forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 RIJETKI STRIP ZLATNE SERIJE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 01/02/2013 : 20:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote

Radi se o naslovnici Zlatne Serije broj 655 "Vuk Samotnjak".
Naslovnica tog broja kao sto se vidi sa slike malo drugacija?!?
Na toj zutoj traci sve je ispisano sa CRNOM BOJOM. Inace je trbalo biti ispisano crvenom i crnom bojom.
Takvih primjeraka nema toliko mnogo.Osim ovog mog primjerka vidjeo sam samo jos jedan na aukcijama ali je bio u toliko losem stanju da ga nisam htjeo kupiti iako sam taj trazio od kako sam clan ovog sajta. Za ovaj Crni Vuk Samotnjak sam vec znao u doba kada je izasao ali tad me to nije toliko zanimalo...Za taj strip mi je rekao jedan prijatelj koji je bio veliki ljubitelj i kolekcionar Zagora. Tad sam i prvi put vidio taj Crni Vuk Samotnjak.
Evo i slike::


Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/02/2013 : 21:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Imam...
Doduše, moj primerak nije u kesici.
Ali je zato dobro zaštićen, i na sigurnom...

Carpe diem
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/02/2013 : 22:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Lijep je osjećaj imati nešto rijetko.

Kad je već otvorena ova tema, eto meni je žao što nisam bio prisutan pri isteku aukcije kada je dubac prodavao Satanijino čudovište sa bijelom pozadinom (inače bi trebala biti plava).
Takvi stripovi zaista su rijetki a pogotovo odlično očuvani i to je pravi gušt imati u osobnoj kolekciji.

http://www.stripovi.com/aukcije/zs-46-satanijino-cudoviste-tex/4125794/


EKS 251 pušten u prodaju bez spajalica... također rijetko i lijepo za imati u kolekciji.

http://www.stripovi.com/aukcije/eks-almanah-251-zagor/4627497/

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 01/02/2013 22:21:56
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/02/2013 : 03:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Za koliko se prodaje takav "Vuk Samotnjak"?
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 02/02/2013 : 05:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

Za koliko se prodaje takav "Vuk Samotnjak"?



Ja sam ga kupio za 25 kuna na aukcijama....valjda nikog nije zanimalo to sto je "Vuk Samotnjak# crn. Eto , to meni naprimjer puno znaci i bio sam spreman da platim i puuuno vise za njega.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 02/02/2013 : 05:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Imam...
Doduše, moj primerak nije u kesici.
Ali je zato dobro zaštićen, i na sigurnom...



Znaci i ti si znao za takav strip i nabavio si ga....svaka cast.
Znaci nisam jedini koji skuplja i te neobicne i rijetke stripove....

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 08:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Imam ga i ja, ali nisam nikad posebno obraćao pozornost na to. Meni osobno zanimljiviji su oni poput ZS 945 bez teksta na hrbatu ili ZS 611 bez riječi Serija, ali čini mi se da im je cijela naklada takva.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 08:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by andjelt

Za koliko se prodaje takav "Vuk Samotnjak"?



Ja sam ga kupio za 25 kuna na aukcijama....valjda nikog nije zanimalo to sto je "Vuk Samotnjak# crn. Eto , to meni naprimjer puno znaci i bio sam spreman da platim i puuuno vise za njega.




Vjerojatno je opis 'blago oštećen na korici' odbio većinu potencijalnih kupaca.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 02/02/2013 : 09:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by andjelt

Za koliko se prodaje takav "Vuk Samotnjak"?



Ja sam ga kupio za 25 kuna na aukcijama....valjda nikog nije zanimalo to sto je "Vuk Samotnjak# crn. Eto , to meni naprimjer puno znaci i bio sam spreman da platim i puuuno vise za njega.




Vjerojatno je opis 'blago oštećen na korici' odbio većinu potencijalnih kupaca.


Nije glancer ali je jako lijepo ocuvan!!!

