forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Čudovište iz močvare 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Markos
Webmaster



Croatia
29048 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2013 : 14:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dogodine idu 3 i 4, vjerojatno negdje ne proljeće/ljeto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/08/2013 : 14:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine idu 3 i 4, vjerojatno negdje ne proljeće/ljeto.



Super..tnx na infu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29558 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/08/2013 : 15:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pročitao i ja jedinicu i dvojku
naslovnice odlične, izdanje odlično, boje odlične...
scenarij varira lošesg do dobrog, ali uglavnom ništa posebno

brni, jesam oslobođen sad amera?
pročitao sam daredevila i swampa i ne sviđa mi se + one prije sto sam ti nabrajao...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/08/2013 : 15:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

brni, jesam oslobođen sad amera?
pročitao sam daredevila i swampa i ne sviđa mi se + one prije sto sam ti nabrajao...



Pa sta mene to pitas..
Ako ti se ne sviđa superherojština nema smisla da se mucis..iako ti si cita prakticki relativno staru superherojstinu..a ono od Supermana sta si cita nema veze s tim junakom..moj ti je savjet da sacekas ovog Batmana sta ce fibra izdat - leob/sale run..ako ti se Long Halloween a posebno Dark Victory ne svide ja stvarno ne znam sta hoce..koliko sam skuzia ti vise volis citati na nasem jeziku, sad imas puno dobrih novijih stvari koje mozes zasad na engleskom: Morrisonov run na Batmanu, Johnsov na Green Lanternu, novi Superman Unchained, run Johnsa na Supsu nakon Infinite Crisis (imas sve u mom topicu o tome) Blackest Night, Flaspoint itd itd, uglavnom jako puno dobrih stvari koje su izasle u zadnjih 6-7 godina..mozda ti trazis nesto novo i modernije..stvarno ne znam..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29558 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/08/2013 : 16:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma imam stotinjak amer. superheroja doma, ali ni to jos nisam stigao procitati
a nemam ni volju citati na engleskom kad ima toliko na domacim jezicima

ajd kupit cu i tog batmana pa cemo vidjeti kako bude
mozda bude bolje, Povratak mračnog viteza i Ubistveni vic su mi bili dobri, pa mi možda Batman sjeda (btw. večeras je na TV-u Nolanov Batman 1)

a tog supermana me strah poceti citati, tko ce sve to pojvatati?
citao sam onaj tvoj odlicni tekst o superman sagi i sav sam se pogubio
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/08/2013 : 16:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark



a tog supermana me strah poceti citati, tko ce sve to pojvatati?
citao sam onaj tvoj odlicni tekst o superman sagi i sav sam se pogubio



Pa citaj recimo za pocetak Unchained..imas zasad 3 broja i nemas sta povatati..mozes recimo procitat samo All-Star Superman kompletnu pricu..Superman: Red Son, For All Seasons, Secret Origin, Birthright itd sve su to price za sebe i ne triba ti nista osim toga..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7144 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/09/2013 : 23:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

pročitao i ja jedinicu i dvojku
naslovnice odlične, izdanje odlično, boje odlične...
scenarij varira lošesg do dobrog, ali uglavnom ništa posebno

brni, jesam oslobođen sad amera?
pročitao sam daredevila i swampa i ne sviđa mi se + one prije sto sam ti nabrajao...



Ako ti se pomenuta dva stripa ne dopadaju treba da potpuno odustaneš od američkog, bar superherojskog, stripa.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/09/2013 : 13:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by supermark

pročitao i ja jedinicu i dvojku
naslovnice odlične, izdanje odlično, boje odlične...
scenarij varira lošesg do dobrog, ali uglavnom ništa posebno

brni, jesam oslobođen sad amera?
pročitao sam daredevila i swampa i ne sviđa mi se + one prije sto sam ti nabrajao...



Ako ti se pomenuta dva stripa ne dopadaju treba da potpuno odustaneš od američkog, bar superherojskog, stripa.


Nemojmo pretjerivati, vidiš da mu je Bets ok supermarče, udri dalje po Betmenu, ima još puno malih remek djela...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29558 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/09/2013 : 11:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
evo sad sam pročitao i Superman- The dark side, odnosno "Što bi bilo kad bi supermana umjesto kentovih odgojilo zlo?"
pa mogu reći da mi je i ovaj bezveze, ali pretpostavljam da je i svima drugima...
asmo mi nije jasno, ako supermanu snagu daje sunce, kako to da je bio extra jak i na Darkseidovom planetu?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2013 : 12:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark


asmo mi nije jasno, ako supermanu snagu daje sunce, kako to da je bio extra jak i na Darkseidovom planetu?



