreme! A o hunti je ozbiljno uopće smiješno govorit!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19393 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/01/2013 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc
Dzabe silni filmovi o domovinskom ratu kada je Bresan vec snimio najbolji.

Naprotiv, to mu je najlošiji film koji je snimio.



KRIVO!
to mu je najbolji film

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/01/2013 : 14:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
"Križarski rat" obrazovanja i znanosti? Koje znanosti? Znanosti Amira Hodžića i iskoraka, kontri i koga sve još ne?



Koje znanosti?

Otprilike sve, od nepriznavanja Charlesa Darwina i biologije do negiranja postojanja seksualnosti, ne samo onih za priznavanje kojih se zalažu tebi slutim odbojne udruge Kontra, Iskorak itd., već i običnog otkrivanja vlastite spolnosti i interesa mlađih adolescenata za suprotni spol.

Grozd i slične udruge ne samo iz retrogradnih ideoloških, već iiz vrlo opipljivih materijalnih interesa i pobuda falsificiraju detalje iz kurikuluma zdravstvenog odgoja, izmišljaju i podmeću "lekcije" kojih tamo uopće nema, te potežu optužbe za nepostojeće stvari.

Ne tvrdim da se Jovanović ne ponaša kao slon u staklarnici i da mnogo toga ne radi na brzinu i bez dijaloga, ali bojim se da s crkvom i pripadajućim udrugama nikakav dijalog i nije moguć.

Ili ćeš mi reći da se prije 18. godine nikad nisi dodirivao, da nisi imao jutarnje polucije, i da te oko toga nije štošta zanimalo.
Ja mislim da je dobro i poželjno djeci o svemu tome odgovorno i stručno predavati, a ne zatvarati oči pred recimo 400 službeno registriranih maloljetničkih trudnoća godišnje.

Ili držiš da je znanost učenje o bezgrešnom začeću, štetnosti "samobluda" i sličnim stvarima. Bojim se da u tom slučaju ja i ti živimo u različitim stoljećima i svjetovima.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/01/2013 : 15:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eh da, ili recimo Franjino paradiranje u maršalskoj uniformi na Jarunu 1995., kad su čak i oni naklonjeni njemu tvrdili da mu samo nedostaju dvije pudlice pa da bude pljunuti Stari.

Titov kult ličnosti i Franjin kult sličnosti.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/01/2013 : 15:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Glede simptoma totalitarizma ili južnoameričke diktature evo i još:

- ubojstvo Blaža Kraljevića za koje nitko nikad nije odgovarao;
- ubojstvo Josipa Reichl-Kira, čiji je počinitelj od strane vlasti sklonjen u Australiju:
- ubojstvo Brune Bušića kojeg je netko s naše strane upucao u leđa, jer je puno znao i puno zapitkivao, da bi sve bilo zataškano;

Kažem, moglo bi se ovako do sutra, ali čemu kad to zapravo i nisu argumenti, nego tek grintanje jednog "jalnuškog diletanta"...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/01/2013 : 15:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Sam Brešan nije tako loš režiser, naprotiv, samo ga je "mašinerija" (da ne obrazlažem sad na koju medijsku mašineriju mislim, skrenuli bi u zabranjene teme) prenapuhala i prikazuje ga još sposobnijim i boljim nego što doista je.



mali Brešan nije uopće loš režiser, naprotiv; ali bi baš bilo zanimljivo raspravit: ko je bolji? on kao režiser ili njegov stari kao pisac i scenarist?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 07/01/2013 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Za nabrajanje simptoma totalitarizma 90-ih trebalo bi mi nekoliko stranica topica, pa samo ukratko i nasumce: ......

Kad kažem totalitarizam još se i blago izražavam, jer je to bila vojna hunta po uzoru na južnoameričke režime. Ali razumijem da ovo za tebe nisu vrijedni i valjani argumenti.



