forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MEKSIKAJNARJI V (5)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/03/2013 : 17:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Kada če izači Meksikajnarji 4????

Jel može netko pitati Smiljanića&Pušavca?

Nešto sam čuo da bi to trebalo izači augusta ili septembra, ali nisam siguran jel to tačno.....jel ne može prije?????

Bilo je rečeno svake godine po jedan broj,...no to se nekako "odužilo".....

Edited by - solar on 16/11/2015 17:18:28

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 12/03/2013 : 17:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
V Mladini že izhajajo. Kar pomeni, da bodo zaključeni najkasneje do konca izhajanja v Mladini :) Kar pomeni, da lahko enkrat takrat pričakuješ tudi album ...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/03/2013 : 17:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

V Mladini že izhajajo. Kar pomeni, da bodo zaključeni najkasneje do konca izhajanja v Mladini :) Kar pomeni, da lahko enkrat takrat pričakuješ tudi album ...




RES?????
To je pa super novica!!!!!!!
A ni lansko leto nekdo skeniral in objavljal na Striparni skene?
Bilo bi super ko bi letos spet nekdo to počel.....zaradi mene lahko tudi na stripovi.com v tem topiku npr....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/03/2013 : 18:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Morda jeseni.


Takrat je Mladina sama dajala strip na splet (z enotedenskim zamikom), sedaj tega ne počne več.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/03/2013 : 21:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Morda jeseni.


Takrat je Mladina sama dajala strip na splet (z enotedenskim zamikom), sedaj tega ne počne več.






aja?
No, pa če kdo kupuje Mladino, lahko fotografira tisto stran in jo objavi tukaj....jaz Mladine ne kupujem....Se pa že veselim strip albuma, ki upam da res izide jeseni, če že ne more prej.....
Potem pa samo še 5 del.....po eni strani komaj čakam, da to čimprej izide, po drugi strani mi je pa že zdaj žalostno ko se bo enkrat serijal zaključil.....Upam, da se bosta potem ta dva (Smiljanić&Pušavec) lotila kakšnega drugega podobnega projekta.....
Tole je res na nivoju kako je lepo narisano, pa tudi vsebina je full ok, taka realna pa to....Kot nalašč za kakšno televizijsko nadaljevanko....
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 13/03/2013 : 15:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Tudi meni se zdijo Meksikajnarji odlična stvar...komaj čakam tale 4 del.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/03/2013 : 10:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/03/2013 : 11:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

aaaa, si se ustavil v trafiki vidim ;)

torej ne rabiš prvih tabel?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/03/2013 : 11:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
tudi meni je všeč...pa ne Meksikajner ampak Zagor extra pod njim.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/03/2013 : 12:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


aaaa, si se ustavil v trafiki vidim ;)

torej ne rabiš prvih tabel?





ja itak da rabim....
Ja no če imaš kakšno tablo jo pripopaj gor....lahko tukaj sestavimo potem celi strip....
jaz bom naslednjič spet slikal nadaljevanje....
prvih tabel pa seveda nimam....

Kako pogosto izhaja Mladina? Vsak teden? Na kateri dan?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/03/2013 : 12:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

tudi meni je všeč...pa ne Meksikajner ampak Zagor extra pod njim.



A ne zbiraš Meksikajnerjev?????

Stari...............to pa je razočaranje............sem mislil da kupuješ vsaj po dva izvoda......daj podpri malo našo slovensko sceno.....cccccccc, ne mi rečt da rajši kupuješ Kapetana Mikija kot pa Meksikajnerje.....

Meksikajnerji so boljši kot Zvitorepec.....po mojem je tole najkvalitetnejši strip kar so ga kdajkoli naredili v Sloveniji (z vsem dolžnim spoštovanjem do Miki Mustra....) ampak Miki Muster je že rahlo "passe"....

Jaz si samo želim, da bi ta dva Smiljanič&Pušavec naredila še kaj podobnega ko bosta zaključila z Meksikajnerji...npr Kmečke upore na Slovenskem, ali pa kaj v zvezi z Karantanijo, mogoče prihodom Slovanov, ali pa obdelala Celjske Grofe, Partizane, Rimljane (na slovenskem),....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/03/2013 : 13:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Kako pogosto izhaja Mladina? Vsak teden? Na kateri dan?


Vsak petek. Bom poslikal, trenutno imam doma samo prvi 2 številki, ostale so "v pósodi" trenutno.


Ne vem, mene pa Meksikajnarji niso tako pritegnili. Sicer vsa čast in kapo dol za tako zavzeto in poglobljeno raziskavo, a sam strip me pa ni vrgel. Niti do kolen kakšnemu 1991 ali pa Družinskim zgodbam, Hardfuckersem itd.

