forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Alkohol
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2015 : 21:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by mr murdoc

10 mjeseci apstiniram..dan po dan

zajebano?

Samo da znas..


Bolje da ne znam.

Nego vidi se po postovima, da si nekako "razređen".

Puno je to kompleksnije i individualnije i ovisi od puno faktora te je sazdano iz puno djelova.
Kada se odlucis na taj korak, sve sto si mislio da znas o sebi dobija jedno totalno drugacije znacenje.
Ja sam recimo otisao ljecniku i rekao mu kako mi je zelja prestati konzumirati alkohol.
Lik mi je rekao da tri tjedna ne pijem nista i da onda ponovo dodem.
Tada mi je to bilo smijesno i mislio sam u sebi, hej nista lakse od toga.
Prvi tjedan..nista ,sve ok i sve pod kontrolom.
Sredinom drugog tjedna sam se probudio u sred noci potpuno mokar od znoja , onda cijeli dan sve 5 , a sljedece 3 noci isto.
Treci tjedan sam se uhvatio kako se nagovaram da popijem jednu i izmisljam razlog da to ucinim.
Poslje toga sam ponovo otisao ljecniku koji mi je pokazao rezultate krvi i jetre.
Jetra mi je gotovo netaknuta i ne ukazuje na prekomjernu konzumaciju alkohola , ali krvna slika je pokazala da je omjer 8 puta veci nego sto bi trebalo biti.
Lik mi je odmah rekao da imam ludu srecu i jetru od celika, ali da je krvna slika blagi kaos i ponudio mi opciju za odvikavanje uz pomoc sredstva koje se zove Antabus.
Pristao sam na to i tako sad 3 puta tjedno odem u ordinaciju i popijem Antabus.
Prestati mogu kad zelim i moram sam odluciti kada ce to biti.
Antabus funkcionira tako da kada bi popio i najmanju kolicinu alkohola bilo bi mi uistinu jako lose, dakle on ne ljeci vec te samo sprijecava da konzumiras.
To funkcionira jako dobro i eto furam se na to vec 10 mjeseci.
To je naravno lagani dio posla.
Teski dio je vec druga pjesma.
Sto ces reci ljudima oko sebe koji te dobro poznaju, zasto vise ne pijes.
Mozes im lagati ili reci istinu, ja sam se odlucio na istinu, sto i nije bas svaki put bilo ugodno niti jednostavno.
Kada mi je moj sef ponudio vecu poziciju na poslu na koju su mnogi vec dugo cekali, ja sam riskirao i rekao mu da sam alkoholicar i da cu to vjerovatno uvijek biti, ali sam glede toga odlucio nesto poduzeti, i da neznam kako ce se to odraziti na moje sposobnosti, i dali ce mi to uspjeti.
Lik je rekao da je on uvijek znao da pijem, ali da sam i pijan jos uvijek onaj kojeg on zeli za tu poziciju, sto je u prvi trenutak zvucalo smijesno, ali smo poslje toga bili na cistom.
Fizicki simptomi su nestali i nema nikakvog manifestiranja niti zedi za konzumacijom, svaki dan si sve jaci,i sigurniji i mislis da je to to..no nije.
Jednog se jutra probudis i shvatis da je na mjestu gdje je bilo tebi nesto bitno, sada jedna velika praznina, praznina koja se neda nicim popuniti, gotovo nicim
Ta praznina nije nametljiva, agresivna niti drugima vidljiva, ona je jednostavno tu i moze cekati svoj trenutak do god bude trebalo,jer zna da ce taj trenutak doci.
Sve ti ide od ruke, uspjesan si, sreden, cijenjen, ali sve te ostavlja ravnodusnim.
Sve sto te nekad ljutilo, sve sto te smetalo, sve protiv cega si dizao prasinu i pravio cirkus..sada ti je svejedno.
Jedna od stvari koje najvise mrzim je ravnodusnost, a onda skuzis da si postao ravnodusan..praznina je tu, ona je pronasla put i nacin da prodre kroz tvoje obrambene zidine.
Onda dolazi spoznaja da ljudi sa kojima si imao posla dok si pio , nisu ti ljudi sa kojima vise zelis imati posla, oni postaju nezanimljivi..gubitak vremena,i onda pocimas suzavati krugove, i ako na vrijeme ne skuzis oni ce se suzavati dok na kraju ne ostanes samo ti..sam...praznina je tu, ona je pronasla put i nacin da te izolira i da se suocis sa njom jedan na jedan.
Probas sport, probas sve moguce i nemoguce da si paznju skrenes na nesto drugo..ali to ne ide.
Poslje toga dolazi preispitivanje i analiziranje svega..kako pobijediti prazninu, kako nadmudriti dio sebe koji si nekad bio i zna sve tvoje slabosti i mane..e to, to je epizoda koja tek dolazi.


