forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Jérôme K. Jérôme Bloche 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2013 : 22:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Pogledajte tu siluetu: bezobličan šešir, baloner boje gline što para zrak poput pelikanovih krila, hropćući moped. Jérôme K. Jérôme Bloche jedinstvena je stripovska pojava. On nije ‘heroj’ u klasičnom smislu, krut i samouvjeren. On je šeprtlja. Silazak stubama se pretvara u filmsku vratolomiju. Istraga u maglovitoj Normandiji u simfoniju kihanja … J. K. J. Bloche živi! Ovdje i sada. Njegovo živo i gipko ponašanje tako je nalik gospodinu Hulotu, junaku Jacquesa Tatija. Međutim, iako J.K.J. i Hulot dijele poneku obiteljsku crtu, uzori našega istražitelja su nešto posve drugo: privatni detektivi klasičnoga američkoga krimića. Raymond Chandler, Humphrey Bogart i Robert Mitchum njegov su osobni panteon!

U prvoj knjizi nalaze se prvih pet Jeromeovih pustolovina:
1. SJENA SMRTI
2. BIĆA OD PAPIRA
3. ZA ŽIVOT I ZA SMRT
4. KRHOTINE PROŠLOSTI
5. IGRA UTROJE

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put cijeli četvrti album (PDF, 13Mb).

Jérôme K. Jérôme Bloche 1 • Knjiga prva • 252 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Serge Le Tendre • Makyo • Crtež Alain Dodier • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2013. • Cijena 250 Kn



Pogledajte tu siluetu: bezobličan šešir, baloner boje gline što para zrak poput pelikanovih krila, hropćući moped. Jérôme K. Jérôme Bloche jedinstvena je stripovska pojava. On nije ‘heroj’ u klasičnom smislu, krut i samouvjeren. On je šeprtlja. Silazak stubama se pretvara u filmsku vratolomiju. Istraga u maglovitoj Normandiji u simfoniju kihanja … J. K. J. Bloche živi! Ovdje i sada. Njegovo živo i gipko ponašanje tako je nalik gospodinu Hulotu, junaku Jacquesa Tatija. Međutim, iako J.K.J. i Hulot dijele poneku obiteljsku crtu, uzori našega istražitelja su nešto posve drugo: privatni detektivi klasičnoga američkoga krimića. Raymond Chandler, Humphrey Bogart i Robert Mitchum njegov su osobni panteon!

U drugoj knjizi nalaze se drugih pet Jeromeovih pustolovina:
6. ZELDA
7. LAK PLIJEN
8. TAJANSTVENI SKITNICA
9. NESTAO
10. BEBA U BIJEGU

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put cijeli deveti album (PDF, 13Mb).

Jérôme K. Jérôme Bloche 2 • Knjiga druga • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Serge Le Tendre • Makyo • Crtež Alain Dodier • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2013. • Cijena 250 Kn

Zahvaljujući inicijativi pojedinih forumaša i činjenici da je ovo izdanje dobilo određene EU subvencije, organizirali smo posebnu promotivnu prodaju pa ćete od 18.3. do 1.5.2013. moći kupiti ove dva stripa po cijeni jednoga. Istu ćemo promociju organizirati i za knjige 3 i 4 koje će izaći u lipnju/srpnju.

Trouble will find me

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/03/2013 : 22:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
super za ovu promotivnu akciju. ovo se odmah uzima.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/03/2013 : 22:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo bih sigurno uzeo u dogledno vreme (za jedno desetak meseci);ovako se uzima odmah.

hvala jakome,jasku a pre svega (ponekad) jako kratkom markosovom fitilju.
a hvala i EU na subvencijama.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/03/2013 : 22:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a nije moglo jeftinije?
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/03/2013 : 22:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Kako je "Alan Ford" najavio u novom uvozu i ova dva stripa, promocija ce vaziti i u Srbiji (otprilike) kad i u Hrvatskoj :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/03/2013 : 22:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad moram da postavim jedno glupo pitanje:
cene Ripa (150 k) i Džeroma (250 k, puna cena) su na nivou prošlogodišnjih cena, iako je uveden pdv od 5%.
znači da su ipak cene za Libelusova izdanja (33% skuplja) poput Riđobradog i Spiroua prenaduvana? Ili su prava i troškovi za ove stripove poprilično porasli u odnosu na ranije brojeve?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/03/2013 : 23:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

a nije moglo jeftinije?


Sram te bilo

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 17/03/2013 : 00:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
252 stranica + 256 stranica = Cijena 250 Kn ...
50 lipa po stranici ...
a uveden je 5% PDV ...

u omjeru te računice i sadašnjoj tržišnoj situaciji po čemu je to puno?

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2013 : 00:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad moram da postavim jedno glupo pitanje:
cene Ripa (150 k) i Džeroma (250 k, puna cena) su na nivou prošlogodišnjih cena, iako je uveden pdv od 5%.
znači da su ipak cene za Libelusova izdanja (33% skuplja) poput Riđobradog i Spiroua prenaduvana? Ili su prava i troškovi za ove stripove poprilično porasli u odnosu na ranije brojeve?


