forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Warlord
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/04/2013 : 17:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Za mnoge vjerovatno nepoznat heroj... no kao mnogi fantasticni likovi izgubljeni u 80-tima i on je nestao bez traga...skoro.
Warlord je izlazio u DC-u od 1976-1989..
Travis Morgan alias Warlord je za mene u ono vrijeme bio idealan spoj avanturistickog i fantasticnog stripovskog lika koji prezentira okrutnost koja veze njegova oba svijeta i odlazeci korak dalje nas vodi ka nekom sasvim drugom zakljucku..

quote:
The Warlord is a sword and sorcery comic book published by DC Comics. The series and titular character debuted in 1st Issue Special #8 (November 1975), and was created by Mike Grell.[1] The comic's main character, Travis Morgan, obtains the name of "The Warlord" as he fights for the freedom of the people of Skartaris.





Neka mi nitko ne zamjeri sto se na ovom , kao i na svim drugim topicima bavim stripovskom fascinacijom djetinjstva ..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 17/04/2013 : 18:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Uz Doc Savagea i Šang Čija jedan od najomiljenijih mi strip-heroja iz Eksa. Ah, to djetinstvo :)
Neugodno mi je priznati da ih još uvijek jednako volim...ako ne i više.


Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/04/2013 : 18:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

Uz Doc Savagea i Šang Čija jedan od najomiljenijih mi strip-heroja iz Eksa. Ah, to djetinstvo :)
Neugodno mi je priznati da ih još uvijek jednako volim...ako ne i više.

Nema u tome nista neugodno..dapace..reflektira sjecanja i uzitak privilegije biti stripofilom..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 17/04/2013 : 18:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Yep!


Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/04/2013 : 19:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Neznam koga to nebi stilski dirnulo..vjerovatno homofobe ili neke likove koji sanjaju o vremenskoj masini






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/04/2013 : 20:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
hmmm
nije mi bas jasno
kako funkcionira mač i pištolj?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/04/2013 : 20:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

hmmm
nije mi bas jasno
kako funkcionira mač i pištolj?

Ubojito

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kra-kra
New Member



Slovenia
106 Posts

Member since 20/09/2004

Posted - 18/04/2013 : 06:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kra-kra a Private Message  Reply with Quote
Ja sam iz nostalgije upiknuo prvi broj, kad je počeo re-run ali mi nije sjeo...
Edit: Izgleda da nije dopušteno hotlinkanje na comics.org...
Inače: Warlord iz 2006. http://www.comics.org/issue/275159/cover/4/

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books ... and now there's only time to say ... THANK YOU GOD! LIFE WELL SPENT!

Edited by - kra-kra on 19/04/2013 06:39:19
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/04/2013 : 07:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kra-kra

Ja sam iz nostalgije upiknuo prvi broj, kad je počeo re-run ali mi nije sjeo...



Mislis na onog obrijanog Warlorda..ni meni on nije sjeo.
Ovdje iskljucivo govorim o orginalnom run-u..starom bradatom warlordu


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37397 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/04/2013 : 09:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

aaah, sjecam se


barem mislim, da je on u pitanju

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/04/2013 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Travis Morgan bi ladno mogo biti ufilmljen..vjerujem da bi to bio film o kojem bi se dalo razglabati...dugo.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 20/04/2013 : 18:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Svojedobno sam pokušao pokrenuti topic o Warlordu, ali nije bilo zainteresiranih.
To što se meni svidio taj strip, i baš nikom drugom, pripisivao sam mojem malo uvrnutom ukusu. Sad vidim da nas ima još par 'uvrnutih'
I naravno da sam ukoričio taj 21 broj koji je izašao kod nas u Exsu i Spunk novostima Nije mi ubilo zadovoljstvo čitanja ni tipično Eksovo mješanje i preskakanje epizoda i stav- baš nas briga za kontinuitet...
I naravno da sam i kupio Showcase Warlord
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/04/2013 : 12:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Svojedobno sam pokušao pokrenuti topic o Warlordu, ali nije bilo zainteresiranih.
To što se meni svidio taj strip, i baš nikom drugom, pripisivao sam mojem malo uvrnutom ukusu. Sad vidim da nas ima još par 'uvrnutih'
I naravno da sam ukoričio taj 21 broj koji je izašao kod nas u Exsu i Spunk novostima Nije mi ubilo zadovoljstvo čitanja ni tipično Eksovo mješanje i preskakanje epizoda i stav- baš nas briga za kontinuitet...
I naravno da sam i kupio Showcase Warlord


Naravno da nas ima..i vise nego sto mislis.
Znam da smo se mi klinci tamo pocetkom 80-tih djelili na one koje citaju "male" (lms,zs) i "velike" stripove (eks, stripoteka , zabavnik, strip art, gigant)..rijec je naravno u formatu u kojem su izlazili..ja sam jedno dugo vrijeme bio usamljeni pristasa "velikih" stripova , no sa vremenom sam upoznao sve veci broj fanova i svoju fascinaciju uspio odrzati do dan danas.
Warlord je igrao veliku ulogu u odrzavanju te fascinacije zivom.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mazikeen
Starting Member

1 Posts

Member since 20/11/2010

Posted - 22/04/2013 : 16:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mazikeen a Private Message  Reply with Quote
I ja sam Warlord-a citao kao klinac u Eks-u. Jedna epizoda mi se jako svidela ("Song of Ligia") i pre par godina sam pokusao ponovo da je nadjem i procitam. Sve moje stripove iz tog vremena sam odavno pogubio a bio sam ubedjen da se strip zvao Warlock, pa mi google bas i nije bio od prevelike pomoci. Prosle godine sam najzad probao sa Warlord i naravno, odmah sam ga nasao. E, onda sam seo i procitao prvih 70-ak epizoda koje je radio Mike Grell. I... podmladio sam se jedno 20-ak godina...

Grell ima jako lep stil koji odlicno pasuje prici o Skartarisu. Jedino se vidi da mu je pred kraj malo dosadilo, pa je otaljavao, ali ni tada nije bio los, samo ne toliko dobar.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2013 : 21:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Travis Morgan bi ladno mogo biti ufilmljen..vjerujem da bi to bio film o kojem bi se dalo razglabati...dugo.


John Carter of Mars

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/05/2013 : 20:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by mr murdoc

Travis Morgan bi ladno mogo biti ufilmljen..vjerujem da bi to bio film o kojem bi se dalo razglabati...dugo.


John Carter of Mars

Da , u pravu si, tematika je gotovo identicna , a dobro znamo kako je John Carter of Mars prosao u kinima.
TV serija bi mozda bilo sretnije rjesenje.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000