forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZS/LMS ludilo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 23/03/2013 : 11:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja ipak mislim da će u nekom periodu cijene ipak malo pasti. Ovo enormno povećanje vrijednosti nastalo je pojavom nekoliko ljudi koji su ogromnim ponudama digli cijene čak i stripovima koji su se nekad mogli naći i po 10-15 kn. Kad oni pokupe što im treba nadam se da neće doći neki drugi, koji će biti spremni davati takve velike (pa možemo reći i prevelike) ponude. Dovoljno je pogledati kod Darka stripove koji su išli po najvećim vrijednostima, najveće ponude daje uglavnom par istih ljudi.
S druge strane, i odličnih/glanc stripova biti će sve manje, tako da je jako teško, ako ne i nemoguća misija, u takvom stanju skupiti komplet ZS/LMS. Ako se kriteriji spuste na 4/4+ tada to postaje lakše.
Go to Top of Page

Selo
Starting Member



Croatia
27 Posts

Member since 26/06/2012

Posted - 23/03/2013 : 13:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Selo a Private Message  Reply with Quote
Sretno pajdo, misija ti je zahtjevna, ali ako ti je gušt onda super..

I bolje kupovat stare stripove nego ove odvratno skupe libelluse

Edited by - Selo on 23/03/2013 13:47:18
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2013 : 13:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by DeeCay

Pitanje je samo koje epizode ti fale. Ukoliko su u pitanje rane epizode, e tu ćeš se još rastrošiti...



Pa ono, od broja 600 pa nadalje imam skoro sve(obe edicije), a onda su mi najvažniji brojevi 300-600, pošto sam za taj period 300-700 nekako najviše vezan. Baš gledam cene tih brojeva i mislim da sam nayebao...


Imam je dobar deo ZS/LMS od 500 do 600 (u stvari skoro sve), odnosno od 400 i nešto do 600 (LMS), a planiram da se toga polako rastosiljam za neke normalne novce - tako da ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4570 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/03/2013 : 18:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Zbogom Zagore biseru kolekcije...

sangue navajo
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/03/2013 : 16:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Ja ti zelim mnogo uspeha pri sakupljanju, i ako je nostalgija ta koja te vuce, onda mislim da ona nema alternativu ni u jednom novom izdanju. Ja sam se natrosio novca na nova izdanja, a mnoga nisam jos ni stigao da procitam i, sto je jos interesantnije, mnoga me uopste ne vuku da ih citam jer su me mnoge nove price razocarale kvalitetom, da ne govorim o onom subjektivnom elementu po kojem su mi stare price bolje verovatno delom zbog toga sto sam ih kao klinac prozivljavao u ulozi glavnog junaka, a sad kad sam mator i izdrndan, ni uz najbolju volju ne mogu da se osecam kao Zagor ili Teks i da na isti nacim prozivljavam ove nove price. No, kad uzmem te stare ZS i LMS, onda je secanje onaj faktor koji u porpunosti doprinese tome da ponovo prozivim celu pricu skoro kao nekad.

Tako sam se pre nesto vise od dve godine, negde oko sajma knjiga, napalio da radim ono sto nisam nikad radio, a to je da sakupim kompletne ZS i LMS (jedino sto sam od toga ikad skupljao bio je samo Zagor, uz tek poneke stripove drugih junaka). Ono u cemu sam bio u nekoj vrsti prednosti prilikom tog novog pocetka je sto sam tad vec imao skoro sve Zagorove ZS i LMS koje imam vec dvadeset ili vise godina. No, i tu mi je falio pozamasan broj (oko 60 komada) koje sam menjao za italijanske originale sa Zoletom prilikom prvog susreta sa Krugerom, VJ-om i Markosom u Brckom jos 2002. godine kad se nije mogla preci granica sa Hrvatskom bez viza, i tas sam (neiskusno) ostao bez nekih retkih primeraka, ali je moja zedj za italijanskim originalima bila mnogo veca i nikad nisam zazalio zbog te trampe. Da ne govorim da mi je tom prilikom VJ kojem sam takodje nosio neke stripove iz "Darkwooda", poklonio ne mali broj pravih poslastica medju stripovima, izmedju ostalih i cuvenog Magnusovog Tex Giganta kad ta edicija nije bila ni u najdaljim snovima za izdavanje u Hrvatskoj, zatim "I mille mondi di Zagor" (knjiga kasnije izdata i u Hrvatskoj kao "1000 Zagorovih svjetova").