Na žalost, sve ovo što si napisao samo spada u poznata ljevičarska nabrajanja kojima se hoće dokazati da je Hrvatska država kriminala i korupcije čiji su osnivači kriminalci, u kojoj nema reda i za koju je prava šteta da postoji.
Koliko se sjećam, na ovakvoj percepciji Hrvatske je dugo i predano radila ekipa nabrojanih Ferala, stojedinice i ostalih.
Isti ti su dugo i predano radili i na dokazivanju teze kako je Hrvatska država stvorena na zločinu, pa im je onda zastor pao na oči kada je došla oslobađajuća presuda koja je jednom za svagda definirala da im je uzaludan trud. Metafora cijele situacije je članak novinarke Snježane Pavić u Jutarnjem od 16.11.2012. godine pod naslovom "Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj Dr. Franje Tuđmana", kojoj Hrvatskoj je autorica od srca poželjela osudu i propast. Isti članak je uklonjen sa sitea 2 minute nakon što je Meron počeo čitati presudu i stavljene su slike narodnog veselja po trgovima itd.
To su metode kojima su se služili novinari i mediji koje si nabrojao. 90-te su bile njihovo igralište. Olajavanja, podmetanja, klevete, laži. Poznate metode od poznatih i "priznatih" autora propagande.

Također, ostavi Tuđmana na miru jer da nije bilo tog čovjeka ni ti ni ja danas ne bi mogli pisati ovo što pišemo.

Što se tiče zdravstvenog odgoja, odnosno 4. problematičnog modula, ne tražimo ništa drugo osim alternative.
Boli me briga kako će ministar obrazovanja i njegovi istomišljenici odgajati svoju djecu i što se mene i mojih istomišljenika tiče, neka ih uči da smo došli iz svemira ili druge dimenzije i da se razmnožavamo putem spora. Neka svoje ideologije zadrže za sebe.
Moju djecu na taj način podučavati neće i imam svako pravo uskratiti im tu mogućnost te istovremeno tražiti uvođenje spolnog odgoja koji će biti u skladu s kršćanskom antropologijom, a hoće li to podučavanje biti iz srednjeg vijeka ili ne je moja, a ne državna stvar.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/01/2013 : 16:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Također, ostavi Tuđmana na miru jer da nije bilo tog čovjeka ni ti ni ja danas ne bi mogli pisati ovo što pišemo.




razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19393 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/01/2013 : 16:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Amos
Također, ostavi Tuđmana na miru jer da nije bilo tog čovjeka ni ti ni ja danas ne bi mogli pisati ovo što pišemo.






+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/01/2013 : 16:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by lwood

a devedesete nismo bili police state ili šta?

Ma ne , onda se to vec zvala demokracija


Kao da je sad prava demokracija.
A onda je bio rat, pa se neke stvari i mogu razumjeti.

Nema se tu sta razumjeti, govno smrdi i u ratu i u miru..totalitarizam je to i onaj najgore vrste..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/01/2013 : 16:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc
Dzabe silni filmovi o domovinskom ratu kada je Bresan vec snimio najbolji.

Naprotiv, to mu je najlošiji film koji je snimio.
quote:
To sto ga Ante Tomić hvali je naravno veliki plus


Ruka ruku mije.
Veliki je to minus a ne plus.

Ahhh, pa to je jedan od najgledanijih filmova od 91 ..
Ja se uz njega i dan danas znam dobro nasmijati..
Tomic je naravno legenda.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/01/2013 : 17:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Amos
Također, ostavi Tuđmana na miru jer da nije bilo tog čovjeka ni ti ni ja danas ne bi mogli pisati ovo što pišemo.





, u jebote

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2013 : 18:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Amos, Johhny i ostali - nemojte više o politici

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/01/2013 : 18:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Ovo s krivoustim je biser za neprežaljeni Feral i njegov "shit of the year" kontest (u kojem je navedeni uvijek uništavao konkurenciju:)
al` vratimo se filmu, pa kaže:
http://www.jutarnji.hr/-svecenikovu-djecu--pogledalo-gotovo-34-tisuce-gledatelja---ovo-je-najuspjesnije-kino-otvaranje-od-osamostaljenja-hrvatske--/1076870/


Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/01/2013 : 18:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Amos, Johhny i ostali - nemojte više o politici



Sorry, pisali smo istovremeno.


Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/01/2013 : 18:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nije baš da volim brešana i njegove filmove
ali daleko od toga da je čovjek partijski čovjek i slične gluposti
i zašto ne bi čovjek imao pravo komediju okrenuti u tragičnom smjeru
a ove amosove i dsormazove elaboracije me više uopće ne nerviraju, čak ni ne čude

devedesete su bile grozno vrijeme, daleko od demokracije, ustvari bila je to nekakva uvrnuta kič diktatura umotana u glas naroda,
sada je sve jasnije da nijedni izbori koje smo imali nisu bili regularni, da bi se nateglo fantomskih glasova koliko je god trebalo, a kad bi se neki izbori i izgubili, kao oni legendarni u zagrebu, onda se jednostavno odbije priznati gradonačelnika, i to 4 zaredom
o državnoj propagandi da ne govorimo, o bogaćenju elite dok je sirotinja ginula isto tako...
i naravno, bez tog i takvog doktora ft, danas nas ne bi bilo
a eno i kosovo država
a bez ft

što se seksualnog odgoja tiče, tu ministar ne smije popustiti
neka fratri djeci na ispovijedi dijele zdravo marije i očenaše za masturbaciju, a neka im onda u školi objasne da to ipak nije ni grijeh niti je štetno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/01/2013 : 18:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

nije baš da volim brešana i njegove filmove
ali daleko od toga da je čovjek partijski čovjek i slične gluposti
i zašto ne bi čovjek imao pravo komediju okrenuti u tragičnom smjeru
a ove amosove i dsormazove elaboracije me više uopće ne nerviraju, čak ni ne čude

devedesete su bile grozno vrijeme, daleko od demokracije, ustvari bila je to nekakva uvrnuta kič diktatura umotana u glas naroda,
sada je sve jasnije da nijedni izbori koje smo imali nisu bili regularni, da bi se nateglo fantomskih glasova koliko je god trebalo, a kad bi se neki izbori i izgubili, kao oni legendarni u zagrebu, onda se jednostavno odbije priznati gradonačelnika, i to 4 zaredom
o državnoj propagandi da ne govorimo, o bogaćenju elite dok je sirotinja ginula isto tako...
i naravno, bez tog i takvog doktora ft, danas nas ne bi bilo
a eno i kosovo država
a bez ft

što se seksualnog odgoja tiče, tu ministar ne smije popustiti
neka fratri djeci na ispovijedi dijele zdravo marije i očenaše za masturbaciju, a neka im onda u školi objasne da to ipak nije ni grijeh niti je štetno

BRAVO

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 07/01/2013 : 18:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

nije baš da volim brešana i njegove filmove
ali daleko od toga da je čovjek partijski čovjek i slične gluposti
i zašto ne bi čovjek imao pravo komediju okrenuti u tragičnom smjeru
a ove amosove i dsormazove elaboracije me više uopće ne nerviraju, čak ni ne čude

devedesete su bile grozno vrijeme, daleko od demokracije, ustvari bila je to nekakva uvrnuta kič diktatura umotana u glas naroda,
sada je sve jasnije da nijedni izbori koje smo imali nisu bili regularni, da bi se nateglo fantomskih glasova koliko je god trebalo, a kad bi se neki izbori i izgubili, kao oni legendarni u zagrebu, onda se jednostavno odbije priznati gradonačelnika, i to 4 zaredom
o državnoj propagandi da ne govorimo, o bogaćenju elite dok je sirotinja ginula isto tako...
i naravno, bez tog i takvog doktora ft, danas nas ne bi bilo
a eno i kosovo država
a bez ft

što se seksualnog odgoja tiče, tu ministar ne smije popustiti
neka fratri djeci na ispovijedi dijele zdravo marije i očenaše za masturbaciju, a neka im onda u školi objasne da to ipak nije ni grijeh niti je štetno



+1
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 07/01/2013 : 19:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc
Dzabe silni filmovi o domovinskom ratu kada je Bresan vec snimio najbolji.

Naprotiv, to mu je najlošiji film koji je snimio.
quote:
To sto ga Ante Tomić hvali je naravno veliki plus


Ruka ruku mije.
Veliki je to minus a ne plus.

Ahhh, pa to je jedan od najgledanijih filmova od 91 ..
Ja se uz njega i dan danas znam dobro nasmijati..
Tomic je naravno legenda.


Naprotiv, "Svjedoci" su najslabije prošli u kinodvoranama, to je njegov najmanje gledan film.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000