forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 LE STORIE - Jedno doba, jedna PRIČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2015 : 14:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pariski Dzelat

Ovaj strip ne moze da se cita i razume bez dobrog poznavanja istorijskih cinjenica i desavanja iz tog doba. Ako ne znamo istoriju ne razumemo i glavnu poentu ovog stripa. A to je da promena nema. Svi kada se dokopaju vlasti umisle da su najmocniji i postanu samovoljni. Sto bi rekli u narodu: ,,Sjasi Kurta da uzjase Murta".

Robespjer je toliko zeleo da zadrzi svoju vlast i autoritet da je osudjivao i ubijao bez razloga i one koji su od samog pocetka bili za Revoluciju, samo da ne bi dosli u mogucnost da ugroze njegov tadasnji polozaj i moc. Danton koji je od pocetka bio za revoluciju je uhapsen i giljotiniran u ime odbrane revolucije zato sto je bio sticenik imucne burzoazije. Eberovci koji su bili najradikalnije krilo Jakobinaca su takodje poslati na giljotinu da ne bi ugrozili Robespjera. Robespjer se zanosio idejom da moze u potpunosti da preuredi francusko drustvo, pokusao je da stavi nauku u sluzbu revolucije, uveo novi kalendar, takodje je pokusao i crkvu da preuredi i uveo je kult ,,Vrhovnog bica". Medjutim najgore od svega sto je ucinio je bio sto je uveo vladavinu terora svi su ziveli u strahu da ce da zavrse na giljotini i sirotinja i bogato gradjanstvo.Ali naravno to nije moglo da potraje zauvek. Robespjer je zavrsio isto kao i Kralj i kao i svi ostali ljudi. Na giljotini! Tako je zavrsen revolucionarni teror.

Tako da demokratija nikada nije nigde postojala. U Atini su glasali samo oni punoletni, slobodni muskarci koji su najmanje treca generacija rodjenih u Atini. U Francuskoj je demokratija omogucena ubistvom hiljada na giljotini. Barbato je to odlicno prikazala i poslala i snaznu politicku poruku u stripu.
Sanson je vrlo zanimljiv i intrigantan lik.
Jedina zamerka je sam kraj stipa koji je mogao i malcice drugacije da se izvede iako je i ovako dobar, cinilo mi se da je Barbati ponestalo par stranica pred kraj.
Casertano je u svakom smislu odlican, samo steta sto nije malo slobodnije kadrirao i postsavljao table.
Naslovnica cista desetka.

Edited by - going going on 08/03/2015 14:47:53
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/03/2015 : 00:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
A ja procitao prije spavanja Povratak u Berlin. Dati Burattiniju za kaznu da cita prije svake napisane table da vidi sto je moderan strip u kojem je sve objasnjeno bez ijednog objasnjavanja.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 11/03/2015 : 06:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

napokon i ovaj strip!







Nighthawks (1942.) od Edwarda Hoppera..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/03/2015 : 10:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Koresh

napokon i ovaj strip!







Nighthawks (1942.) od Edwarda Hoppera..



Jos jedna odlicna prica.Meni omiljena edicija do sad
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/03/2015 : 23:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
#27 Il fattore Z (Faktor Z)

Prije svega ovaj strip vrijedi imati zbog cudesnog crteza. Crtac Marco Bianchini kojeg ja neznam iz Mister Noa jer nisam citao, ali ga se sjecam iz jedne kratke price iz DD Giganta ovdje se upisuje u legendu. Nevjerojatno realisticni likovi, zgrade, perspektive, interijeri u bolno realisticnom stilu polutusirano, ma perfekcija da ti ispadnu oci od gledanja. Na crtezu pomaze izvjesni Emanuele Deangelis (da, bas tako se pise) i nije mi poznato gdje je uskakao, pretpostavljam da je dodao brojne specijalne efekte kojih ima na svakoj drugoj stranici i koji ne nagrdjuju vec obogacuju sve skupa.

