forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor klasik 27
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 05/01/2013 : 13:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pa vjerojatno nisu repriziriali :D ukupni tiraz je vj isti za sve te tri naslovnice, kao i da je samo jedna

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 05/01/2013 : 13:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
U SNK su imali inventuru pa sam ga kupio na kiosku...
Ugodno iznenađenje s tih 16 stranica iz prošlog broja, koje su ubacili na početku, bio sam skeptičan prema Ludensu.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 05/01/2013 : 13:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
...inače, izašao je i novi Extra Zagor, i njega sam maloprije uzeo na kiosku.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2013 : 14:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ako je ovo sto pisete istina onda stvarno ne znam zbog cega to.



quote:
Originally posted by jaki

varijant naslovnice su pravi potez.neka svako bira koju će a oni koji su dovoljno"glupi"ili dovoljno bogati neka kupu sve verzije.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/01/2013 : 14:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ne dobar i loš već povratak u darkwood

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/01/2013 : 15:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mi nije jasno zašto se zadnji deo priče Povratka u Darkwood nije se našao u predhodnom broju...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2365 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 05/01/2013 : 16:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Stvarno mi nije jasno zašto se zadnji deo priče Povratka u Darkwood nije se našao u predhodnom broju...

Kako ti nije jasno!?
Ljudi kad krenu sa glupostima, oni se ne zaustavljaju!
Mada, imaćemo sve strane. Mogli su i tu nešto da izmišlaju, ne bi me čudilo.
Možda kao ovi iz VČ, da zacrne neke strane...
Ja sebe smatram kolekcionarom Zagora, imam sve što je izašlo na ovim prostorima, u svim mogućim izdanjima (Srb, Hr, Mak, Bosna, pirati...) + Italijani, nešto Turaka, Grka i Nemaca...ali ovo "ne pije vodu".
Nema šanse da uzmem jedan isti strip (ista edicija) u više primeraka, samo zbog različitih korica !!!
Sloboda izbora je ok, ali mislim da je Ludens ovo uradio iz drugih razloga. Što je po meni čist promašaj...

Carpe diem
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/01/2013 : 16:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Stvarno mi nije jasno zašto se zadnji deo priče Povratka u Darkwood nije se našao u predhodnom broju...



Da je ovo Extra edicija, bilo bi mi jasno, jer se price cesto ne zavrsavaju u istim sveskama u kojim pocinju.
Ali ... ovo je Klasik edicija, citava poenta je da ista price pocne, i da se zavrsi, u jednoj svesci. Sada, ako Ludens ni to ne moze pravilno da uradi, onda se nema vise nista reci.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/01/2013 : 16:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Stvarno mi nije jasno zašto se zadnji deo priče Povratka u Darkwood nije se našao u predhodnom broju...



Da je ovo Extra edicija, bilo bi mi jasno, jer se price cesto ne zavrsavaju u istim sveskama u kojim pocinju.
Ali ... ovo je Klasik edicija, citava poenta je da ista price pocne, i da se zavrsi, u jednoj svesci. Sada, ako Ludens ni to ne moze pravilno da uradi, onda se nema vise nista reci.



a bitno da su neke extra epizode povisili broj stranica da bi pričaa završila u istoj sveski, oni rade u potpunosti obratno od onoga št trebaju raditi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2013 : 16:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da su oni nesto zajebali u prethodnom broju pa nisu objavili tih poslednjih 16 strana, pa onda kao da se iskupe zbog tog ociglednog nemara, ubacili su u ovaj najnoviji broj, sto i nije toliko strasno, obe epizode crta Donatelli tako da i ne smera mnogo.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/01/2013 : 16:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu stavljajući "manjak" već upropašćenog "Povratka u Darkwood", kao "višak" "Podvodnom čudovištu" upropasili su i njega

Edited by - Bruce Springsteen on 05/01/2013 16:45:43
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/01/2013 : 16:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Znaci sudeci po ovim zadnjim potezima Ludensa (Povratak u Darkwood Klasik) i sada od VCa (Zagorov Senke u Sumi), ni jedan ni drugi izdavac nece povuci svoje izdanje sa trzista ako nesto pogresno stampaju. U VCovom slucaju, makar su se javno ispricali, to je ipak lijepa gesta.

