forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Na mestu, ... VOJNA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 14/03/2013 : 17:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Rico, di si ti služija?

Storija se nastavlja. Svanulo je jutro 26.lipnja 1991.

Tabla 15:


Tabla 16:


Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 14/03/2013 : 23:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Brod nam je SRICON zavrsija u remontu u Sibeniku, pa je bilo blizu, iako ne jednostavno kao sto izgleda. Uglavnom nebitno, strip mi je super, iako u nas je to pocelo vec 20-ak dana prije 26.06.91.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/03/2013 : 16:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Tabla 17:

Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/03/2013 : 18:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Zadnja generacija ročnika u JNA, a Dupli ?!
E, jesi baksuz, ali zato imaš super priču za ispričat
Za sad mi je strip izvrstan...
i sasvim razumijem zašto se Macan ne javlja
Čekamo dalje nastavke i nemoj više to -'ako izdržim'

Heh, u armiji si i što sanjaš -kako čitaš Dylan Doga
Puko si ko Juga

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/03/2013 : 19:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
< Zadnja generacija ročnika u JNA, a Dupli ?!

Ne. Ja sam bio "septembarac" 90e. Odjeljenje kojim
sam komandira bilo je sastavljeno od "martovaca" 91e.
Neznam da li je bilo ročnika "junaca" i "septembaraca" 91e.

< E, jesi baksuz, ali zato imaš super priču za ispričat

To ćete vi čitatelji na kraju presudit

< Za sad mi je strip izvrstan...

Hvala.

< i sasvim razumijem zašto se Macan ne javlja

Pa zar on nije odustao od interneta na neko vrijeme?
Misliš da je neki drugi razlog?

< Čekamo dalje nastavke i nemoj više to -'ako izdržim'

Po svemu sudeći ovo bi mogla biti storija od 100+ tabli.
Jedini način da ja to nacrtan u konačno mnogo vremena je da
table odmah čim zgotovim spičim na internet. Onda više nema
popravljanja pa kronična bolest od koje bolujem: "vječno
nezadovoljan svojim tablama" ne stigne doći do izražaja.

< Heh, u armiji si i što sanjaš -kako čitaš Dylan Doga

A šta ćeš tek reći kad vidiš koja mi je bila najveća noćna
mora zbog raspada Juge
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/03/2013 : 19:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Tabla 18:


Tabla 19:

Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 18/03/2013 : 11:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
stvarno mi je užitak čekati pa pročitati svaku slijedeću tablu.

za sada odlično!!!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/03/2013 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Obaveze, obaveze, obaveze, ... ali idemo dalje.

Tabla 20:


Tabla 21:

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 25/03/2013 : 22:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Eno tamo kod Torghala i IGMANa sve neka akcija, a kod mene
se sve nešto scena postavlja pa ništa
Za neupućene: SDO je kratica za Suhi Dnevni Obrok

Tabla 22:


Tabla 23:

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/03/2013 : 22:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

vječno nezadovoljan svojim tablama

nenene
odlicno je

Edited by - Vlaadisha on 25/03/2013 22:16:00
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7794 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/03/2013 : 22:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nema tog crtača koji ne bi vječno popravljao nešto na svojim tablama...zajebata je to bolest.
Mene postavljanje "Vatre" na internet nije spriječilo da dotjerujem već objavljene table, opusti me ponekad kad blokiram na novoj tabli.

Dupli, radiš li prvo olovku ili pičiš ovako direkt ?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/03/2013 : 22:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Eno tamo kod Torghala i IGMANa sve neka akcija, a kod mene
se sve nešto scena postavlja pa ništa




Čitajući ovu tvoju priču, nešto sumljam da ti je falilo akcije
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 26/03/2013 : 10:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Tonto

Mislim da nema tog crtača koji ne bi vječno popravljao nešto na svojim tablama...zajebata je to bolest.
Mene postavljanje "Vatre" na internet nije spriječilo da dotjerujem već objavljene table, opusti me ponekad kad blokiram na novoj tabli.