No, tom prilikom sam menjao sa sa Zoletom neke primerke za koje kao neiskusni kolekcionar koji je vecinu stripova iz svije Zagorove kolekcije kupovao na kiosku, nisam imao pojma da su prava retkost, a to su ovi brojevi za koje si ti najvise vezan - brojevi izmedju 400 i 500 ZS. Verovatno je razlog tome cesto poskupljenje, to jest, u tom periodu su ZS i LMS dva puta redukovani, najpre sa 144 na 128 stranica, a ubrzo zatim i na 96 stranica. Ti vidim jedini problem u tvom novom poduhvatu, kad su ti veci brojevi u pitanju. Sto se tice brojeva ispod 300, tu je stvar standardna.

Ja sam za ovih nesto vise od dve godine, iskljucivo od svoje jadne nastavnicke plate (koja varira od 30.000 - 40.000 dinara jer nemam uvek pun fond casova), i to uglavnom da zena ne primeti, uspeo da dodjem do cifre od preko 1200 stripova, ali za razliku od tebe, vecina su nizi brojevi. Primera radi, od prvih 600 brojeva (300ZS i 300 LMS) fali mi oko 80 brojeva. E, ako sam ja to sve uspeo (iako bez Zagora kojeg sam vec imao) sve to uspeo od ove plate, i jos da zena nista ne primeti (iako mi ona nista ne brani, ali mene je prosto sramota da pored tako male plate jos i stripove kupujem), onda ces ti sa svojom Svajcarskom platom to skupiti ocas posla.

Naravno da je ocuvanost jako bitan faktor. No, cak i lose ocivani, neki primerci su prosto nedohvatljivi. Ali, zato te primerke ostavis za kraj, a sakupis sve ostalo sto ti ispunjava dusu i uzivas.

Sto se tice cena, bar na Limundu na kojem sam pokupovao vecinu stripova, cene su jako pale tokom prethodnih godinu dana. Cenu drze jedino glanceri i petice (eventualno jake cetvorke), ali i njima je cena pala. Ja u svojoj kolekciji imam i dvoke i trojke, ali i cetvorke i petice, pa cak i totalne glancere. Meni su i te dvojke drage i ispunjavaju tu zedj za proslim vremenima i nostalgiju koja me hvata cim pomislim na ove stripove, a kamoli kad ih uzmem u ruke. Kako vreme prolazi i kako je broj stripova koji mi nedostaju sve manji (ovi preko broja 600 i 700 me uopste ne zanimaju), tako pocinjem da nabavljam i bolje primerke pa ove stare rasprodajem.

Dakle, ako to zelis, moras zapoceti. IMas svu moju podrzku i veruj da ce ti ici lakse nego sto pretpostavljas. No, moras poceti. U tom pogledu, evo ti podsecanje na dve poznate poslovice (jedna je stara Kineska, a druga je, valjda, iz nasih krajeva):

"I put od 20.000 milja pocinje jednim korakom" (stara Kineska poslovica)
"Zapocet posao je pola posla"

Edited by - ---dp--- on 29/03/2013 16:36:33
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24616 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2013 : 19:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Ja ti zelim mnogo uspeha pri sakupljanju, i ako je nostalgija ta koja te vuce, onda mislim da ona nema alternativu ni u jednom novom izdanju. Ja sam se natrosio novca na nova izdanja, a mnoga nisam jos ni stigao da procitam i, sto je jos interesantnije, mnoga me uopste ne vuku da ih citam jer su me mnoge nove price razocarale kvalitetom, da ne govorim o onom subjektivnom elementu po kojem su mi stare price bolje verovatno delom zbog toga sto sam ih kao klinac prozivljavao u ulozi glavnog junaka, a sad kad sam mator i izdrndan, ni uz najbolju volju ne mogu da se osecam kao Zagor ili Teks i da na isti nacim prozivljavam ove nove price. No, kad uzmem te stare ZS i LMS, onda je secanje onaj faktor koji u porpunosti doprinese tome da ponovo prozivim celu pricu skoro kao nekad.