A prica, Gualdoni nam ne nudi nista, ovo je strip o nicemu. Najezda zombija iz Long Islanda krece prema Manhattanu, ima ih na stotine tisuca. Klasicni elementi iz zombi prica su i ovdje. Glavna junakinja je toliko zanimljiva da joj se ni imena ne sjecam, odnosno nisam ni zapamtio. Na kraju pokusaj necek dubokoumnog i spasavanja price, ali na mene niti to ne djeluje. Stvarno malo nudi prica.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/03/2015 : 07:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Bianchinijev intervju u kojem kaže da dobar dio talijanskih (bonellijevih) crtača odrađuje posao, odnosno crta sa 75% kapaciteta što mu smeta.
Koliko sam shvatio, on radi za Francuze tako da im drugačiju "radnu etiku".
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/03/2015 : 08:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Šta preporučujete od ovog serijala? Dželat i Samuraj su mi bili onako, srednja žalost. Kakva je Pobuna sepoja?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2015 : 08:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tesko da ce ti se onda ostali svidjeti kad su ti vec prva dva "srednja zalost". Ne preporucujem ti daljnu kupnju, jedino ako ti netko posudi pa probas, neobavezno, sa jos kojim brojem (ne nuzno trecim, ionako su samostalne price ... jedino ako se kasnije neka nadoveze, poput ovih samuraja).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/03/2015 : 08:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Čitao sam Bianchinijev intervju u kojem kaže da dobar dio talijanskih (bonellijevih) crtača odrađuje posao, odnosno crta sa 75% kapaciteta što mu smeta.
Koliko sam shvatio, on radi za Francuze tako da im drugačiju "radnu etiku".


Ima tabli u tome stripu da "stanes i panes"! Procitao sam da ga je Bianchini crtao tri godine. Jedini manjak crtezu mi je sto su emocije na licima malo predrasticne, prenaglasene, ali to ipak jako pase ovoj vrsti stripa tj. zombi tematici. A ne smeta ni sto je glavna junakinja ...

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/03/2015 : 10:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Čitao sam Bianchinijev intervju u kojem kaže da dobar dio talijanskih (bonellijevih) crtača odrađuje posao, odnosno crta sa 75% kapaciteta što mu smeta.
Koliko sam shvatio, on radi za Francuze tako da im drugačiju "radnu etiku".


Ne znam sta je ocekivao, ipak je ovo stancanje "grafickih novela" u mjesecnom ritmu. Ne treba ocekivati boga pitaj sta, bilo scenaristicki ili vizuelno. Ipak, u mojim ocima su ovdje veci problem limitirani scenaristi, koji su se upustili u kostac sa prevelikim zalogajem.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2015 : 10:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Čitao sam Bianchinijev intervju u kojem kaže da dobar dio talijanskih (bonellijevih) crtača odrađuje posao, odnosno crta sa 75% kapaciteta što mu smeta.
Koliko sam shvatio, on radi za Francuze tako da im drugačiju "radnu etiku".


Ne znam sta je ocekivao, ipak je ovo stancanje "grafickih novela" u mjesecnom ritmu. Ne treba ocekivati boga pitaj sta, bilo scenaristicki ili vizuelno. Ipak, u mojim ocima su ovdje veci problem limitirani scenaristi, koji su se upustili u kostac sa prevelikim zalogajem.



Ja sam od 'Priča' također očekivao više, zasad su mi dobre bile 'Pariški dželat' i 'Povratak u Berlin', 'Iskupljenje samuraja' i 'Tamna strana mjeseca' OK, a ostale sam već zaboravio o čemu se radi, osim 'Meksičkog klinča' koji mi je toliko loš da ga ne mogu ni zaboraviti. Ovu zadnju DW 12 još nisam pročitao. Kupovat ću i dalje jer mi se sviđa format, ali sad ne očekujem ni blizu toliko dobre priče kako sam se nadao prije broja 1.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2015 : 10:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, koliko su podeljene ocjene kod Prica mislim da nisu kod nijednog drugog SBE serijala. Evo, npr. pomenuti Meksicki klinc je meni bio odlican. :D

Ali isto tako meni nijedna nije bas za odmet, ono bas losa. Mozda bi jedino radije vidio jos koju "realniju" pricu umjesto ovih "fanta".