Dupli, radiš li prvo olovku ili pičiš ovako direkt ?



Ide prvo olovka. Čiča Gliša nivo. Ipak ne mogu napamet pogoditi kompoziciju i badi lengviđ, a moram i procijenit koliko mi za tekst treba. U konačnici bih se volio toliko uvježbati da mogu direkt tintom na papir.
A ta bolest popravljanja je stvarno užasna. Najbolja terapija je 24 satno crtanje stripa. Nakon nekoliko seansi bolest se može staviti pod kontrolu.
E, a ima još jedna strašna bolest. Horror vacui. To je strah od bijelog papira, a ogleda se u tome da se crtež ispunjava tonama šrafiranja, sjenčenja i dodavanja detalja. Usko je povezana s bolešću popravljanja jer što više šrafiraš i dodaješ detalja to je veća šansa da ti se na kraju sve skupa ne sviđa i onda krene popravljanje. Trenutno iskorjenjujem tu bolest. Prvi pokušaj terapije je bio strip za Q20. Crtao sam direktno u formatu za objavljivanje (A4 s po 4 pasice). Nema šanse da se detaljizira pod tim uvjetima. Problem je jedino što je crtež presitan i ne možeš se razmahati. Svaka greškica veličine pola milimetra več bode oči. Za Vojnu sam promijenio pristup. Crtam naliv perom koje ima liniju od skoro milimetar, a kist je onaj što se napuni vodom pa možeš slikati akvarele uz put. Ja sam ga napunio tintom za naliv pero. Taj kist je ko slon u staklani. Čim takneš papir odma ostaje fleka. Dakle, pribor ne dozvoljava pimplanje i detaljiziranje. Pogotovo kad se crta na A4. U konačnici se nadam izlječenju od horror vacui-a.
E, a onda bih se mogao liječiti od “straha od crnine”. Mada, tu bih terapiju mogao započeti več u Vojnoj.

quote:
Originally posted by IGMAN2

Čitajući ovu tvoju priču, nešto sumljam da ti je falilo akcije



Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 26/03/2013 : 12:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo super izgleda Dupli. Od kadriranja do crno bijelih ploha. Neopterećen crtež i u funkciji priče. Baš dobro...
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 29/03/2013 : 21:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Evo, "neopterećeno" idemo dalje.

Tabla 24:


Tabla 25:



Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/03/2013 : 22:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Dobro je doslo ovo "minjat" i "sardinu"! Bas u pravom trenutku!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/03/2013 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ja sam davao dva mesna nareska za jednu tunjevinu... :D

Imam utisak, Dupli, da si konacno nasao sebe....
A napredak je vrlo vidljiv... Samo pogledaj sta si radio u onim radionicama....
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 30/03/2013 : 11:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Zakon totalni! Mogu se samo gledati gestikulacije, izrazi lica, kompozicije panela i bez čitanja teksta osjetiti ta neka odlična komično-napetost.
Ovo ako se ovako nastavi, definitivno treba ići u nekom graphic novel fazonu, malo me pozitivno-nervira čekati table dan za danom :) a već sam izgubio živce prateći one zombije po Zadru :)

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2013 : 12:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
duplinjo, crtež nije loš. dapače.
ali priča... eh priča. priča je opće mjesto i scenarij ne valja ništa. ljudi te hvale, a nitko da da konstruktivnu kritiku. vama ljudi trebaju kvalitetni scenariji, jalovo se trošiti u nekakvim "sjećanjima". a paradoks je što ta sjećanja kao da ni nisu autentična. sve je to poznato, ovo je kao da gledamo ono što se ionako zna, što svi znaju. sad će me opet optužiti da filozofiram, ali dupli, tvoj strip je upravo - apstraktan. nema tu ništa konkretno.

da pojasnim
dupli, poslušaj ovaj odlomak:

