forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Kronologija jedne aukcije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morti
New Member

133 Posts

Member since 21/11/2006

Posted - 09/01/2013 : 19:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send morti a Private Message  Reply with Quote
1. Čestitamo, aukcija je uspješno završena!
morti je osvojio aukciju ZAGORTENAYDE - KNJIGA POVODOM 50 GODINA ZAGORA s najvećom ponudom od 375 Kn!
Preporučamo kupcu da kontaktira prodavača Zole kako bi se dogovorili oko uvjeta isporuke i plaćanja! 15. 12.



2.Zole, dobar dan!
Pošalji mi broj računa ili ako imaš PayPal, mogu ti uplatiti novac odmah. Ukoliko nemaš, ne "gine" mi banka. 15. 12.


3.Pozdrav Sinisa,
dugo se nismo vidjeli ni culi. Imam paypal, ali mi lova onda sjeda na Visu pa trebam cekat mjesec dana, a cash je u ovo vrijeme prilicno potreban, pa ako ti nije problem, mozes uplatiti na......
Nije zurba, kad stignes. U Split necu prije ljeta, a pretpostavljam da ti se do tada ne ceka, pa mozemo rijesiti postom (postarina 15 kuna). 16. 12.


4.Sve ok. Javit ću ti kad uplatim na račun; sutra po svoj prilici. Hvala ti na odgovoru i susretljivosti u vezi striscia.
Nek' stoje, pa ću ti se javiti kada definitivno donesem odluku.
Sve najbolje,
Siniša 16. 12.

5.OK, cujemo se.
Pozdrav,
Zole.


6.Pozdrav Damire,
uplatio prije nekih sat vremena.
Saluti cari,
Sinisa 19.12.

7.OK, necu stici slati prije petka, uglavnom javim ti se.
Pozdrav,
Zole. 19. 12.


8.Pozdrav Sinisa,
poslao jutros, javi kad stigne.
Pozdrav,
Zole. 28. 12.

9.Nije da svaki dan (pored svih ostalih poslova) mislim na Zagora, ali je knjiga trebala doći do odredišta, uzevši u obzir čak i to da je poslana kako si me i obavijestio, pa da je poslana i kasnije. Štoviše, iz Italije su mi stigle sve pošiljke, pa mi - zaista - nije jasno što se događa??!
Pozdrav,

Siniša 3.1.


10.Standardna novogodisnja situacija, kad sve posiljke kasne. Iako je stvarno vec trebala stici, sutra je tjedan dana otkad sam poslao. Strpljenja, stici ce. Zivjele HP! 3.1.


11.Damire, dobar dan! Ja knjigu još nisam dobio, ali ću pričekati do sljedećeg ponedjeljka. U slučaju da ne stigne, poslat ću ti broj mojega tekućeg računa, pa bih te molio da mi novac uplatiš na račun. Ukoliko knjiga stigne, ja ću ti se odmah javiti. Danas

Pozdrav,
Siniša

12.Sinisa, uzevsi u obzir da je knjiga do sada vec trebala stici (iako se ja jos nadam da su je negdje zagubili pa da ce svejedno stici), vjerojatno mozemo poceti razmisljati da se izgubila i da nece ni stici. Medjutim, iznenadjuje me tvoj zahtjev da ti novac uplatim natrag na racun. Prodajem na ebayu od 2001., a takodjer i na stripovi.com od samog otvaranja aukcija, i uvijek je pravilo da prodavaceva odgovornost prestaje slanjem paketa, sto sam ja u ovom slucaju ucinio u petak, 28.12. s glavne poste u Branimirovoj ulici. S obzirom da nisi trazio da ti saljem preporuceno i platio si postarinu za obicnu posiljku (a samim tim ne mozemo dobiti ni podatke o poslanom paketu jer nema tracking koda), ja ne mogu snositi posljedice nesposobnosti nekoga na posti (kako je uopce moguce da se paket izgubi? To mi se dosad jos nije dogodilo) ili zlonamjernosti nekoga u tvojoj zgradi (mozda je netko vidio paket pa ga jednostavno uzeo misleci da je tko zna sto unutra). Jer ja sam knjigu takodjer platio kad sam je uzimao, stoga ne mogu odgovarati za tudje postupke i biti na financijskom gubitku, pogotovo kada je pravilo, ponavljam, da kupac snosi sve rizike slanja robe postom i da prodavac za to nije odgovoran. Opet, nadam se da ce paket ipak stici, a ako ne stigne, ne mogu ti, nazalost, pomoci jer sam svoju obavezu izvrsio kako treba (a ako dvojis o cinjenici jesam li paket uopce poslao, sto opet nagadjam zbog tvojeg zahtjeva da ti vratim novac, reci cu ti samo da predugo prodajem na aukcijama da bih svoj ugled stavljao na kocku zbog jedne knjige).

