forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 De Lens Van Spinoza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/02/2013 : 11:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
De Lens Van Spinoza

Spinozino socivo

Prica i crtez: Jaron Beekes



Jaron Beekes nije ovo dobro ni nacrtao ni obradio. Samo na momente strip je onakav kakav je trebao biti cijeli, kao kad Spinoza objasnjava prijatelju izdavacu svoju filozofiju dok setaju po Amsterdamu.
Pa ipak sam sa interesovanjem procitao ovo stivo.

Nakad davno, imao sam srecu da su nas u gimnaziji ucili i filozofiju. Ostali su mi u sjecanju mislicoci od stare Grcke do modernog doba: Demokrit (atomos), ("Mracni") Heraklit, Pitagora, Aristotel, Dekart, Kant, Hegel...
Sjecam se da su Spinozu bili izbacili iz drustva i "niko mu se nije smio pribliziti na manje od 4 lakta".

Strip mi je interesantan jer nudi mnostvo informacija koje mi nisu bile poznate. Zanimljivo je i vidjeti crteze starog Amsterdama - danas centralni trg, sa Novom Crkvom, nekad je bio pored oveceg kanala po kojem su plovili brodovi - danas se tu nalazi spomenik i iza je hotel, a prva voda je mali kanal nekoliko ulica dalje, u Crvenoj Cetvrti.

  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000