"Tko misli apstraktno? Neobrazovan čovjek, a ne obrazovan. Treba da za svoj stav navedem samo primjere, za koje će svatko priznati, da uključuju njega. Dakle, ubojicu privode gubilištu. Običnom narodu on nije ništa drugo nego ubojica. Žene će možda staviti primjedbu, da je on snažan, lijep i interesantan čovjek. Taj narod smatra tu primjedbu odvratnom; što? ubojica lijep? Poznavalac ljudi traži put, kojim je išlo formiranje tog zločinca, pronalazi u njegovoj historiji, u njegovu odgoju loše obiteljske odnose između oca i majke, a pri lakšem prestupu tog čovjeka neku nečuvenu tvrdoću, koja ga je ogorčila protiv građanskog poretka, prvo uzvratno djelovanje protiv njega, koje ga je odatle protjeralo, i sada mu omogućilo, da se održava samo pomoću zločina. To znači, apstraktno mišljeno, ne vidjeti u tom ubojici ništa drugo osim apstraktnog, da je on ubojica i pomoću tog jednostavnog kvaliteta zatirati u njemu cjelokupnu ljudsku bit."

ja u tvom stripu ne vidim ništa od tebe. samo apstrakciju nekog vojnika, kopiju kakve se štanca, i takvih je na tisuće. svi su isti. po čemu mi vidimo da je ovo neki konkretni dupličić? čovjek koji ima sjećanja i ima potrebu izraziti se? ni po čemu. ti si ovdje sam sebe krivotvorio kroz pop-kulturu, kroz "vojničke priče", to je Forrest Gump bez Forresta Gumpa, Odavde do vječnosti bez Montgomeryja Clifta...
... a crtež ti je već dovoljno zanimljiv za bolje radove

dupli, nakon početne ljutnje razumjet ćeš da su ovakve kritike više nego dobrodošle i odskočna daska za daljnji napredak
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 30/03/2013 : 17:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Ili, jednostavno rečeno (a svi znamo da se Stinky ne zna jednostavno izražavati), glavnom junaku ti fali kamena sjekira !

Dupli, samim time što je Stinky obratio pažnju na tvoj strip, čak ga i komentirao, znaći samo jedno - strip ti je izvrstan !
Samo pići dalje !

A sad, da li će to biti priča o Duplom u nemogućoj situaciji ili priča o nemogućoj situaciji u kojoj se našao Dupli...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/03/2013 : 15:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Za svakog autora vazi pravilo:

Poslusaj kritike, odmeri ih pazljivo, izvuci najkorisnije iz njih i
URADI PO SVOME.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2013 : 19:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajde kabel smiri se. ne "gadim" nego sam dao konstruktivnu kritiku. uostalom, što bi se ti sad? svađao?
cat claw ti je lijepo objasnio: izvučeš ono korisno i opet ostaje na tebi da uradiš - SAM.
korisnije je čuti argumentiranu kritiku, nego ofrlje tapšanje. dupli radi jedno djelo i pustio ga je u javnost na sud. to je to.

ako pak je smisao ovoga support grupa, onda tako treba navesti u pravilima. to me onda ne zanima i uživajte.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 31/03/2013 : 20:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Uf, ovdje se zakuhalo, a ja kasnim na tulum.
Uskrs je, trebalo je svašta pripremiti.
Hvala svima na čitanju!
A sad, na sveopće zgražanje, moram reći da je stinky u pravu. Ono
što stinky ne može znati je da je to namjerno tako napravljeno, a
da bi … Stinky, malo strpljenja i nastavi čitati.
Cat claw, hvala na savjetu.

A sad idemo dalje

Tabla 26:




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2013 : 11:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajde dupli, vidjet ćemo
ako se iz ovoga izvadiš, ja ću te pohvaliti (i navesti greške koje su ostale)
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 03/04/2013 : 20:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Tabla 27:


Tabla 28:

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000