forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Blast 2 & 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/05/2013 : 20:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Lažem. Stalno lažem. Kažem da se ničega ne sjećam, da sam se rodio tog jutra. Kažem da razumijem, da bih se na vašem mjestu sigurno isto tako smijao. Lažem za malo odmora, razumijevanja, da ispričam svoju različitost. Lažem i zato da vas ne pobijem.

Stalno lažem jer se, zapravo, svega sjećam.

Blast 2 • Apokalipsa po Svetom Jackyju • 208 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Manu Larcenet • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 6.5.2013. • Cijena 150 Kn



Nosim teret dvojice ljudi. Jedan vas toliko voli da će vam polizati ruku u nadi da ćete mu udijeliti milostinju u obliku jednog dodira. Radit će što god mu kažete, molit će vas za dopuštenje, povit će leđa pred batinama, samo da mu dopustite da bude među vama. Čovjek pas. Drugi ni na trenutak ne prestaje slijediti svoju opsesiju: želi vas navesti da spustite pogled. Tako da samo njega vidite.

Blast 3 • Glavom naprijed • 208 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Manu Larcenet • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 6.5.2013. • Cijena 150 Kn

Od sutra u zagrebačkim striparnicama!

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/05/2013 : 20:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lepo, lepo
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/05/2013 : 20:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Dobro je, valjda cu ga konacno uhvatiti sljedecu subotu .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/05/2013 : 22:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno!
Pretpostavljam da je slijedeći tjedan u striparnicama.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/05/2013 : 00:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih stripova poslednjih godina ima 4 komentara, od toga 2 moja. Neverovatno.

Jack the Black.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/05/2013 : 01:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Uh, Blast 2 i 3, najednom! Super!
KOliko ima ukupno albuma, odnosno koliko je planirano od autora?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2013 : 09:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije još sigurno hoće li imati 4 ili 5.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 12/05/2013 : 10:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Jedan od najboljih stripova poslednjih godina ima 4 komentara, od toga 2 moja. Neverovatno.



Ima nas još koji se radujemo ovom stripu. Nema nas puno i tihi smo ali nas ima.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2013 : 12:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već je u striparnicama, jučer sam kupio dvojku i upravo uživam u prekrasnim crno-bijelim i kolor segmentima, sjenama i "mrljama", ma u svemu!
A tek u egzistencijalnoj tjeskobi, mizantropiji i užasima života...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 13/05/2013 : 12:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Jel došao u Lastana?

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 13/05/2013 : 22:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
BLAST 1.dio samo na osnovu privjua može se reći da je izvrstan album, pa tako vjerujem i drugi i treći dio. Nažalost još nije došao na red, ali će sigurno jednog dana biti među mojom kolekcijom. A, ono što ja uzmem mora biti prva liga, a to je ovaj strip.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/07/2013 : 11:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Blast je prerazvucen i otegnut do krajnih granica. Imam utisak da su sva tri dela mogla ici u album na 64 strana....

Edited by - kasper on 05/07/2013 11:01:09
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/07/2013 : 08:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Blast je prerazvucen i otegnut do krajnih granica. Imam utisak da su sva tri dela mogla ici u album na 64 strana....



Teske reci Kaspere...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/07/2013 : 09:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uhhh...i ovo ide u paket..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 13/07/2013 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Jedan od najboljih stripova poslednjih godina ima 4 komentara, od toga 2 moja. Neverovatno.



Da, a pola vas nije ostavilo komentar na recenziji (na home page-u), gdje je najpotrebnije. Uključujući i tebe

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/07/2013 : 20:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Odlični su Blastovi, kome se svidio prvi dio, siguran sam da će uživati i u druga dva... Nekako mislim da će Larcenet završiti to u četiri toma, nekako je postalo pretjeskobno i predepresivno, a i događaji kao da idu kraju. Mislim da sam i negdje pročitao da od planiranih 5 tomova ipak budu četiri na kraju... To opet ovisi i o autoru. Iako stranica ima ohoho, vrlo brzo se čita, mislim da sam treću knjigu konzumirao u četrdesetak minuta na vlaku od Sesveta do Gajnica.