Je pa res hvalevreden projekt.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/03/2013 : 14:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ja meni je všeč iz več razlogov:

-zanimiva zgodba, ki temelji na zgodovinskih dejstvih, fascinantno se mi zdi že to, da so se slovenci bojevali v Mehiki in to v času (obdobju) Westerna.....
-full zanimiva zgodba, ki se prepleta (po eni strani tile slovenski meksikajnerji, po drugi strani pa "Buržoazija", pa zanimivi, razdelani liki (vsak ima svojo zgodbo od teh Meksikajnerjev, svoje probleme in razlog kaj, zakaj, kako se je znašel v tem regimentu), domači, pristni tekst, zajema slovensko "kulturo" npr veselica, pa tisto uriniranje in pogovor hkrati, pijanšna,....
-zelo lepo narisano, zgradbe so noro lepo narisane, vse v barvah, avtentična oblačila,uniforme,frizure,....

Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 15/03/2013 : 09:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja meni je všeč iz več razlogov:

-zanimiva zgodba, ki temelji na zgodovinskih dejstvih, fascinantno se mi zdi že to, da so se slovenci bojevali v Mehiki in to v času (obdobju) Westerna.....
-full zanimiva zgodba, ki se prepleta (po eni strani tile slovenski meksikajnerji, po drugi strani pa "Buržoazija", pa zanimivi, razdelani liki (vsak ima svojo zgodbo od teh Meksikajnerjev, svoje probleme in razlog kaj, zakaj, kako se je znašel v tem regimentu), domači, pristni tekst, zajema slovensko "kulturo" npr veselica, pa tisto uriniranje in pogovor hkrati, pijanšna,....
-zelo lepo narisano, zgradbe so noro lepo narisane, vse v barvah, avtentična oblačila,uniforme,frizure,....




+1
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 15/03/2013 : 10:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Ja meni je všeč iz več razlogov:

-zanimiva zgodba, ki temelji na zgodovinskih dejstvih, fascinantno se mi zdi že to, da so se slovenci bojevali v Mehiki in to v času (obdobju) Westerna.....
-full zanimiva zgodba, ki se prepleta (po eni strani tile slovenski meksikajnerji, po drugi strani pa "Buržoazija", pa zanimivi, razdelani liki (vsak ima svojo zgodbo od teh Meksikajnerjev, svoje probleme in razlog kaj, zakaj, kako se je znašel v tem regimentu), domači, pristni tekst, zajema slovensko "kulturo" npr veselica, pa tisto uriniranje in pogovor hkrati, pijanšna,....
-zelo lepo narisano, zgradbe so noro lepo narisane, vse v barvah, avtentična oblačila,uniforme,frizure,....





+1
tudi jaz komaj čakam 4 del , sam škoda k je treba tolk čakat za nadaljevanje
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/03/2013 : 14:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gombi

quote:
Originally posted by 1Euro

Ja meni je všeč iz več razlogov:

-zanimiva zgodba, ki temelji na zgodovinskih dejstvih, fascinantno se mi zdi že to, da so se slovenci bojevali v Mehiki in to v času (obdobju) Westerna.....
-full zanimiva zgodba, ki se prepleta (po eni strani tile slovenski meksikajnerji, po drugi strani pa "Buržoazija", pa zanimivi, razdelani liki (vsak ima svojo zgodbo od teh Meksikajnerjev, svoje probleme in razlog kaj, zakaj, kako se je znašel v tem regimentu), domači, pristni tekst, zajema slovensko "kulturo" npr veselica, pa tisto uriniranje in pogovor hkrati, pijanšna,....
-zelo lepo narisano, zgradbe so noro lepo narisane, vse v barvah, avtentična oblačila,uniforme,frizure,....





+1
tudi jaz komaj čakam 4 del , sam škoda k je treba tolk čakat za nadaljevanje



hja, saj zato, bomo pa tukaj objavljali slike iz Mladine, da bomo lažje dočakali album....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/03/2013 : 10:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 18/03/2013 : 13:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
1Euro

Imaš avtorske pravice za objavo Meksikajnarjev na netu?

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/03/2013 : 14:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

1Euro

Imaš avtorske pravice za objavo Meksikajnarjev na netu?



hm ne.....kaj moram imeti avtorske pravice?
A ni to "brezplačna reklama" za avtorja stripa....dvomim da imajo tudi ostali avtorske pravice, ki objavljajo na netu na tem forumu, npr tisti ki objavljajo stripe ki so izšli v Italiji in pri nas še niso izšli (If Edizioni,...).