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2015 : 10:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


He he, koliko su podeljene ocjene kod Prica mislim da nisu kod nijednog drugog SBE serijala. Evo, npr. pomenuti Meksicki klinc je meni bio odlican. :D

Ali isto tako meni nijedna nije bas za odmet, ono bas losa. Mozda bi jedino radije vidio jos koju "realniju" pricu umjesto ovih "fanta".





Prije izdavanja priča bio je ogroman hype kako su scenaristi jedva dočekali taj serijal jer sad mogu nesputani likovima pričati priče kakve god žele. Očekivao sam nešto puno kreativnije, svježije, a dobili smo u biti standardni Bonelli serijal. Ne znam, očito sam očekivao previše.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2015 : 18:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Čitao sam Bianchinijev intervju u kojem kaže da dobar dio talijanskih (bonellijevih) crtača odrađuje posao, odnosno crta sa 75% kapaciteta što mu smeta.
Koliko sam shvatio, on radi za Francuze tako da im drugačiju "radnu etiku".


Ne znam sta je ocekivao, ipak je ovo stancanje "grafickih novela" u mjesecnom ritmu. Ne treba ocekivati boga pitaj sta, bilo scenaristicki ili vizuelno. Ipak, u mojim ocima su ovdje veci problem limitirani scenaristi, koji su se upustili u kostac sa prevelikim zalogajem.



Ja sam od 'Priča' također očekivao više, zasad su mi dobre bile 'Pariški dželat' i 'Povratak u Berlin', 'Iskupljenje samuraja' i 'Tamna strana mjeseca' OK, a ostale sam već zaboravio o čemu se radi, osim 'Meksičkog klinča' koji mi je toliko loš da ga ne mogu ni zaboraviti. Ovu zadnju DW 12 još nisam pročitao. Kupovat ću i dalje jer mi se sviđa format, ali sad ne očekujem ni blizu toliko dobre priče kako sam se nadao prije broja 1.



I meni je Meksicki klinc najveca glupost koju sam do sada procitao a da ima potpis Bonelli produkcije.
A Povratak u Berlin mi je bio bas razocarenje, nista specijalno, vec sam sve pozaboravljao a ocekivao sam da ce biti bas dobra prica posto ju je pisao Morales.


Kako ti se svideo ,,Jos jedna cigareta"?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/03/2015 : 19:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kako ti se svideo ,,Jos jedna cigareta"?



Nisam ljubitelj gangsterskih priča pa vjerojatno zato nije ostavila neki dojam na mene. Od Rujua mi se svidio Cassidy, Demiana sam pročitao par epizoda i nisam mogao više, kod Dylana mi je nekih 80 % njegovih epizoda bezveze. Kombiniraj Rujua i gangstersku priču i velika je vjerojatnost da mi se neće svidjeti :)

Ne znam, od Storia sam očekivao pomjeranje Bonellijevih standarda, modernije pripovijedanje, moderniji pristup montažama tabli i kadriranju, općenito kreativniji pristup stripu jer ograničenja nema. Dobili smo standardan Bonelli serijal, neloš ali ni po čemu poseban. Opet je većina priča inspirirana nekim književnim djelima ili filmovima, to je već kliše. Ništa novog nismo ovim serijalom dobili, a iz najava sam očekivao da hoćemo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/03/2015 : 19:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pariski dželat, Tamna strana meseca i Povratak u Berlin odlične.
Pobuna Sepoja i Iskupljenje samuraja slabe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2015 : 00:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iskupljenje samuraja je odlicna prica ali ce se svideti samo onima koji vole samurajske filmove i njihov kodeks casti. Mene naprimer to vrlo interesuje pa mi se zato i svidela epizoda. A mora i da se bude u odredjenom raspolozenju dok se cita epizoda. Ima dosta strana bez teksta i dosta strana gde glavni junak putuje to ne treba samo da se baci pogled i produzi dalje, mora malo da se zadrzi i uzivi.
Za pocetak samurajskog serijala odlicno uradjeno.
9.5/10

