forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA: Kolorka 21 - Astronauti iz budućnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2013 : 15:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Martina misli da su sva druga ljudska bića zamijenjena robotima.

Gojko misli da ga okružuju alieni protiv kojih mu se zadaća boriti.

Martinina mama misli da će ih sve to proći kad odrastu te da će sve dobro završiti.

Gojkova sestra misli da ide u kino.

Svi se varaju i svi imaju pravo u "Astronautima iz budućnosti" Lewisa Trondheima i Manua Larceneta, dvojice kreativnih prvaka suvremenoga francuskoga stripa koji nam ovim stripom pružaju posvetu vlastitomu djetinjstvu kroz križanac vrhunske literature za mlade i kinematografskog akcijskog superspektakla začinjenog ciničnim humorom i živim potezima pera. "Astronauti iz budućnosti" su točno onako dobri kako se nadate ...

... i nimalo nalik onome što očekujete.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 37 stranica (PDF, 13Mb).

Kolorka 21 • Astronauti iz budućnosti • 148 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.1.2013. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/01/2013 : 15:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Napokon.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2013 : 16:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eh

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/01/2013 : 18:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Trondheim & Larcenet!

Kombinacija iz snova...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 12/01/2013 : 19:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da je zabavno onoliko koliko mi izgleda na prvi pogled.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 12/01/2013 : 20:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je kad nas obraduješ ovako vikendom :). Kakav divan par parova: Manu&Lewis i Martina&Gojko :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/01/2013 : 20:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Antovi mokri snovi...

Baš ću provjeriti teaser!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 12/01/2013 : 20:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Nadam se da je zabavno onoliko koliko mi izgleda na prvi pogled.



Još i više od toga. Uistinu zabavan i zanimljiv strip, preporučujem u svakom slučaju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/01/2013 : 00:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Antovi mokri snovi...

Baš ću provjeriti teaser!


pa dobro, ovaj strip se očekuje već od najave, a to je dobra tri meseca, tako da nema tu nekakvih vlažnih snova :)

oni su rezervisani za ovogodišnje Tvrđe

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/01/2013 : 15:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prvi utisak: dobar strip.
Da je zavrsio nakon prvog albuma, bio bi fenomenalan, cak i bolji od Zekana i Tvrdja.
Trondheim i Larcenet ni ovaj put nisu razocarali.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 25/01/2013 : 16:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Predivan strip, oraspoložio me samo tako :)
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 26/01/2013 : 13:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
da i ja kao Ernie javim prvi utisak: odličan prvi i drugi album, treći malo slabiji

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/03/2013 : 17:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakav fleš od stripa (ovde mislim na prve dve epizode, sad se bacam na treću)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/03/2013 : 18:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo prvi album, i nisam osjetio nikakav poriv da pročitam ostale. Jednostavno mi ne paše.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/03/2013 : 23:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Pročitao sam samo prvi album, i nisam osjetio nikakav poriv da pročitam ostale. Jednostavno mi ne paše.