Upravo to. Kao što rekoh, Boneli mi nije Boneli ako nije iz ove dve edicije. Grdne pare sam potrošio poslednjih godina na ova nova izdanja, ali nije to to...Ionako malo čitam Boneli stripove, ove jednostavno hoću da imam u kolekciji.



quote:

Ja sam za ovih nesto vise od dve godine, iskljucivo od svoje jadne nastavnicke plate (koja varira od 30.000 - 40.000 dinara jer nemam uvek pun fond casova), i to uglavnom da zena ne primeti, uspeo da dodjem do cifre od preko 1200 stripova, ali za razliku od tebe, vecina su nizi brojevi. Primera radi, od prvih 600 brojeva (300ZS i 300 LMS) fali mi oko 80 brojeva. E, ako sam ja to sve uspeo (iako bez Zagora kojeg sam vec imao) sve to uspeo od ove plate, i jos da zena nista ne primeti (iako mi ona nista ne brani, ali mene je prosto sramota da pored tako male plate jos i stripove kupujem), onda ces ti sa svojom Svajcarskom platom to skupiti ocas posla.


Plata je plata, gde god da je primaš. Veća plata, veći izdaci, tako to ide. Mada dobro, znam šta hoćeš da kažeš i mislim da mi neće baš toliko teško pasti to sakupljanje, pogotovo što ne mislim da kupim 1000 komada odjednom, niti da kompletiram ove dve edicije u neko skoro vreme.


quote:

Naravno da je ocuvanost jako bitan faktor. No, cak i lose ocivani, neki primerci su prosto nedohvatljivi. Ali, zato te primerke ostavis za kraj, a sakupis sve ostalo sto ti ispunjava dusu i uzivas.


Pa dobro, koliko sam video po aukcijama, one "glavne" i neuhvatljive primerke već imam (skoro sve), tako da je problem tu manji. Kažem, od broja 300 do 500 su mi prioritet, ove kasnije dosta imam. Popunjavaću rupe, pa kako naiđe.


quote:

Sto se tice cena, bar na Limundu na kojem sam pokupovao vecinu stripova, cene su jako pale tokom prethodnih godinu dana. Cenu drze jedino glanceri i petice (eventualno jake cetvorke), ali i njima je cena pala. Ja u svojoj kolekciji imam i dvoke i trojke, ali i cetvorke i petice, pa cak i totalne glancere. Meni su i te dvojke drage i ispunjavaju tu zedj za proslim vremenima i nostalgiju koja me hvata cim pomislim na ove stripove, a kamoli kad ih uzmem u ruke. Kako vreme prolazi i kako je broj stripova koji mi nedostaju sve manji (ovi preko broja 600 i 700 me uopste ne zanimaju), tako pocinjem da nabavljam i bolje primerke pa ove stare rasprodajem.

Dakle, ako to zelis, moras zapoceti. IMas svu moju podrzku i veruj da ce ti ici lakse nego sto pretpostavljas. No, moras poceti. U tom pogledu, evo ti podsecanje na dve poznate poslovice (jedna je stara Kineska, a druga je, valjda, iz nasih krajeva):

"I put od 20.000 milja pocinje jednim korakom" (stara Kineska poslovica)
"Zapocet posao je pola posla"




Ma može i trojke, ali bih ipak vole da sve bude očuvano tu oko neke četvorke ili jače. Moram malo da se raspitam i u striparnicama, da vidim kako se tamo cene kreću u odnosu na aukcije.
Eh, kad bih bio dole, pa da zaređam po pijacama i vašarima, ranije je bilo svuda nekih tezgi sa starim stripovima i to po sasvim pristupačnim cenama...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 29/03/2013 : 22:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
E, to. Nije sve u glancerima. Solidnim četvorkama ništa ne nedostaje. Naravno, kad je u pitanju zaista čvrsta četvorka.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2013 : 14:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Puno bi lakše bilo kupiti komplet, ili bar nekoliko stotina stripova odjednom, pa da ih pokupiš kolima,....to važi za one koji nemaju puno stripova....ako vam fali nekoliko stripova onda čete naravno iči na aukcije.
Jer da ideš skupljati 2100 stripova putem aukcija, mnogo novca ide za poštarninu....što je bezpotreban trošak....puno dopisivanja, čekanja na svaki strip, uplata za svaki strip,....ma ide puno novaca, nerviranja i vremena....tako se kešira i pokupi komplet (ako se ima novaca). Koliko košta neki takav komplet? 20.000-30.000 eura?
Možda za početak neki jeftiniji komplet recimo za oko 5.000-10.000 eura, gdje imaju ocjene od 3-5, pa se onda napravi selekcija, valjda če oko 30-40% biti glanceri, ostalo se proda dalje, možda se vrati kakvih 1000-2000 nazad, pa se onda polako kupi i preostatak....