Pozdrav,

Zole. Danas



13.Damire, smiješno je sve ovo o čemu govoriš. Kad smo kod uglednog ebaya i aukcija kao takvih, tvoja je obveza, kao iskusnog prodavača, bila da postaviš pitanje meni, "ignoramusu" koji se ne bavi aukcijskom prodajom (iako je potpuno jasno da se takva pošiljka šalje preporučeno) želim li da pošiljku pošalješ običnom ili preporučenom poštom. Jednostavno si mi poslao iznos od 390 kn s poštarinom (15 kn). I sam znaš da mi nije problem platiti onoliko koliko košta slanje paketa preporučenom poštom. Odgovornost prodavača? Zgrada? O čemu ti to pričaš?! Ne, sada uopće ne dvojim da mi paket nisi ni poslao. U to sam sada potpuno siguran. Dovoljno je pogledati i pregledati tvoje odgovore, nazovimo ih ležernim mail porukama, i kronologiju ove akvizicije. "Poslao" si paket 28. 12. Aukcija je završila 15.12. i odmah sam ti poslao poruku i zatražio broj računa. Odgovorio si mi 16.12. Mislim da je bila nedjelja. Novac sam ti uplatio odlaskom u banku 19. 12.

Nisi se, između ostalog, ni potrudio poslati mi jedan jedini mail u kojem bi me priupitao i provjerio je li knjiga stigla?! Nije to tvoja odgovornost, rekao bi ti! Postoji li nešto što se zove pristojnost i moralna obveza tebe kao prodavača, a sve u želji da imaš sretnog i zadovoljnog kupca. Zar to nisi naučio kao prodavač na ebayu?! Ne, knjigu nisi poslao! Počasti prijatelje. Nadam se će vam 390 kn dostajati za nekoliko kava. Nek' se zna! Zole je častan čovjek.
Sretna Nova godina!


















Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa sam si kriv, šta nisi tražija preporučeno?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/01/2013 : 20:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

1. Čestitamo, aukcija je uspješno završena!
morti je osvojio aukciju ZAGORTENAYDE - KNJIGA POVODOM 50 GODINA ZAGORA s najvećom ponudom od 375 Kn!
Preporučamo kupcu da kontaktira prodavača Zole kako bi se dogovorili oko uvjeta isporuke i plaćanja! 15. 12.



2.Zole, dobar dan!
Pošalji mi broj računa ili ako imaš PayPal, mogu ti uplatiti novac odmah. Ukoliko nemaš, ne "gine" mi banka. 15. 12.
Paypal! Za uplatu unutar Hrvatke? Čemu komplicirati?
Unutar Hrvatske se uplaćuje na račun.



3.Pozdrav Sinisa,
dugo se nismo vidjeli ni culi. Imam paypal, ali mi lova onda sjeda na Visu pa trebam cekat mjesec dana, a cash je u ovo vrijeme prilicno potreban, pa ako ti nije problem, mozes uplatiti na......
Nije zurba, kad stignes. U Split necu prije ljeta, a pretpostavljam da ti se do tada ne ceka, pa mozemo rijesiti postom (postarina 15 kuna). 16. 12.
Poštarina 15 kn. za kakvu pošiljku? Knjiga od 375 kn. se ne šalje kao tiskanica ili obično pismo. Čak ne bi trebalo ni kao preporučeno pismo je pošta u slučaju gubitka vraća samo poštarinu x 5 što je malo.
Dakle kao paket. Poštarina je 18 kn. za vrijednost 100 kn. ili (u ovom slučaju) 29 kn. za pravu vrijednost.
Propust prodavača.


4.Sve ok. Javit ću ti kad uplatim na račun; sutra po svoj prilici. Hvala ti na odgovoru i susretljivosti u vezi striscia.
Nek' stoje, pa ću ti se javiti kada definitivno donesem odluku.
Sve najbolje,
Siniša 16. 12.

5.OK, cujemo se.
Pozdrav,
Zole.


6.Pozdrav Damire,
uplatio prije nekih sat vremena.
Saluti cari,
Sinisa 19.12.

7.OK, necu stici slati prije petka, uglavnom javim ti se.
Pozdrav,
Zole. 19. 12.


8.Pozdrav Sinisa,
poslao jutros, javi kad stigne.
Pozdrav,
Zole. 28. 12.
Prošlo je 9 dana od uplate. Previše.
Neažurnost prodavača.


