forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 LE STORIE - Jedno doba, jedna PRIČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/07/2016 : 14:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Tražim bilo koga tko je pročitao broj 10 Niko (valjda Nitko - Nobody) da mi proba objasniti što je pjesnik želio reći?... Iako sam probao i čiste glave i s par rakija u sebi pročitati bojim se da ništa nije pomoglo. Ako mi netko može objasniti o čemu se radi, besplatno mu poklonim broj 7 Patrola, za kojega mi još uvijek nitko nije objasnio o čemu se radi i koja je pouka priče...

Sarkazam na stranu, serijal je solidno krenuo s prvih nekoliko brojeva, ali ovo što sam naveo je za k.... (penis).



Sad pročitao, stvarno loša epizoda.
Niko traži ženu pa zaglavi na pustom otoku gdje nađe drugu i kad ta druga umre sjeti se da je nju upoznao usred potrage za prvom i odluči nastaviti potragu ali prošlo je dugo vremena i ova se udala za "otmičara".

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/07/2016 : 14:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Tražim bilo koga tko je pročitao broj 10 Niko (valjda Nitko - Nobody) da mi proba objasniti što je pjesnik želio reći?... Iako sam probao i čiste glave i s par rakija u sebi pročitati bojim se da ništa nije pomoglo. Ako mi netko može objasniti o čemu se radi, besplatno mu poklonim broj 7 Patrola, za kojega mi još uvijek nitko nije objasnio o čemu se radi i koja je pouka priče...

Sarkazam na stranu, serijal je solidno krenuo s prvih nekoliko brojeva, ali ovo što sam naveo je za k.... (penis).


http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26368.msg464034#msg464034
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/08/2016 : 14:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#48
Scenarij: Samuel Marolla
Crtež: Max Avogadro
Naslovnica: Aldo Di Gennaro

http://www.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41065/notturno-newyorkese.html

table:
http://www.sergiobonelli.it/upload/1470231624336.jpg
http://www.sergiobonelli.it/upload/1470231630160.jpg
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/08/2016 : 18:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
"Vučje srce" upravo pročitao. Solidno ali ništa posebno, mislim da se ipak rekla koja o teškoćama položaja Indijanaca danas (za mene taman) a radnja u svezi onih ubojstava prilično banalna. Crtež mi se nije dopao. Ocjene: 7,6,5,9

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/08/2016 08:24:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2016 : 15:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#48
Scenarij: Samuel Marolla
Crtež: Max Avogadro
Naslovnica: Aldo Di Gennaro

http://www.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41065/notturno-newyorkese.html

table:
http://www.sergiobonelli.it/upload/1470231624336.jpg
http://www.sergiobonelli.it/upload/1470231630160.jpg



Ovaj broj obecava!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/08/2016 : 20:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima pa makar samo zbog crteža.

#49
Scenarij: Francesco Artibani
Crtež: Werther Dell'Edera
Naslovnica: Aldo Di Gennaro

http://www.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41137/golem.html

table:
http://www.sergiobonelli.it/upload/1472628600491.jpg
http://www.sergiobonelli.it/upload/1472628617285.jpg
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/09/2016 : 10:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
može li mi neko reći zašto darkwood nije objavio ovo:



http://www.sergiobonelli.it/scheda/38738/Mohawk-River.html

i kada misli to objaviti?

u cijelom ovom serijalu me zanimaju samo 3 priče, i ovo je jedna od njih. objavljena je prošle godine u italiji.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 01/09/2016 10:55:56
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/09/2016 : 12:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisu još počeli izdavati specijale..samo redovnu seriju izdaju..i tu su nekako došli do broja 15..
ja sam imao neki osjećaj da bi ove godine mogli izdati i neki specijal, ali zasad ništa...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/09/2016 : 10:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovaj Golem čini zanimljiv ali teško da će Darkwood to ikad objaviti. Serijal inače ima odlične naslovnice, posebno ovih epizoda koje u nas još nisu izašle

loading...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/09/2016 : 04:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz
u cijelom ovom serijalu me zanimaju samo 3 priče, i ovo je jedna od njih. objavljena je prošle godine u italiji.