Inače, da bi sada netko išao kupovati stripove ZS i LMS (i koliko sam vidio po onoj anketi, ima masa ljudi koja nema ni 100 stripova zs i lms) onda trebaju sakupiti još 2000+ stripova..........i to je mnogo stripova......

Najbolja varianta za početnike je neki šareni komplet stripova ocjena 3-5 jer glancer komplet je vjerovatno dosta skup a jedini koji vam ga može nabaviti je vjerovatno Lastan.....ili da se ide kupovati veča količina stripova po pijacama, p ase onda kod kuče polako stvara komplet, a ostalo ide u preprodaju.....Aukcije su dobre za kasnije, kada vam fali manji broj stripova ili ako putem aukcija kupujete veče kolekcije stripova, pa da što više kupite od jednom....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12196 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2013 : 14:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Inače eto jedne poslovne ideje (dugo ih več nisam imao jelda?):


-Manhunter i slični, koji su u inozemstvu, imaju novac ali nemaju vremena a ni mogučnost da po Njemačkoj, Švicarskoj,...kupuju stripove po pijacama, festivalima,...oni bi trebali imati nekog agenta (zastupnika) koji bi u njihovo ime za njih tražio stripove po Srbiji i Hrvatskoj i polako ih skupljao. I kada bi jednom godišnje ovi ljudi iz inozemstva ionako došli u Srbiju ili Hrvatsku, oni bi pokupili stripove. Naravno tu bi ovi ljudi iz inozemstva dali recimo 2000 eura unaprijed za stripove (da se ima čime kupovati) i spisak šta im treba.I naravno nagradu recimo 100 eura za onoga koji bude kupovao (ulaznice na strip festivale, putni troškovi,...) stripove za njih i skladištio ih.

Ako pronađete nekog ozbiljnog "nazovimo ga - AGENT-om", taj če vam čovjek nabaviti sve što vam treba za malo vremena, po lokalnim cijenama.
Recimo nagrada bi bila ovakva:
-ako vam nabavi 100 stripova, sa vašeg spiska, vi mu dajete nagradu 50 eura
-ako vam nabavi 200 stripova, sa vašeg spiska, vi mu dajete nagradu 80 eura
-ako vam nabavi 300-500 stripova sa vašeg spiska, vi mu davate nagradu 120 eura
-ako vam nabavi više od 500 stripova sa vašeg spiska, vi mu davate nagradu 200 eura

Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 30/03/2013 : 16:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
Recimo nagrada bi bila ovakva:

Znam ja neke agente koji su nabavljali stripove za kupce... previše puta dobili su nagradu "Dobio si sve one silne stripove za mene?... Super... Glanceri? Silan si... ali... eee... nemam sada love za one stripove što sam naručio, žao mi je... pa... radi sa njima šta hočeš, ja nemam para da to platim. Znam da sam naručio... ali znaš kakva su vremena..."

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 30/03/2013 16:01:46
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/04/2013 : 02:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi, bas i jeste zadovoljstvo kad to polako sakupljas i uzivas u svakoj novoj posiljci
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25830 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/04/2013 : 02:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by 1Euro
Recimo nagrada bi bila ovakva:

Znam ja neke agente koji su nabavljali stripove za kupce... previše puta dobili su nagradu "Dobio si sve one silne stripove za mene?... Super... Glanceri? Silan si... ali... eee... nemam sada love za one stripove što sam naručio, žao mi je... pa... radi sa njima šta hočeš, ja nemam para da to platim. Znam da sam naručio... ali znaš kakva su vremena..."



To igra kad kupuješ svojom lovom ali kad kupuješ lovom od naručitelja onda nema rizika.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25830 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/04/2013 : 02:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
By the way,javljam se za agenta

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 01/04/2013 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Koliko uopste i kosta ceo komplet?

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/07/2016 : 10:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Smem da pitam dokle se stiglo?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/07/2016 : 13:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Smem da pitam dokle se stiglo?