9.Nije da svaki dan (pored svih ostalih poslova) mislim na Zagora, ali je knjiga trebala doći do odredišta, uzevši u obzir čak i to da je poslana kako si me i obavijestio, pa da je poslana i kasnije. Štoviše, iz Italije su mi stigle sve pošiljke, pa mi - zaista - nije jasno što se događa??!
Pozdrav,
Siniša 3.1.
Ustvari, ovdje još nije bilo mjesta panici. Ipak je putovalo preko vikenda i praznika.


10.Standardna novogodisnja situacija, kad sve posiljke kasne. Iako je stvarno vec trebala stici, sutra je tjedan dana otkad sam poslao. Strpljenja, stici ce. Zivjele HP! 3.1.


11.Damire, dobar dan! Ja knjigu još nisam dobio, ali ću pričekati do sljedećeg ponedjeljka. U slučaju da ne stigne, poslat ću ti broj mojega tekućeg računa, pa bih te molio da mi novac uplatiš na račun. Ukoliko knjiga stigne, ja ću ti se odmah javiti. Danas
Pozdrav,
Siniša
Ako je ovo danas (9.1), ovdje već ima razloga za smatrati da nešto nije u redu.

12.Sinisa, uzevsi u obzir da je knjiga do sada vec trebala stici (iako se ja jos nadam da su je negdje zagubili pa da ce svejedno stici), vjerojatno mozemo poceti razmisljati da se izgubila i da nece ni stici. Medjutim, iznenadjuje me tvoj zahtjev da ti novac uplatim natrag na racun. Prodajem na ebayu od 2001., a takodjer i na stripovi.com od samog otvaranja aukcija, i uvijek je pravilo da prodavaceva odgovornost prestaje slanjem paketa, sto sam ja u ovom slucaju ucinio u petak, 28.12. s glavne poste u Branimirovoj ulici. S obzirom da nisi trazio da ti saljem preporuceno i platio si postarinu za obicnu posiljku (a samim tim ne mozemo dobiti ni podatke o poslanom paketu jer nema tracking koda), ja ne mogu snositi posljedice nesposobnosti nekoga na posti (kako je uopce moguce da se paket izgubi? Moguće. Ljudi kradu, dešava se. A i nije bio paket. To mi se dosad jos nije dogodilo) ili zlonamjernosti nekoga u tvojoj zgradi (mozda je netko vidio paket pa ga jednostavno uzeo misleci da je tko zna sto unutra). Moguće i to, ali ta knjiga nije ni trebala završiti u holu zgrade. Jer ja sam knjigu takodjer platio kad sam je uzimao, stoga ne mogu odgovarati za tudje postupke i biti na financijskom gubitku, pogotovo kada je pravilo, ponavljam, da kupac snosi sve rizike slanja robe postom i da prodavac za to nije odgovoran. Ako kupac striktno odabere način slanja, da. Opet, nadam se da ce paket ipak stici, a ako ne stigne, ne mogu ti, nazalost, pomoci jer sam svoju obavezu izvrsio kako treba (a ako dvojis o cinjenici jesam li paket uopce poslao, sto opet nagadjam zbog tvojeg zahtjeva da ti vratim novac, reci cu ti samo da predugo prodajem na aukcijama da bih svoj ugled stavljao na kocku zbog jedne knjige). Pa onda nemoj.
Pozdrav,
Zole. Danas
Prodavčeva odgovornost prestaje slanjem paketa - o ovome bi se dalo raspravljati...
Činjenica je da dogovor oko slanja nije dobro obavljen. Kupac je pretpostavio da će ozbiljan prodavač poslati odgovarajuću vrstu pošiljke. Prodavač je krajnje neozbiljno odlučio poslati običnu neosiguranu pošiljku jer je vjerovao da uvijek sve bude u redu.
I sada je tu nesuglasica.




13.Damire, smiješno je sve ovo o čemu govoriš. Kad smo kod uglednog ebaya i aukcija kao takvih, tvoja je obveza, kao iskusnog prodavača, bila da postaviš pitanje meni, "ignoramusu" koji se ne bavi aukcijskom prodajom (iako je potpuno jasno da se takva pošiljka šalje preporučeno) želim li da pošiljku pošalješ običnom ili preporučenom poštom. Jednostavno si mi poslao iznos od 390 kn s poštarinom (15 kn). I sam znaš da mi nije problem platiti onoliko koliko košta slanje paketa preporučenom poštom. Odgovornost prodavača? Zgrada? O čemu ti to pričaš?! Ne, sada uopće ne dvojim da mi paket nisi ni poslao. U to sam sada potpuno siguran. Dovoljno je pogledati i pregledati tvoje odgovore, nazovimo ih ležernim mail porukama, i kronologiju ove akvizicije. "Poslao" si paket 28. 12. Aukcija je završila 15.12. i odmah sam ti poslao poruku i zatražio broj računa. Odgovorio si mi 16.12. Mislim da je bila nedjelja. Novac sam ti uplatio odlaskom u banku 19. 12.
Nisi se, između ostalog, ni potrudio poslati mi jedan jedini mail u kojem bi me priupitao i provjerio je li knjiga stigla?! Nije to tvoja odgovornost, rekao bi ti! Postoji li nešto što se zove pristojnost i moralna obveza tebe kao prodavača, a sve u želji da imaš sretnog i zadovoljnog kupca. Zar to nisi naučio kao prodavač na ebayu?! Ne, knjigu nisi poslao! Počasti prijatelje. Nadam se će vam 390 kn dostajati za nekoliko kava. Nek' se zna! Zole je častan čovjek.
Sretna Nova godina!