Ali ni jedan nije toliko pazljiv prema kupcima da svoje greske povuku, i da sve ponovo stampaju, bez gresaka.
Steta.
(Libellus, medjutim, sve popravlja, tako da njima uvijek veliki respect).

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2013 : 17:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


(Libellus, medjutim, sve popravlja, tako da njima uvijek veliki respect).



I ja volim i kupujem njihova izdanja ali treba da vidis kako je lose odradjena operacija Panama cak je i otisak na nekim stranama bled a o koricama i da ne govorim koliko su lose. Za tolike pare koje dajem...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/01/2013 : 17:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by acestroke


(Libellus, medjutim, sve popravlja, tako da njima uvijek veliki respect).



I ja volim i kupujem njihova izdanja ali treba da vidis kako je lose odradjena operacija Panama cak je i otisak na nekim stranama bled a o koricama i da ne govorim koliko su lose. Za tolike pare koje dajem...



E taj nisam vidio.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2013 : 17:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by DzekDenijels



Ja sebe smatram kolekcionarom Zagora, imam sve što je izašlo na ovim prostorima, u svim mogućim izdanjima (Srb, Hr, Mak, Bosna, pirati...) + Italijani, nešto Turaka, Grka i Nemaca...ali ovo "ne pije vodu".
Nema šanse da uzmem jedan isti strip (ista edicija) u više primeraka, samo zbog različitih korica !!!
Sloboda izbora je ok, ali mislim da je Ludens ovo uradio iz drugih razloga. Što je po meni čist promašaj...



Je li ti vidiš koliko si kotradiktoran u istom postu?
Povučićeš crtu kod varijant naslovnica ali taj isti ćeš imat u stoidvajst različitih edicija,to ti odgovara?Vidiš koliko su ljudi čudni i svak ima svoj rezon za kupovinu i nekupovinu.I po tebi je ovaj Ludensov potez promašaj.Promašaj za koga?Za Ludens sigurno nije.Svatko ko kupi dvije ili čak tri različite naslovnice njima povećava ukupnu prodaju pa je za Ludens ovo pogotak.
Žao mi je samo što nije napisano u kojem su omjeru naslovnice.Svaka po 1/3 ili neki drukčiji omjer u kojem bi bile neke naslovnice bile puno rijeđe.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 05/01/2013 17:26:32
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2013 : 17:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

(Libellus, medjutim, sve popravlja, tako da njima uvijek veliki respect).


Sa takvim cijenama i je red da popravljaju za razliku od BG.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

caramba
Starting Member



Croatia
30 Posts

Member since 25/10/2008

Posted - 05/01/2013 : 18:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send caramba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
a bitno da su neke extra epizode povisili broj stranica da bi pričaa završila u istoj sveski, oni rade u potpunosti obratno od onoga št trebaju raditi


Te epizode o kojima predpostavljam da govoriš u stvari i u originalnim talijanskim izdanjima imaju više stranica:

- orig. broj 99 Kapetan Zmija 114 str. (LDX 107, 112 str.)
- orig. broj 109 Prijetnja iz zraka 114 str. (LDX 116, 112 str.)
- orig. broj 118 Sjekira i sablja 106 str. (LDX 125, 104 str.)

Razlika u ukupnom broju stranica je u stvari u tome što ih Ludens broji 1,2,3... dok Talijani 3,4,5...
Kasnije su ako se ne varam počeli brojati od 5,6,7... pa nadalje jer su uveli onu naslovnu stranu i poštu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2013 : 19:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I extra Zagor broj 176 ,,Krilati osvetnik" ima veci broj strana
Go to Top of Page

zagor fan
New Member



Croatia
163 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 05/01/2013 : 20:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor fan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

I extra Zagor broj 176 ,,Krilati osvetnik" ima veci broj strana


Da, 104 strane ima, ako se ne varam
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/01/2013 : 20:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by caramba

quote:
Originally posted by tinton
a bitno da su neke extra epizode povisili broj stranica da bi pričaa završila u istoj sveski, oni rade u potpunosti obratno od onoga št trebaju raditi


Te epizode o kojima predpostavljam da govoriš u stvari i u originalnim talijanskim izdanjima imaju više stranica:

- orig. broj 99 Kapetan Zmija 114 str. (LDX 107, 112 str.)
- orig. broj 109 Prijetnja iz zraka 114 str. (LDX 116, 112 str.)
- orig. broj 118 Sjekira i sablja 106 str. (LDX 125, 104 str.)