Iskoristiću Ignusov post za svoj komentar ovog albuma.
Trondhajm (Zekanove hvalevredne pustolovine,Tvrđa) i Larsene (Svagdanja borba,Blast,Povratak zemlji,Tvrđa) su autori koje jako,jako cenim.
Utoliko je veće bilo moje ushićenje kada sam video da će Fibra izdati njihov zajednički rad, i istoga dana kada je ovaj strip došao u Darkvud, potrudio sam se da ga nabavim.
I počelo je čitanje.Stranica za stranicom je "padala", strip mi je bio duhovit,interesantan,simpatičan, ali sve vreme sam očekivao da to bude na nekom višem nivou kvaliteta, ipak su ovo Trondhajm&Larsene.U stvari Larsene je odlično odrađivao svoj deo posla, nikada nisam više uživao u njegovom crtežu;ali Trondhajm mi je tu zakazao.Priča mi je bila nekako previše "dečija", da ne kažem pomalo infatilna.A sve vreme mi je u glavi komentar sa zadnje korice "Astronauti iz budućnosti ...i nimalo nalik onome što očekujete".I zaista, krajem prvog albuma, dolazi do "fleša" u stripu.Ali taj fleš nije izazvao ni fleš u mom čitanju.Čakštaviše, priča mi se još manje dopadala nego pre tog "obrata".I tu se završava drugi album.I jasno mi je što Ignus kaže da mu strip ne paše, a naročito ako nije poštovalac Trondhajmovog rada, pa nema želje da nastavi sa sledećim albumima.
Nemojte da me pogrešno shvatite da mi se prvi album nije dopao, jednostavno nije bio dobar koliko sam to očekivao.
I u drugom albumu ista priča.Sve to nekako nije loše, ali nema one Trondhajmove lude vožnje.Ali...
..počeće i ona negde malo posle polovine drugog albuma.E tu i ja fleširam!
I onda sve do kraja - vožnja ludim Larseneovim&Trondhajmovim crtežom i pričom.
Vidim da su ljudi komentarisali da su im odlična prva dva albuma, ali ne i treći; a takve su ocene i na Bedeteci.Meni je skroz obratno.U prvoj priči je zagrejavanje, a onda mi sve ide bolje i bolje.Sa tim što ipak moram reći da mi se najviše svidela završnica drugog albuma.I sam prvi album mi je dosta bolji, kada su se rasvetlile neke stvari u drugom albumu.A verujte mi, ne možete ni da pretpostavite kako će se strip razviti.

Ovo je jedna nepreteciozna SF avantura sa popriličnom dozom humora, koju su sjajno izveli istinski majstori devete umetnosti.

Za ljubitelje Trondhajma i Larsenea, nezaobilazno štivo!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/03/2013 23:12:44
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/03/2013 : 23:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Za ljubitelje Trondhajma i Larsenea, nezaobilazno štivo!!!




Kako sam te podsetio da si me odavno ubedio u razgovoru pre par godina da obratim paznju na ovaj dvojac, tako sad ja moram da ti skrenem paznju na udeo koji imaju i drugi autori koji su saradjivali sa njima, a nimalo nisu beznacajni. Jer se kod tebe svodi sve samo na ta dva imena, a ima ih jos zasluznih za kvalitet ovih stripova koje navodis.

Dakle, Appollo, Zan Iv Feri, Sfar, mogo bi neko upuceniji da napise nesto i o njihovom delovanju. Sta je sve objavljeno kod nas i sta bi ev. mogli da ocekujemo.
Nije samo ovaj dvojac zasluzan za sve, malo su se nesto i ovi pitali
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2013 : 16:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto



Za ljubitelje Trondhajma i Larsenea, nezaobilazno štivo!!!




Kako sam te podsetio da si me odavno ubedio u razgovoru pre par godina da obratim paznju na ovaj dvojac, tako sad ja moram da ti skrenem paznju na udeo koji imaju i drugi autori koji su saradjivali sa njima, a nimalo nisu beznacajni. Jer se kod tebe svodi sve samo na ta dva imena, a ima ih jos zasluznih za kvalitet ovih stripova koje navodis.

Dakle, Appollo, Zan Iv Feri, Sfar, mogo bi neko upuceniji da napise nesto i o njihovom delovanju. Sta je sve objavljeno kod nas i sta bi ev. mogli da ocekujemo.
Nije samo ovaj dvojac zasluzan za sve, malo su se nesto i ovi pitali


Tu se mogu uvrstiti i Kristof Blan,Žoan Sfar,Žan Iv Feri i braća Žovrej - ja barem za njih znam.
Feri se odlično pokazao na Povrtaku zemlji; Sfar u Tvrđi, u Malom princu ga nešto i nisam svario;Žovrejovi su razbili u Linkolnu a Blana tek očekujemo u Piratu Isaku i u nekim Tvrđama.Apolo iz Otoka Burbon nije iz te priče.