A koje su ostale dve priče koje te zanimaju, ako nije tajna?
Jel' i neka od ovih koje je Darkwood već objavio ili...?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/09/2016 : 20:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote

Rekijonijev "samurajski ciklus" u JDJP - koji zasada čine ove dvije priče, Iskupljenje samuraja i Cvjetovi pokolja - je iznenađujuće kvalitetna obrada postojećeg materijala, prvenstveno mnogobrojnih samurajskih mangi i filmova koje nam nudi Zemlja izlazećeg sunca. Neki bi rekli da je to i dalje tipično Boneli nivo - obrada postojećeg - ali teško je ne diviti se vještini sa kojom i crtač i scenarista izdvajaju sve esencijalne motive i scenografiju ovog žanra i koncentrišu to na 110 strana, tako nam nudeći dinamično i obuzimajuće čitalačko iskustvo. Inspiracije su više nego očigledne - naročito "Lady Snowblood" za Cvjetove pokolja - a katkada se i stiče utisak da se autori ipak malo previše razmeću svojim poznavanjem žanra; da u narativu ne koriste sopstvene likove i motive, već odranije stvorene tipove i klišee drugih filmova i stripova, uz nešto domišljatosti kombinovanih u "novu" priču. No, kao što rekoh, to će biti razlog zbog koga ili volite ili ne volite ova dva Rekijonijeva i Akardijeva rada: da li vam prija šetnja već utabanim stazama ili ipak priželjkujete pomjeranje granica i originalnost (no šta je danas originalno?). Već standrardna Rekijonijeva scenaristička sloboda - u Boneli okvirima - te ustinu nevjerovatno dobar Akardijev crtež čine ove brojeve JDJP, ipak, vrijednim čitanja.

Međutim, mene najviše opčinjava izraziti kontrast između Iskupljenja samuraja i Cvjetova pokolja - priča koje su, namjerno ili ne, praktično pisane kao suprotnosti jedna drugoj. Više je nego očito, i po samom razvoju fabule i naročito po kraju, da je ISKUPLJENJE zamišljeno kao priča o PRAVDI, i cijeni koja se mora platiti da bi ista bila ostvarena, dok su CVJETOVI priča o OSVETI, meifumadu, stazi pakla, koja kida i sakati dušu onoga ko je izvršava, koja na kraju ostavlja samo prazninu i lako prerasta u još veće zlo od zločina koji ju je i podstakao. Iskupljenje je izrazito "muška" i akciona priča, dok su Cvjetovi napisani iz ženske perspektive i daleko više se osvrću na psihički život i senzibilitet junakinje, predstavljen kroz predivnu poeziju. Iskupljenje je nesputano; njegovi likovi se izražaju kroz pokret, borbu, ples mačeva - u njemu nema mjesta, na kraju dana, za amoralnost ili potpuni gubitak moralnog kompasa, za mračan i obespokojavajući kraj. Cvijeće, sa druge strane, prikazuje junakinju koja se bori da prevaziđe ograničenja društva i ispuni svoju mračnu opsesiju; ono je satkano od sijenke, opsene i obmane, privida i izdajstva. Njen kraj je logičan završetak užasnog procesa metamorfoze kome smo svjedočili od prve strane. Cvijeće ima duh antičke tragedije: svaki korak, od početka do kraja, se čini užasno predodređenim i neizbježnim; fascinirani smo slikom neizbježne sudbine koja izvire iz samih slobodnih izbora jednog života. Samuraj nam pokazuje da, uz žrtvu i spremnost za borbu, možemo prevazići naizgled nemoguće okolnosti i spone jednog rigidnog kodeksa ponašanja: da ima nade za mač u službi pravednog cilja. Emocionalni tonovi Samuraja odišu stoicizmom i vedrinom ratničkog duha; vezanošću za jedan kodeks - bušido - drugarstvo i viši cilj, ideal pravde - koji čine okvir života i ne ostavljaju previše mjesta za sumnje ili lomove - ispravan put je jasan, treba samo snage za slijediti ga. Cvjetovi, međutim, su otvorena kapija ka ženskom srcu - ljudskom, zapravo - iz koga izbija, poput strašnog plamena koji bi i sam sebe proždrao - sva strast, svaka divlja žudnja i opsesija koju mi, ljudi, možemo imati i biti njeni robovi. Počevši od prvobitne uvrijede nanijete Džun Nagajami, preko strašne obuke i daljih trauma, do konačne želje za krvlju, skoro opipljive, i gospodarenjem - svaka emocija Cvjetova je savršeno jasna, izoštrena do krajnosti i bolna.

