forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 5 i 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2013 : 14:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

pa neces odjednom kupit 20 komada :D izlazi onak 4 godisnje



ma nije puno 20x150,
nego je puno na to dodati jos stopedeset drugih serijala
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2014 : 14:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Započeh Prentisov opus (5.-8.) sa 6.knjigom:
Prentis je dostojan naslednik Aleksa Rejmonda; nije savršen kao on, ali je približno kvalitetan, te se i u njegovom Ripu može neizmerno uživati u crtežu.
Što se tiče scenarija - tek treba da pročitam 5. album, ali priče iz šestice su na istom nivou kao one iz prve četiri.Na momente naivno, ali nije to ona naivnost koja iritira,nervira&smara već ona koja daje štimung davno prošlih lepih vremena; i tu bih još dodao (kao što neko reče) "Rip Kirbi je strip sa dušom".
Od svih priča, jedino se sećam da sam čitao "Častan izbor" i "Grad koji je vreme zaboravilo", koje su mi ujedno i najbolje; posebno "Grad koji ...", koja mi je jedna od najboljih Ripovih priča (ako ne i najbolja) - čitajući je, ne možeš da ne osetiš neku blaženu smirenost koja prosto isijava iz mesta zbivanja i aktera ove neobične epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/04/2014 14:17:19
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/04/2014 : 11:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije koji mjesec kupio prve dvije knjige ali nikako da uhvatim vremena da ih pročitam. Uglavnom, po onome što sam vidio crtež izgleda dosta dobro a i krimi tematika bi mi trebala odgovarati.
Kada ih pročitam bacam se u daljnju nabavku ako me baš neki veliki razlog ne odbije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/04/2014 : 11:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
5. album Ripa Kirbija mi je za sada ubedljivo najslabiji, i nadam se da će to tako i ostati.
Crtežu se nema šta prigovoriti - da ne znam da Prentis crta ove pasice (i da nema njegovih potpisa), mogao bi neko da mi proturi priču kako je Rejmond crtač - dok se pažljivije ne zagledam.
Sa druge strane, Dikenson je vidno podbacio - priče su previše naivne, čak i za starog dobrog Ripa Kirbija. Ne znam da li bih i jednu priču izdvojio kao iznad prosečnu.Možda Oko Monare, koja ima izvesnu dozu napetosti.Nije mi loša ni ona kad prevare Dezmonda, ostale sve do jedne bledunjave.No dobro, rekoh već da su u 6.knjizi priče jako dobre, na nivou onih iz Rejmondovog opusa, tako da pretpostavljam da je u ovom periodu scenarista imao neku minus fazu.

Ali bih zato izdvojio fenomenalan uvod u kome se opisuje kako je Prentis došao do angažmana i njegovo veliko prijateljstvo sa Leonard Starom - ne sećam se da sam skoro (a možda i ikad) ovako uživao čitajući neki predgovor/uvod.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/04/2014 11:27:35
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000