Pa Supermanove solarne celije puni nase Sunce koje je mlađe i jace sija od onog sta je obasjavalo Krypton..ocito je i ovdje taj slucaj..Kryptonovo Sunce je bilo staro i slabije je sijalo, a gravitacija jaka zato su Kriptonci na Kyptonu bili obicni ljudi poput nas na Zemlji, dosavasi na Zemlju gdje je Sunce mlado i jako, te gravitacija slaba u odnosu na onu s Kryptona (to je razlog zasto je Superman na Zemlji razvio sposobnost letenja) Kal-El postaje Superman..

Procitaj Superman: Red Son, meni osobno najbolja alternativna verzija Supermana..



E ako ti se ovo ne svidi onda nece nista..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 03/09/2013 13:00:21
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2013 : 12:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
@Supermark

I stvarno ne shvacam zasto citas sve osim onog sta sam ti vec spomenia:

INFINITE CRISIS
SUPERMAN: SECRET ORIGIN
Justice League of America Vol. 2: The Lightning Saga
Superman: Up, Up and Away!
Superman: Last Son
Superman: Escape From Bizarro World
Superman and the Legion of Super-Heroes


Superman: Brainiac - ovo je pocetak New Krypton sage..mozes ga procitat kao zaseban strip..ako hoces vise onda stavim ti ja sve..

FINAL CRISIS: Legion of Three Worlds - za kraj sage sa Legion

Od starijih prica koje su u istom kontu ko i ove:

SUPERMAN: THE DEATH OF SUPERMAN
SUPERMAN: WORLD WITHOUT A SUPERMAN
SUPERMAN: THE RETURN OF SUPERMAN
Hunter Prey

Superman: For Tomorrow

Alternativne verzije u istom kontu ka i ovo:

Superman: Red Son
Kingdome Come


Od ostalog:

Superman For All Seasons
All Star Superman
Superman: Secret Identity
Superman: Birthright

New 52 Superman:

Grant Morrison’s run on Action Comics (Action Comics 1-18,0)
Superman: Unchained (1-3, ongoing)

Alternativna verzija:

Superman Earth One od JMS-a..


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 03/09/2013 12:21:05
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29558 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/09/2013 : 12:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Red Son, taj mi je bio dobar

a čitam ono što imam doma, pa uzimam sto mi padne pod ruku...
ne kupujem jos nista kad hrpetinu tih supermana imam neprocitanih i doma
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2013 : 12:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Pročitao sam Red Son, taj mi je bio dobar

a čitam ono što imam doma, pa uzimam sto mi padne pod ruku...
ne kupujem jos nista kad hrpetinu tih supermana imam neprocitanih i doma



Cek ti kupujes superherojske stripove a nemas pojma sta si kupia..

Superherojstinu triba znat sta kupovat i na koji nacin skupljati..

Eto ovo je najveci razlog zasto ja citam skenirane stripove..sken mi pomaze da ocjenim neki strip i na temelju toga kupujem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 03/09/2013 12:39:59
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/09/2013 : 17:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine idu 3 i 4, vjerojatno negdje ne proljeće/ljeto.

Rezervirano vec

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 04/09/2013 : 10:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine idu 3 i 4, vjerojatno negdje ne proljeće/ljeto.



meni se više sviđa dardevilska taktika- sve odjednom, no vjerujem da većini ovakav ritam bolje odgovara

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10766 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/09/2013 : 18:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Moze ukratko po cemu je Mooreov S.Thing bolji od prvih 20-tak epizoda koje sam bas jucer procitao i kad sam pogledao malo preview ne vidim razliku u naraciji i tematici?
U prvom postu je objasnjeno da se prilazi svakom liku posebno, ali ruku na srce u prvih tih nekoliko epizoda ima dobrih crtaca ciji stil mi je bolji od Mrtvozivotica i ima nekih hommagea Frankensteinovom cudovistu i inim monstrumima .;
Hvala unaprijed na objasnjenju! :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12826 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2013 : 23:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Moze ukratko po cemu je Mooreov S.Thing bolji od prvih 20-tak epizoda koje sam bas jucer procitao i kad sam pogledao malo preview ne vidim razliku u naraciji i tematici?


Ne znam, meni se čini da je prilično očita razlika u narativima između Paska i Moorea. Pasko je Čudovište tretirao više kao neku varijaciju Hulka, kako putuje svijetom i doživljava svakojake pustolovine.

Za razliku od njega, Moore je praktički već u svom prvom broju zanemario ono što je Pasko napravio, ubio Čudovište, dekonstruirao ga, i rekonstruirao ga kao nešto sasvim drugo. Ne može se reći da Pasko nije pridavao pozornost psihologiji likova. No, kod njega je to više ostalo na jednoj deklarativnoj razini. Moore poput kirurga secira svoje likove i ulazi ispod njihove kože. A i razlika u tematici je značajna. Moore je oko Čudovišta ispleo kompleksnu sagu koja se bavi identitetom, te onim spiritualnim i ekološkim. Istina, ovo će postati očitije kasnije, tako da u tom smislu razlika u odnosu na Paska možda nije toliko vidljiva. Također, velika je razlika u Paskovim i Moorevim dijalozima.