Mislim da je jasno zašto mi se CVETOVI MASAKRA daleko više dopadaju od ISKUPLJENJA SAMURAJA, iako i jedan i drugi imaju jačih i slabijih strana.

Na kraju, ne zaboravimo da se zapitamo i nad smislenošću "pravde" u Samuraju. Veliki mačevalac i pravdenik, Jubej Šimada, odbacuje svoj život izvršivši sepuku, zarad pravde, da bi je njegov učenik mogao sprovesti. Zar ima smisla žrtvovati takav život samo zbog ograničenja jednog krutog, umnogome besmislenog kodeksa? Zar je odbacivanje života - tako obožavano u japanskog kulturi - ikada odgovor? Može se reći da Rekijoni ije uspio da stvori dovoljno uvjerljivu i zaoštrenu dramsku situaciju koja je dovela do ovog čina: jer, Šimada je mogao učiniti mnogo dobrog i bez njega. Istina, bez njega priča nema smisla i upečatljvosti, ali... Pravda koja nas okreće protiv onih koje volimo (učenik protiv učitelja), pravda koja nas tjera da odbacimo sopstveni život, pravda koj zahtijeva da joj se cijeli predamo, životom i dušom! A Džun Nagajama, iako je izgubila sebe zarad mračne opsesije koja je progutala sve što je bilo dobro u njoj, sija strašnim životom i strašću. I poezijom. I mačem krči svoj put, put krvi i vatre, meifumada... jer - moj život više nema smisla... san i java se mešaju... više ne znam šta je stvarnost, a šta nije. Život je san, jedina izvjesnost i stvarnost je strast, ljubav i mržnja, koja nas potresa.

Edited by - Mhejl on 08/09/2016 20:51:55
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/09/2016 : 00:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Uff, prije par dana sam procitao Faracijev/Frisendin Sangue e Ghiaccio (Le Storie 47). Koja stripcina!

Ovo je mozda Frisendin najbolje nacrtan strip ikad, mozda cak jaci i od Magic Wind Vultur (Hoganova neman). Ne zelim spojlati, ali cu samo reci da je prica drugacija nego sto sam ocekivao. Faraci me je iznenadio!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/09/2016 : 00:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Preneseno sa Darkwood foruma:

Berlin osamdesetih godina prošlog veka - sa pogrešne strane Zida, Firidrih je udarna pesnica Štazija: efikasan, odan... nemilosrdan. Ali kada mu rukovodstvo za zadatak daje prismotru nad prevačicom Marlen Beker, Fridrih se nalazi u čudu: je li moguće da on to nešto oseća prema toj ženi? Hoće li ih ta osećanja oboje koštati glave? I da li je „Fridrihštrase“ ljubavna priča sa elementima špijunskog trilera... ili samo špijunski triler u kome su emocije tek oruđe?

Kako su ovo doba i ova priča došli iz pera Alesandra Bilote i Matea Moske, zaslužnih za sada već klasičnu glavolomku „Tamna strana Meseca“ - moraćete da odlučite sami...





Zavirite iza zida:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/JDJP16zavir.pdf
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/09/2016 : 10:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
tamna strana mjeseca mi je od svih šta sam čitao priča na prvom mjestu..nadam se da bi i ova mogla biti na tom tragu..ovo je četvrta po redu ove godine, ako se ne varam..nije loše, ako uporedimo sa prošlom kada je samo jedna izašla...još kad bi se odlučili i da jedan specijal izdaju ove godine, to bi bila super godina...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/09/2016 : 11:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

tamna strana mjeseca mi je od svih šta sam čitao priča na prvom mjestu..nadam se da bi i ova mogla biti na tom tragu..ovo je četvrta po redu ove godine, ako se ne varam..nije loše, ako uporedimo sa prošlom kada je samo jedna izašla...još kad bi se odlučili i da jedan specijal izdaju ove godine, to bi bila super godina...



zar je bilo išta prije 6.mj.?