Meni je i Patrola bila odlicna, bas cu veceras ponovo da je procitam.
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 14/03/2015 : 02:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Meni je zasad od 11 brojeva koje imam odnos 6:5 za dobre :) kada ove koje mi se ne sviđaju povedu, zbogom pričama. Pariski dželat, Još jedna cigareta, Tamna strana meseca su mi vrhunac. Treba da pazarim Sudbinu od koje očekujem dosta. Isto tako kontam da će ovi zombiji biti žešća sranjčuga, a ni Oxid age mi ne obećava, i već žalim pare koje ću dati ako tada i dalje budem kupovao.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/03/2015 : 07:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prije kupnje pogledaš preview na darkvudskom forumu i riješio si problem.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/03/2015 : 09:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
E da, i Cigareta ulazi u katkategoriju dobrih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2015 : 11:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Iskupljenje samuraja je odlicna prica ali ce se svideti samo onima koji vole samurajske filmove i njihov kodeks casti. Mene naprimer to vrlo interesuje pa mi se zato i svidela epizoda. A mora i da se bude u odredjenom raspolozenju dok se cita epizoda. Ima dosta strana bez teksta i dosta strana gde glavni junak putuje to ne treba samo da se baci pogled i produzi dalje, mora malo da se zadrzi i uzivi.
Za pocetak samurajskog serijala odlicno uradjeno.
9.5/10

Meni je i Patrola bila odlicna, bas cu veceras ponovo da je procitam.



ja sam od onih koji jako vole samurajsku tematiku, ali mi se ovaj strip nije nešto posebno svideo.Nije ni loš,ali sam očekivao nešto više,a dobio sam standardni Boneli.
7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/03/2015 11:10:56
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/03/2015 : 12:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

Iskupljenje samuraja je odlicna prica ali ce se svideti samo onima koji vole samurajske filmove i njihov kodeks casti. Mene naprimer to vrlo interesuje pa mi se zato i svidela epizoda. A mora i da se bude u odredjenom raspolozenju dok se cita epizoda. Ima dosta strana bez teksta i dosta strana gde glavni junak putuje to ne treba samo da se baci pogled i produzi dalje, mora malo da se zadrzi i uzivi.
Za pocetak samurajskog serijala odlicno uradjeno.
9.5/10

Meni je i Patrola bila odlicna, bas cu veceras ponovo da je procitam.



ja sam od onih koji jako vole samurajsku tematiku, ali mi se ovaj strip nije nešto posebno svideo.Nije ni loš,ali sam očekivao nešto više,a dobio sam standardni Boneli.
7/10


Ovo je otprilike i moj dojam.
Volim samurajsku tematiku, ali ovaj strip je meni slab.
Najgori iz ove edicije zasad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 15/03/2015 : 12:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Prije kupnje pogledaš preview na darkvudskom forumu i riješio si problem.



Ne vredi. Pročitao sam za ''Duga zima'', i kao ok je delovalo, da mi se na kraju ta priča ne bi svidela. Pre toga sam čitao samo za ''Pariski dželat'', oduševio se i krenuo da skupljam serijal. Ali kako na forumu, tako je i sa ljudima u mom okruženju kojima dam da pročitaju strip. Neke priče koje meni ne legnu su drugima do jaja, i obrnuto.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/03/2015 : 22:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao #7 La pattuglia (Patrola). Meni je scenarist Accatino nesto kao baby Recchioni, samo malo ispod njega, odlican i jako slican Recchioniju ali nikako losa kopija. Covjek je napisao najbolju Dylan Dog maxi pricu, odusevio u DD almanahu, dobar u DD 308, volim ga citati. A ova prica ima puno sjajnih trenutaka, ipak ja se nisam upustao u neka dublja tumacenja, sasvim zadovoljavajuce i najdraze mi je ono objasnjenje mladog vojnika o prokletstvu ubojica na vijetnamsku staru godinu. Točka.

Pitanje, dali je potrebno procitati romanzo Oci i tama prije #8 Amore nero (Crna ljubav)? U uvodniku pise da ne treba, ali ja ne vjerujem. Mnogo puta su Nathanovi predgovori pisali ne treba nista prije citati, a ono besmisleno jer bi bio cisti kontinuitet.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2015 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nije cisti kontinuitet, prica moze slobodno i sama stati, ali ipak ... da mozes procitati prvo Oci i tamu, daj. ;) Ako ne zbog drugoga, dobra prica.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000