U crtačkom smislu nema neke razlike, jer su Steve Bissette i John Totleben bili prisutni i prije nego li je Moore došao. Međutim, kasnije će Čudovište dobiti novi vizualni izgled. Neće izgledati kao zeleni div, već kao nakupina močvarnog bilja. Što je opet odraz radnje koju je Moore ispleo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10766 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/09/2013 : 00:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Moze ukratko po cemu je Mooreov S.Thing bolji od prvih 20-tak epizoda


Za razliku od njega, Moore je praktički već u svom prvom broju zanemario ono što je Pasko napravio, ubio Čudovište, dekonstruirao ga, i rekonstruirao ga kao nešto sasvim drugo.

kasnije će Čudovište dobiti novi vizualni izgled. Neće izgledati kao zeleni div, već kao nakupina močvarnog bilja. Što je opet odraz radnje koju je Moore ispleo.



Hvala za info!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 03/10/2013 : 11:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja krenuo u avanturu čitanja čudovišta iz močvare...
Nisam ga prije ni čitao niti sam bio upoznat sa sadržajem...
Prva knjiga mi je blagi užas,jedva sam ju pročitao do kraja,opsovao A.Moore-a jedno deset puta,sve nešto zbrkano,zapetljano,dosadno...kaos.
U tom raspoloženju počeo sam čitati drugu knjigu...
E sad,druga knjiga mi je baš dobra,ima tu svega,pa sam malo promijenio mišljenje.Najradije bi kupio samo drugu,ali to baš i nema smisla,jel(ovo sam pročitao iz knjižnice,imam taj privilegij dvadesetak dana godišnje kada sam na zasluženom go).
Uglavnom A.Moore mi postaje neka vrsta ruskog ruleta,pola njegovog mi je baš odlično a za drugu polovicu bi ga polio perjem i katranom(što je još gore,takve razlike mi postoje u svakom njegovom stripu,dosad).
Zanimljiva osoba,svakako...




Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/10/2013 : 08:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitah nedavno obje knjige. Za pocetak dizajn knjiga je odlican, zelen. :-)

Malo mi je cudno bilo citati na Hrvatskom posto sam vec dva puta cuitao na engleskom. Vidim da je neke stvari tesko prevesti kao Swamped npr. :-) Ono sto me odusevilo je prijevod epizode "Pog". Ovo je majstorski izvedeno i vidi se koliko truda je ulozeno u prijevod. Onakvo iskrivljavanje jezika a da se zadrzi smisao je za svaku pohvalu. Skidam kapu.

Postoji greska u tekstu o autorima. U dosad su mu na hrvatski prevedeni fali Strašan vic. Pretpostavljam da se da ispraviti u sljedecim knjigama. :-)

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9260 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/10/2013 : 10:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Možda namjerno nije navedeno jer prava za taj strip nikad nisu bila plaćena...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/10/2013 : 13:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni su se obje knjige sveukupno svidjele i jedva čekam dalje.
Ali Pog je čisto smeće, i sve pohvale prijevodu ništa ne znače, jer je nečitljivo.
Ta epizoda mu stvarno nije trebala.
I pojava JLA me malo smeta. Znam da je isti svemir, ali moglo je i bez njih.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/10/2013 : 14:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Moze ukratko po cemu je Mooreov S.Thing bolji od prvih 20-tak epizoda koje sam bas jucer procitao i kad sam pogledao malo preview ne vidim razliku u naraciji i tematici?


Razlika je definitivno očita kad pročitaš obje knjige koje je Fibra objavila. Preview koji si pročitao sigurno su onih par prvih epizoda u kojima Moore raščišćava situaciju i raskrsti sa starim nasljeđem i storilajnom prijašnjeg scenarista. Tih prvih par epizoda (izuzetak je možda prva o Anatomiji i ova s Pogom ako se ne varam) nisu ni do koljena ovima koje dolaze, posebno u drugoj knjizi Čudovišta. Barem meni.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/10/2013 : 14:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pog je odlicna epizoda, itekako citljiva i to srecom i na hrvatskom i na engleskom. Slazem se s Deecayom i o anatomiji i da je druga knjiga puno bolja od prve.
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 18/10/2013 : 15:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zbog prve priče u prvoj knjizi zamalo digao ruke od daljnjeg čitanja. No srećom, držalo me ono što sam pročitao u u vodniku, da je ta priča bila izdvjana iz nekih prijašnjih albumskih izdanja, pa sam zaključio da mora biti zato što na neki način odudara od ostatka.

I zaista, sve nakon nje je mno go bolje, zapravo odlično. Pogleda li se bilo koji američki superherojski strip starijeg datuma od ovoga, jasno je kolika je veličina Mooreove pojave.

A drugu knjigu još nisam ni dohvatio u ruke!

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000