Ne preporučeno, nego paket ili vrijednosno.
Ne vjerujem da Zole nije poslao pismo. Mislim da je to pismo netko ukrao. Dešava se sve više u zadnje vrijeme.
Kupčevo nezadovoljstvo je po meni opravdano.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 09/01/2013 20:47:20
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/01/2013 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pa sam si kriv, šta nisi tražija preporučeno?


Obeštećenje bi bilo 5 X 12.50 kn. tj. 62.50 kn. od uplaćenih 390 kn.
Nemaš pojma, sjedi 2

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, šta nije tražija bilo kako osim obično jeboga, to je amaterski totalno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/01/2013 : 20:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pa dobro, šta nije tražija bilo kako osim obično jeboga, to je amaterski totalno.


Oslonio se na renomiranog prodavača da sam odluči kako će slati te naplati u skladu s tim. Bar sam ja tako shvatio. Kupac smije biti amater, prodavač ne.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne, kupac mora znat šta i kako kupuje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 09/01/2013 : 20:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
obi-wan, sjedi 5!

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 10/01/2013 : 15:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
daj mu negativnu,ako mu se to dogodi jos 2 puta izbacit ce ga sa stranice,pa mu nece bit važno ko je u pravu.

stršljen spašen
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 10/01/2013 : 23:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ma kakve preporučene pošiljke i dodatne zarade pošti,ionako su preskupi.
Samo su tri opcije ovdje:
1.Ako prodavač ima neku potvrdu da je poslao paket,po meni je onda čist ko suza.
2.Ako nema nikakvu potvrdu o slanju,nek vraća lovu i drugi put pazi malo bolje kod skupljih paketa i stvar riješena.
3.Možda je i kupac primio knjigu,pa bi i jedno i drugo.


Naravno,ne smatram da je ovdje riječ o bilo kakvim prevarama s obe strane,samo sam napisao mogućnosti.

Da sam ja kupovao strip,tražio bih od prodavača da mi samo pošalje na mail sliku potvrde o predaji paketa,kad bi ga dobio zahvalio bi se prodavaču na korektnosti,zaboravio svoj novac i još koji put opsovao ove u pošti,jbg.nema druge.Kada mi ne bi poslao potvrdu,onda bi očekivao novac nazad jer apsolutno nikakvog dokaza o slanju nema,a ne vjerujem baš mnogima


Edited by - Otto Kraus on 10/01/2013 23:09:49
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 16/01/2013 : 10:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Paypal je simpl. Odlično rešenje.

ostalo je sve u zoni sivine... poslao ili nije? primio ili nije? poštar maznuo ( ne verujem )? neko drpnuo ako primatelj živi u bloku (vrlo moguče, ali tu je poštar kriv)...

pričekajte još koji dan. pitajte na pošti, itd... pitaj poštara, verovatno bi se trebao sječati pošiljke
Go to Top of Page

kaius
Starting Member



42 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 15/02/2013 : 14:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kaius a Private Message  Reply with Quote
dosta zavisi od veličine/težine , knjige/stripa,
ako se neče paket slat a vrijednost stripa je malo veća preporučeno je sasvim ok,ali,u zaštitnoj koverti obavezno. plus je što ako pošiljka i ne stigne pošiljaoc ima potvrdu o slanju, i nemože se desit da netko kako ste naveli iz zgrade "slučajno" uzme tuđu poštu.a ako nema doma nikoga za preuzet poštar mora vratit nazad i pustit obavijest !
glavno u svemu je da iako se izgubi pošiljka,postoji pismeni trag(potvrda) da je poslano i nema tko koga okrivt da je ili nije poslao,ili obrnuto, da kupac dobije (ako je poslano obično) i da kaže -nije stiglo hoću pare nazad,jer ipak i ta mogućnost postoji na kraju krajeva! toliko o okrivljavanju ko je bio nepošten !
a slučaju gubitka ne ulazim,to je poslije stvar dogovora između dotičnih!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000