Jerome je nešto jeftiniji, cijene integrala prošle godine su bile 270 kuna. Ne znam što bi ti odgovorio na ovo. Ne mogu ulaziti u tu problematiku a da ne otkrivam detalje o troškovima. A da Dade žele podijeliti informacije o troškovima s kupcima, onda bi ih sami iznijeli. Osim toga, iskreno, već mi je stvarno preko glave tih rasprava o cijenama i opravdavanja. Ja sam stvarno maksimalno iznio karte na stol, pa opet ničemu nije poslužilo, ljudi i dalje tupe po svome. Čemu sad opet potezati iste priče? Onaj tko misli da je Libellusu lako i da oni zaradjuju gadne novce, taj se gadno vara. Sigurno ih nisu digli iz obijesti, nego iz nužde. Fibra nije digla cijene jer to je zadnja opcija koju čuvam za trenutak kad mi zaista više ništa drugo ne preostaje, a do tada ću pokušat nekako po starom, dokle god budem mogao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/03/2013 : 00:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Mene više od cijene zanima zašto bi netko ako već ima 3 imena 2 bila ista :D

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2013 : 08:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Treba pitati njegove roditelje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jerome_K._Jerome

Trouble will find me
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 17/03/2013 : 09:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Hvale vredan potez ova akcija.
Svaka cast.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/03/2013 : 11:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sjajno!

Ovo ću sam sebi pokloniti za Uskrs!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 17/03/2013 11:29:39
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/03/2013 : 14:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako je kriterij za jeftine stripove donacija iz EU i dosađivanje forumaša podsjetio bi drage mi sučlanove da je Fibra dobila donacije za još neke stripove pa navalite/mo

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/03/2013 : 14:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote


markos je anlišdao krakena
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2013 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovo je zadnji, sve sam druge objavio:) A uostalom, zar je Moebius bio skup? Chaboute isto? Petra Cherie?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/03/2013 : 17:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Znate onu reklamu kada tip nosi dasku za surfanje pa kaže:
Vidi kakva je, a skoro džabe.
I samo zato si ju kupio?
Pa normalno.
Ti ni ne znaš surfati.
Pa naučit će.
Kao što je naučio svirati orgulje.

Ovo je jedan od rijetkih Fibra stripova koji me ne privlače pa me na žalost ni duplo manja cijena neće nagnati da kupim. Zato što znam da vjerovatno ne bih ni čitao.
No, vjerujem da bi moglo prevagnuti kod onih koji se dvoume.
Svakako hvalevrijedan potez dobrodošao u krizno vrijeme.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/03/2013 17:22:34
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/03/2013 : 17:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Znate onu reklamu kada tip nosi dasku za surfanje pa kaže:
Vidi kakva je, a skoro džabe.
I samo zato si ju kupio?
Pa normalno.
Ti ni ne znaš surfati.
Pa naučit će.
Kao što je naučio svirati orgulje.

Ovo je jedan od rijetkih Fibra stripova koji me ne privlače pa me na žalost ni duplo manja cijena neće nagnati da kupim. Zato što znam da vjerovatno ne bih ni čitao.
No, vjerujem da bi moglo prevagnuti kod onih koji se dvoume.
Svakako hvalevrijedan potez dobrodošao u krizno vrijeme.



Uf, kakva ušteda truda. Od reči do reči.
Nažalost, jer je cena izuzetna.


Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/03/2013 : 17:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Treba pitati njegove roditelje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jerome_K._Jerome



Hvala! Nisma znao za Jerome Klapka Jeromea po kojem je ovaj lik dobio ime ( mada je ovom stvarnom liku drugo Jerome prezime )

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2013 : 18:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by Obi-wan

Znate onu reklamu kada tip nosi dasku za surfanje pa kaže:
Vidi kakva je, a skoro džabe.
I samo zato si ju kupio?
Pa normalno.
Ti ni ne znaš surfati.
Pa naučit će.
Kao što je naučio svirati orgulje.

Ovo je jedan od rijetkih Fibra stripova koji me ne privlače pa me na žalost ni duplo manja cijena neće nagnati da kupim. Zato što znam da vjerovatno ne bih ni čitao.
No, vjerujem da bi moglo prevagnuti kod onih koji se dvoume.
Svakako hvalevrijedan potez dobrodošao u krizno vrijeme.



Uf, kakva ušteda truda. Od reči do reči.
Nažalost, jer je cena izuzetna.



Sve ok, i to je bitna informacija, hvala.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/03/2013 : 22:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Ja ću kupiti sutra, ako je stiglo do Babilona tj Đakova. Privju nisam ni čitao, valjda se neću baš baš toliko razočarati, ipak je to fibra, dakle samo dobri stripovi :D

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/03/2013 : 09:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
steta sto Blast 2/3 nije uso u pod EU subvenciju
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/03/2013 : 18:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
najverovatnije bi ga uzeo za koje pola godine ali ova "akcija" naterala me da uzmem odma!!!!! Hvala puno markos, mada mislim da ova akcija donosi kojih 15% više prodaje no inače. Ali nema veze - barem si (još malo više) zadovoljio nekolicinu nas.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 18/03/2013 : 21:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Bezobrazno skupo!!! Da je bilo u pola cijene bilo bi taman...
quote:
Originally posted by Markos

Ovo je zadnji, sve sam druge objavio:) A uostalom, zar je Moebius bio skup? Chaboute isto? Petra Cherie?


https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 20/03/2013 : 00:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
3900 din za 10 albuma u boji, HC... to mu dođe 390 din po albumu... jbt, ne mož jeftinije...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 21/03/2013 : 12:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
bilo bi lepo da se javi neko ko je kupio ovo, da vidimo kako je planuo tiraž...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000