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/09/2016 : 13:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by zlatan bihac

tamna strana mjeseca mi je od svih šta sam čitao priča na prvom mjestu..nadam se da bi i ova mogla biti na tom tragu..ovo je četvrta po redu ove godine, ako se ne varam..nije loše, ako uporedimo sa prošlom kada je samo jedna izašla...još kad bi se odlučili i da jedan specijal izdaju ove godine, to bi bila super godina...



zar je bilo išta prije 6.mj.?



http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/jedno-doba-jedna-prica-jdjp-drkw-13-gvozdeni-musketar/34112/0/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/09/2016 : 16:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prenesno sa Darkwood foruma:

U preostala dva grada u Inlandu, Civilijan i Lit, došlo je novo zlo, opaka smrtonosna bolest  poznata kao – oksidacija. Oboleli su bili Civilijanci. A lek, lek su bili stanovnici Lita, odnosno njihova krv. Civilizacija, ono malo što je ostalo od nje, posustala je.

Između Civilijana i Lita je pustinja kojom haraju horde zaraženih, a u nekada veličanstvenim gradovima rastu tiranije. Ima li nade za čovečanstvo u ovo doba koje nije doba civilizacije, nije čak čak ni doba čoveka, već... „Doba oksidacije”?

Novo doba, nova priča iz pera Điđija Simeonija (Dilan Dog, Crna ljubav, Nejtan Never)!





Oksidirani zavir/preview:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/JDJP17zavir.pdf
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/09/2016 : 17:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Opa, lepo. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/09/2016 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
odlično da su se Priče pomakle sa mrtve točke...hočemo specijalca još ove godine.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/09/2016 : 14:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by I like girlz
u cijelom ovom serijalu me zanimaju samo 3 priče, i ovo je jedna od njih. objavljena je prošle godine u italiji.


A koje su ostale dve priče koje te zanimaju, ako nije tajna?
Jel' i neka od ovih koje je Darkwood već objavio ili...?



niti jednu još nije objavio, a da me zanima.

zato i pišem. uostalom i ne mora, ali bih volio ovaj specijal da objave što prije.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/09/2016 : 04:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
@I like girlz

Moje pitanje nije bilo provokativno, nego mi je bilo interesantno da nekog zanima tako mali broj epizoda
od 50-ak Priča, koliko je već objavljeno u Italiji...
Da li te to zanima samo određena tematika ili samo određeni autori?

Što se mene tiče, od do sada objavljenih ima sigurno bar 5-6 priča koje me baš zanimaju,
ali sam tek prošle godine počeo da kupujem, par brojeva, planiram da sada uzmem još nekoliko.
Problem je Tamna strana Meseca, od prošle godine je nema u Darkwoodu, a ja ne živim u Beogradu
da bih mogao da tragam za tim brojem, valjda će se naći negde neki primerak na Sajmu...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/09/2016 : 07:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
To je draz tog serijala...razlicite tematike prica pa se covjek ne prenajede...
Malo westerna,malo krimi,malo vojnicke,malo samuraji,malo romantika...ma sta ces bolje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/09/2016 : 11:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote



I meni je Vucje srce odlicno sjelo! Dobra atmosfera.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/10/2016 : 00:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Stigle Priče do pedesetog broja!

#50
Scenarij: Fausto Vitaliano
Crtež: Luigi Pittaluga
Naslovnica: Aldo Di Gennaro

http://www.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41309/il-condannato.html

table:
http://www.sergiobonelli.it/upload/1476195098563.jpg
http://www.sergiobonelli.it/upload/1476195102570.jpg
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/10/2016 : 13:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

procitao i Fridrihstrase



ne znam, ali meni je sjeo ... MOGUCI SPOILER!! ... jedino onaj preobrat prema kraju, tko koga truje i zasto, pohvatati konce, mislim ok, moguce je i 'vako ali ... ma dobro, zasto ne?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000