Sicer pa če je problem, lahko slike izbrišem.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2013 : 10:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Eto, jučer je kod Bucha bila predstavitev Meksikajnarjev (4 dio), tamo su bili i Zoran Smiljanić i Marijan Pušavec, koji su predstavili 4 dio stripa a i cijeli do sada izašli serijal, odgovarali na pitanja, imali projekciju tabli itd,....bilo je jako zanimljivo iako sam ja malo zakasnio, a i bilo je dosta ljudi, pa smo mi koji smo stajali vani (jer je bilo puno unutra), težko sve čuli o čemu se razgovara, a i nismo dobro videli ni projekciju, pa smo onda nakon malo vremena otišli na piče i svako malo vremena se vratili, da pohvatamo po koju riječ. Tako sam čuo, da če 5 (zadnji dio) vjerovatno izači za 1-2 godine. No, to je ionako taj neki ritam izlaženja, koji je pratio i dosadašnje brojeve. Kada završim sa ovim postom, bacim se na čitanje 4 dijela a onda ču vjerovatno ob priliki pročitati i sva četiri brojeva u jednom dahu, da se opet malo podsjetim, jer je od prvog dijela prošlo več 5 godina....

Naravno bilo je i crtanja od strane Zorana Smiljanića i pokazat ču vam što je meni nacrtao, nadam se da če se javiti i Sebastijan (Risar69) i još koji, pa da pokažu i oni svoje crteže. Risar69 ima jako lijep crtež, pa se nadam, da če ga ovdje objaviti, jer kada smo nakon crtanja otišli u jednu gostionicu, Risar69 je sa sobom ponio taj strip i pokazao ga konobarima itd,...i svi su se jako divili tom crtežu.

Eto, najprije ovaj crtež, koji je u mojoj bilježnici za crteže:



ovaj crtež je zanimljiv zbog toga jer ova djevojka MARIA (koju možete vidjeti na naslovnici 4 dijela) inače nosi drugačiji stil kose, više onako valovitu kosu, a kod mene ju je nacrtao sa ravnom kosom, onako mali "styling" sa strane crtača, kao ono Maria došla od frizera, promjenila stil itd,...pa mi se sviđa, da imam Mariju na malo drukčiji način i ZORAN, PUNO TI HVALA!

a onda IZNENAĐENJE!!!!!

Ja sam sa sobom donio i prijašnje 3 albume, 4 sam kupio kod Bucha, pa sam zamolio Zorana Smiljanića, ako može, da mi se podpiše u svaki album i Zoran Smiljanić, ne samo, da mi se podpisao, nego me je iznenadio i počeo crtati "na vlastitu ruku" u svaki album, nešto u vezi serijala i TO ME JE TOTALNO IZNENADILO!!!! Hvala još jednom!!!!

Pogledajte fotografije (izvinjavam se na kvaliteti fotografije, jer su neke malo mutne, jer sam slikao mobitelom, u živo to puno bolje izgleda):












Ajde, pokažite i ostali svoje crteže?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2013 : 10:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
koliko love je album?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 25/10/2013 : 11:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

koliko love je album?



19,90€
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2013 : 11:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

koliko love je album?



jedan album je 19.90 eura.
Inače naklade su jako nizke prvi broj je naklada 500 primjeraka, drugi broj 700, treči 600, četvrti 600, mislim da postoji i prvi broj koji je izašao u 2006 u soft cover verziji, nemam pojma kolika mu je tamo bila naklada, jer su kasnije u 2008 počeli sa HC variantom tog istog prvog broja (ali sa drugom naslovnicom, čini mi se), i od tada svaki HC album košta 19.90 eura.
No možda možeš negdje na internetu recimo bolha.com pronači jeftinije ako netko prodava svoj rabljeni primjerak....
Inače mislim, da postoji neka varianta da čete vi u Hrvatskoj možda dobiti ovaj serijal na hrvatskom jeziku, ali ne znam ništa konkretno, samo sam čuo, da bi se vjerovatno dalo to napraviti ako bi bilo interesa itd.....mislim, da bi i avtori tog stripa bili zainteresirani, ako bi bio interes u Hrvatskoj, jer tada smo ionako svi zajedno živjeli u toj Austro-Ugarskoj i među tim 6000 dobrovoljaca koji su išli u Meksiko, bilo je i dosta Hrvata i ostalih naroda koji su tada živjeli u Austro Ugarskoj monarhiji....
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 25/10/2013 : 11:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

koliko love je album?


Cijena svakog albuma je oko 20 EURA. Da si ih dobiti i jeftinije.
http://www.bukla.si/?action=books&q=Meksikajnarji&search=&limit=12
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 25/10/2013 : 11:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

koliko love je album?


Evo, u razmaku nekoliko minuta, dobio si tri (slicna) odgovora
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46521 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2013 : 11:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Fala na informaciji

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000