Bring it on




Iskrena potpora s moje strane.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/03/2015 : 22:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by melkajk

U majku mu Murdoc...sad kad si ovak detaljno to opisao, grdo zvuči. Ali drž se.
Alkohol je, uz heroin, brijem, najgora ovisnost kad govorimo o odvikavanju.



ma kakvi,duvan je gori


kocka je najgora.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 21/03/2015 : 22:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Danas se popilo za naše ali samo par Laška

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 21/03/2015 22:45:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2015 : 23:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Najgore su ovisnosti koij nismo svijesni da postoje.
Na primjer, kladionica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 21/03/2015 : 23:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by melkajk

U majku mu Murdoc...sad kad si ovak detaljno to opisao, grdo zvuči. Ali drž se.
Alkohol je, uz heroin, brijem, najgora ovisnost kad govorimo o odvikavanju.



ma kakvi,duvan je gori


kocka je najgora.


Čaj od maka je najgori.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/03/2015 : 23:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ali je zato povoljan... u stvari, čaj od maka baš je džaba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 22/03/2015 : 07:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by melkajk

U majku mu Murdoc...sad kad si ovak detaljno to opisao, grdo zvuči. Ali drž se.
Alkohol je, uz heroin, brijem, najgora ovisnost kad govorimo o odvikavanju.



ma kakvi,duvan je gori



istina

imal neka tableta protiv duvana.nesto kao ovo sto murdoc koristi protiv alkohola
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 22/03/2015 : 07:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Alkoholizam se na zalost nemoze izleciti...moze se samo kao u slucaju polija.alkohol zamjenit travarstvom...

Jednom alkos uvijek alkos
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2015 : 08:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by melkajk

U majku mu Murdoc...sad kad si ovak detaljno to opisao, grdo zvuči. Ali drž se.
Alkohol je, uz heroin, brijem, najgora ovisnost kad govorimo o odvikavanju.



ma kakvi,duvan je gori


kocka je najgora.


Ovo mi je više ljudi reklo, a kažu i da je ova ovisnost karakteristična za depresivce.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/03/2015 : 19:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jbt murdoc, svaka cast na odluci. nemas pojma kako je dobro hiti ponovo pijan:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/03/2015 : 19:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

jbt murdoc, svaka cast na odluci. nemas pojma kako je dobro hiti ponovo pijan:)


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/03/2015 : 19:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jbg stari, zavidim ti sto si uspio u tome, za mene nade vise nema:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/03/2015 : 19:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ps. a ozbiljno sada, ovo praznina nije nedostatak vec depresija. ne zajebavaj se sa time, vec malo kreni dalje stari.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/03/2015 : 19:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

jbg stari, zavidim ti sto si uspio u tome, za mene nade vise nema:)

, nisam ja u tome uspio, vec samo pokusavam uspjeti, a to da nade nema je prica za malu djecu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/03/2015 : 19:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by mamlaz

jbg stari, zavidim ti sto si uspio u tome, za mene nade vise nema:)

, nisam ja u tome uspio, vec samo pokusavam uspjeti, a to da nade nema je prica za malu djecu


mhmmm, bolje mi je ovo od seksa:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/03/2015 : 19:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

ps. a ozbiljno sada, ovo praznina nije nedostatak vec depresija. ne zajebavaj se sa time, vec malo kreni dalje stari.

Nije depra,to se psiha adaptira na drugaciji stil zivota,a ego koji se hranio alkom joj to pokusava zakoplincirati, no o tome budem jos pisao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/03/2015 : 20:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ustraj u borbi. Sretno!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 22/03/2015 : 20:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Mr murdoc, sto namjerio to i uspjeo!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 22/03/2015 : 20:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by mamlaz

ps. a ozbiljno sada, ovo praznina nije nedostatak vec depresija. ne zajebavaj se sa time, vec malo kreni dalje stari.

Nije depra,to se psiha adaptira na drugaciji stil zivota,a ego koji se hranio alkom joj to pokusava zakoplincirati, no o tome budem jos pisao



Tako je.
Još jednom izražavam divljenje tvojoj odluci.
Ustraj uz ovu stvar


“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/03/2015 : 22:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/karta-alkoholizma-najvise-piju-dalmatinci-najmanje-slavonci-412365


ovdje nesto ne stima sa analizom?! pa bio sam u zagorju, oni se valjaju od alkohola doslovno! bio sam i u slavoniji preko zime! kad dodes u birtiju, znaci BIRTIJU, i kad puste pjesmu od Slavonskih Lola-Dusa becarska! pa to rakija tece niz grlo, to je lom razbije se sve zivo.. a mi dalmatinci lagano pijuckamo..

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/03/2015 : 22:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sve te analize su smiješne. Npr. svi pričaju o problemima s alkoholizmom u Rusiji, a ja mislim da je taj problem mnogo veći kod nas.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/03/2015 : 23:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čita se forum i lagano pred spavanje ispija druga čaša Plavca... Taman za bolji san :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2015 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nemoj pretjerat ako se sutra moraš rano ustati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2015 : 09:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Rusi piju jer im je to u genima, Njemcima je dosadno a mi pijemo jer smo "siti" svega!

http://www.jutarnji.hr/hrvati-stoje-uz-bok-rusima-po-barem-jednoj-statistici-hrvatska-se-nalazi-u-europskom-vrhu/1347368/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2015 : 09:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sasvim je normalno da rudari i građevinci najprije ožedne.

http://www.jutarnji.hr/10-poslova-u-kojima-cete-najlakse-postati-pijanica-ucitelji-i-drzavni-sluzbenici-nisu-medu-njima/1348026/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000