Naravno. Hunter je izdgleda odustao (bar se ništa ne "čuje"?), pa eto, pitaj, dakle, prvo wolf-a, a ukoliko te odgovor ne zadovolji, mogu i ja dodati po koju.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24616 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/07/2016 : 21:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Smem da pitam dokle se stiglo?


Naravno. Hunter je izdgleda odustao (bar se ništa ne "čuje"?), pa eto, pitaj, dakle, prvo wolf-a, a ukoliko te odgovor ne zadovolji, mogu i ja dodati po koju.



Ja odustao?????

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 29/07/2016 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Tko se njih dirne,ne odustaje lako.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/07/2016 : 23:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ko ima pare zanimljiva i zabavna igra lova koju podrzavam

ko nema para i odvaja od usta odjece i ostaloga he ludjak na kvadrat

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/07/2016 : 23:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je to skupljati, super hobi.
Ali puno problema:
- kamo sa tolikom količinom papira
- vijati glancere (nemoguće), koju očuvanost tražiti
- skupo do bola, većina ljudi nema te novce
- strpljenja 5-50 godina

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/07/2016 23:58:00
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/07/2016 : 09:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Imam sve brojeve ZS/LMS, ali pomalo manje očuvane zamjenjujem boljima. Glanceraj mi ne znači skoro ništa. Mislim, lijepo ih je imati ali ne po cijenu suhog zlata.

Inače, da nemam te rane brojeve ne znam bi li se uopće upuštao u to. Cijene postaju bolesne, previše za nešto što je desetljećima prolazilo sakaćenja, izbacivanja stranica i cenzure. Sva sreća da mi je još malo brojeva ostalo za zamjenu, tako da se nakon toga definitivno mičem s aukcija. Tu se u zadnje vrijeme svašta počelo događati.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/07/2016 : 11:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Imam sve brojeve ZS/LMS, ali pomalo manje očuvane zamjenjujem boljima. Glanceraj mi ne znači skoro ništa. Mislim, lijepo ih je imati ali ne po cijenu suhog zlata.

Inače, da nemam te rane brojeve ne znam bi li se uopće upuštao u to. Cijene postaju bolesne, previše za nešto što je desetljećima prolazilo sakaćenja, izbacivanja stranica i cenzure. Sva sreća da mi je još malo brojeva ostalo za zamjenu, tako da se nakon toga definitivno mičem s aukcija. Tu se u zadnje vrijeme svašta počelo događati.


to se zove ispunjenje dječačkog sna,svaka čast,čestitam.ja sam mislio sakupit sve zagore u tim edicijama kad sam se vratio stripovima prije 4 godine,ali me prvenstveno odbila cijena koje postižu na aukcijama i masakriranje stranica i izbacivana čitavih epizoda.al eto,ne lezi vraže,ako ikad me strefi eurojackpot ko onog lika jučer(šesto i nešto milijunčića)odmah zovem saraiva i kupujem njegovu kolekciju svih stripova i izdanja što je izašlo na ovim prostorima.cijena?sitnica,milijunčić.samo moram listić uplatit:)

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24616 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/07/2016 : 12:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

to se zove ispunjenje dječačkog sna,svaka čast,čestitam.ja sam



masakriranje stranica i izbacivana čitavih epizoda.




Ove dve stavke ti nisu kompatibilne, sorry.
Ja kad sam bio dečak nisam znao da su izbacivane stranice, niti da su preskakane epizode. Uživao sam u stripovima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/07/2016 : 12:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
nisi znao kad si bio dječak,sad znaš.i opet sakupljaš.i uživaš u njima.ko i ja u extra zagoru.da imam love ko pljeve,i ja bi si ostvario svoj dječački san,da imam ZS/lms kolekciju.iako je nad njima rađeno svetogrđe u obliku cenzure,kraćenja,neizdavanja

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 30/07/2016 : 15:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Smem da pitam dokle se stiglo?


Naravno. Hunter je izdgleda odustao (bar se ništa ne "čuje"?), pa eto, pitaj, dakle, prvo wolf-a, a ukoliko te odgovor ne zadovolji, mogu i ja dodati po koju.



Ja odustao?????


Jbg., ne pominješ od tada nigdje ništa po tom pitanju pa kontam, il' je kompletirao il' odustao.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000