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 02/02/2013 : 09:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
Eto, kako koji sat odmice ZS 655 sa crnim ruhom je sve manje rijedja...3 osobe ima ovaj "crni"strip!!!

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 02/02/2013 : 09:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
A sta ima u tome tako posebno?
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 09:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, nisam ni znao da ga imam, išao sam pogledati nakon što je topic postavljen i vidim - stvarno crn.
Simpatično, ali ne vidim da bi tiskarska greška trebala značajno utjecati na vrijednost samog stripa.

Je li se netko sjeća prije godinu-dvije kad je bila aukcija za neki Ludens Zagor, dio naklade imao je grešku na način da se riječ Zagor preklapala s naslovom. I taj je otišao za dosta visok iznos, a meni ne znači ništa osim robe s tiskarskom greškom.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 09:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by andjelt

Za koliko se prodaje takav "Vuk Samotnjak"?



Ja sam ga kupio za 25 kuna na aukcijama....valjda nikog nije zanimalo to sto je "Vuk Samotnjak# crn. Eto , to meni naprimjer puno znaci i bio sam spreman da platim i puuuno vise za njega.





Vjerojatno je opis 'blago oštećen na korici' odbio većinu potencijalnih kupaca.


Nije glancer ali je jako lijepo ocuvan!!!



Vjerujem da jest, jer kod Paje je -5 često bolji strip nego mnoge petice po aukcijama.

Edited by - wolf on 02/02/2013 09:46:17
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 02/02/2013 : 10:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja jedan neobican strip Tex 573 Bela pustinja,od prve do 32 strane,pa opet sve iz pocetka,zato sam brze bolje nabavio drugi,jer meni trebaju stripovi bez greske,obicni.
Senad7,evo nudim ti ja ovog neobicnog sa greskom,u zamenu za neki drugi,koji je bez greske!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 10:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Imam i ja jedan neobican strip Tex 573 Bela pustinja,od prve do 32 strane,pa opet sve iz pocetka,zato sam brze bolje nabavio drugi,jer meni trebaju stripovi bez greske,obicni.
Senad7,evo nudim ti ja ovog neobicnog sa greskom,u zamenu za neki drugi,koji je bez greske!



Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 11:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-110-vera-cruz-raritet-samo-20-ispravnih/5021741/

U biti, fulao sam - zapravo je cijela naklada s tom greškom, a ovi su naknadno tiskani. Meni je sasvim ok taj 'pogrešni'.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/02/2013 : 11:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Evo kako izgleda moja kolekcija „retkih“ zagorovih stripova



Zs 612 Noc Demona – nekoliko stranica u stripu je ubaceno iz LMS 508 Kju kluks klan i tom prilikom se na istom listu, sa jedne strane nalazi stranica zagorovog stripa, a sa druge Kit Telerovog

Zs 886 Tajna na mapi – strip pocinje od pocetka normalno do 38 stranice i onda ponovo uvodna stranica i sve stranice iz pocetka. Tako da je mnogo deblji, izgleda kao neki ZS na tristo i nesto

Zs 655 - Vuk samotnjak – zbog pomenutih osobina

ZS 705 – Obracun, boje su skroz pomerene

ZS 953 – Lovci na ucene , fali crvena boja

ZS 1100 „Plava kraljica“ – pogresno je isecen, čak se dole na toj beloj povrsini vide stamparski markeri



LMS 40 Zarobljenici roksa , naslovnica je kartonska za razliku od vecine primeraka tog stripa

LMS 120 Gospodar reke , naslovnica je očigledno krivo isečena i zalepljena


Pored ovih imam ZS „mocvara mo hi la“ sa pomerenim bojama prilikom štampe
„Sindrom Belzebum“,“Noć užasa“ pogresno isecenih ... njih nisam slikao

Imam i od ovih novijih ludensa, VČ i slično, ali mislim da to kod njih nije retkost 

Ako neko ima takve slične stripove, menjao bih, kupio bih ... kako god

Takodje, lepo bi bilo navesti ovde jos retkih anomalija koje su se desavale prilikom stampe, a za koje neko ima strip kao dokaz

Evo recimo ZS „Zagor protiv Barona“ ima jednu anomaliju, bas da vidim da li cete pogoditi  , ali ceo tiraž je takav pa nije neka retkost ...


Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 11:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ne zaboravi ZS 945 - niti jedan nema tekst na hrbatu.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/02/2013 : 12:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Inače, ovo sa pogrešno ponavljanim stranicama (najčešće po 32) uopće nije bila rijetka pojava, Ja se i danas sjećam kad sam kupio ZS 784 (K. Mark). Prvih 32 stranice se ponovilo na kraju stripa, ali ne kao višpak nego je danak platio dodatni strip.
ALi i Vjesnik je znao tako povremeno sa Alan Fordovima i Maxmagnusima (imam AF 251 sa 144 stranice i jedan Maxmagnus sa sličnim greškama).
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 02/02/2013 : 12:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa to su samo tiskarske greške - nema ništa posebno u tome...
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 02/02/2013 : 12:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Pa to su samo tiskarske greške - nema ništa posebno u tome...



Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/02/2013 : 13:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
pa da ... :)
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 02/02/2013 : 14:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Moj Vuk Samotanjak nije crn sa strane, normalan je i nije rijedak ,raritetan je samo zbog masne mrlje na dnu


Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/02/2013 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
uh, uh...

kakvi stripoljupci, kakvi kolekcionari!!!

sve ima veze, sve je bitno, sve je jako važno pa makar bila i ''roba s greškom''!

iznova začuđen, fasciniran i pomalo ljubomoran (ali ne zlobno) uvijek me podsjetite na moje djetinjstvo, a toga se lijepo sjećati. i meni je tada sve bilo važno što se ticalo ''romana''

bilo bi dobro kada bi stripovi sa greškom bili cijenjeni kao recimo poštanske markice. sjećam se da sam nekoliko puta pročitao da su takve markice izueztno cijenjene, a cijene nekih od njih dostižu vrtoglave cifre od više stotina hiljada dolara, a neke i više od miliona.

da je takva situacija sa stripovima, andjelt@ bi preko noći postao milijarder, ili bi, kao stravstveni kolekcionar ipak dao prednost duhovnom zadovoljstvu nad kratkotrajnim materijalnim užitcima??? :)))

uopće nisam siguran da bi ih prodao, osim ako bi imao priliku da u roku od jednog dana nabavi iste :)

Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 02/02/2013 : 15:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Svako to gleda i vrednuje na neki svoj nacin.
Konkretno meni to nije toliko vazno da li je na Vuku Samotnjaku ili vec nekom drugom stripu crna boja na zutoj traci ili crvena.Ja imam sa crvenom bojom i dobar mi je takav
A stripove koji su falicni,kao npr ti koji pocinju,pa se od vec neke strane ponovo vracaju na pocetak-njih se resavam odmah jer mi ne trebaju takvi.
Isto tako je i sa stripovima kojima je pomerena slika na naslovnici pa se ne podudaraju boje ili imaju u stripu prazne bele strane ili sta ti ja znam vec deo nekog drugog stripa(primer zs 612 i lms 508)-meni to kao kolekcionaru nije zanimljivo ali opet postujem i one kojima to jeste.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 02/02/2013 : 17:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je dobro sto se stripovi na taj način retki ne plaćaju velike pare ... tu bi opet upali trgovci, pa bi tu bilo opet nekih muljanja i različitih njuški ... ovako je to stvar grupe ljudi koji strip vole iskreno na takav način, nikoga ne diramo, niko nas ne dira, razumemo se i eto ...

... a sad bi mozda bilo lepo da vratimo pricu na to koji se jos stripovi mogu svrstati u ovu grupu ...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000