Razlika u ukupnom broju stranica je u stvari u tome što ih Ludens broji 1,2,3... dok Talijani 3,4,5...
Kasnije su ako se ne varam počeli brojati od 5,6,7... pa nadalje jer su uveli onu naslovnu stranu i poštu.


ne to je druga stvar, imaš Krilatog osvetnika i Kraj tiranina s više stranica

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18452 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2013 : 20:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
super za 16 stranica iz Povratka....., 3 naslovnice mi se jako sviđa(imamo izbor) a i ZIMSKA ZMIJA u travnju/aprilu
ko uvod u prolječe....BRAVO LUDENS!!!!što se klasika tiče.
ali koje dramaturgije, stalno 1000 prigovora ko da svi želite da Ludens nestane sa kioska, uvedu recept 300-500 naklade HC pa svi sretni valjda...sorry ali kenjate puno....
šta vas opet smeta, zajebali 16 stranica pa jih objavili u vodama,što nije ok, ali ni ni kraj svijeta....dali tri varijante naslovnica da možete odabrati jednu koja se vam najviše sviđa i opet frka....
ajde, idite u izdavačke vode i objavite vi to bolje mudraci.....
ja ču kupit sve tri naslovnice a nisam bogat samo sam lud na Zagora, pa ako vam smeta toliko...Bernard je to uradio zbog mene....neznam što vas smeta i boli, odaberete jednu i basta.-..ko šljivi ostale dvije alo vam žao novca ili vas ne zanimaju.....
neki konstantno seru pa što netko uradio...najlakše je kritizirat...nisam ni ja hladan kad mi Ludens digne živac ali, ljudi su več 10 godina na kioscima sa stripovima,Veseli več 5 a nimalo zahvalnosti...samo žuč i ljutnja....
LUDENS JE IZDAVAČ,živi od prodaje, nije KARITAS ili CRVENI KRIŽ/KRST...vi ste ( i ja) samo konzumenti i čitatelji i poanta je uzmi ili ostavi,ništa više...kapitalizam,biznis...to smo htjeli to imamo....demokracija prestane kad je novac u pitanju....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/01/2013 21:01:08
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/01/2013 : 21:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
BRAVO LUDENS!!!!



Ove dvije rijeci se rijetko mogu upotrijebit u istoj recenici u zadnje vrijeme.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10758 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/01/2013 : 21:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ok...varianti su m jasni,ali da li je broj primjeraka stoga isti ili su tiraz podij...potrijelili npr, od 5000 komada, tako svaka naslovnica ima tiraz od 1666? komada?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18452 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2013 : 21:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ok...varianti su m jasni,ali da li je broj primjeraka stoga isti ili su tiraz podij...potrijelili npr, od 5000 komada, tako svaka naslovnica ima tiraz od 1666? komada?



a čuj, ZAGOR KLASIK je imao nakladu(dok ju je Ludens pisao u impresum) 8 000 primjeraka, možda je malo pala u doba recesija ali mislim da je još uvijek tu negdje.... tako da sam prije na tome da su otisnuli nekih 2 500 komada svake naslovnice....nekako logično mi izgleda ali da znam....nema šanse...gatam ko baba vračara...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10758 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/01/2013 : 22:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I ja sam bubnuo napamet brojku od 5000 komada...ako je 8000 onda se jos dobro prodaje a zbog tih nekih 16 stranica iz proslog broja mi ne drzi vodu....I to bas iz epizode "povratak u Darkwood" pa mislim si....prelamanje....nastavak voda u "zimskoj zmiji" :-)))

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000