Što se tiče budućih izdanja od ovih autora to su:
Linkoln od Bookglobea (7. epizoda)
Pirat Isak i od Fibre i od DW
Povratak zemlji i od Fibre i od DW
Tvrđe od Fibre

U pravu si kad kažeš da je njihov udeo bitan, ali mislim da je ovaj dvojac ipak neprikosnoven.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/03/2013 16:25:21
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 27/10/2013 : 13:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Procitao Astronaute. Prvi dojam je bio: potpuno neocekivano. Kad sam poceo citat cinilo mi se da ce nastaviti u tom stilu, onako djecje, nevino, zabavno, sa dozom humora. No, onda dolazi do preokreta i na pocetku sam cak bio malo razocaran sa preokretom, ali kako sam isao sve dalje i dalje ponovno mi postaje sve bolje i bolje da bi na samom kraju Trondheim opet pokazao koliko je izvrstan scenarist i kako zna ostaviti dubok dojam sa svakim svojim stripom (nisam jos citao tvrde, tako da se ova tvrdna odnosi samo na zekane i astronaute). Sto se crteza tice, on mi jako dobro pase uz pricu i izvrsno ju nadopunjava.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2013 : 16:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
felagunde, jesi li to prepisao moje utiske ili mi se čini?
(tvrđu obavezno pročitaj, pa se onda priključi mamlazu i meni da je iskukamo do markosa u većoj količini te bržem ritmu)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/10/2013 16:13:34
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 27/10/2013 : 18:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Nisam, ali vidim sad da su nam dosta slicni. Sto se tvrdi tice, imam doma dva albuma zenita na engleskom (sto znaci 4 fibrina zenit albuma) pa kad nadem vremena i kad procitam javim utiske.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2013 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisu nam slični već identični.

neka ti to bude na vrhu liste prioriteta za čitanje - videćeš da je Tvrđa čak i najluđa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 27/10/2013 : 22:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ma nisu isti
Koliko sam ja tebe shvatio ti si prije onog preokreta bio malo razocaran jer si ocekivao vise, dok sam ja bio sasvim zadovoljan i jos uvjek sam siguran da bi u rukama ovog dvojca na kraju mogao ispasti izvrstan strip i da nije bilo tog preokreta i da nije prica otisla u skroz drugom pravcu.

Sto se tice tvrdi, njih cu sljedece citat kad nest budem citao(na tvoj nagovor).

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 27/10/2013 22:46:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/10/2013 : 11:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Procitao Astronaute. Prvi dojam je bio: potpuno neocekivano. Kad sam poceo citat cinilo mi se da ce nastaviti u tom stilu, onako djecje, nevino, zabavno, sa dozom humora. No, onda dolazi do preokreta i na pocetku sam cak bio malo razocaran sa preokretom, ali kako sam isao sve dalje i dalje ponovno mi postaje sve bolje i bolje da bi na samom kraju Trondheim opet pokazao koliko je izvrstan scenarist i kako zna ostaviti dubok dojam sa svakim svojim stripom (nisam jos citao tvrde, tako da se ova tvrdna odnosi samo na zekane i astronaute). Sto se crteza tice, on mi jako dobro pase uz pricu i izvrsno ju nadopunjava.



moje reči:
I zaista, krajem prvog albuma, dolazi do "fleša" u stripu.Ali taj fleš nije izazvao ni fleš u mom čitanju.Čakštaviše, priča mi se još manje dopadala nego pre tog "obrata".I tu se završava drugi album.
Nemojte da me pogrešno shvatite da mi se prvi album nije dopao, jednostavno nije bio dobar koliko sam to očekivao.
I u drugom albumu ista priča.Sve to nekako nije loše, ali nema one Trondhajmove lude vožnje.Ali...
..počeće i ona negde malo posle polovine drugog albuma.E tu i ja fleširam!
I onda sve do kraja - vožnja ludim Larseneovim&Trondhajmovim crtežom i pričom.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/10/2013 11:48:45
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/10/2013 : 13:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

felagunde, jesi li to prepisao moje utiske ili mi se čini?
(tvrđu obavezno pročitaj, pa se onda priključi mamlazu i meni da je iskukamo do markosa u većoj količini te bržem ritmu)



Valjaju li sta te Tvrdje da ih uzmem i ja?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/10/2013 : 16:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tebe će razduševiti, garantujem ti.
ali samo ako uzmeš po tri komada od svakog broja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/10/2013 : 16:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

tebe će razduševiti, garantujem ti.
ali samo ako uzmeš po tri komada od svakog broja.



Jedino tako i mogu da uhvatim prikljucak sa Francuzima
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000