Taj Polza Mancini, nekako mi je ostao osjećaj da sam ga mrzio zbog tog nezdravog hedonizma i samouništavanja (samo) radi vrhunskog osjećaja blasta. I nejasno sam ga optuživao za ono nešto nepoznato zbog čega je završio kod policije. No kako su se razvijale druga i treća knjiga, sve mi ga je više bilo žao, pretvorio se u pravu pravcatu žrtvu. U pravom smislu tragedija - tragični junak, tragična krivica, tragički završetak, katarza i uzvišeni stil. Nekako nemam osjećaj da će njegovo duhovno putovanje završiti katarzično, više tragično. Evo kako je Aristotel i teoretizirao da tragedija mora pobuditi strah i sažaljenje (gađenje?) te tako pročistiti osjećaje gledatelja. U meni je svakako pobudio preispitivanje vlastitih osjećaja prema nekim stvarima/stavovima. Jel to ono duhovno pročišćenje o kojemu je pričao?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/07/2013 : 21:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

hej, ne spoljuj (previse)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/07/2013 : 22:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

hej, ne spoljuj (previse)


Eto, daš neki suvisliji komentar i odmah packe... Poli, za postove tipa "Sviđa mi se" idem na fejs, forum je mesto za pričanje.

Uostalom, za spoiler bi trebalo ipak malo više, ovo su samo dojmovi, nagađanja, a budući da je strip otvorena konstrukcija za različite interpretacije, možda to neće ovako doživjeti Blasta.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/07/2013 : 08:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
slažem se sa deeyem,
koji je smisao ovih topica ako se smiju komentirati samo naslovnice/crtež/sl.?

najgori su oni koji se naljute kad u recenziji pročitaju spoiler! wtf?!
kakva je to recenzija bez spoilera?
jebeš takvu recenziju
kakva je to analiza djela bez spoilera? pih!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/07/2013 : 08:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Heh, ovo je bilo vise u sali receno, ali razumem da posto je ovo forum moze i drukcije ispasti. Sorry. ;)

No, i sam nekako racunam da Polza na kraju ispadne tragican junak, jer u prvoj knjigi se nisam uspio previse vezati na njega... zato mi i drugi dve stoje sad vec neko vrijeme.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2013 : 17:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Poli, treba samo oštro s tobom! Jer počeo si zabušavati i ne čitati na vrijeme literaturu!

Što se tiče Blasta, tko zna u kojem će smjeru krenuti zadnji dio i kako Larcenet uopće želi završiti priču. Mislim da uglavnom ljudski naginjemo prema barem nekakvom sretnom završtku, pa bio on čak i tragičan, ali glavno da je ljudski duh dobra prevladao. A da je tjeskobna atmosfera, to je neupitno do samog kraja...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/07/2013 : 20:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da cu pricekati na 4. i 5. dio Povratka zemlji (kad sam vec poceo sa Perlama), da ih imam pri ruci ako zatrebaju za popraviti ukus poslije Blasta. Mislim, ne smetaju mi mracni i turobni stripovi (dapace?), ali ovdje se nisam uspio previse poistovjetiti sa glavnim junakom, niti sam ga do kraja skuzio... pa ce mi mozda sve skupa teze pasti. Zato i "strajkujem" sa nastavkom.

Dok mi je s druge strane Povratak zemlji za-qon! Tu mislim i na crtez. Crtez u Blastu nije toliko "doteran" u poenostavljenom smislu, previse je "arty". Mada crtez nije najbitniji.
Ali vidjet cu, mozda se sve dobro slozi na kraju, kao cjelina.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/07/2013 : 21:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Jedan od najboljih stripova poslednjih godina ima 4 komentara, od toga 2 moja. Neverovatno.



Ima verovatno vise kupaca nego komentara
Ja kupio jos kad je bio uvoz, ali tanak s vremenom i nemam kad da ih procitam, pa i ne mogu da ostavim nekakav smisleni komentar. Ako su na nivou keca, ja zadovoljan Eto
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2013 : 22:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Willeru, treba ti oko 40min da pročitaš jednog, a jednom kad počneš ne ostavljaš iz ruke. Očito uvijek ostavljamo sastrane neke stvari za koje mislimo da će nam uzeti ili previše vremena ili nam nisu neki prioritet.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/07/2013 : 05:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Willeru, treba ti oko 40min da pročitaš jednog, a jednom kad počneš ne ostavljaš iz ruke. Očito uvijek ostavljamo sastrane neke stvari za koje mislimo da će nam uzeti ili previše vremena ili nam nisu neki prioritet.



Ma jok, forsiram nemacki. Ne citam nista, ne gledam nista, sve sam stavio na stranu osim malo menadzera u pauzi izmedju ucenja a i sad sam nakratko na forumu jer cekam da mi odgovori lik za osvojene aukcije.
Trenutno samo kupujem stripove i odlazem na police
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/07/2013 : 20:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
procitao prewju prvog albuma.. stvarno se cini dobar..
iako u nedavnoj turi Fibre nije nasao mjesto, a gledajuci sada sto izlazi i sto ce izaci do Interlibera bojim se da nece ni u sljedecoj..
Incal 2, Transmetropolitan pa receno je nesto od Absolute, to mi je ipak na popisu prije..
ali da cu ga uzeti, to svakako..
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000